Ak Kadınlar'dan Sancaktepe Çıkarması - Son Dakika
Politika

Ak Kadınlar'dan Sancaktepe Çıkarması

Ak Kadınlar\'dan Sancaktepe Çıkarması

AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü, Genel Başkan Yardımcısı'nın da aralarında bulunduğu birçok milletvekilinin desteği ile hane ziyaretlerinde bulundu.

02.03.2019 13:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü, Genel Başkan Yardımcısı'nın da aralarında bulunduğu birçok milletvekilinin desteği ile hane ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Döğücü, AK Parti'nin her zaman kadınların yanında olduğunu belirtti.

AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Döğücü'ye Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekillerinden tam destek geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, milletvekilleri Canan Kalsın, Ravza Kavakçı Kan, İffet Polat, Rümeysa Kadak, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Halide İncekara, Alev Dedegil, Serap Yaşar, Tülay Kaynarca, M. Belma Satır ve AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan ile MYK üyeleri Serpil Kavrak, Şebnem Koçakelçi, Tuğba Işık Ercan, Ebru Habib ve Seda Gören Bölük, Döğücü'ye destek için tek tek ev ziyaretlerinde bulundular.

"CUMHURBAŞKANIMIZ HER ZAMAN KADINLARIN YANINDA OLDU"

Sokak sokak gezip herkesin derdini dinlediklerini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, "AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü'yü desteklemek için ziyaretlerde bulunuyoruz. Ben Mevlana Mahallesine seçmenlerimizle buluştum. Ev sohbetleri, hasta ziyaretleri yaptık. Seçmenlerimizle buluştuk. Kapı kapı dolaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın selamını iletiyoruz. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın hediyesi olarak çay ikramında bulunuyoruz. Güzel bir çay sohbetin eşliğinde vatandaşlarımızın desteklerini istiyoruz. Cumhurbaşkanımız, AK Parti'de kadınların karar alma merciinde de her zaman yanında oldu bu yüzden teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"CUMHUR İTTİFAKININ KARŞISINDA ZİLLET İTTİFAKI VAR"

Millet İttifakı ile ilgili de konuşan Kaya, "Cumhur ittifakının karşısında zillet ittifakı var. Hiçbir şekilde aynı masanın etrafında oturamayacak olan 4 parti ittifak yapmış durumda. Birisi Ana muhalefet partisi CHP, birisi terör örgütü uzantısı olan HDP, bir diğeri ise sözde ülkücü gelenekten geldiğini söyleyen İYİ Parti ile birlikte Saadet Partisi birleşmiş durumda. HDP'nin eş başkanının Doğu-Güneydoğu için 'Kürdistan'da HDP'yi kazandıracağız' dediğini biliyoruz. AK Parti'yi devirmek için CHP'ye oy vereceğiz dediklerinde bunu gördük. Bugün de milletimize bunu anlatıyoruz" dedi.

"MECLİSTEKİ 104 KADINDAN 53'Ü AK PARTİLİ"

Döğücüye destek için hane ziyaretlerinde bulunan Ravza Kavakçı Kan da şunları söyledi:

"Bu dönem AK Parti olarak çok gururluyuz. Kadınlar olarak çok gururluyuz. Meclisimizde 600 milletvekilinin 104'ü kadın milletvekillerinden oluşuyor ve bunların 53'ü de AK Partili. Aynı zamanda Belediye Başkan adaylarımız arasından çok sevdiğimiz, çok kıymet verdiğimiz kadınlarımız var. Bugün Sancaktepe'de Şeyma Düğüncü kardeşimize destek için buradayız. AK Partili kadınlar olarak Kadın Kolları Başkanlığı organizasyonuyla Sancaktepe sokaklarında, pazarlarında, evlerinde oluyoruz. Kadın milletvekilleri olarak bu seçimler için çok heyecanlıyız. Hem partimiz hem de kadınlarımız için çok heyecanlıyız."

BELEDİYECİLİĞE KADIN ELİ DOKUNACAK

Kadın Belediye Başkanı görmekten mutluluk duyacağını ifade eden Müşerref Pervin Tuba Durgut ise,"Bir kadın milletvekili olarak bir kadın belediye başkan adayının gönülden destekliyorum. Sancaktepe'de belediye hizmetleri adına çok başarılı çalışmalar var. Sosyal hizmetler, çevresel, insana dokunan birçok hizmetlerimiz var. Ama bunu daha ileri taşıyacak bir kadın elinin dokunması gerektiğine inanıyoruz. Başkanımızın seçimi başarıyla atlatacağına ve birlikte çok daha güzel hizmetler yapacağımıza inancımız sonsuz" dedi.

TAM DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR

Tevazu, samimiyet, gayretle çıktıkları yolda milletvekillerinin desteğinden çok memnun olduğunu belirten Döğücü, "Bütün kadın vekillerimiz, MKYK üyelerimiz, İl Kadın Kolları üyelerimiz çoğunlukla burada. Sancaktepe'ye kadınlar çıkartma yaptı. Ben çok teşekkür ediyorum çok gurur duydum kendimi çok güçlü hissettim. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum, çünkü diğer partilerde kadınlara bu kadar değer verilmiyor. Biz diğer partilere göre açık öndeyiz. İstanbul'da dört kadın adayız. Ama diğer partilerde neredeyse kadın aday yok. ve biz bununla gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu destek için de çok teşekkür ediyorum" dedi. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Ak Kadınlar'dan Sancaktepe Çıkarması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı
  11:00 Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu yılın ilk aylarında en çok ithal edilen ürünün buğday olduğunu ve çiftçilerin kredi ve piyasaya borçlarının 700 milyar lirayı geçtiğini belirtti. Gürer, çiftçilerin ürünlerini satıp borçlarını ödemek istediklerini ancak bu yıl taban fiyatının açıklanmamasının çiftçileri kaygılandırdığını söyledi. Ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğday ithalatına devam ettiğini ve çiftçilerin mağduriyet yaşadığını ifade etti. Gürer, çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ve taban fiyatlarının girdi maliyetlerine göre bir an önce açıklanması gerektiğini vurguladı.

 • Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı
  10:57 Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

  Erzurum'da jandarmanın yaptığı operasyonda uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan baskınlarda 7 şüpheli yakalandı. Operasyon sonucunda 114 gr. metamfetamin, 70 gr. bonzai, 12 gr. esrar, 8 adet uyuşturucu nadde kullanma aparatı, 1 ad. 9 mm. çapında ruhsatsız tabanca, 1 adet hassas terazi, 7 adet cep telefonu ve 1 adet 120 gb ssd kart ele geçirildi.

 • Erzurum Hınıs'ta Cemevleri İle İlgili Toplantı Yapıldı
  10:55 Erzurum Hınıs'ta Cemevleri İle İlgili Toplantı Yapıldı

  Erzurum'un Hınıs ilçesinde vatandaşların cemevleri ile ilgili görüş ve taleplerini değerlendirmek için bir toplantı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Danışmanı Esma Ersin, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, Hınıs Kaymakamı Hamza İnam ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, cemevleri ile ilgili incelemeler ve sorunlar ele alındı.

 • SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı
  10:52 SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı

  Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samsun İl Örgütü, 1 Mayıs için alanlarda olma çağrısı yaptı. Eş Başkan Betül Aksu, işçilerin sömürüldüğünü ve ezildiğini belirterek, birleşme ve mücadele çağrısı yaptı. Ayrıca, işsizlik, emeklilerin durumu ve işçi cinayetleri konularına da değindi.

 • CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi
  10:43 CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, belediyelerin borçlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını talep etti. Tanal, belediyelerde çarçur edilen, yandaşlara aktarılan ve kişisel servete dönüştürülen her kuruşun hesabının sorulması gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyelerin borç bataklığına sürüklenmesi ve kaynakların yanlış kullanılması konusunda TBMM'nin görevini yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

 • Abdullah Zeydan: Kayyum yönetimi, Van Büyükşehir Belediyesi'ni 8,5 milyar TL borca sokmuş
  10:42 Abdullah Zeydan: Kayyum yönetimi, Van Büyükşehir Belediyesi'ni 8,5 milyar TL borca sokmuş

  Van Büyükşehir Belediye Başkanı DEM Partili Abdullah Zeydan, kayyum yönetiminin belediyeyi 8,5 milyar TL borca soktuğunu belirterek, "Ne yazık ki belediyemizde büyük bir tahribat var. 2022 yılında bu borç sadece 400 milyon TL iken, son 1,5 yılda yeni valinin atanmasıyla bu borç 8,5 milyar TL'ye ulaşmış" dedi. 31 Mart seçim sürecinde mazbata krizi yaşayan Zeydan günlerce Türkiye gündeminden düşmemişti.

 • İran'ın İsrail'e fırlattığı füzeleri Türkiye mi durdurdu? Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama var
  10:16 İran'ın İsrail'e fırlattığı füzeleri Türkiye mi durdurdu? Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama var

  İran'ın 15 Nisan'da İsrail'e saldırılarında kullandığı füzelerin Malatya'da bulunan Kürecik'teki radar üssüyle tespit edilerek durdurulduğu iddialarına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yalanlama geldi.

 • Mehmet Şimşek'in açıklayacağı mali önlemler ve yapısal tedbirler konuşulacak
  10:05 Mehmet Şimşek'in açıklayacağı mali önlemler ve yapısal tedbirler konuşulacak

  Merkez Bankası'nın faiz artırımlarının sonuna gelindiği belirtilirken, şimdi sıra Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklayacağı mali önlemler ve yapısal tedbirlere geldi. En çok da Saray harcamaları başta olmak üzere, kamu harcamalarında yapılacak tasarrufun kapsamı konuşulmaya başlayacak.


Advertisement