Türk Tiyatrosu oyunları "7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali"nde seyirciyle buluştu - Son Dakika

Türk Tiyatrosu oyunları "7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali"nde seyirciyle buluştu

06.09.2021 10:11
Türk Tiyatrosu oyunları "7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali"nde seyirciyle buluştu

Türk tiyatrosunun önemli isimlerini konuk eden "7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" devam ediyor.

Türk tiyatrosunun önemli isimlerini konuk eden "7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya Hessen Eyaleti Bilim ve Kültür Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının destek verdiği festivalde, "Plastik Aşklar", "Bir Garip Orhan Veli" ve "Kürk Mantolu Madonna" oyunları Volksbühne Frankfurt'ta sahnelendi.

Plastik Aşklar'da usta oyuncu Oya Başar ile oyuncu Begüm Birgören aynı sahneyi paylaştı.

Sabahattin Ali'nin en çok bilinen eserlerinden "Kürk Mantolu Madonna"nın tiyatro uyarlanması ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelendi.

Yönetmenliğini Uğur Çınar'ın üstlendiği oyunda, Mustafa Murat Latifoğlu, Semih Algül, Dicle Çiçek, Eylül Aldanmaz ve Şükran Poyrazlı rol aldı.

Reha Özcan Kumpanyası'nın tek kişilik oyunu "Bir Garip Orhan Veli"de ise usta oyuncu Reha Özcan seyirci karşısına çıktı.

Ayrıca Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğunda oyuncuların da katıldığı bir resepsiyon düzenlendi.

Başkonsolos Erdem Tunçer'in ev sahipliği yaptığı resepsiyona oyuncular Selçuk Yöntem, Oya Başar, Ayşenil Şamlıoğlu, Begüm Birgören, İpek Erdem, Umut Kırca, Çiğdem Spickerman, Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni ve Festival Başkanı Kamil Kellecioğlu, 1001 Sanat Genel Sanat Yönetmeni Kerem Yılmaz, Yönetmen Hilal Saral, Menajer Velhan Çantay ve seslendirme sanatçısı, yazar Yekta Kopan ile programcı, yazar Nur Onur katıldı.

Festival, 7 Eylül'de sona erecek.

Türk Tiyatrosu oyunları 7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali nde seyirciyle buluştu
Türk Tiyatrosu oyunları 7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali nde seyirciyle buluştu
Türk Tiyatrosu oyunları 7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali nde seyirciyle buluştu

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Türk Tiyatrosu oyunları '7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde seyirciyle buluştu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son dakika: Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati görevi devralıyor: Önceliğimiz faiz değil, yatırım ve istihdam olacak 16:03 Son dakika: Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati görevi devralıyor: Önceliğimiz faiz değil, yatırım ve istihdam olacak 128 milyar dolar hakkında tartışma yaratacak iddia: ''Erdoğan, seçime doğru bir kısmını Türkiye'ye getirecek'' 15:54 128 milyar dolar hakkında tartışma yaratacak iddia: ''Erdoğan, seçime doğru bir kısmını Türkiye'ye getirecek'' Pınar Altuğ: 13 yıllık evliyiz hala yaş farkına sallıyorlar! 15:51 Pınar Altuğ: 13 yıllık evliyiz hala yaş farkına sallıyorlar! Son dakika: Zincir marketlerin zam talebi reddedildi! Plastik poşetler 2022'de de 25 kuruştan satılacak! 15:23 Son dakika: Zincir marketlerin zam talebi reddedildi! Plastik poşetler 2022'de de 25 kuruştan satılacak! Müge Anlı'da incelenen Ekin Gökçe Yıldız'ın cinayet şüphelisi tutuklandı 13:44 Müge Anlı'da incelenen Ekin Gökçe Yıldız'ın cinayet şüphelisi tutuklandı Marketten tornavida çalan engelli adam tekerlekli sandalyesinde öldürüldü! ABD polisi 9 el ateş etti! 13:01 Marketten tornavida çalan engelli adam tekerlekli sandalyesinde öldürüldü! ABD polisi 9 el ateş etti!
Son Dakika: PKK'nın sözde üst yöneticilerinden Emrah Adıgüzel Türkiye'ye getirildi 12:54 Son Dakika: PKK'nın sözde üst yöneticilerinden Emrah Adıgüzel Türkiye'ye getirildi İntihar eden gencin görüntüsü infial yarattı 12:03 İntihar eden gencin görüntüsü infial yarattı
12:58
Advertisement