Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Makine Mühendisleri Odası haberleri, Makine Mühendisleri Odası son dakika, son dakika Makine Mühendisleri Odası

Son Dakika Makine Mühendisleri Odası Haberleri

Son dakika Makine Mühendisleri Odası haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son makine mühendisleri odası haberleri anında burada.


 • 24.11.2023 24 Kas 00:51 Özgür Özel: 'Ben Kazanmazsam, Sen Kazanmazsan, Biz Kazanmazsak; O Kazanacak. Özgür Özel: "Ben Kazanmazsam, Sen Kazanmazsan, Biz Kazanmazsak; O Kazanacak.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “İş yerel seçim olduğunda hepimizin bir sorumluluğu var. Ben kazanmazsam, sen kazanmazsan, biz kazanmazsak; o kazanacak… Hiç kimse bize mecbur değil… Biz yerel seçimlerde iş birlikleri yapmalıyız… İki tarafa da fayda, ülkeye fayda getiriyorsa kaybettirecek formüler üzerinde durmak bize yakışmaz…” dedi. Özel, “Ben Meral Hanım’la, onun deyimiyle Meral Ablamla beraber pek çok zorluğu aşacağımıza inanıyorum. Onun için de ben ne gerekirse yapacağım. Ben Meral Hanım’ın partisinin hak ve menfaatlerinden fedakârlık yapmasını istemem, kendi partimin hak ve menfaatini de kollamaya beni Kurultay’ım görevlendirdi. Hepimizin kazanacağı, kimsenin üzülmeyeceği en optimum formüller, iş birlikleri üzerinde hareket edebiliriz…” diye konuştu.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:22 Özgür Özel: 'Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum. Özgür Özel: "Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel; TBMM grup toplantısında, "Erdoğan, sen ne değiştireceksin bilmiyorum. Sistem mi, ortak mı, ittifak mı değiştireceksin, rahmetli Erbakan'a attığın kazıkta olduğu gibi gömlek mi değiştireceksin, ne değiştirirsen değiştir ama emin ol bizimle birlikte anayasa değiştiremeyeceksin. Biz her doğan için değil Erdoğan için yapılmış anayasaya 2 yıl sonra, ya bu kıyafetin kolu uzun paçası sarkıyor, burası dar geliyor diyorsa biz ona şunu söyleyeceğiz; anayasa Erdoğan için değil her doğan için yapılır o da toplumsal mutabakatla yapılır" dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 23:17 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2) Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2)

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bakanlığın dijital arşivinde bulunan tüm bilginin, başta KYK yurtları olmak üzere vatandaşa açık hale getireceklerini belirterek, "Asansörlerdeki karekodları okutan vatandaşlarımız, asansörlerin üretim adımından tüm periyodik kontrollerine...

 • 07.11.2023 07 Kas 21:51 Bakan Kacır: 'Asansörler Konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çalışma Başlattık, Kyk Yurtları Dahil Dijital Arşivimizde Bulunan Tüm Bilgiler... Bakan Kacır: "Asansörler Konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çalışma Başlattık, Kyk Yurtları Dahil Dijital Arşivimizde Bulunan Tüm Bilgiler...

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'de kullanımda olan asansörlerin periyodik kontrollerinin yılda en az bir kez yetkilendirdikleri A tipi muayene kuruluşları arasından belediyelerce seçilen kurullar tarafından yapıldığını ve Makine Mühendisleri Odası'nın da A tipi kuruluşlardan biri olduğunu ifade ederek "Bu konuda bir eksiklik yok ama Gençlik ve Spor Bakanımız ile geçtiğimiz hafta bir çalışmayı da başlattık. Bakanlığımızın dijital arşivinde bulunan tüm bilgiyi başta KYK yurtlarımız olmak üzere vatandaşa açık hale getireceğiz. Asansörlerdeki karekodları okutan vatandaşlarımız o asansörlerin üretim adımından tüm periyodik kontrollerine kadar görme imkanına kavuşacak" dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 19:11 Ömer Fethi Gürer'den Yurtlardaki Asansör Kazalarına Karşı Öneri: 'Bu İş Makine Mühendisleri Odası'na Verilsin Çünkü Ücretler Düşük Tutularak Kalifiye... Ömer Fethi Gürer'den Yurtlardaki Asansör Kazalarına Karşı Öneri: "Bu İş Makine Mühendisleri Odası'na Verilsin Çünkü Ücretler Düşük Tutularak Kalifiye...

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; KYK yurtlarındaki asansör kazalarıyla ilgili "Makine Mühendisleri Odası'yla protokol yapılsın. Kamu başta olmak üzere bu iş Makine Mühendisleri Odası'na verilsin. Özel sektörde bugünkü koşullarda elemanların ücretleri düşük tutularak kalifiye olmayan çok insan bu işte görevlendiriliyor. İnsan sağlığıyla doğrudan ilgili bir olay mühendislerin denetimi ve kontrolünde bu süreç yürütülsün" diye konuştu.

 • 07.11.2023 07 Kas 14:11 Büro İş Sendikası, 'Liyakatsiz' Yapılan 199 Yurt Müdürü Atamasını Yargıya Taşıdı, Ankara 11. İdare Mahkemesi, Atama Kararını İptal Etti. Büro İş Sendikası, 'Liyakatsiz' Yapılan 199 Yurt Müdürü Atamasını Yargıya Taşıdı, Ankara 11. İdare Mahkemesi, Atama Kararını İptal Etti.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı KYK yurtlarında art arda meydana gelen, ölüme de yol açan asansör kazaları ve yemekten zehirlenme olayları yaşanırken, Büro İş Sendikası, “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına tabi Yurt Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü, Sporcu/Spor Eğitim Merkezi Müdürü” kadrolarına yapılan 'liyakatsiz' atmaları yargıya taşıdı. Ankara 11. İdare Mahkemesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 28 Şubat 2023 tarihinde tek işlemle yaptığı 199 yurt müdürünün atamasını, “hukuka ve mevzuata uyarlık” görülmediği gerekçesiyle oybirliğiyle iptal etti. Büro İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, “Liyakatinin olup olmadığı hususlarının hepsinin ortaya çıkarılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını istiyoruz. Görevi kötüye kullanan, ihmali olan idareciler hakkında adli ve idari soruşturmaların yapılarak hak ettiği cezaların verilmesini istiyoruz” dedi.

 • 30.10.2023 30 Eki 17:07 CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan Kyk Tepkisi: 'Bir Hayat Sönüp Gitmişken İktidardan Kimse Utanmamış, Sıkılmamış ve Gereğini Yapmamıştır' CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan Kyk Tepkisi: "Bir Hayat Sönüp Gitmişken İktidardan Kimse Utanmamış, Sıkılmamış ve Gereğini Yapmamıştır"

  CHP İzmir İl Başkanlığı, Aydın Efeler’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurdunda üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın ölümü ve 15 öğrencinin yaralanmasıyla sonuçlanan asansör kazasıyla ilgili açıklama yaptı.  CHP İzmir İl Sekreteri Avukat Özlem Ünsal, “İktidarda tek bir görevden alma veya onurlu bir istifa yok. Bir hayat sönüp gitmişken iktidardan kimse utanmamış, sıkılmamış ve gereğini yapmamıştır. Zeren’in ailesini, bu yurtlarda korku içinde yaşayan öğrencilerimizi, üzülen ve kahrolan tüm anne ve babaları da inciten, öfkelendiren tavır budur” dedi.

 • 30.10.2023 30 Eki 13:43 Aydın'da Asansör Kazası: Kamu Güvenliği Tartışması Yeniden Gündemde Aydın'da Asansör Kazası: Kamu Güvenliği Tartışması Yeniden Gündemde

  Aydın'da bir öğrencinin hayatını kaybettiği asansör kazası, kamu kullanımına açık toplu yaşam alanlarındaki güvenlik sorunlarını tekrar gündeme getirdi. Makine Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Cüneyt İyiol, kazanın özelleştirmenin ve eksik bakımın sonucu olduğunu belirtti.

 • 28.10.2023 28 Eki 14:46 Özgür Özel: İzmir'deki üyeler yürü derse önce partide sonra Türkiye'de iktidara yürüyeceğiz Özgür Özel: İzmir'deki üyeler yürü derse önce partide sonra Türkiye'de iktidara yürüyeceğiz

  CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, partisinin 38'inci Olağan Büyük Kurultayı öncesinde CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

 • 23.10.2023 23 Eki 09:26 Kombi Bakımları Hakkında Uyarı: Menfezler Kapatılmamalı Kombi Bakımları Hakkında Uyarı: Menfezler Kapatılmamalı

  Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, kombi bakımları ile ilgili önemli bilgiler verdi. Varol, soğuk havalarda menfezlerin kapatılmaması gerektiğini ve gaz yakıcı cihazların bakımlarının yetkili firmalar tarafından yapılması gerektiğini vurguladı.

 • 16.10.2023 16 Eki 16:36 Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, ESOGÜ Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, ESOGÜ Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, üniversiteli gençlerle görüş alışverişinde bulunmak için bir araya geldi. Başkan Ataç, öğrencilere Tepebaşı Belediyesi'nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi verdi ve herhangi bir sorunları olduğunda kendisine ulaşabileceklerini belirtti.

 • 13.10.2023 13 Eki 12:52 Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı Eskişehir'de Başladı Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı Eskişehir'de Başladı

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 12. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı, Eskişehir'de başladı. Kurultayın açılış töreninde konuşan TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkan Vekili Selçuk Soylu, uçak, havacılık ve uzay mühendisliği çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

 • 12.10.2023 12 Eki 18:54 Ankara Kent Sempozyumu Cumhuriyetin 100. Yılında Başkent Ankara'nın Geleceğini Tartışacak Ankara Kent Sempozyumu Cumhuriyetin 100. Yılında Başkent Ankara'nın Geleceğini Tartışacak

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından düzenlenen Ankara Kent Sempozyumu, 13-14 Ekim'de "Cumhuriyet'in 100. Yılında Başkent Ankara, Nasıl Bir Ankara İstiyoruz?" başlığıyla gerçekleştirilecek. Sempozyumda, "Başkent ve Meslek Örgütlerinin Mücadelesi, Başkentte Halk Sağlığı, Ankara'nın Doğal Kaynakları, Ankara'nın Doğa Kaynaklı Afet Riskleri ve Öneriler" oturumları yapılacak.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:38 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı ve Yönetimini Kabul Etti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı ve Yönetimini Kabul Etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol ve yönetimini makamında kabul etti. Başkan Büyükkılıç, ziyarette ortak çalışmalar ve şehre hizmet noktasında ortak aklın önemine vurgu yaparak teşekkürlerini iletti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 12:21 Makine Mühendisliği Son Sınıf Öğrencisi Fırat Avcı: 'Bu Ülkede Kalırsam Mühendislik Yapmayı Planlamıyorum. Makine Mühendisliği Son Sınıf Öğrencisi Fırat Avcı: "Bu Ülkede Kalırsam Mühendislik Yapmayı Planlamıyorum.

  Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Dayanışma Günü için Ankara’da bir araya gelen sektör emekçileri, meslekte yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Makine mühendisi Elif Canlı, “3 yıldır makine mühendisi olarak görev alamıyorum. Çünkü kadınlara yönelik inanılmaz büyük bir dezavantajlarla boğuşmak zorundayım. Herhangi bir şekilde iş bulamıyorum çünkü erkek meslektaşlarımla baş edebileceğime dair herhangi bir done vermediğimi söylüyorlar. Gerçekten bir makine mühendisi olarak çalışmayı çok isterdim” dedi. Makine mühendisliği son sınıf öğrencisi Fırat Avcı ise “Bu ülkede kalırsam mühendislik yapmayı planlamıyorum ya da yurt dışında mühendislik yapmak istiyorum. Hedeflerim diğer öğrencilerin yüzde 90’ı gibi bu yönde. Türkiye’deki mevcut hükümetin veya muhalefetin de katkılarıyla tüm öğrencilerin hayallerinin öldüğünü düşünüyorum” diye konuştu.

 • 19.09.2023 19 Eyl 21:01 TMMOB'dan İstanbul'da 'Mimar, Mühendis ve Şehir Plancılarının Dayanışma Günü' Açıklaması: 'Mesleklerimiz Açlık ve Yoksulluk Sınırı Altında Çalışmanın... TMMOB'dan İstanbul'da "Mimar, Mühendis ve Şehir Plancılarının Dayanışma Günü" Açıklaması: "Mesleklerimiz Açlık ve Yoksulluk Sınırı Altında Çalışmanın...

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Kurulu (İKK), “19 Eylül Mimar, Mühendis ve Şehir Plancılarının Dayanışma Günü” dolayısıyla Kadıköy İskelesi’nde açıklama yapıldı. İstanbul İKK Sekreteri Seyfettin Avcı, “Bir dönemin en gözdesi olarak görülen mesleklerimiz; bugün diplomalı işsizliğin, güvencesiz bir geleceğin, açlık ve yoksulluk sınırı altında ücretlerle çalışmanın sembolü hâline getiriliyor. Bu şartlarda yaşamak hem insanlık hem meslek onurumuzu ayaklar altına alıyor” dedi.

 • 13.09.2023 13 Eyl 13:41 Üniversite şehir bütünleşmesi için güç birliği Üniversite şehir bütünleşmesi için güç birliği

  Akdeniz Üniversitesinde kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin geniş katılımıyla dış paydaş toplantısı yapıldı.

 • 08.08.2023 08 Ağu 22:15 TMO silolarındaki patlamada yaralanan 12 kişiden 3'ü taburcu oldu TMO silolarındaki patlamada yaralanan 12 kişiden 3'ü taburcu oldu

  Kocaeli Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ali Elma, Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) ait silolardaki patlamanın nedenine ilişkin konuştu. Elma, buğday, un, şeker, kömür gibi organik ürünlerin içerisindeki karbon elementinin yanmaya neden olduğunu belirtti. Patlamadan korunma dokümanı ile ilgili çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Elma, karbon elementinin her yerde yanma ya da patlamaya neden olabileceğini söyledi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 19:07 Uzmanından silo patlamasına yönelik önemli açıklama Uzmanından silo patlamasına yönelik önemli açıklama

  Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, Kocaeli'de meydana gelen silo patlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Elma, şeker, un, buğday gibi ürünlerin tozlanmasından kaynaklı patlayıcı özelliğe sahip olduğunu belirterek, patlamanın toz, ortam sıcaklığı ve yeterli hava bir araya geldiğinde meydana geldiğini söyledi. Ayrıca, kıyafetlerden veya sürtünmeden kaynaklı statik elektrikle bile patlamanın oluşabileceğini vurguladı. Elma, denetim mekanizmasının eksikliklerinden kaynaklı patlamaların yaşanabileceğini ifade ederek, işletmelerin patlamadan korunma dokümanıyla önlemler alması gerektiğini belirtti. Ayrıca, tozun yoğun olduğu ortamlarda Atex yönetmeliğine uygun önlemler alınması gerektiğini söyledi. Elma, bağımsız işletmelerde patlamadan korunma dokümanı ve önlemlerle ilgili yapılan çalışmaların bilinmediğini ve bu konunun önemsenmesi gerektiğini vurguladı.

 • 08.08.2023 08 Ağu 17:30 Kocaeli'deki TMO Silolarında Meydana Gelen Patlamaya İlişkin Açıklamalar Kocaeli'deki TMO Silolarında Meydana Gelen Patlamaya İlişkin Açıklamalar

  Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, Kocaeli'deki TMO silolarında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Elma, şeker, un, buğday gibi ürünlerin tozlanmasından kaynaklı patlayıcı özelliğe sahip olduğunu belirtti. Patlamanın toz, ortam sıcaklığı ve yeterli hava bir araya geldiğinde meydana geldiğini söyleyen Elma, denetim mekanizmasının eksikliklerinden kaynaklı patlamaların yaşanabileceğini ifade etti. Ayrıca, kıyafetlerden kaynaklı sürtünme veya statik elektrik gibi etkenlerin bile patlamaya neden olabileceğini vurguladı. Elma, işletmelerin patlamadan korunma dokümanıyla önlemler alması gerektiğini ve Atex yönetmeliğine uygun şekilde hareket etmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca, bağımsız işletmelerde iş güvenliği konusunda daha fazla önlem alınması gerektiğini ve bu konunun önemsenmesi gerektiğini ifade etti.

 • 08.08.2023 08 Ağu 16:34 Kocaeli'deki Patlamanın Nedeni Açıklandı Kocaeli'deki Patlamanın Nedeni Açıklandı

  Kocaeli Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ali Elma, Derince ilçesindeki patlamanın nedenine ilişkin açıklamalarda bulundu. Elma, buğday, un, şeker gibi organik ürünlerin içerisindeki karbon elementinin yanmaya neden olduğunu belirtti. Patlamanın oluşabilmesi için yanıcı madde, yeterli hava ve sıcaklık gibi 3 şartın bir arada bulunması gerektiğini söyleyen Elma, ayrıca statik elektrik ve giyilen kıyafetlerin de patlamaya neden olabileceğini ifade etti. Karbon elementinin her yerde yanma ya da patlamaya neden olabileceğini vurgulayan Elma, bu tür ortamlarda 'Patlamadan Korunma Dokümanı' hazırlanması gerektiğini belirtti.

 • 26.07.2023 26 Tem 14:33 Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sıcak hava dalgası nedeniyle klima kullanımının arttığına dikkat çekti. Klimanın arada açılıp kapatılmasının doğru olmadığını belirten TMMOB, yetkili servis ile çalışılması gerektiğini ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, klima kullanımında derecenin 17'ye kadar düşürülmemesi ve inverter teknolojisine sahip klimaların sürekli çalıştırılması önerildi. Klima kaynaklı yangın durumunun asılsız olduğu belirtilirken, yetkili servis ve yetkili bayiler aracılığıyla alışveriş yapılması ve cihaz bakımının düzenli olarak yapılması tavsiye edildi.

 • 26.07.2023 26 Tem 10:20 Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sıcak hava dalgası nedeniyle klima kullanımının arttığına dikkat çekti. Klimanın arada açılıp kapatılmasının doğru olmadığını belirten TMMOB, yetkili servis ile çalışılması gerektiğini ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, klima kullanımında derece ayarının 17 dereceye kadar düşürülmemesi gerektiği, inverter teknolojisine sahip klimaların bütün gün çalıştırılabileceği ve klima bakımının düzenli olarak yapılması gerektiği ifade edildi.

 • 31.05.2023 31 May 22:00 İstanbul'daki izinsiz gösterilerde 59 kişi gözaltına alındı İstanbul'daki izinsiz gösterilerde 59 kişi gözaltına alındı

  İstanbul'da izinsiz gösteri yapan ve polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruplardan 59 kişi gözaltına alındı. Gezi Parkı olaylarının 10. yılı dolayısıyla Beyoğlu Sakız Ağacı Sokak'ta toplanan Türkiye Komünist Partisi üyeleri, İstiklal Caddesi'nde ellerindeki döviz ve pankartlarla slogan attı. Bölgede güvenlik önlemi alan polis ekipleri, Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen ve uyarılara rağmen dağılmayan gruba müdahale etti. Taksim Meydanı ve çevresinin yanı sıra Maçka Parkı'nda toplanarak izinsiz gösteri yapan gruplara da polis tarafından müdahale edildi. İzinsiz gösterilerde gözaltına alınan 59 kişi emniyete götürüldü. Bu arada, Taksim Dayanışmasının çağrısıyla Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi önünde toplanan grup, bir süre slogan attı. Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık ile bazı eski CHP ve HDP milletvekillerin de destek verdiği grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

 • 31.05.2023 31 May 21:03 Gezi Parkı protestolarının 10. yılında Taksim'de eylem yapıldı Gezi Parkı protestolarının 10. yılında Taksim'de eylem yapıldı

  Taksim Dayanışması üyeleri, Gezi Parkı protestolarının 10'uncu yılında; Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin önünde eylem yaptı. Grup adına konuşan Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, 'Gezi'de kapısını araladığımız o coşkulu, heyecanlı, bir arada, umutlu, paylaşımcı, dirençli 'bir başka dünya' için mücadele etmeye devam ediyoruz. Bilsinler ki bizim pusulamız Gezi'dir. İnsanca, özgür, adil, refah içinde, demokratik bir yaşam talebimiz ve hak arayışımız hep sürecek. 10'uncu yaşında da Gezi'yi hep genç kılan, bizi hep ayakta tutan, tüm hayallerimiz gerçek olana kadar dilimizden düşmeyecek olan sloganıyla anıyoruz Gezi direnişini ve bu sloganla karşılıyoruz önümüzdeki dönemi. Karanlık gider, Gezi kalır' dedi.

 • 28.04.2023 28 Nis 17:27 İzmir'deki Yangınla İlgili TMMOB Makina Mühendisleri Odası İnceleme Yaptı İzmir'deki Yangınla İlgili TMMOB Makina Mühendisleri Odası İnceleme Yaptı

  TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Narlıdere'de çıkan yangınla ilgili inceleme yaptı. Şube Sekreteri Evrim Aksoy, yangının imalattan kaynaklandığını belirtti ve binaların tetkiklerinin yapılması, sistemlerinin gözden geçirilmesi ve denetimlerinin mutlaka yapılması gerektiğini söyledi.

 • 17.04.2023 17 Nis 15:32 'Güçlü Kadın Güçlü Adana' projesiyle kadınlar istihdam ediliyor "Güçlü Kadın Güçlü Adana" projesiyle kadınlar istihdam ediliyor

  Adana'da "Güçlü Kadın Güçlü Adana" projesi çerçevesinde eğitimlerde başarılı olan 15 kadın Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde Vida Kalite Kontrol biriminde istihdam edildiği bildirildi.

 • 29.03.2023 29 Mar 19:53 Tip, 'Deprem Suçları Raporu'nu Açıkladı. Ahmet Şık: 'Bu Organize Suçun Başındaki Kişi Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Asıl Faillerden Birisidir' Tip, 'Deprem Suçları Raporu'nu Açıkladı. Ahmet Şık: "Bu Organize Suçun Başındaki Kişi Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Asıl Faillerden Birisidir"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), 155 sayfalık bir ‘Deprem Suçları Raporu’ açıkladı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bazı müteahhitler ve yapı denetim firmalarının yetkililerinin tutuklanmasının toplumun biriken öfkesini, gazını almaya dönük bir şey olduğunu belirten TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın organize suçun başı olduğunu iddia etti. Suç listesinde ikinci sırada, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kızılay Başkanı Kerem Kınık ve AFAD Başkanı Yunus Sezer'in geldiğini belirten Şık, eski bakan Mehmet Özhaseki ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile yerel yöneticilerin de şüpheliler arasında olduğunu belirterek, "Bütün bu organize suçun başındaki kişi olarak da elbette ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asıl faillerden birisidir. Bu kişilerin baş şüpheli olarak bir iddianamenin sanıkları arasında yer alması gerekiyor" dedi.

 • 02.03.2023 02 Mar 11:49 Mimar Kerem Büyük: İnşaat yapımının her sürecinde odalardan destek alınmalı Mimar Kerem Büyük: İnşaat yapımının her sürecinde odalardan destek alınmalı

  Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ardından yapılacak yeni binalar hakkında açıklamalarda bulunan mimar Kerem Büyük, mimar ve mühendislik odaları ile birlikte çalışmanın önemini anlattı.

 • 25.02.2023 25 Şub 18:41 MHP'li Özdemir: Kayseri kat yüksekliği itibariyle Türkiye'de 1'inci sırada MHP'li Özdemir: Kayseri kat yüksekliği itibariyle Türkiye'de 1'inci sırada

  MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine baktığımızda Kayseri kat yüksekliği itibariyle Türkiye de 1'inci sırada.

 • 25.02.2023 25 Şub 18:41 MHP'Lİ ÖZDEMİR KAYSERİ KAT YÜKSEKLİĞİ İTİBARİYLE TÜRKİYE'DE 1'İNCİ SIRADA MHP'Lİ ÖZDEMİR KAYSERİ KAT YÜKSEKLİĞİ İTİBARİYLE TÜRKİYE'DE 1'İNCİ SIRADA

  MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine baktığımızda Kayseri kat yüksekliği itibariyle Türkiye de 1'inci sırada.

 • 25.02.2023 25 Şub 17:18 Özdemir: 'Kayseri'de 194 ağır hasarlı yapının olduğu tespit edilmiştir. Bunlardan 21 tanesi kamu binasıdır' Özdemir: "Kayseri'de 194 ağır hasarlı yapının olduğu tespit edilmiştir. Bunlardan 21 tanesi kamu binasıdır"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kahramanmaraş merkezli depremlerde Kayseri'nin etkilendiğini söyleyerek, "Kayseri'de 194 ağır hasarlı yapının olduğu tespit edilmiştir.

 • 24.02.2023 24 Şub 16:47 Bandırma Belediyesi Depreme Hazırlık Çalışmalarını Başlattı: Yapımı Devam Eden İnşaatlar Denetlenecek Bandırma Belediyesi Depreme Hazırlık Çalışmalarını Başlattı: Yapımı Devam Eden İnşaatlar Denetlenecek

  Bandırma Belediyesi, olası bir depreme hazır bir kent oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ikinci toplantıyı yaptı. Toplantıda, ilk etapta uygulamaya geçirilmesi planlanan konular belirlendi. Buna göre, öncelikle ilçenin jeolojik zemin raporu değerlendirilecek, mevcut inşaatı süren yapılarda beton dökümü öncesinde oluşturulan bu heyet gözetiminde denetim yapılacak ve uygun olup olmadığı kontrol edilecek.

 • 10.02.2023 10 Şub 09:44 Sorumsuz sorumlular nasıl yargılanmalı Sorumsuz sorumlular nasıl yargılanmalı

  1999 depremi sonrası sorumlulara karşı ceza adaleti sisteminin iyi uygulanmadığını söyleyen Ceza Hukuku Uzmanı Doç. Dr. Hasan Sınar, deprem acısının daha da katlanmaması adına hukuki süreçlerin nasıl olması gerektiği ile ilgili 5 maddelik bir öneri sundu.

 • 09.02.2023 09 Şub 18:33 Kayseri Valiliği vatandaşları asılsız duyurulara karşı uyardı Kayseri Valiliği vatandaşları asılsız duyurulara karşı uyardı

  Kayseri Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen kentte "binalara girmeyin" şeklindeki duyurulara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.

 • 09.02.2023 09 Şub 18:33 Kayseri Valiliği vatandaşları asılsız duyurulara karşı uyardı Kayseri Valiliği vatandaşları asılsız duyurulara karşı uyardı

  Kayseri Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen kentte "binalara girmeyin" şeklindeki duyurulara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.

 • 14.01.2023 14 Oca 10:24 Denizli OSB'de enerji verimliliği uygulamaları anlatıldı Denizli OSB'de enerji verimliliği uygulamaları anlatıldı

  DENİZLİ (İHA) – Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Enerji Verimliliği Uygulamaları" paneli geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

 • 18.12.2022 18 Ara 13:34 İzmit Belediyesi 'asbest' Paneline Ev Sahipliği Yaptı İzmit Belediyesi 'asbest' Paneline Ev Sahipliği Yaptı

  İzmit Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu (İKK) ve Asbest Söküm Uzmanları Derneği (ASUD) iş birliğiyle ‘Hayatımızdaki Asbest Tehlikesi ve İSG Kültürü’ başlıklı panele ev sahipliği yaptı.

 • 09.12.2022 09 Ara 18:02 Fethiye Makine Mühendisleri Odası'ndan Fethiye Belediyesi'ne Ziyaret Fethiye Makine Mühendisleri Odası'ndan Fethiye Belediyesi'ne Ziyaret

  Fethiye Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Tunç, Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Sami Kemik’i ziyaret etti.

 • 28.11.2022 28 Kas 13:52 Antalya'da enerji verimliliği ve geleceği konuşuldu Antalya'da enerji verimliliği ve geleceği konuşuldu

  Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) üye buluşmalarında, Antalya'da enerji verimliliği ve geleceği konuşuldu.

 • 20.11.2022 20 Kas 16:57 İMOK ÜYELERİ TERÖR SALDIRISININ YAPILDIĞI YERE KARANFİL BIRAKTI İMOK ÜYELERİ TERÖR SALDIRISININ YAPILDIĞI YERE KARANFİL BIRAKTI

  İSTANBUL Meslek Odaları Koordinasyonu(İMOK), İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen terör saldırısını kınamak için ortak basın açıklaması yaptı.

 • 20.11.2022 20 Kas 16:11 Polatlılı Çiftçi: Eve Bir Kilo Soğanı Artık Pazardan Götürüyoruz. Köylerimizde Genç Nüfus Kalmadı, Kimse Çiftçilik Yapmak İstemiyor Polatlılı Çiftçi: Eve Bir Kilo Soğanı Artık Pazardan Götürüyoruz. Köylerimizde Genç Nüfus Kalmadı, Kimse Çiftçilik Yapmak İstemiyor

  Çitçiler ve besiciler, Ankara’da düzenlenen ‘Kapitalizmin Kıskacında Tarım, Gıda ve Emekçiler Sempozyumu’nda, yaşadıkları sorunları anlattı. Ankara’nın Polatlı ilçesinde çiftçilik yapan Lokman Işık, “Eve bir kilo soğanı artık pazardan götürüyoruz. Köylerimizde genç nüfus kalmadı, kimse çiftçilik yapmak istemiyor. 60 yaş üzeri çiftçiliğe devam ediyor” dedi. Besici Metin Öz ise “Şu bir yıl içerinde 1,5 milyon inek kesildi. Bir ineğin kesilmesi, gıda güvenliği meselesidir. İnek olmazsa buzağısı olmaz, et olmaz, süt olmaz” diye konuştu.

 • 22.10.2022 22 Eki 15:29 'Dijital Çağda Aileyi Koruma' konulu konferans düzenlendi "Dijital Çağda Aileyi Koruma" konulu konferans düzenlendi

  Konya'da "Dijital Çağda Aileyi Koruma" konulu konferans gerçekleştirildi.

 • 13.10.2022 13 Eki 15:57 Kayseri haberleri... Savunma Sanayi Sempozyumu ve Sergisi Kayseri'de başladı - MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir Kayseri haberleri... Savunma Sanayi Sempozyumu ve Sergisi Kayseri'de başladı - MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir

  Kayseri gelişmesine göre Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, "Çatışma olmayan tek bir sınırımız dahi yok. Bizim mutlaka savaşa hazır olmamız gerekiyor.

 • 13.10.2022 13 Eki 14:09 Kayseri haberi! Kayseri'de 'Savunma Sanayii Sempozyumu ve Sergisi' başladı Kayseri haberi! Kayseri'de 'Savunma Sanayii Sempozyumu ve Sergisi' başladı

  Kayseri haberler: Kayseri'de 'Savunma Sanayii Sempozyumu ve Sergisi' başladı TMMOB MMO Başkanı Yunus Yener: "Üretilen ürünlerin tüm süreçlerinin sahibi olmamız gerekiyor" Vali Çiçek: "Bağımsızlık için savunma sanayiinde çok güçlü olmaya ihtiyacımız var" Kayseri'de Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve...

 • 12.10.2022 12 Eki 09:14 Uludağ'da kış sezonu tedbirlerle başlıyor Uludağ'da kış sezonu tedbirlerle başlıyor

  Uludağ'da kış sezonu tedbirlerle başlıyor2023 döneminde uyulması gereken kurallar Bursa Valiliği tarafından açıklandı.

 • 11.10.2022 11 Eki 13:18 Kayseri haber: Kayseri'de 'Savunma Sanayii Sempozyumu ve Sergisi' Kayseri haber: Kayseri'de 'Savunma Sanayii Sempozyumu ve Sergisi'

  Kayseri yerel haberi... Kayseri'de Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı destekleriyle Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi tarafından, 'Savunma Sanayii'de Akademik Çalışmalar Işığında Yerlileştirme' teması ile 'Savunma Sanayii Sempozyumu ve Sergisi' düzenlenecek.

 • 29.09.2022 29 Eyl 14:01 İzmir Yangın Sempozyumuna Ev Sahipliği Yapıyor İzmir Yangın Sempozyumuna Ev Sahipliği Yapıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB bünyesindeki odalarla düzenlenen Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi açıldı. “Büyük yangınlar küçük ihmallerle başlar” sloganıyla düzenlenen sempozyumla afet anı, öncesi ve sonrası için bilgilendirme yapılması ve akademik sonuçların elde edilmesi hedefleniyor.

 • 22.09.2022 22 Eyl 14:08 Kesk, 'Savaş, Göç ve Mültecilik Kıskacında Emek' Sempozyumu'na Katılım Çağrısı Yaptı Kesk, "Savaş, Göç ve Mültecilik Kıskacında Emek" Sempozyumu'na Katılım Çağrısı Yaptı

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarafından bu cumartesi ve pazar günleri düzenlenecek olan “Savaş, Göç ve Mültecilik Kıskacında Emek” başlıklı sempozyumun duyurusu, bugün Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde yapıldı. KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, “Sempozyumu düzenlerken en o¨nemli amacımız, sorunun dogˆru temellerde tartışılması ve sorunların nasıl çözüleceğine dair birlikte bir iradenin açığa çıkarılmasına vesile olmasıdır. Tüm kesimleri ve halkımızı sempozyuma katılmaya ve du¨s¸u¨ncelerini ifade etmeye davet ediyoruz” dedi.

 • 03.09.2022 03 Eyl 12:15 'Faturalar Ödenemez' Diye Uyaran Makine Mühendisleri Odası: 'Enerji Girdileri ve Ürünlerindeki Yüksek Vergiler Düşürülmeli' "Faturalar Ödenemez" Diye Uyaran Makine Mühendisleri Odası: "Enerji Girdileri ve Ürünlerindeki Yüksek Vergiler Düşürülmeli"

  Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener, doğalgaz ve elektriğe gelen son zamlar nedeniyle birçok yurttaşın faturalarını ödeyemeyeceği, soğuk ve karanlığa mahkum kalacağı uyarısı yaptı. Yener, “Enerji girdileri ve ürünlerindeki yüksek vergiler düşürülmeli, elektrik faturalarına eklenerek konut abonelerinden zorla tahsil edilen kayıp/kaçak bedeli ve dağıtım şirketlerine ilave kazançlar sağlayan tüm kalemler iptal edilmelidir” dedi.

Advertisement