Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik - Son Dakika
Politika

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye\'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ta yaptığı konuşmada Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükselttiklerini ve temel hak ve özgürlükleri savunmaya devam edeceklerini belirtti. Tunç, AK Parti'nin belediyecilik anlayışını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmalarını övdü. Ayrıca, yeni dönemde depremlerde zarar gören şehirleri ayağa kaldırmak ve huzurlu bir gelecek için çalışacaklarını vurguladı.

17.02.2024 19:57  Güncelleme: 20:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttiklerini belirterek, "Temel hak ve özgürlüklerin önünde engel koymak isteyenlerin karşısında yine biz olacağız. Yine hukukun üstünlüğünü ve adaleti savunmaya hep devam edeceğiz." dedi.

Ziyaretlerde bulunmak üzere Zonguldak'a gelen Bakan Tunç, Karadeniz Ereğli Öğretmenevi'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Tunç, ilçede, 31 Mart'ta vatandaşların tercihiyle "AK Parti Belediyeciliği"nin başlayacağını söyledi.

Gerçek belediyeciliğin; hizmet, icraat, herkese eşit hizmet götüren, adaletli belediyecilik olduğunu ifade eden Tunç, Karadeniz Ereğli'nin gerçek belediyeciliği fazlasıyla hak ettiğini dile getirdi.

Bakan Tunç, CHP yönetiminde belediyecilik ve yerel yönetimler noktasında ilçenin zaman kaybettiğini, bunun son gününün de 31 Mart olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki çalışmalarından bahseden Tunç, AK Parti'nin millet hareketi olarak kurulduğunu kaydetti.

Tunç, 22 yılda vatandaşın, önüne konulan 17 sandıkta tercihini AK Parti'den, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ve Cumhur İttifakı'ndan yana kullandığını dile getirdi.

Kurulduğu günden bu yana AK Parti'nin çeşitli engellemelerle karşılaştığına işaret eden Tunç, "İşte bu vesayetçi, darbeci anlayışla hep karşı karşıya kalırken ülkemizi de ekonomide 4 kat büyüttük. Türkiye'nin her yerini icraatlarla donattık." dedi.

"Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik"

Tunç, enerji ve savunma sanayinde bağımsız bir Türkiye'yi daha ileriye taşımayı hedeflediklerinin altını çizerek, politikalarının merkezine her zaman insanı koydukları, her konuda vatandaşı güçlendirmenin gayretinde olduklarına anlattı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk döneminde Kovid-19 salgınıyla karşı karşıya kaldıklarına, daha sonra 6 Şubat'ta yaşanan depremlerle ekonomik anlamda zorlanmaların yaşandığına değinen Tunç, vatandaşın alım gücünü artırmaya yönelik politikaları devreye soktuklarını kaydetti.

Tunç, yeni dönemde önceliklerinin, depremlerde yıkılan şehirleri ayağa kaldırmak olduğunu belirterek, altyapı, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla afetlere dirençli şehirler oluşturmaktan geri durmayacaklarını vurguladı.

"Önce insan" demeye devam edeceklerini belirten Tunç, "Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik, sessiz devrim sayılan reformlara imza attık. Her alanda, özellikle 90'lı yıllar boyunca temel hak ve özgürlükler noktasındaki o kayıp yılları telafi etmenin, Türkiye'yi yüksek standartlı bir demokrasiye kavuşturmanın gayreti içerisinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Temel hak ve özgürlüklerin önünde engel koymak isteyenlerin karşısında yine biz olacağız. Yine hukukun üstünlüğünü ve adaleti savunmaya hep devam edeceğiz. Türkiye'yi huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın gayreti içerisinde çalışmamızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Tunç, terörden arındırılmış, kadına şiddetin olmadığı, çocukların her türlü istismardan korunduğu huzurlu bir gelecek için canla başla çalışmaya devam edeceklerini dile getirerek, dünyada hakkaniyeti, adaleti ve mazlumun hakkını savunmayı da sürdüreceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun miting programına değinen Tunç, "Nerede, Türkiye'nin ana muhalefetini gören var mı? Bazen aday tanıtım toplantıları yapılıyor; yanlış adayın adı anons ediliyor, başka bir adayın eli kaldırılıyor falan. Böyle bir karışıklık. Bir altılı masa vardı. Nerede altılı masa? Hani bunlar Türkiye'nin yönetimine taliplerdi? Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdikleri kişiyi kendi partilerine genel başkan olmaya bile layık görmediler. Şimdi aleyhinde konuşup duruyorlar. Hani siz birbirinizin yardımcısı olacaktınız? Bunlar muhalefette birliktelik sağlayamayanlar, öyle bir ihtimal yoktu ama iktidar bunlar olsaydı Türkiye'nin hali nasıl olurdu? Kaosa sürüklenirdi." değerlendirmesinde bulundu.

Tunç, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Karadeniz Ereğli'de yüzde 50'nin üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verildiğini aktararak, "Bu ne demek? Karadeniz Ereğli Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor. Recep Tayyip Erdoğan da Ereğli'de gerçek belediyecilik istiyor. İşte bunu da İbrahim Sezer'le gerçekleştireceğiz inşallah." diye konuştu.

Programın ardından Bakan Tunç ve beraberindekiler, ilçede esnafı ziyaret etti.

Tunç, ziyaret sırasında seçim ofisi önünde karşılaştığı Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı ve CHP'nin Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık'la bir süre sohbet etti.

Posbıyık, kendisine "Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem, İbrahim Bey'e (Sezer)." diyen Bakan Tunç'a esprili bir dille, "İbrahim benim yanımda zaten, o benle çalışacak. Başkan yardımcısı yapacağım inşallah. Adayların hepsi kardeşimiz, değerli insanlar. Burada seçim belli bir seviyede gider çünkü bütün adaylar birbirini tanıyor, hepsi de değerli arkadaşlar. Ben de onların ağabeyleriyim. Onlara yol göstereceğiz, beraber yürüyeceğiz." yanıtını verdi.

Seçim ofisini ziyaret ettiği Posbıyık ve ekibine başarılar dileyen Tunç, ardından esnaf ziyaretini sürdürdü.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir
  11:56 Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir

  Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin 'CHP seçim kazandığını düşünmesin. Bu oylar tek adam rejimine tepkidir. AK Parti hala neye uğradığını anlamadı. Bu oylar bu milletin son ihtarıdır' dedi. Mutlu, genel seçimin 2026'da olacağı iddiasında bulunarak 'Sandığa gitmeyen 13 milyon oya talibiz' dedi.

 • Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Personeliyle Bayramlaştı
  11:50 Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Personeliyle Bayramlaştı

  Konya'nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, personeliyle bayramlaşarak teşekkür etti ve yeni dönemde daha fazla çalışacaklarını belirtti.

 • İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına saldırıya İsrail'den misilleme
  11:50 İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına saldırıya İsrail'den misilleme

  İran'ın 300'e yakın füze ve İHA ile İsrail'e düzenlediği "Gerçek Vaat" operasyonu dünyayı büyük bir tedirginliğe sevk ederken, Tel Aviv'de hazırlıklar sürüyor. İsrail'in dün gece yapılan savaş kabinesi toplantısından sonuç çıkmazken, gözler bugün yeniden toplanacak kabineye çevrildi. İran'a yönelik muhtemel adımların değerlendirileceği toplantı öncesi ABD bölgesel bir savaşa yol açabilecek büyük bir saldırıyı önlemek için İsrail'i ikna etmeye çalışıyor.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İlçeye Hizmet Etmeye Devam Edecek
  11:40 Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İlçeye Hizmet Etmeye Devam Edecek

  Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Bayramı tatili dönüşü belediye personeliyle bayramlaştı ve önümüzdeki 5 yılda da ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti
  11:40 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret ederek, Samsun'un tüm paydaşlarıyla yürütebilecek çalışmaları görüştü.

 • Kayseri'de Kaçakçılık Operasyonu: 7 Kişi Yakalandı
  11:37 Kayseri'de Kaçakçılık Operasyonu: 7 Kişi Yakalandı

  Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda kaçakçılık yaptığı tespit edilen 7 kişi yakalandı. Operasyonda 56 bin 100 dal doldurulmuş makaron, tarihi eser niteliğinde silahlar ve diğer çeşitli materyaller ele geçirildi. Yakalanan şahıslar emniyete götürüldü.

 • İzmir Kiraz Belediyesi'nin Borcu Açıklandı
  11:37 İzmir Kiraz Belediyesi'nin Borcu Açıklandı

  31 Mart seçimlerinden sonra AKP'den CHP'ye geçen İzmir Kiraz Belediyesi'nin mali tablosu belediye binasına asıldı. Belediyenin toplam borcu 332 milyon 51 bin 621 TL olarak açıklandı. Ayrıca son bir yıl içinde 336 kişinin işe alındığı belirtildi.

 • Yargıtay Başkanlığı seçiminde sonuç alınamadı, yarın devam edilecek
  11:32 Yargıtay Başkanlığı seçiminde sonuç alınamadı, yarın devam edilecek

  Yargıtay Başkanlığı için bugün yapılan seçimin 16'ncı turunda sonuç alınamadı. Yarın seçimlere devam edilecek. 16. turda Mehmet Akarca 109, Ömer Kerkez 88, Muhsin Şentürk 105 oy aldı. Seçimde 4 boş, 12 geçersiz oy kullanıldı. Salt çoğunluk olan 175 üyenin oyuna ulaşılamadığı için seçimlere yarın 17. turla devam edilecek.

 • AK Parti Adayı Kerim Şahin Gökler Beldesinde Başkanlık Koltuğuna Oturdu
  11:27 AK Parti Adayı Kerim Şahin Gökler Beldesinde Başkanlık Koltuğuna Oturdu

  Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Gökler Beldesinde 31 Mart seçimlerinden zaferle ayrılan AK Parti Adayı Kerim Şahin mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturdu. Devir teslim töreninde konuşan AK Parti İlçe Başkanı Osman Yılmaz, Gökler Beldesi halkına teşekkür ederek, hizmetlere en kısa zamanda başlayacaklarını ve Gökler Beldesini parlayan bir yıldız haline getireceklerini söyledi.

 • Gediz Belediyesi'nden Borç Bilgilendirme Afişi
  11:26 Gediz Belediyesi'nden Borç Bilgilendirme Afişi

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 31 Mart yerel seçimleri sonrası AK Parti'den MHP'ye geçen belediyede, önceki dönemden kalan borçlar belediye binasına asılarak bilgilendirme yapıldı. Gediz Belediyesi'nin güncel olarak 262 milyon 692 bin 156 TL borcu bulunuyor.


Advertisement