Son dakika Orhan Turan haberleri, Orhan Turan son dakika, son dakika Orhan Turan

Son Dakika Orhan Turan Haberleri

 • İmamoğlu, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan'ı ziyaret etti
  16 Şub İmamoğlu, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan'ı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı İnan Güney ile birlikte TÜSİAD Başkanı Orhan Turan'ı ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, İstanbul'un her kuruluşuyla diyalog içinde olduklarını ve bunu başardıklarını belirtti.

 • TÜSİAD Başkanı Orhan Turan: Eğitim sistemi eleştirel düşünceyi öncelemeli
  08 Şub TÜSİAD Başkanı Orhan Turan: Eğitim sistemi eleştirel düşünceyi öncelemeli

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Olağan Genel Kurulu’nda; "Çağı yakalamamızı sağlayacak olan eğitim sistemi ezberci değil, eleştirel ve yaratıcı düşünceyi öncelemekten geçer. Bilimin yol göstericiliğine sıkı sıkı sarılmalıyız. Bu sistemde cemaat ve tarikatlara da siyasetle ilişkilendirilen yapılara da yer olmaması gerekir" dedi. Ülke ekonomisinde yaşanan sorunların sadece para ve maliye politikalarıyla aşılabilir nitelikte olmadığını kaydeden Turan, "Sorunların etrafından dolaşmak, pansuman önlemlerle çözümü geleceğe ötelemek, ülkenin çıkarına olmuyor” diye konuştu.

 • TÜSİAD Başkanı: Nitelikli İşgücü İçin Eğitimde Atılım Şart
  09 Oca TÜSİAD Başkanı: Nitelikli İşgücü İçin Eğitimde Atılım Şart

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, dünya genelinde nitelikli insan kaynağını çekmek için küresel bir rekabet ortamının olduğunu belirterek, "Ülkemizde iş dünyasının en önemli sorunlarının başında nitelikli çalışan bulmanın zorluğu geliyor.

 • TÜSİAD Başkanı: Sıkı duruşun 2024 yılında da devam etmesini bekliyoruz
  14 Ara TÜSİAD Başkanı: Sıkı duruşun 2024 yılında da devam etmesini bekliyoruz

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadeledeki sıkı adımları ve sadeleşmenin önemli bir gelişme olarak öne çıktığını ifade ederek, sıkı duruşun 2024 yılında da devam etmesini beklediklerini söyledi.

 • TÜSİAD Başkanı: Yeşil dönüşüm Türkiye'nin dış politikadaki konumunu güçlendirecek
  08 Ara TÜSİAD Başkanı: Yeşil dönüşüm Türkiye'nin dış politikadaki konumunu güçlendirecek

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, yeşil dönüşümün iklim değişikliğiyle mücadelede yeni kalkınma modeli olduğunu ve Türkiye'nin dış politikadaki konumunu güçlendireceğini belirtti. Turan, çalıştayda yapılan tartışmalarda eşitsizliklerin çözülmesi gerektiğini vurguladı ve Türkiye'nin çevre ve kalkınma noktasında yaklaşımını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

 • Orhan Turan: 'Büyümenin Nimetleri Bütün Topluma Yayılmadığı Sürece Yüksek Büyüme Hızları Bizi Hayalimizdeki Türkiye'ye Taşımayacak'
  08 Ara Orhan Turan: "Büyümenin Nimetleri Bütün Topluma Yayılmadığı Sürece Yüksek Büyüme Hızları Bizi Hayalimizdeki Türkiye'ye Taşımayacak"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Ankara'da yapılan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında; "Büyümenin nimetleri bütün topluma yayılmadığı sürece salt yüksek büyüme hızları bizi hayalimizdeki Türkiye'ye taşımayacaktır. Sorun sadece gelir, tüketim ve servet eşitsizliklerinin yüksek olması değil. Birçok eşitsizlik iç içe geçiyor. Hayalimizdeki Türkiye'ye ulaşmak için bütün eşitsizlikleri, yani, eğitim, toplumsal cinsiyet, dijital imkânlara erişim, özgürlüklerden faydalanma, ekolojik ve çevresel maliyetleri üstlenme, siyasi karar süreçlerine katılım, yargıda hak arama gibi çok çeşitli alanlardaki eşitsizliklerin hepsini çözmemiz gerekiyor" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan'ı kabul etti
  07 Ara CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan'ı kabul etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan'ı kabul etti. Kabulde, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile genel başkan yardımcıları Gamze Taşcıer ve Yalçın Karatepe de hazır bulundu.

 • Tüsiad Yönetim Kurulu Brüksel ve Berlin'de Temaslarda Bulundu
  18 Kas Tüsiad Yönetim Kurulu Brüksel ve Berlin'de Temaslarda Bulundu

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan başkanlığındaki TÜSİAD heyeti Brüksel ve Berlin'de temaslarda bulundu.

 • TÜSİAD Başkanı: Türkiye'nin katma değerli markalı üretime ihtiyacı var
  08 Kas TÜSİAD Başkanı: Türkiye'nin katma değerli markalı üretime ihtiyacı var

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türkiye'nin daha katma değerli markalı üretime ihtiyacı olduğunu belirtti. Turan, turizm, tekstil, sanayi gibi sektörlerin katma değer ve nitelikli insan kaynağına dayandığını vurgulayarak, eğitimin bu alanda önemli bir rol oynadığını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin kriz yönetiminde başarılı olduğunu ve pandemi sürecinde gelişmiş ülkelerin Türkiye'yi tercih ettiğini ifade etti. Turan, yeşil ve dijital dönüşümün de önemine değinerek, kadının iş hayatındaki yerinin tartışılmaması gerektiğini vurguladı.

 • TÜSİAD Başkanı Turan: Enflasyonla mücadelede uzun soluklu, sabır gerektiren süreçteyiz
  01 Kas TÜSİAD Başkanı Turan: Enflasyonla mücadelede uzun soluklu, sabır gerektiren süreçteyiz

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, enflasyonla mücadeleye yönelik, "Uzun soluklu sabır gerektiren, bir o kadar da kararlı olmamız gereken bir süreçteyiz.

 • TÜSİAD Başkanı Turan, Antalya'daki '100. Yıl G3 Girişimcilik Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
  01 Kas TÜSİAD Başkanı Turan, Antalya'daki "100. Yıl G3 Girişimcilik Zirvesi"nde konuştu Açıklaması

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, enflasyonla mücadelede tüm paydaşlar olarak sabırla arzu ettikleri sonuca ulaşmayı umduklarını kaydetti.

 • TÜSİAD, Dijital Türkiye Konferansı'nı gerçekleştirdi
  28 Eyl TÜSİAD, Dijital Türkiye Konferansı'nı gerçekleştirdi

  TÜSİAD tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dijital Türkiye Konferansı, 'Teknolojik Sıçrama: Yüksek Teknoloji ile Dijital Çağa Uyum' temasıyla bugün gerçekleşiyor.

 • TÜSİAD Başkanı Orhan Turan YİK toplantısında konuştu Açıklaması
  16 Haz TÜSİAD Başkanı Orhan Turan YİK toplantısında konuştu Açıklaması

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile son derece faydalı ve yapıcı bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Ekonomimize ilişkin görüşlerimizi ve önerilerimizi sayın bakan ile paylaştık.

 • Orhan Turan: 'Kadınların İş Hayatında Ayrımcılığa Uğraması Türkiye'nin İkinci Yüzyılına Yakışmıyor.
  16 Haz Orhan Turan: "Kadınların İş Hayatında Ayrımcılığa Uğraması Türkiye'nin İkinci Yüzyılına Yakışmıyor.

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında; “Toplumun yarısını oluşturan kadınların hâlâ şiddet görmesi, iş hayatında ve toplumsal hayatta ayrımcılığa uğraması Türkiye’nin ikinci yüzyılına yakışır özellikler değil. Bu nedenle ikinci yüzyılımızın ilk parlamentosundan beklentilerimizden birisi de 2021’de ayrılmış olduğumuz İstanbul Sözleşmesi’ne geri dönülmesi. Ayrıca ulusal düzeyde elimizdeki en güçlü yasal düzenleme olan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu’na daha sıkı sarılmak ve en etkili şekilde uygulamak zorundayız” dedi.

 • TÜSİAD Başkanı Orhan Turan: Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması tüm Avrupa'nın rekabetçiliğine katkı sağlayacak
  02 Haz TÜSİAD Başkanı Orhan Turan: Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması tüm Avrupa'nın rekabetçiliğine katkı sağlayacak

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, seçimler sonrası dönemde Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması ve somut bir zeminde ilerlemesinin tüm Avrupa'nın rekabetçiliğine ve açık stratejik özerkliğine katkı sağlayacağını bildirdi. Turan, TÜSİAD Genel Sekreteri Ebru Dicle ve TÜSİAD-TİSK AB Temsilcisi ve BusinessEurope Daimi Delegesi A. Dilek Aydın ile İspanya'da gerçekleştirilen BusinessEurope Başkanlar Konseyi toplantısına katıldı.

 • Tüsiad Başkanı Turan: 2023 Seçim Yılı ve Bütün Seçim Yıllarında Olduğu Gibi Öngörü Yapabilmek Zor
  22 Ara Tüsiad Başkanı Turan: 2023 Seçim Yılı ve Bütün Seçim Yıllarında Olduğu Gibi Öngörü Yapabilmek Zor

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, “Önümüzdeki yıl öngörülerimizi, enflasyonun tek haneye inmesini hedefleyen politikaların uygulandığı, TL’nin istikrara kavuştuğu, iş hayatına dönük sık mevzuat değişikliklerinin yerini kuralların öngörülebilir olduğu bir iş ortamının aldığı, yüksek enflasyonun erittiği satın alma gücünün yeniden toparlanıp iç talebin canlandığı, büyümenin hızlandığı bir konjonktür süslüyor. Ancak 2023 seçim yılı ve bütün seçim yıllarında olduğu gibi öngörü yapabilmek zor” dedi.

 • Orhan Turan: Tüsiad Olarak Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında Hukukun Üstün Olduğu, Saygın Bir Türkiye Hayal Ediyoruz
  14 Ara Orhan Turan: Tüsiad Olarak Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında Hukukun Üstün Olduğu, Saygın Bir Türkiye Hayal Ediyoruz

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı bugün Ankara’da yapıldı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “TÜSİAD olarak biz, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında müreffeh, toplumsal refahın adil biçimde dağıldığı, fırsat eşitliğini ve insani kalkınmasını sağlamış, hukukun üstün olduğu, insan haklarına eksiksiz biçimde, amasız fakatsız riayet eden, kadın-erkek eşitliğini her alanda hayata geçirmiş, demokrasiyi bir yaşam tarzı haline getirmiş, katılımcılığı ve çoğulculuğu özümsemiş, üretim ve tüketim standartlarıyla doğaya zarar vermeyen, çevreyle uyumlu, dijital ve yeşil dönüşümü başarmış, bilimsel bilgi üretiminde, evrensel standartları yakalamış, Avrupa Birliği entegrasyonunu sağlamış, gelişmiş, saygın, adil ve çevreci bir Türkiye hayal ediyoruz” diye konuştu.

 • Tüsiad Başkanı Turan: 'Dijital Dönüşümü Gerçekleştirecek İnsan Kaynağına Yatırım Yapmalıyız'
  07 Ara Tüsiad Başkanı Turan: "Dijital Dönüşümü Gerçekleştirecek İnsan Kaynağına Yatırım Yapmalıyız"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “İçinden geçtiğimiz dönemde üretim yöntemleri, tüketim kalıpları, çalışma biçimleri, endüstriyel ilişkiler, dijitalleşmenin etkisi ile hızla değişiyor, dönüşüyor. Dönüşümü gerçekleştirecek insan kaynağına yatırım yapmamız, dijital okuryazarlığı artırmamız gerekiyor. Tabii, bu insan yetkinliğini artırmak kadar, bu yetkinliği ülkemizde tutabilmeyi de sağlamamız gerekiyor” dedi.

 • TÜSİAD'dan asgari ücret açıklaması: Enflasyonun üzerinde, refah payı olan bir artış olabilir
  29 Kas TÜSİAD'dan asgari ücret açıklaması: Enflasyonun üzerinde, refah payı olan bir artış olabilir

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, asgari ücreti konusunda yorumlarda bulundu. Turan, "Enflasyonun üzerinde, refah payı olan bir asgari ücret artışı olabilir. İşveren çalışanını enflasyona karşı korumak zorunda" dedi.

 • Tüsiad Başkanı Turan: Toplumun Yarısını Geride Bırakarak Hiçbir Krizden Çıkamayız, Aksine Krizi Daha da Derinleştiririz'
  02 Kas Tüsiad Başkanı Turan: Toplumun Yarısını Geride Bırakarak Hiçbir Krizden Çıkamayız, Aksine Krizi Daha da Derinleştiririz"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi Rehberi” toplantısında; pandeminin kadınları daha çok etkilediğini belirterek, “Toplumun yarısını geride bırakarak hiçbir krizden çıkamayız, aksine yeni bir kriz yaratırız veya krizi daha da derinleştiririz” dedi. Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova da toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşabilmek için 300 yıla ihtiyaç olduğunu söyledi.

 • Tüsiad Başkanı Turan: 'Cumhuriyetimiz Ulusumuzun En Büyük Kazanımıdır'
  29 Eki Tüsiad Başkanı Turan: "Cumhuriyetimiz Ulusumuzun En Büyük Kazanımıdır"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, Cumhuriyet’in 99. yıl dönümü dolayısıyla; “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde benzersiz bir dayanışma ruhuyla kurulan Cumhuriyetimiz; ulusumuzun en büyük kazanımıdır” mesajı verdi.

 • TÜSİAD Başkanı Turan'dan asgari ücret sözleri: Günün koşullarına göre ayarlama yapılacak, revizyonlar da yapılabilir
  28 Eki TÜSİAD Başkanı Turan'dan asgari ücret sözleri: Günün koşullarına göre ayarlama yapılacak, revizyonlar da yapılabilir

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, katıldığı bir etkinlikte basın mensuplarının asgari ücretle ilgili sorusuna "Günün koşullarına göre bir ayarlama yapılacak" yanıtını verdi. Turan, günün koşullarına göre revizyonlar yapılabileceğini belirtti.

 • Tüsiad Başkanı Turan: Artık Global Görünüm ve Global Finansal Koşullar Lehimize Değil
  04 Eki Tüsiad Başkanı Turan: Artık Global Görünüm ve Global Finansal Koşullar Lehimize Değil

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, “Küresel ekonomide bol para döneminin azaldığı ve finansman koşullarının geçmişe kıyasla daha zor olacağı bir döneme çoktan girdik. Bu süreç, en başta hesaplanandan daha uzun soluklu olabilir. Türkiye, bu dönemde akranlarının aksine farklı bir politika tercihi ortaya koydu. Unutmayalım ki yakın geçmişte yaşadığımız ekonomik zorluk dönemi, global rüzgarların arkamızdan estiği dönemlerdi. Artık global görünüm ve global finansal koşullar da lehimize değil” dedi.

 • TÜSİAD SD2 5. Çağrı Dönemi Başarı Hikayeleri açıklandı
  06 Tem TÜSİAD SD2 5. Çağrı Dönemi Başarı Hikayeleri açıklandı

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinin (TÜSİAD) sanayinin dönüşümüne destek sağlamak amacıyla 5 yıldır yürüttüğü TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm (TÜSİAD SD2) Programı'nın 5. Çağrı Dönemi Başarı Hikayeleri açıklandı.

 • AK Parti'li Karahocagil'den TÜSİAD'A tepki
  22 Haz AK Parti'li Karahocagil'den TÜSİAD'A tepki

  AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan'ın dış politikaya ilişkin açıklamasına tepki göstererek, "Onlar için yerli duruş, milli duruş, tam bir handikaptır.

 • AK Parti'li Subaşı: 'Millete parmak sallama dönemi bitmiştir'
  16 Haz AK Parti'li Subaşı: "Millete parmak sallama dönemi bitmiştir"

  AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan'ın ekonomi politikalarına ilişkin açıklamasına tepki göstererek, "Nasıl yapacaklarsa yapsınlar, artık akıllarına şunu yerleştirsinler: Millete parmak sallama dönemi bitmiştir.

 • TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı
  15 Haz TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Küresel ekonomideki dönüşüme ayak uydurarak dünya ekonomisinden daha yüksek bir pay alacağımız, refahımızı artıracağımız bir yola girmeliyiz.

 • Tüsiad Başkanı Turan: 'Büyüme Kalkınma İçin Tek Başına Yeterli Olmuyor, Hatta Maalesef Fakirleşerek Büyüyorsunuz'
  15 Haz Tüsiad Başkanı Turan: "Büyüme Kalkınma İçin Tek Başına Yeterli Olmuyor, Hatta Maalesef Fakirleşerek Büyüyorsunuz"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Geride bıraktığımız 14 yılın genişlemeci para politikası dönemi kapanıyor. Şu an artık rüzgâr karşıdan esiyor ve işimizi çok daha fazla zorlaştırıyor. Küresel koşullar artık lehimize değil. Rekabetçi kur, yüksek ihracat ve cari fazla mantığıyla kurgulanan ama günümüz kalkınma anlayışı ve pratiğiyle yeterince örtüşmeyen politikalar kalkınma açısından istenilen sonuçları vermiyor. Büyüme kalkınma için tek başına yeterli olmuyor, hatta maalesef fakirleşerek büyüyorsunuz” dedi.

 • TÜSİAD'dan hükümetin para politikasına eleştiri
  15 Haz TÜSİAD'dan hükümetin para politikasına eleştiri

  TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, "Akran ülkelerle kıyasladığımızda dünyada hem en yüksek enflasyona hem de son derece yüksek risk primine sahip ülke konumundayız" dedi.

 • Tüsiad Başkanı Turan'dan Kira Artışına Yüzde 25 Sınırı Yorumu: 'Bu Tür Önlemlerle Bizim Enflasyonu Dizginlememiz Zor Görünüyor'
  09 Haz Tüsiad Başkanı Turan'dan Kira Artışına Yüzde 25 Sınırı Yorumu: "Bu Tür Önlemlerle Bizim Enflasyonu Dizginlememiz Zor Görünüyor"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, konut kiralarında yüzde 25’lik artış sınırı getirilmesi için, “Sadece kira geliriyle yaşayan bir insan için tabii oldukça zorlayıcı bir karar. Kira enflasyona yenilmiş olur. Kayıt dışına da kaymalar olabilir. İnsanlar kayıt dışına tetiklenmiş de olabilir. Yani bu tür önlemlerle bizim enflasyonu dizginlememiz zor görünüyor” yorumunu yaptı.

 • Kılıçdaroğlu, Tüsiad Yönetim Kurulunu Kabul Etti
  09 Haz Kılıçdaroğlu, Tüsiad Yönetim Kurulunu Kabul Etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan başkanlığındaki TÜSİAD heyeti ile bir araya geldi.

 • Tüsiad Yönetim Kurulu, Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  08 Haz Tüsiad Yönetim Kurulu, Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Bizlere miras bıraktığınız muasır medeniyet hedefini, Cumhuriyet değerlerimizi, laik, demokratik hukuk devleti anlayışını gelecek nesillere aktarmaya kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini yazdı.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, TÜSİAD heyetini kabul etti
  07 Haz AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, TÜSİAD heyetini kabul etti

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve beraberindeki Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

 • Tüsiad Başkanı Turan: Enflasyonla Mücadele İçin Gerekirse Büyümeden Taviz Verilmeli
  07 Haz Tüsiad Başkanı Turan: Enflasyonla Mücadele İçin Gerekirse Büyümeden Taviz Verilmeli

  Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, enflasyonla mücadelede gerekirse büyümeden taviz verilmesi gerektiğini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonla büyümeyi tercih ettik. Yoksa çok sert tedbirler alabilirdik” açıklaması yapmıştı.

 • TÜSİAD Başkanı Turan: Enflasyonda her geçen gün hedeften noktadan uzaklaşıyoruz
  31 May TÜSİAD Başkanı Turan: Enflasyonda her geçen gün hedeften noktadan uzaklaşıyoruz

  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, Türkiye'deki enflasyon artışına karşı uyarıda bulundu.

 • TÜRKONFED Başkanı Turan: 'KOBİ'lerimizin yeşil dönüşüm finansmanına ulaşmalarını istiyoruz'
  17 Kas TÜRKONFED Başkanı Turan: "KOBİ'lerimizin yeşil dönüşüm finansmanına ulaşmalarını istiyoruz"

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, KOBİ'lerin, yeşil dönüşüm finansmanına ulaşmalarını sağlamak istediklerini belirtti.

 • TÜRKONFED 23. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi
  27 Nis TÜRKONFED 23. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Almanya'nın doğusu ile Çin'in batısı arasında kalan bölgede Türkiye ile üretim ve tedarikte rekabet edecek bir ülkenin olmadığını vurgulayarak, "AB ve Orta Doğu pazarına yakınlığımızı avantaja...

 • 'Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları' webinarı
  03 Mar "Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları" webinarı

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Suriyeli ve Türk KOBİ'lerinin eşleştirmeler ile iş yapma kültürünü artıracak "Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar" projesinde, koçluk toplantıları ile de mentorluk ve rehberlik hizmeti vereceklerini...

 • Yalıtım sektörü üretime odaklandı
  11 Oca Yalıtım sektörü üretime odaklandı

  Dünya genelinde tedarik zincirinde yaşanan problemlere de dikkat çeken ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, yalıtım sektörünün 2021 yılındaki en önemli gündemlerinden birinin, üretimde ve ürün arzında sürdürülebilirlik olduğunu ifade etti.

 • TÜRKONFED: 'İdlib'deki hain saldırıyı kınıyor milletimize başsağlığı diliyoruz'
  28 Şub TÜRKONFED: "İdlib'deki hain saldırıyı kınıyor milletimize başsağlığı diliyoruz"

  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, İdlib'de Mehmetçiğimize düzenlenen hain saldırıyı ile ilgili yayınladığı mesajında, "Unutulmamalıdır ki; bölgenin huzur ve istikrarı sadece ülkemiz için değil Avrupa Birliği ve Dünya için de huzur ve istikrarın anahtarıdır.

 • TÜRKONFED YKB Orhan Turan: Ev ödevlerimizi eksiksiz yaparsak 2020 iyi bir yıl olur
  18 Ara TÜRKONFED YKB Orhan Turan: Ev ödevlerimizi eksiksiz yaparsak 2020 iyi bir yıl olur

  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 'ev ödevlerimizi eksiksiz yaparsak' 2020'nin, 2019'a göre nispeten daha olumlu bir yıl olacağını dile getirdi.

 • “KOBİ’lerin tahsilat sorunu ekonomiyi kilitliyor”
  09 Ara “KOBİ’lerin tahsilat sorunu ekonomiyi kilitliyor”

  Türkiye'deki işletmelerin yüzde 99.8'ini oluşturan KOBİ'lerin tahsilatta sıkıntı yaşadığını vurgulayan TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, KOBİ'ler kilitlendiği zaman ekonominin kilitlendiğini ve ödeme gecikmelerinin rekabeti de kısıtladığını dile getirdi.

 • 'Rekabete, rekabet öncesi işbirliği ile hazırlanma kültürünü geliştirmeli'
  07 Kas "Rekabete, rekabet öncesi işbirliği ile hazırlanma kültürünü geliştirmeli"

  Dijitalleşme sürecinde rekabetçiliğin yeni kodlarının masaya yatırıldığı Rekabet Kongresi'nde katılımcılar, "orta gelir, orta demokrasi ve orta eğitim tuzaklarına" düşmeden, "rekabete, rekabet öncesi işbirliği ile hazırlanma" kültürünü geliştirip, dijitalleşmeyi "amaç değil, araç olarak...

 • Sevdiğine kavuşamayınca yalnızlığı seçti - AĞRI
  14 Eyl Sevdiğine kavuşamayınca yalnızlığı seçti - AĞRI

  Ağrılı 71 yaşındaki Memiş Orhan Turan, başlık parası nedeniyle aşık olduğu kadınla evlenemediği için yaklaşık yarım asırdır dağ başındaki konteynerde yalnız yaşıyor.

 • Sevdiğine kavuşamayınca yalnızlığı seçti
  14 Eyl Sevdiğine kavuşamayınca yalnızlığı seçti

  Ağrılı 71 yaşındaki Memiş Orhan Turan, başlık parası nedeniyle aşık olduğu kadınla evlenemediği için yaklaşık yarım asırdır dağ başındaki konteynerde yalnız yaşıyor.

 • 'KOBİ'ler ekonominin lokomotif gücüdür'
  13 Eyl "KOBİ'ler ekonominin lokomotif gücüdür"

  TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, KOBİ'lerin işletmelerin yüzde 99'unu, istihdamın yüzde 72'sini, katma değerin yüzde 54'ünü, ihracatın yüzde 55'ini, toplam cironun yüzde 62'sini, brüt yatırımların ise yarısını oluşturduğunu belirtti.

 • 'KOBİ'ler ekonominin lokomotif gücüdür'
  13 Eyl "KOBİ'ler ekonominin lokomotif gücüdür"

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, KOBİ'lerin işletmelerin yüzde 99'unu, istihdamın yüzde 72'sini, katma değerin yüzde 54'ünü, ihracatın yüzde 55'ini, toplam cironun yüzde 62'sini, brüt yatırımların ise yarısını oluşturduğunu belirterek,...

 • Bölgesel yatırım bankaları kurulmalı
  13 May Bölgesel yatırım bankaları kurulmalı

  TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, Türkiye'nin sürdürülebilir ekonomik büyümesinin, 'orta gelir tuzağı' sorununu aşmaktan geçtiğinin altını çizdi.

 • Orta Gelir Tuzağı Sorununun Aşılması Gerekiyor'
  10 May Orta Gelir Tuzağı Sorununun Aşılması Gerekiyor"

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Türkiye'nin sürdürülebilir ekonomik büyümesi, orta gelir tuzağı sorununu aşmaktan geçiyor.

 • Yerel Yönetimde Yeni Dinamikler Raporu' Mersin'de Açıklandı
  10 May Yerel Yönetimde Yeni Dinamikler Raporu' Mersin'de Açıklandı

  TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan, "Kentlerimizin gelişmesi için yerelde 'ortak akıl ve ortak vizyon' ile hayat bulacak 'kent ittifakları', ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına, verimliliğine ve küresel rekabetçilik gücüne destek vereceğine inanıyoruz" dedi.

 • TÜRKONFED: Hedef yerel kalkınma olmalı
  31 Mar TÜRKONFED: Hedef yerel kalkınma olmalı

  "Yerel yönetimler, bugünün dünyasında küresel rekabetçilik ve sürdürülebilir kalkınmanın kilit aktörlerinden biridir" diyen TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından hedefin yerel kalkınma olması gerektiğini vurguladı.

 • Ekonomide Bahar Havası İçin Seçim Sonrası Gündem Reformlar Olmalı'
  11 Mar Ekonomide Bahar Havası İçin Seçim Sonrası Gündem Reformlar Olmalı"

  – Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan, 2018'deki yüzde 2.6'lık büyüme ve son çeyrekteki yüzde 3'lük daralmanın, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, acil olarak yapısal ve ekonomik reformlara odaklanılmasını gerekliliğini ortaya koyduğunu söyledi.

 • Ekonomi İyi Sinyaller Vermeye Başladı'
  02 Mar Ekonomi İyi Sinyaller Vermeye Başladı"

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan, Hazine ve Maliye Bakanlığınca devreye alınan "KOBİ Değer Kredisi-2"ye ilişkin, "KOBİ'ler son dönemdeki kur dalgalanmalarından çok etkilendi, nakit akışları ve tahsilatlarda bu tür kredileri destekliyoruz.

 • Şehit Meslektaşlarının Mezarlarının Bakımını Yaptılar
  28 Oca Şehit Meslektaşlarının Mezarlarının Bakımını Yaptılar

  Doğankent İlçe Emniyet Amirliğince şehit polis memurlarının mezarlarının bakım ve onarımı gerçekleştirildi.

 • Adana Türkonfed Başkanı Ülkenin Gerçek Gündeminin Dijital Dönüşüm Olması Gerek
  13 Ara Adana Türkonfed Başkanı Ülkenin Gerçek Gündeminin Dijital Dönüşüm Olması Gerek

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Dijital Anadolu Projesi kapsamında şu ana kadar 5 kentte, bin 250 KOBİ'ye ulaştıklarını belirterek, Ülkemizin gerçek gündeminin, A'dan Z'ye dijital dönüşüm olması gerektiğine inanıyoruzö dedi.

 • Türkonfed/turan: Türkiye'nin Gündemi, A'dan Z'ye Dijital Dönüşüm Olmalı
  13 Ara Türkonfed/turan: Türkiye'nin Gündemi, A'dan Z'ye Dijital Dönüşüm Olmalı

  Dijital Anadolu Projesi'nin bu yılki kapanış toplantısında konuşan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED), Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Ülkemizin gerçek gündeminin, A'dan Z'ye dijital dönüşüm olması gerektiğine inanıyoruz.

 • Türkonfed Başkanı: Ülkenin Gerçek Gündeminin Dijital Dönüşüm Olması Gerek
  13 Ara Türkonfed Başkanı: Ülkenin Gerçek Gündeminin Dijital Dönüşüm Olması Gerek

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Dijital Anadolu Projesi kapsamında şu ana kadar 5 kentte, bin 250 KOBİ'ye ulaştıklarını belirterek, "Ülkemizin gerçek gündeminin, A'dan Z'ye dijital dönüşüm olması gerektiğine inanıyoruz" dedi.

 • Türkonfed Başkanı Turan: Orta Gelir ve Orta Eğitim Tuzakları İçin Seferberlik Başlatmalıyız
  01 Ara Türkonfed Başkanı Turan: Orta Gelir ve Orta Eğitim Tuzakları İçin Seferberlik Başlatmalıyız

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan, "2017 yılı sonunda 4.80'e gerileyen endeks değerimizin, 8.0 puan üstü olan 'Tam Eksiksiz Demokrasi' seviyesine gelmesi için, ülkemizin orta gelir, orta demokrasi ve orta eğitim tuzaklarından kurtulması gerekiyor" dedi.

 • Türkonfed Başkanı Turan: Sanayi 4.0 Kaçırılmaması Gereken Bir Fırsat
  13 Kas Türkonfed Başkanı Turan: Sanayi 4.0 Kaçırılmaması Gereken Bir Fırsat

  DİJİTAL Anadolu Projesi'nin dördüncü toplantısında konuşan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Endrüsti 4.0'la ilgili yaptığı değerlendirmede, "Genel ortalama, bence çok fazla yüksek teknoloji kullanmıyoruz.

 • Bursa Türkonfed Başkanı Turan Bizim İçin Kaçırılmaması Gereken Bir Fırsat
  13 Kas Bursa Türkonfed Başkanı Turan Bizim İçin Kaçırılmaması Gereken Bir Fırsat

  Dijital Anadolu Projesi'nin dördüncü toplantısında konuşan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Genel ortalamada çok fazla yüksek teknoloji kullanmıyoruz.

 • Dijital Anadolu Projesi' Toplantısı - Bursa
  13 Kas Dijital Anadolu Projesi" Toplantısı - Bursa

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Sanayimizin dijital dönüşümünü gerçekleştirip, KOBİ'lerimizin kapasitelerini artırıp, yüksek teknolojiyle yüksek katma değerli üretimi yakalayıp, ekonomik refahı artırabiliriz." dedi.

 • Zaman Sermayenizi İyi Kullanın'
  13 Kas Zaman Sermayenizi İyi Kullanın"

  Yeniden yapılandırma sürecini yoğun bakıma benzeten KPMG Türkiye Yeniden Yapılandırma ve Refinansman Bölümü Lideri Orhan Turan, finansal yapılandırmanın doğru bir operasyonel yapılandırma ile harmanlanması gerektiğini söyledi.

 • 55 Yıllık Aşkıyla Tanınan 'Memiş Dayı'ya Kızılay Dev Yardım
  17 Eki 55 Yıllık Aşkıyla Tanınan 'Memiş Dayı'ya Kızılay Dev Yardım

  55 yıllık aşkıyla tanınan 'Memiş Dayı'ya Kızılay dev yardımAĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde sevdiği kızla başlık parası yüzünden evlenemeyen ve 55 yıldır ilçenin dışında bir kulübede yaşam mücadelesi veren bölgede 'Memiş Dayı' olarak bilinen 70 yaşındaki Memiş Orhan Turan'a yaklaşan kış...

 • Dijital Anadolu Projesi Toplantısı
  26 Eyl Dijital Anadolu Projesi Toplantısı

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Rekabetçi bir Türkiye için, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanabilme kapasitemizi ve becerilerimizi geliştirmemiz önemli. Küresel bir güç olmanın anahtarı, kendi teknolojimizi geliştirmekten geçiyor.

 • Türkonfed Hükümeti 'Önce Küçüğü Düşün'Meye Çağırdı
  16 Eyl Türkonfed Hükümeti "Önce Küçüğü Düşün"Meye Çağırdı

  Finansal dalgalanmaların arttığı dönemlerde öncelikle KOBİ'lerin etkilendiğini hatırlatan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Bu işletmelerimizin nakit ve finansman ihtiyacı için, Avrupa Birliği'nin KOBİ Politikaları Sözleşmesi içerisinde...

 • Türkonfed'den Önlem Çağrısı
  16 Eyl Türkonfed'den Önlem Çağrısı

  Finansal dalgalanmaların arttığı dönemlerde öncelikle KOBİ’lerin etkilendiğini hatırlatan TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, “Bu işletmelerimizin nakit ve finansman ihtiyacı için, Avrupa Birliği’nin KOBİ Politikaları Sözleşmesi içerisinde yer alan ‘Önce küçüğü düşün’ ilkesi çerçevesinde önlem...

 • Yeni Bir Hikaye İçin Bürokrasi 4.0 Şart!
  05 Tem Yeni Bir Hikaye İçin Bürokrasi 4.0 Şart!

  Ekonominin siyasetin önüne geçeceği bir dönem bekleyen Orhan Turan, Türkiye'de Sanayi 4.0'a, Bürokrasi 4.0'ın eklenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Türkonfed: Nitelikli, Yaratıcı ve Girişimci Bir Gençlik İçin Daha Çok Çalışmalıyız
  19 May Türkonfed: Nitelikli, Yaratıcı ve Girişimci Bir Gençlik İçin Daha Çok Çalışmalıyız

  – Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, gençlerin geleceği için harekete geçilmesi çağrısında bulundu ve "Eğitimli, nitelikli, yaratıcı, kendi hayallerinin peşinden...

 • Erdal Atik, Türkonfed Olağan Genel Kuruluna Katıldı
  12 May Erdal Atik, Türkonfed Olağan Genel Kuruluna Katıldı

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Erdal Atik, katıldığı Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 13. Olağan Genel Kurulunda başkanlığı devralan Orhan Turan’ı tebrik etti.

 • Türkonfed'in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan Oldu
  12 May Türkonfed'in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan Oldu

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) İstanbul’da gerçekleştirilen 13’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetimini belirledi.

 • Ode Yalıtım Ege Bölgesi'nde Büyüyecek
  11 Nis Ode Yalıtım Ege Bölgesi'nde Büyüyecek

  Toplam cirosu içinde Ege Bölgesi'nin payını yüzde 20'ye çıkarmayı hedefliyor.

 • Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü
  06 Nis Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü

  Doğankent ilçesinde, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla şehit polis memuru Orhan Turan ile şehit Başkomiser Zeki Kaya'nın mezarları ziyaret edildi.

 • Ode Yalıtım'dan Büyüme Açıklaması
  17 Ara Ode Yalıtım'dan Büyüme Açıklaması

  ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, şirket olarak 2017 yılında yüzde 30 büyüdüklerini açıkladı.

 • Ode Yalıtım Eskişehir Fabrikasında Üretime Başladı
  01 May Ode Yalıtım Eskişehir Fabrikasında Üretime Başladı

  Yalıtımda dünya markası olma vizyonuyla faaliyet gösteren ODE, yatırımının ilk fazını tamamladığı Eskişehir fabrikasında üretime start verdi.

 • Eskişehir tesisinde yılda 18 milyon metrekare membran üretecek
  27 Oca Eskişehir tesisinde yılda 18 milyon metrekare membran üretecek

  Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE Yalıtım, Eskişehir'de kurduğu fabrikasında yıllık 18 milyon metrekare membran üretecek.

 • Uluabat'ın Güzelleri Böyle Görüntülendi
  22 Oca Uluabat'ın Güzelleri Böyle Görüntülendi

  BURSA yakınlarındaki Uluabat Gölü'ndeki kuşlar, doğa fotoğraf sanatçıları Orhan Turan ve Erhan Karadeniz tarafından görüntülendi.

 • Turan: '2017'de İhracatta ve Su Yalıtımında Büyüyeceğiz'
  26 Ara Turan: "2017'de İhracatta ve Su Yalıtımında Büyüyeceğiz"

  ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 2017 yılında yüzde 20‘nin üzerinde büyümeyi hedeflediklerini söyledi.

 • Ode Yalıtımın hedefi: 2017 yılında %20 büyümek
  26 Ara Ode Yalıtımın hedefi: 2017 yılında %20 büyümek

  İnşaat sektöründeki beklentinin de 2017 yılında büyüme yönünde olduğunu ifade eden Turan, "ODE olarak toplam ciromuz içinde ihracatın payını artırmayı ve su yalıtım pazarında büyümeyi hedefliyoruz" dedi.

 • Çekiciye Yüklenen Traktör Çalındı
  01 Ara Çekiciye Yüklenen Traktör Çalındı

  Başkent’te hırsızlar, kentsel dönüşümde çalıştırma bahanesiyle bir şahsı kandırarak traktörüyle Ankara’ya çağırdı.

 • Ode Yalıtım'ın Eskişehir Fabrikasında İlk Fazın Yatırımı Tamamlandı
  07 Kas Ode Yalıtım'ın Eskişehir Fabrikasında İlk Fazın Yatırımı Tamamlandı

  ODE Yalıtım, yeni üretim üssünü Eskişehir’de kuruyor.

Advertisement