Bordo Bereliler 2: Afrin'de Yerli Üretim Silahlar Hakim! - Son Dakika
Kültür Sanat

Bordo Bereliler 2: Afrin'de Yerli Üretim Silahlar Hakim!

Bordo Bereliler 2: Afrin\'de Yerli Üretim Silahlar Hakim!

Afrin'de başlayıp, Bursa İnegöl'de son bulan "Bordo Bereliler 2: Afrin" filminin çekimleri de tüm heyecanı ile devam ediyor.

19.01.2018 14:06

MPT-76 (Milli Piyade Tüfeği), MPT-55 ve MPT55-K (Milli Piyade Tüfeği), T40R tek atım bombaatar (launcher), JMK BORA-12 (Tam Profesyonel uzun menzilli keskin nişancı tüfeği) 40 mm tamburali bombaatar ve Canik 55 gibi Türkiye üretimi silahların kullanıldığı filmin ekibi sıcak gündemi de takip ediyor.

Yönetmenliğini Erhan Baytimur'un, senaristliğini Coşkun Gündoğdu ile Ayça Baytimur'un, yapımcılığını ise Erdoğan Yaprak ile Ali Ertem'in (16 Yapım Medya), üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Cenk Ertan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Cavit Çetin Güner, Kübra Dilara Çelen, Çiğdem Batur, Emel Dede, Ozan Güler, Oğuz Yağcı, Kübra Dilara Çelen, Balamir Emren, Ergun Kuyucu, Gencer Güvercin, Mehmet Dindar, Erol Yavan yer alıyor.

Bir haftadır Türkiye'nin gündemine oturan Afrin harekâtı da başlamak üzereyken, sınıra asker ve zırhlı birlik sevkıyatı devam ederken, filmin yönetmeni Erhan Baytimur, Afrin harekâtında "Bordo Bereliler"e verilen kilit rolü, çekimleri sırasında heyecanla takip ettiklerini dile getirdi. Film çekimlerinden arta kalan zamanlarda gündemi de sıcağı sıcağı izlediğini dile getiren Baytimur, ilk filmi "15 Temmuz" ruhuyla çektiklerini, bu filmin hikayesinin ise çok farklı olduğunu, Afrin'de başlayan bir operasyonun İnegöl'de son bulmasını konu aldığını belirtti. Özellikle Türkiye üzerine oynanan oyunların bir tanesini işlediklerini dile getiren Baytimur, filmde MPT-76 (Milli Piyade Tufegi), MPT-55 ve MPT55-K (Milli Piyade Tufegi), T40R tek atim bombaatar (launcher), JMK BORA-12 (Tam Profesyonel uzun menzilli keskin nisanci tüfeği) 40 mm tamburali bombaatar ve Canik 55 gibi yüzde yüz yerli üretim silahları kullanılmaktan da büyük gurur duyduklarını ifade etti.

Mart ayında vizyona girecek filmin aksiyon sahneleri şimdiden merak konusu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Bordo Bereliler 2: Afrin'de Yerli Üretim Silahlar Hakim! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement