"Kahve Bahane Sohbet Şahane" Söyleşilerinde - Son Dakika
Kültür Sanat

"Kahve Bahane Sohbet Şahane" Söyleşilerinde

"Kahve Bahane Sohbet Şahane" Söyleşilerinde

9 Ocak günü, saat 14.30'da İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek sohbetin konusu ise "Kahve Tiryakileri"

08.01.2016 14:10  Güncelleme: 14:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kahvenin üç şehirdeki serüvenin anlatıldığı "Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana" kültür projesi kapsamındaki "Kahve Bahane, Sohbet Şahane" sohbetlerinin ilk konuğu yazar Beşir Ayvazoğlu.

İstanbul, 8 Ocak İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilen "Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana" sergisi, kahvenin kültürlerarası ortak dilinden yola çıkarak bu üç şehrin kahve anlatılarını fotoğraflar, videolar ve hikâyelerle aktaran bir kültür projesi.

7 Ocak'ta başlayıp 27 Şubat'a kadar sürecek olan serginin parelelinde her Cumartesi günü "Kahve Bahane, Sohbet Şahane" adıyla düzenlenen sohbetlerde kahve kültürü ve tarihi konusunda uzman isimlerle interaktif söyleşiler düzenleniyor. Ücretsiz gerçekleştirilen sohbetlerin ilk konuşmacısı ise 10 yıl boyunca Türk Edebiyatı dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen ve halen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu üyesi olan Beşir Ayvazoğlu...

"Kahveniz Nasıl Olsun? Türk Kahvesinin Kültür Tarihi" isimli kitabın da yazarı olan Ayvazoğlu, 9 Ocak Cumartesi günü, saat 14.30'da gerçekleştireceği söyleşisinde tarihten günümüze köpüğü göz göz olmamış kahveyi içmeyenden, kakulesiz kahveye burun kıvırana, paşa kahvesi severlerden misk kokulu kahve tutkunlarına kadar onlarca farklı karakterdeki kahve tiryakisini anlatacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Kahve Bahane Sohbet Şahane' Söyleşilerinde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement