Agco, Türkiye'de Büyüyor - Son Dakika
Otomobil

Agco, Türkiye'de Büyüyor

Agco, Türkiye\'de Büyüyor

AGCO yeni yönetim, parça dağıtım ve servis eğitim merkezi ile, Türkiye'de büyüyor

25.10.2014 13:56  Güncelleme: 13:58

AGCO'nun Gebze'de, Yedek Parça Deposu, Eğitim Merkezi ve yönetim merkezi olarak kullanacağı 27.700 m2'lik tesisinin temelleri atıldı.

Temel atma töreninde AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy, "Bu tesisin AGCO'nun Türkiye'de büyüme planlarına hizmet etmek maksadı ile yapıldığını yedek parça, satış sonrası hizmetler ve yönetim merkezi olarak kullanılacağını" belirtti. Aksoy AGCO'nun, Türkiye'de yaptığı bu yatırımın sadece genel müdürlük ve merkez ofis hizmetleri veren bir yer olmayacağını kaydederek, "Satış sonrası ve yedek parça ana dağıtım merkezi olacak. Türkiye dışında, Orta Doğu ve Kuzey Batı Afrika'ya da hizmet verecek..." diye konuştu.

İbrahim Aksoy sözlerine şöyle devam etti "27.700 m2'lik toplam alanda Yedek Parça Deposu, Eğitim Merkezi ve Ofis binamızın  bir arada olacağı  komple bir tesis olacaktır. Bunun 11.118 m2'si kapalı alan (6240 m2 depo, 2340 m2 servis eğitim merkezi ve 2520 m2'lik 3 katlı yönetim binası) olacak tesis, 9 milyon USD'ye mal olacak ve 2015 yılının Mayıs ayında tamamlanması planlandı." dedi.

Aksoy, "Tamamlanmasıyla birlikte yurt içinden ve Hindistan'dan tedarik edilen parçalar için yeni tesis, AGCO'nun ana depoloma ve dağıtım yeri haline gelecektir. Bu malzemeler tüm Türkiye pazarı yanında Orta Doğu, Avrupa ve Kuzey Batı Afrika'ya Türkiye üzerinden dağıtılacaktır. Şu anda Fransa'dan yürütülen yedek parça operasyonu da Orta Doğu ve Kuzey Batı Afrika ülkeleri için Türkiye'ye kaydırılacak ve Türkiye bu ülkeler için dağıtım üssü haline getirilecektir. Ayrıca, Dünyanın değişik yerlerindeki AGCO'nun üretim fabrikaları için Türkiye'den parça tedarik etme faaliyetlerini yürüten Satınalma ofisi de bu tesis içinde yer alacaktır." diye belirtti.

AGCO'nun Türkiye yatırımları hakkında da bilgi veren İbrahim Aksoy "AGCO'nun Türkiye'deki faaliyetleri, AGCO Türkiye'nin yönettiği Massey Ferguson, Laverda ve Fella markalı ürünler ile sınırlı olmayıp sahip olduğu diğer markaları olan Valtra, Fendt ve GSI markaları da distribütör ve/veya lisansörleri tarafından temsil edilmektedir. Diğer yandan, AGCO'nun Türkiye'den satınalma cirosu 5 yıl önce 20 milyon $ iken bugün parça ve komple traktör olarak 100 milyon $'a yaklaşmıştır. Devreye girecek yeni projelerimiz, yeni ürünlerimiz ve satınalma kalemleri ile yakın zamanda Türkiye'den satınalma cirosunun 200-220 milyon $'a ve toplam ticaret hacminin de 500 Milyon $'a çıkması planlanmaktadır." dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Otomobil Agco, Türkiye'de Büyüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement