UNIQ İstanbul'da Sanat Aşk ile Buluşuyor - Son Dakika
Kültür Sanat

UNIQ İstanbul'da Sanat Aşk ile Buluşuyor

UNIQ İstanbul\'da Sanat Aşk ile Buluşuyor

UNIQ İstanbul, kültür ve sanatı Maslak'ın kalbine taşımaya devam ediyor.

12.02.2016 16:38  Güncelleme: 16:40

Bu kez Love 360 Aşk Festivali'nin çeşitli sergilerini ağırlayan UNIQ İstanbul, Lovers Bazaar ile de aşk dolu eserleri ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Turkmall Sanat, UNIQ Gallery ve UNIQ Fuaye bu ay da sanatla dolup taşıyor! UNIQ İstanbul, şehrin her köşesine yayılan Love 360 Aşk Festivali'nin üç muhteşem sergisine ev sahipliği yapıyor.

Perdedeki Kadınlar

Türk sinemasının ölümsüzleşen 70 kadın oyuncunun özel pozlarından oluşan 'Perdedeki Kadınlar' fotoğraf sergisi, UNIQ İstanbul'daki Turkmall Sanat'ta ziyarete açıldı. Milliyet Gazetesi foto muhabiri Ercan Arslan'ın arşivinden oluşturulan ve 11-14 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek serginin açılışına, festivalin onur konuğu, sinema yapımcısı ve sanatçı Sean Hepburn Ferrer de katıldı.

Festivali büyük bir inançla sekiz yıldır hayata geçiren curator Işık Gençoğlu, sergiyi özellikle çocukların geleceğe umutla bakabilmesini sağlamak ve hayal dünyalarını renklendirmek için gerçekleştirdiklerini ifade ediyor. Audrey Hepburn Vakfı ile birlikte hareket eden 360 Dereceden Aşk Festivali, düzenlediği tüm etkinliklerde elde edilecek geliri Birleşmiş Milletler Çocuk Bölümü Resmi Elçisi olan Sean Hepburn Ferrer ile birlikte yaratıcı endüstrilerde çocuklar için geliştirilecek projelerde kullanarak, aile imkanları kısıtlı olan yetenekli çocukların yaratıcı gelişimleri için değerlendiriyor.

Yürekten Taşanlar

Aşkın dengesizliğinde kangren olmuş düğümlerimizi çözmekle uğraşırken asıl arayışın, dengesine hayranlık duyduğumuz koşulsuz sevgi olduğunu unutuyoruz. Aslında hatırlıyoruz fakat yalpalatan heyecanlı hallere ısrarla çekiliyoruz. 11 Şubat-13 Mart tarihleri arasında UNIQ Gallery'de gezilebilecek olan 'Yürekten Taşanlar' sergisi, sanatçıların bugüne taşımakla yükümlü kaldıkları bu taşkın ve yalın halleşme biçimlerinin izleği olarak karşımıza çıkıyor. Bu karşılaşma; heyecanıyla yorgun düştüğümüz sonra arınıp yeniden dengelemeyi denediğimiz hallere güncel ve nostaljik bir bakış açısı.

'Seven'ler; Aşkın Çocukları

UNIQ İstanbul, LOVE 360 festivali süresince farklı disiplinlerden sanatçılarla izleyiciye yaşamın özünü, aşkı deneyimlemeyi vaat ediyor. İnsan olmanın temel anlamı olarak aşk; 'seven'lerin; Ahmet Rüstem Ekici, Ahu Akkan, Cansu Tanpolat, Deniz Sağdıç, Sabahat Çıkıntaş, Serdar Yörük ve Zafer Malkoç'un kendi dillerinde yeniden hayat buluyor. 11 Şubat-13 Mart tarihleri arasında UNIQ Gallery'de gezilebilecek olan 'Seven'ler; Aşkın Çocukları sergisi; günümüzün karmaşık dünyası içinde görünemeyen, yığıntılar arasında yitip giden gerçek olarak aşkı, hala hissedebilen, görebilen, 7 (seven) sanatçı ile bizlere tekrar anımsatıyor. Bu yönüyle sanat; aşkın dili, sanatçılar ise; aşkın saf çocukları olarak karşımızda duruyor.

Lovers Bazaar

UNIQ İstanbul, birbirinden yaratıcı tasarımcıların eserlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Dekorasyon, moda, aksesuar alanlarında birbirinden farklı eserin görücüye çıktığı Lovers Bazaar, 12:00-20:00 saatleri arasında UNIQ İstanbul fuaye alanında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat UNIQ İstanbul'da Sanat Aşk ile Buluşuyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement