Son dakika Mesudiye haberleri, Mesudiye son dakika, son dakika Mesudiye

Son Dakika Mesudiye Haberleri

 • Aydın'ın Efeler ilçesinde kadın nüfusu erkek nüfusunu ikiye katladı
  09:34 Aydın'ın Efeler ilçesinde kadın nüfusu erkek nüfusunu ikiye katladı

  Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Zafer Mahallesi'nde kadın nüfusu erkek nüfusundan yaklaşık 2 kat fazla çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Efeler ilçesinde en fazla nüfusa sahip olan Girne Mahallesi oldu.

 • Ordu'da trafik kazasında hayatını kaybeden 2 kişi toprağa verildi
  19 Şub Ordu'da trafik kazasında hayatını kaybeden 2 kişi toprağa verildi

  Ordu'nun Ulubey ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Hayati Yılmaz ve Ali Yılmaz'ın cenazeleri akrabaları tarafından defnedildi.

 • Ordu'da trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı
  18 Şub Ordu'da trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı

  Ordu'nun Ulubey ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil ile minibüs çarpıştı. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Minibüs sürücüsü gözaltına alındı ve kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Cumhur İttifakı'nın Ordu'daki belediye başkan adayları belli oldu
  16 Şub Cumhur İttifakı'nın Ordu'daki belediye başkan adayları belli oldu

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Ordu'da ilçelerden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu. AK Parti ve MHP'den toplamda 19 adayın tanıtıldığı açıklandı. Adaylar arasında mevcut Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de bulunuyor.

 • Erdoğan, Emeklilere Bayram İkramiyesinde Artış Yapacak
  16 Şub Erdoğan, Emeklilere Bayram İkramiyesinde Artış Yapacak

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin liraya yükselteceklerini açıkladı. Ayrıca, doğal gaz konusunda da AKP'nin varlığının önemine vurgu yaptı. Erdoğan, Ordu ilçe belediye başkan adaylarını da açıkladı.

 • Türkiye, Avrupa'da ve dünyada en büyük spor tesisi yatırımı yapan ülke konumunda
  16 Şub Türkiye, Avrupa'da ve dünyada en büyük spor tesisi yatırımı yapan ülke konumunda

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin 21 yılda yaptığı yatırımlarla Avrupa'da ve dünyada en büyük spor tesisi yatırımı yapan ülke konumunda olduğunu söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırk tilkiyle önümüzü kesmek isteyenlerin sonu hayırlı olmadı
  16 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırk tilkiyle önümüzü kesmek isteyenlerin sonu hayırlı olmadı

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin mitinginde yaptığı konuşmada, ülke ve şehirler için yapılan çalışmaları anlatmaya devam edeceklerini belirtti. Erdoğan, Ordu'ya yapılan yatırımları ve projeleri de anlattı. Ayrıca, diğer partilerin kaybettirmek üzerine stratejiler kurduklarını ifade etti.

 • Başkan Güler: 'Bizim davamız pazara kadar değil, mezara kadar'
  16 Şub Başkan Güler: "Bizim davamız pazara kadar değil, mezara kadar"

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Bizim davamız pazara kadar değil, mezara kadar" dedi.

 • İnegöl'de trafik uygulamasında kaçan sürücü yakalandı
  05 Şub İnegöl'de trafik uygulamasında kaçan sürücü yakalandı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde trafik uygulaması yapan polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan sürücü, tırdan inip yaya olarak kaçtı. Sürücü daha sonra ticari taksiyle aracı bıraktığı noktaya geri dönünce yakalandı. Tır sürücüsüne azami yük sınırını aştığı için para cezası uygulandı.

 • AK Parti, Ordu'da belediye başkan adaylarını tanıttı
  03 Şub AK Parti, Ordu'da belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti, Ordu'da Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. Programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçimlerin önemine ilişkin mesajlar verdi. Başkan Güler, eser siyaseti yapıldığını ve asla rant politikası izlenmediğini vurguladı. Yılmaz ise muhalefetin seçim öncesindeki vaatleri yerine getirmemek için bahane ürettiğini belirtti.

 • AK Parti, Ordu'da Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı
  03 Şub AK Parti, Ordu'da Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti, Ordu'da Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. Programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçimlerin önemine ilişkin mesajlar verdi. AK Parti'nin 16 ilçe belediye başkan adayları ve Cumhur İttifakı'nın adayları da tanıtıldı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: Vatandaşın refah seviyesini yükseltmeye dönük işlerde enerjimizi kullanacağız
  03 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: Vatandaşın refah seviyesini yükseltmeye dönük işlerde enerjimizi kullanacağız

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Ordu'da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada, vatandaşın refah seviyesini yükseltmeye dönük işlerde enerjilerini kullanacaklarını belirtti. Yılmaz, AK Parti'nin hizmet belediyeciliği anlayışıyla gecikmiş hizmetleri tamamlayacaklarını vurguladı ve muhalefetin bahane ürettiğini söyledi.

 • Ordu'da kar yağışı sonrası yaban hayvanlarına doğaya yem bırakıldı
  01 Şub Ordu'da kar yağışı sonrası yaban hayvanlarına doğaya yem bırakıldı

  Ordu'da etkili olan kar yağışı sonrasında olumsuz hava şartları nedeniyle aç kalma tehlikesi altında bulunan ve doğal ortamda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü tarafından ağır kış şartlarından etkilenen yaban ve sokak hayvanları için doğaya yem konuldu. Akkuş, Mesudiye, Kabadüz, Ulubey ilçelerinin yüksek kesimlerinde ilk etapta besi yemi ile sebze atıklarından oluşan bin 900 kilogram yem doğaya bırakıldı. Yemleme çalışmalarının farklı ilçelerde devam edeceği öğrenildi.

 • Mehmet Uyanık: Amasya'mızı birlikte, ortak akıl ile yöneteceğiz
  25 Oca Mehmet Uyanık: Amasya'mızı birlikte, ortak akıl ile yöneteceğiz

  AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Amasya'yı hep birlikte, ortak akıl ile yöneteceklerini söyledi. Uyanık, Amasya'ya huzur, barış, kardeşlik ve hoşgörü getireceklerini belirtti.

 • AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Amasya'yı ortak akıl ile yöneteceğini söyledi
  25 Oca AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Amasya'yı ortak akıl ile yöneteceğini söyledi

  AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Memur-Sen Amasya il temsilciliğini ziyaret ederek Amasya'yı ortak akıl ile yöneteceklerini ve hizmetlerin geri kazandırılması için çaba göstereceklerini belirtti. Ziyarette AK Parti İl Başkanı Ekrem Toto, Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun ve Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Altun Gürlevik de yer aldı.

 • Eskişehir'de Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarla Kiralarında Yüzde Binlerce Artış
  23 Oca Eskişehir'de Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarla Kiralarında Yüzde Binlerce Artış

  Eskişehir'de Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün tarla, konut, bahçe niteliğindeki arazilerine yaptığı yüzde binleri bulan kira zamları nedeniyle vatandaşlar mağdur durumda olduklarını söylediler. CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir'in Çifteler ilçesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün vakıf arazilerine yaptığı fahiş zamlar nedeniyle mağdur edilen köylülerle bir araya geldi. Çakırözer'e, CHP Çifteler İlçe Başkanı Şükrü Keser ve Çifteler Belediye Başkan Adayı Zehra Konakçı da eşlik ederken, heyet mahalle muhtarı ve köylülerden sıkıntıları dinledi.

 • AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, işçi çıkarmayacaklarını söyledi
  23 Oca AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, işçi çıkarmayacaklarını söyledi

  AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, düzenlediği basın toplantısında Amasya kamuoyunda asılsız algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, görevini yapan tüm işçi kardeşlerinin ve belediye personelinin başlarının üstünde yeri olduğunu söyledi. Uyanık, ayrıca Amasya'da yapacakları projeleri belirlemek için kamuoyu araştırması yaptıracaklarını ve en az 3 bin toplu konut yapacaklarını da açıkladı.

 • Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 'nitelikli tarım' projeleriyle atıl tarım arazilerini üretime açtı
  23 Oca Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 'nitelikli tarım' projeleriyle atıl tarım arazilerini üretime açtı

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in uyguladığı 'nitelikli tarım' projeleri sayesinde il genelinde kullanılmayan boş tarım arazileri üretime açıldı. 2019 yılından bu yana 31 bin 200 dekar atıl alan tarım ve üretime kazandırıldı. Üreticilere tohum desteği sağlandı ve yeni ürünlerin ekimiyle hayvancılık ve gıda üretimi arttı.

 • Tokat'ın Erbaa ilçesinde Organize Sera Bölgesi'nden 50 Milyon Lira Hasılat
  17 Oca Tokat'ın Erbaa ilçesinde Organize Sera Bölgesi'nden 50 Milyon Lira Hasılat

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Erbaa ilçesinde kurulan Organize Sera Bölgesi'nden yüzde 40'ı faal olan seradan 50 milyon lira hasılat elde edildiğini açıkladı.

 • Ordu'da trafik kazasında 3 kişi yaralandı
  06 Oca Ordu'da trafik kazasında 3 kişi yaralandı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında A.Y. yönetimindeki otomobil dereye yuvarlandı. Kazada sürücü ve beraberindeki iki kişi yaralandı. Olay yerine jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye götürüldü.

 • Ordu'da otomobil dereye yuvarlandı: 3 kişi ağır yaralandı
  06 Oca Ordu'da otomobil dereye yuvarlandı: 3 kişi ağır yaralandı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde yoldaki buzlanma nedeniyle meydana gelen kazada, bir otomobil dereye yuvarlandı. Kazada sürücü ve yanındaki 2 kişi ağır yaralandı. Yaralılar, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma, kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Ordu'da tarım ve hayvancılığa yönelik sanayi tesisleri kurulacak
  28 Ara Ordu'da tarım ve hayvancılığa yönelik sanayi tesisleri kurulacak

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu'da tarım ve hayvancılığa yönelik sanayi tesislerinin kurulacağını açıkladı. Başkan Güler, şehirde bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca, mevcut projelerin değerlendirilmesi ve yeni projelerde iş birliği yapılması çağrısında bulundu.

 • Mesudiye'deki heyelan nedeniyle kapanan yol yeniden açıldı
  27 Ara Mesudiye'deki heyelan nedeniyle kapanan yol yeniden açıldı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde temmuz ayında meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunda yapılan onarım çalışması tamamlandı. Yol ulaşıma yeniden açıldı.

 • Mesudiye'deki heyelan nedeniyle kapanan yol yeniden açıldı
  27 Ara Mesudiye'deki heyelan nedeniyle kapanan yol yeniden açıldı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde temmuz ayında meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunda yapılan onarım çalışması tamamlandı. Yol, 5 ayın ardından tekrar trafiğe açıldı.

 • Karadeniz-Akdeniz Yolu yeniden ulaşıma açıldı
  26 Ara Karadeniz-Akdeniz Yolu yeniden ulaşıma açıldı

  Ordu'da, heyelan sonrası ulaşıma kapanan ve dolaylı olarak 50 ili ilgilendiren Karadeniz-Akdeniz Yolu, Darıcabaşı Tüneli girişinde yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla yeniden ulaşıma açıldı. Çalışmaların tamamlanmasında emeği geçen Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve Karayolları Teşkilatı Ordu Valisi Muammer Erol tarafından teşekkür edildi.

 • Ordu'da Karadeniz-Akdeniz yolunda heyelan sonrası onarım tamamlandı
  26 Ara Ordu'da Karadeniz-Akdeniz yolunda heyelan sonrası onarım tamamlandı

  Ordu'da temmuz ayında meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan Karadeniz-Akdeniz yolundaki onarım çalışmaları tamamlandı. Mesudiye ile Ulubey ilçeleri sınırındaki Karadeniz-Akdeniz yolunun Darıcabaşı Tüneli girişinde yapılan çalışmalar sonucunda yol yeniden ulaşıma açıldı. Ayrıca bölgede 60 metrelik viyadük inşa edildi.

 • Ordu'da Karadeniz-Akdeniz yolunda onarım çalışmaları tamamlandı
  24 Ara Ordu'da Karadeniz-Akdeniz yolunda onarım çalışmaları tamamlandı

  Ordu'da temmuzda meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunun Darıcabaşı Tüneli girişindeki onarım çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların sona erdiğini ve yolun yakında ulaşıma açılacağını belirtti.

 • Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, fındık sektörü ve diğer projeler hakkında konuştu
  23 Ara Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, fındık sektörü ve diğer projeler hakkında konuştu

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen bir programda fındık sektörü ve diğer projeler hakkında konuştu. Güler, fındık sektöründe rekabetin artması gerektiğini ve fındıktan katma değerli ürünlere geçilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Ordu'nun limanlarının ticaret ve turizmde önemli bir rol oynayacağını belirtti ve Göndeliç'e kayak merkezi yapmayı planladıklarını söyledi. Güler, doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini ve otoparkları sığınak olarak kullanmayı düşündüklerini ifade etti.

 • Bakan Uraloğlu: '21 yılda 198 milyar dolar yatırım yaptık'
  19 Ara Bakan Uraloğlu: "21 yılda 198 milyar dolar yatırım yaptık"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ulaşım ve haberleşmede 21 yılda 198 milyar dolar yatırım yaptık, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ulaştırma ve altyapı yatırımlarını önümüzdeki 30 yıl için planladık, 197 milyar dolar ilave yatırım gerçekleştireceğiz" dedi.

 • 2024 bütçe görüşmeleri
  18 Ara 2024 bütçe görüşmeleri

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2028 yılına kadar demiryolu hat uzunluğunu 17 bin 11 kilometreye çıkartmayı hedefliyoruz.

 • CHP Genel Merkezine Ordu'da ön seçim tepkisi; il başkanı üyelerden özür diledi
  16 Ara CHP Genel Merkezine Ordu'da ön seçim tepkisi; il başkanı üyelerden özür diledi

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, parti genel merkezinin ön seçim yapılmadan kentte 4 ilçe belediye başkan adayının açıklanmasına tepki gösterdi.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Aydın'ın Germencik İlçesinde Evden Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı
  09 Ara Aydın'ın Germencik İlçesinde Evden Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı

  Aydın'ın Germencik ilçesinde bir evden hırsızlık yaptığı tespit edilen şüpheli tutuklandı. Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kameralarından şüpheliyi tespit ederek yakaladı. Şüpheli, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Ordu'nun güvenli şehir olduğu yanıltıcı
  08 Ara Ordu'nun güvenli şehir olduğu yanıltıcı

  TÜRK Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Kentsel Dönüşüm Komisyon Başkanı Dr. Nihat Şen, Ordu'nun güvenli şehir olarak gösterilmesinin yanıltıcı olduğunu açıkladı. Şen, Ordu'nun Kuzey Anadolu Fay Hattı ve kılcal bir fay hattı üzerinde olduğunu belirterek, olası bir depremin Ordu'yu etkileyeceğini ifade etti. Ayrıca, binaların güvenli olup olmadığının sadece dış görünüşüyle değil, zemin yapısıyla da ilgili olduğunu vurguladı.

 • Ordu'ya ikinci 'kayak merkezi' için bakanlıktan onay
  03 Ara Ordu'ya ikinci 'kayak merkezi' için bakanlıktan onay

  ORDU'da ikinci kayak merkezi için hazırlanan projeye Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 'uygun' raporu verildi.

 • Bursa'da sel felaketi: Mesudiye Mahallesi yardım bekliyor
  02 Ara Bursa'da sel felaketi: Mesudiye Mahallesi yardım bekliyor

  Bursa'da geçtiğimiz gün şiddetli yağmur nedeniyle birçok ev ve iş yeri sel nedeniyle kullanılamaz hale gelmişti. Mudanya ilçesine bağlı Mesudiye Mahallesi ise hala sular altında ve yetkililerden yardım bekliyor.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi Akpınar Mahallesi'nde asfalt çalışmasını tamamladı
  30 Kas Ordu Büyükşehir Belediyesi Akpınar Mahallesi'nde asfalt çalışmasını tamamladı

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, Mesudiye ilçesi Akpınar Mahallesi'nde başlattığı asfalt çalışmasını tamamladı. Toplam 3,1 km'lik yol ağını asfalt ile buluşturan Büyükşehir, diğer ilçelerde çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

 • Ordu'da Kayak Merkezi Projesi Müjdesi
  30 Kas Ordu'da Kayak Merkezi Projesi Müjdesi

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Göndeliç'e tam kapasite ile çalıştığında 70 bin kişiye hizmet verecek olan Kayak Merkezi projesini hazırladıklarını açıkladı.

 • İnegöl'de sis etkili oldu
  21 Kas İnegöl'de sis etkili oldu

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sis, görüş mesafesini düşürdü.

 • Ordu'da bentonit madeni ve rüzgar enerjisi santrali için açılan dava sonrası bilirkişi incelemesi tamamlandı
  19 Kas Ordu'da bentonit madeni ve rüzgar enerjisi santrali için açılan dava sonrası bilirkişi incelemesi tamamlandı

  Ordu'nun Ulubey ilçesinde tarım ve orman alanında açılmak istenen bentonit madeni ile Gölköy ve Mesudiye ilçelerinde yapılmak istenen rüzgar enerjisi santraline karşı açılan dava sonrasında bilirkişi heyeti ilgili yerlerde incelemesini tamamladı. Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, incelemelerin halkın lehine sonuçlanacağını umduklarını belirtti.

 • Heyelanın yıktığı, 50 ili ilgilendiren yolun çalışmalarında sona yaklaşıldı
  10 Kas Heyelanın yıktığı, 50 ili ilgilendiren yolun çalışmalarında sona yaklaşıldı

  Ordu'da meydana gelen heyelanlar nedeniyle ulaşıma kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunda yapılan köprü çalışmaları sona yaklaşıyor. Yaklaşık 50 ili etkileyen ve Osmanlı döneminden beri planlanan Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun Ordu etabında meydana gelen heyelanlar sonucunda çöken noktaya yapılacak köprünün ayakları tamamlandı. Ulaşım, 60 metre uzunluğunda ve 34 metre yüksekliğinde 2 açıklıklı köprü ile sağlanacak.

 • Aydın'da Bir Kadın Evinden Düştü, Soruşturma Başlatıldı
  10 Kas Aydın'da Bir Kadın Evinden Düştü, Soruşturma Başlatıldı

  Aydın Efeler ilçe merkezinde gece yarısı meydana gelen olayda, 30 yaşlarındaki bir kadın evinin balkonundan yola düştü. Ağır yaralanan 3 çocuk annesi kadın hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Olayın nasıl gerçekleştiği araştırılıyor.

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale'de Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
  09 Kas Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale'de Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale ilçesinin kırsal mahallelerinde yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, ilçenin grup yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, menfez, asfalt çalışması yapıyor. Ayrıca, ilçe genelinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki yollarda bakım, onarım, yenileme çalışmaları da sürdürülüyor.

 • Mudanya'da Yasak Alanda Kum Şırlanı Avcıları Yakalandı
  06 Kas Mudanya'da Yasak Alanda Kum Şırlanı Avcıları Yakalandı

  Mudanya'nın Eğerce ve Mesudiye mahallelerinde yapılan denetimde yasak alanda kum şırlanı avcılığı yapan 2 kişi yakalandı. Her birine 5 bin 628 TL idari para cezası uygulanan avcılar, bin kilo kum şırlanıyla birlikte ele geçirilen el direçleri ve dalış takımlarıyla birlikte yakalandı. El direçleri ve dalış takımları imha edilirken, kum şırlanı canlı olarak tekrar denize salındı.

 • İnegöl'e Yeni Yaşam Alanı ve Merkez Park
  01 Kas İnegöl'e Yeni Yaşam Alanı ve Merkez Park

  Katıldığı canlı yayında devam eden projelere ilişkin açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Hem Yeni Yaşam Alanı ve Kent Meydanı hem de Merkez Park projelerimizin her ikisini de bu yıl içerisinde açıyoruz" dedi.

 • CUMHURİYET'İN 100. YILI - İşgalden Cumhuriyet'e giden yol: Samsun-Amasya
  27 Eki CUMHURİYET'İN 100. YILI - İşgalden Cumhuriyet'e giden yol: Samsun-Amasya

  Anadolu Ajansı (AA) ekibi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı Samsun'daki Bandırma Gemisi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi, Gazi Müzesi ve Havza Atatürk Evi Müzesi ile önemli kararların alındığı Amasya'daki Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi'ni görüntüledi.

 • Ordu'da Tarım Makineleri Parkı Kuruldu
  24 Eki Ordu'da Tarım Makineleri Parkı Kuruldu

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, tarımın mekanize hale getirilmesi için başlattığı projeler kapsamında Tarım Makineleri Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi. Parkta toplam 28 adet tarım makinesi bulunuyor ve bu makinalarla tarım alanlarının verimliliği artırılacak.

 • Ordu Büyükşehir, kırsalda asfalt çalışmalarını sürdürüyor
  22 Eki Ordu Büyükşehir, kırsalda asfalt çalışmalarını sürdürüyor

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sürdürdüğü asfalt çalışmalarına devam ediyor. Mesudiye ilçesinde Pınarlı Mahallesi'ni Karadeniz-Akdeniz Yolu'na bağlayan 10 kilometrelik güzergahta asfalt çalışması başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede yolları yenilemek için hızlı ve planlı bir çalışma gerçekleştiriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Mesudiye ilçesine bağlı Pınarlı, Darıcabaşı Akpınar ve Akkırık mahallelerinin grup yolunu emülsiyon asfalt ile buluşturuyor. Mahalle sakinleri, yıllardır yaşadıkları ulaşım sorunlarının çözüldüğünü ifade ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Ordu ve Tokat Sınır İlçeleri İstişare Toplantısı Aybastı'da Yapıldı
  11 Eki Ordu ve Tokat Sınır İlçeleri İstişare Toplantısı Aybastı'da Yapıldı

  Ordu ve Tokat illerinin birbirine sınır olan ilçelerinin başta ulaşım, ekonomik ve turizm açısından gelişimini amaçlayan Ordu ve Tokat Sınır İlçeleri İstişare Toplantısı, Aybastı'da gerçekleştirildi. Toplantıda, iki il arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi ve arttırılması amacıyla önemli konular ele alındı. Ordu Valisi Muammer Erol ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, toplantıda yaptıkları konuşmalarda, iki il arasındaki bağın güçlendirilmesi gerektiğini vurguladılar. Ayrıca, yol sorununun çözülmesi ve turizm alanında işbirliğinin arttırılması gerektiği belirtildi.

 • Ordu'da Kaçak Kazı Yapan 12 Kişi Suçüstü Yakalandı
  06 Eki Ordu'da Kaçak Kazı Yapan 12 Kişi Suçüstü Yakalandı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, kaçak kazı yaptığı tespit edilen 12 kişi suçüstü yakalandı. Yapılan aramalarda birçok kaçak kazı malzemesi ele geçirildi. Şüphelilerden bazıları serbest bırakılırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

 • Ordu'da kaçak kazı yapan 12 şüpheli suçüstü yakalandı
  06 Eki Ordu'da kaçak kazı yapan 12 şüpheli suçüstü yakalandı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde düzenlenen operasyonda, izinsiz kazı yapan 12 şüpheli suçüstü yakalandı. Operasyonda, kepçe, patlayıcılar, tabancalar ve diğer kazı malzemeleri ele geçirildi. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • Dünya Demokrasi Forumu Türkiye'nin 100. yılına armağan edildi
  05 Eki Dünya Demokrasi Forumu Türkiye'nin 100. yılına armağan edildi

  Dünya Demokrasi Forumu Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Ekşi, Dünya Demokrasi Forumu'nun önemine dikkati çekerek, 'Bu Forum'u Türkiye'nin 100. yılına ve dünya demokrasi tarihine armağan ediyoruz.' dedi. Forum, Ordu'nun Mesudiye ilçesinde gerçekleştirildi ve demokrasi kavramı ve uygulanmaları, dünyanın demokrasi haritası, demokrasinin güncel sorunları gibi konular ele alındı. Forumda farklı ülkelerden 37 konuşmacı bildiri sundu ve katılımcılar arasında kadın oranı yüzde 41 olarak gerçekleşti. Forum, 717 kişi tarafından yüz yüze izlenirken ayrıca YouTube üzerinden de canlı yayınlandı. Forumun amacı, demokrasi farkındalığını artırmak ve daha güvenli bir gezegene yönelmek için demokrasinin önemini vurgulamaktır.

 • Ordu'nun vazgeçilmez lezzeti 'Ordu içli tava' coğrafi işaretli ürün olarak tescillendi
  02 Eki Ordu'nun vazgeçilmez lezzeti 'Ordu içli tava' coğrafi işaretli ürün olarak tescillendi

  Ordu'da üretilen ve yöresel bir lezzet olan 'Ordu içli tava', Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaretli ürün olarak tescillendi. Bu tescille birlikte Ordu'da coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 16'ya yükseldi. 'Ordu içli tava', temizlenip kılçıklarından ayrılmış hamsilerin üzerine iç pilavın koyulup tekrar hamsiyle kapatılarak pişirilmesiyle elde edilen bir yemektir. İç pilav yapımında pirinç, kuru soğan, kuru üzüm ya da kuş üzümü, dolmalık fıstık, maydanoz, karabiber, pul biber ve tuz kullanılır. İçli tava yapımında ise Ordu kıyılarında avlanan büyük boyutlardaki hamsiler tercih edilir.

 • Öğrencilerin ürettiği ekmekler 4 liradan vatandaşla buluşacak
  27 Eyl Öğrencilerin ürettiği ekmekler 4 liradan vatandaşla buluşacak

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın '81 İlde 81 Ekmek Fırını Projesi' kapsamında Hacı Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde üretilen ekmekler, İnegöl Belediyesi'nin katkılarıyla 9 noktada 4 TL'den satışa sunulacak.

 • Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mesudiye Mahallesi semt pazarını ziyaret etti
  22 Eyl Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mesudiye Mahallesi semt pazarını ziyaret etti

  Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin'in merkez ilçesinde bulunan Mesudiye Mahallesi semt pazarını ziyaret ederek vatandaşlar ve pazarcı esnafıyla sohbet etti. Gültak, halkın içinde olmanın önemine vurgu yaparak, insanları dinleyip sorunları çözmekten mutlu olduklarını belirtti. Ziyaret sırasında vatandaşlarla yakından ilgilenen Gültak, bir tatlıcının tezgahına geçerek alışverişe gelenlere tatlı ikram etti. Ayrıca, yaşlı bir teyzenin evine ulaşmasını sağlamak için Zabıta Müdürüne talimat verdi. Mahalle muhtarı da Başkan Gültak'a teşekkür ederek, vatandaşların sorunlarını birebir iletebilme imkanı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdi. Gültak ise makamda oturmak yerine halkın arasında olmayı tercih ettiklerini ve halkın mutluluğunun kendilerini daha çok çalışmaya teşvik ettiğini ifade etti.

 • Aydın'da dur ihtarına uymayan araçta 13 düzensiz göçmen yakalandı
  19 Eyl Aydın'da dur ihtarına uymayan araçta 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Aydın'ın İncirliova ilçesinde polisin dur ihtarına uymayan sürücü tarafından terk edilen araçta yapılan araştırma sonucunda 13 düzensiz göçmen yakalandı. Araçta ayrıca lastik bot ile 3 bidon benzin ele geçirildi. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edildi.

 • Ordu'da heyelan sonucu kapanan Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun onarımı başladı
  19 Eyl Ordu'da heyelan sonucu kapanan Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun onarımı başladı

  Ordu'da temmuzda meydana gelen sağanak sonucu heyelan olan Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun Darıcabaşı Tüneli girişi, ulaşıma kapatılmıştı. Yaklaşık 2 aydır alternatif yolları kullanan sürücüler için yolun onarım çalışmaları başlatıldı. Yolun hava şartlarına göre 2 ay içerisinde yeniden ulaşıma açılması planlanıyor.

 • Mesudiye'deki Heyelan Nedeniyle Kapanan Karadeniz-Akdeniz Yolu Onarılıyor
  19 Eyl Mesudiye'deki Heyelan Nedeniyle Kapanan Karadeniz-Akdeniz Yolu Onarılıyor

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunda onarım çalışmaları başlatıldı. Yolun kasım ayında yeniden trafiğe açılması hedefleniyor.

 • Ordu'da Dünya Demokrasi Forumu'nda 4 panel düzenlendi
  15 Eyl Ordu'da Dünya Demokrasi Forumu'nda 4 panel düzenlendi

  Ordu'da düzenlenen Dünya Demokrasi Forumu kapsamında 4 panel gerçekleştirildi. Panelistler arasında Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Reform Enstitüsü Direktörü Mehmet Ali Çalışkan yer aldı. Panelistlere sunumları için sertifika verildi.

 • Ordu'da Dünya Demokrasi Forumu Başladı
  14 Eyl Ordu'da Dünya Demokrasi Forumu Başladı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde düzenlenen Dünya Demokrasi Forumu, opera sanatçılarının sahne aldığı bir açılış programıyla başladı. Forumun amacı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlamak, demokrasiyle bağını vurgulamak ve demokrasiyle ilgili sorunları tartışarak çözüm önerileri geliştirmek. Forum, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Avrupa, Asya ve Türkiye'den birçok konuşmacının katılımıyla gerçekleşecek.

 • Mesudiye'de 'Dünya Demokrasi Formu' Başladı
  14 Eyl Mesudiye'de 'Dünya Demokrasi Formu' Başladı

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde düzenlenen Mesudiye Kurultayı kapsamında 'Dünya Demokrasi Formu' başladı. Forumda, günümüz dünyasında demokrasi, insani gelişme, iklim değişikliği ve gıda güvenliği gibi küresel sorunlar ele alınacak. Dünya genelinde demokrasinin gerilemesiyle ilişkili olan bu sorunların çözümü için daha fazla demokrasiye ihtiyaç olduğu vurgulanacak.

 • Dünya Demokrasi Forumu Mesudiye'de düzenlenecek
  13 Eyl Dünya Demokrasi Forumu Mesudiye'de düzenlenecek

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde 14-16 Eylül'de gerçekleştirilecek Dünya Demokrasi Forumu'nda 39 konuşmacı, demokrasi kavramı ve dünyadaki güncel sorunlar hakkında sunum yapacak. Forum, Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve konuşmaların bir kitap halinde yayınlanması planlanıyor.

 • Mesudiye'de vinç yangını
  27 Tem Mesudiye'de vinç yangını

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde yol kenarına çekilen tel örgü çeken vinç, aşırı sıcaklık nedeniyle alev aldı. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak vinçte maddi zarar meydana geldi. Yangın nedeniyle yol kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

 • Ordu'da vinç yangını
  27 Tem Ordu'da vinç yangını

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde yol kenarına tel örgü çeken vinç, aşırı sıcaklık nedeniyle alev aldı. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak vinçte maddi zarar meydana geldi. Yangın nedeniyle yol kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

 • Tokat'ta Otomobil Minibüse Çarptı: 2 Ölü, 4 Yaralı
  26 Tem Tokat'ta Otomobil Minibüse Çarptı: 2 Ölü, 4 Yaralı

  Tokat'ın Erbaa ilçesinde park halindeki minibüse çarpan bir otomobilde meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Tokat'ta otomobil minibüse çarptı: 2 ölü, 4 yaralı
  26 Tem Tokat'ta otomobil minibüse çarptı: 2 ölü, 4 yaralı

  Tokat'ın Erbaa ilçesinde park halindeki minibüse çarpan bir otomobilde meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kazanın ardından olay yerine sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • Aydın'da Ev Bahçesinde Hint Keneviri Yetiştiren Kişi Gözaltına Alındı
  25 Tem Aydın'da Ev Bahçesinde Hint Keneviri Yetiştiren Kişi Gözaltına Alındı

  Aydın'ın Germencik ilçesinde evinin bahçesinde Hint keneviri yetiştiren bir kişi gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan bir ihbar üzerine çalışma başlattı. Yapılan aramada 2 kök Hint keneviri ele geçirildi ve şüphelinin uyuşturucu testi pozitif çıktı.

 • Datça'da Kaçak ve Bandrolsüz Alkol Operasyonu
  21 Tem Datça'da Kaçak ve Bandrolsüz Alkol Operasyonu

  Datça ilçesinde düzenlenen operasyonda, N.B'nin evinde yapılan aramada 725 litre el yapımı şarap, 26,5 litre el yapımı rakı, 6 litre bandrolsüz rakı, 1,5 litre bandrolsüz votka, 0,75 litre bandrolsüz şampanya, 3 litre bandrolsüz likör ve 1,4 litre bandrolsüz viski ele geçirildi. Datça Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli işlemler başlatıldı.

 • Muğla'da Kaçak Alkol Operasyonu: Yüklü Miktarda Kaçak Alkol Ele Geçirildi
  21 Tem Muğla'da Kaçak Alkol Operasyonu: Yüklü Miktarda Kaçak Alkol Ele Geçirildi

  Muğla'nın Datça ilçesinde Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, kaçak el yapımı alkol üretimi yapılan bir eve baskın düzenlendi. Yapılan aramada, farklı türlerde yüklü miktarda kaçak alkol ele geçirildi. Adli işlemler devam etmektedir.

 • Ordu'da Dünya Demokrasi Forumu düzenlenecek
  14 Tem Ordu'da Dünya Demokrasi Forumu düzenlenecek

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde 14-16 Eylül tarihlerinde Dünya Demokrasi Forumu gerçekleştirilecek. Mesudiye Kurultayı'nda alınan kararla düzenlenen forum, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına denk gelmesi nedeniyle önem taşıyor. Forumda demokrasinin çeşitli konuları tartışılacak ve sonuçlar Daha Güvenli Bir Gezegen İçin Demokrasi kitabında toplanarak dünya liderlerine sunulacak.

 • Ordu'nun Fatsa ilçesinde kaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyor
  11 Tem Ordu'nun Fatsa ilçesinde kaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyor

  Ordu'nun Fatsa ilçesinde kaybolan Naciye Yılmaz'ı arama çalışmaları ikinci gününde devam ediyor. AFAD, UMKE, jandarma ve polis özel harekat ekipleri, Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ekibi, itfaiye ekipleri ve sivil toplum kuruluşları çalışmalara katılıyor. Vali Tuncay Sonel, bölgeye gelerek bilgi aldı ve adli soruşturmanın devam ettiğini belirtti. Ayrıca, Ordu genelinde yaşanan şiddetli yağışlar sonucu 351 iş yeri, 32 ev ve 35 araç sel ve heyelandan etkilendi. Arama çalışmaları ise kardeşin bulununcaya kadar devam edecek.

 • Ordu'da tünel çıkışındaki yol, yoğun yağışlara dayanamayıp çöktü! Çukurun içine bakanların ağzı açık kalıyor
  11 Tem Ordu'da tünel çıkışındaki yol, yoğun yağışlara dayanamayıp çöktü! Çukurun içine bakanların ağzı açık kalıyor

  Karadeniz Bölgesi'nde sel ve heyelan felaketiyle mücadele sürüyor. Ordu'da sağanak nedeniyle, Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun tünel çıkışında yol çöktü. Asfalt zeminin çökerek dereye uçma anları, kameraya yansıdı.

 • Ordu'da Şiddetli Yağışlar Sonucu Karadeniz-Akdeniz Yolu Trafiğe Kapandı
  10 Tem Ordu'da Şiddetli Yağışlar Sonucu Karadeniz-Akdeniz Yolu Trafiğe Kapandı

  Ordu Valisi Tuncay Sonel, şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelanda yolun çökmesi sonucu trafiğe kapanan Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda ulaşımın alternatif yollardan sağlandığını belirtti. Ordu'da yaşanan sel afetinde can kaybının olmadığını ve hasar tespit çalışmalarının başladığını açıklayan Vali Sonel, heyelan yaşanan Karadeniz Sahil Yolu'nda trafik akışının normal olduğunu ifade etti. Ayrıca, Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun da kısa sürede açılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 • Ordu'da Sağanak Sonucu Heyelan: Ulaşım Aksadı
  10 Tem Ordu'da Sağanak Sonucu Heyelan: Ulaşım Aksadı

  Ordu'da etkili olan sağanak nedeniyle Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun bazı noktalarında meydana gelen heyelanlar, ulaşımı aksattı. Mesudiye ile Ulubey ilçeleri sınırındaki Karadeniz-Akdeniz Yolu'nun Darıcabaşı Tüneli girişindeki heyelanda yolun bir bölümü çöktü. Aynı şekilde Altınordu ilçesi Gümüşköy Mahallesi'nde de heyelan sonucu yolda çökme oluştu. Bölgede incelemelerde bulunan Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, 19 ilçeyi etkileyen sağanağın yanı sıra Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda da ulaşımın aksadığını belirtti. Ulaşımın tamamen durduğu bölgelerde, yetkililerin hava durumunun düzelmesiyle birlikte ulaşımı sağlamak için çalışmalara başlayacakları ifade edildi.

 • Ordu'da heyelan sonucu yol çöktü, ulaşım kapandı
  10 Tem Ordu'da heyelan sonucu yol çöktü, ulaşım kapandı

  Ordu'da devam eden sağanak nedeniyle Mesudiye ilçesine ulaşımı sağlayan yol çöktü. Çaplayan Deresi'nin taşması sonucu yolun üzerinde bulunan menfezler dereye uçarken, ardından asfalt yol çöktü ve ulaşım kapandı. Ekiplerin bölgede çalışma başlatacağı belirtildi.

 • Ordu'da sağanak nedeniyle yol çöktü
  10 Tem Ordu'da sağanak nedeniyle yol çöktü

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Karadeniz-Akdeniz yolunda heyelan meydana geldi. Yolun çökme anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Ordu'da sağanak nedeniyle Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda heyelan meydana geldi
  10 Tem Ordu'da sağanak nedeniyle Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda heyelan meydana geldi

  Ordu'nun Mesudiye ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonucu Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda heyelan meydana geldi. Yol araç trafiğine kapanırken, çökme anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Kurban Bayramı'nda 252 kişi yaralandı
  28 Haz Kurban Bayramı'nda 252 kişi yaralandı

  Ordu, Bayburt, Giresun, Artvin, Rize ve Trabzon'da, Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban kesimi sırasında yaralanan 252 kişi hastanelere başvurdu. Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi veya tedavileri devam ediyor.

 • 14 Mayıs seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Ordu oy oranları!
  28 May 14 Mayıs seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Ordu oy oranları!

  Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu'da aldığı oy oranları merak ediliyor. Ordu genelinde ve ilçe ilçe açılan sandık oranlarına göre, Erdoğan %62,16, Kılıçdaroğlu %32,45 oy aldı. Sinan Oğan %4,81, Muharrem İnce %0,59 oy aldı.

Advertisement