İstanbul'da Pazar Konserleri" - Son Dakika

İstanbul'da Pazar Konserleri"

06.12.2016 17:05
İstanbul'da Pazar Konserleri"

Türk Halk Müziği'nin güçlü yorumcularından Nursaç Doğanışık, "İstanbul'da Pazar Konserleri" kapsamında konser verecek.

Türk Halk Müziği'nin güçlü yorumcularından Nursaç Doğanışık, " İstanbul'da Pazar Konserleri" kapsamında konser verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğin bu ayki ilk konseri, 11 Aralık'ta İBB Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda gerçekleştirilecek.

Türk müziği hayranları için eski bir gelenek olan gündüz konserlerinde sahne alacak Doğanışık, 11 Aralık'taki konserinde birbirinden güzel şarkılardan oluşan repertuvarı yorumlayacak.

Türk Sanat Müziği'nin duayen isimlerinden Mustafa Sağyaşar, İstanbul'da Pazar Konserleri kapsamında 25 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.

Nursaç Doğanışık

İstanbul'da doğan Nursaç Doğanışık, 1987'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Şan Bölümünden mezun oldu.

Konservatuvar öğrencisiyken 1984'te açılan sınavla İstanbul Üniversitesi Folklor Tatbikat Topluluğu'nda profesyonel hayata ilk adımını atan sanatçı, 1986'da TRT İstanbul Radyosunun açtığı "Yetişmiş Sanatçı" sınavını kazanarak kadrosunu TRT'ye naklettirdi.

Doğanışık, 2011'de TRT İstanbul Radyosu THM Koro Şefi unvanını aldı.

YORUMLAR
500
İSTANBUL-TARİHİ PAŞABAHÇE VAPURU MAVİ SULARA GERİ DÖNDÜ İSTANBUL-TARİHİ PAŞABAHÇE VAPURU MAVİ SULARA GERİ DÖNDÜ Kılıçdaroğlu: 'Kentleri Kent Yapan da Kentlerin Kendi Tarihidir; Eğer Yöneticiler Kendi Yönettikleri Kente Yabancılaşırlarsa Tarihi de Unutmuş... Kılıçdaroğlu: 'Kentleri Kent Yapan da Kentlerin Kendi Tarihidir; Eğer Yöneticiler Kendi Yönettikleri Kente Yabancılaşırlarsa Tarihi de Unutmuş... Seyit Torun'dan Süleyman Soylu'ya: 'Hep İftiralarla ile Bugüne Geldin, İbb'de 557 Terör ile İltisaklı Kişi Var Dedin, Hiçbir Şey Çıkmadı' Seyit Torun'dan Süleyman Soylu'ya: 'Hep İftiralarla ile Bugüne Geldin, İbb'de 557 Terör ile İltisaklı Kişi Var Dedin, Hiçbir Şey Çıkmadı'
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul'da Pazar Konserleri' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement