AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'dan Mansur Yavaş'a kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bomba suçlamalar - Son Dakika
Politika

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'dan Mansur Yavaş'a kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bomba suçlamalar

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mamak'ta senelerdir bitirilmeyen ve usulsüzlük iddialarıyla gündeme gelen kentsel dönüşüm projeleri hakkında konuştu. ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın yönetimine eleştiri getiren Özcan, "Protokoller usulsüz, işler ihalesiz adrese teslim, yapı ruhsatları da sahte. Sayın Yavaş maskeli balo buraya kadar" dedi.

09.12.2023 11:56  Güncelleme: 12:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mamak'ta bitmeyen ve usulsüzlük iddiaları gündemden düşmeyen kentsel dönüşümlerle ilgili açıklamalarda bulundu. ABB Başkanı Mansur Yavaş'a tepki gösteren Özcan, "Üzgünüm Sayın Yavaş, maskeli balo buraya kadar" dedi.

YAVAŞ'I TAMAMLANMAYAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ÜZERİNDEN ELEŞTİRDİ

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Belediye iştiraki olan PORTAŞ arasında yaptığınız yapım protokollerinin usulsüzlükle düzenlendiğini belirterek Mansur Yavaş'a tepki gösterdi. Özcan'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Mansur Yavaş yaparsa böyle yapar! Mamak kentsel dönüşümde;

 • Protokoller USULSÜZ
 • İşler İHALESİZ ADRESE TESLİM
 • Bir belediye, kendi şirketine SAHTECİLİKLE YAPI RUHSATI DÜZENLER Mİ?
 • YAPI RUHSATLARI DA SAHTE

Sayın @mansuryavas06; susarak, saklanarak gerçek yüzünüzü gizleyebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Yine cevap vermeyeceksiniz. Çünkü en iyi yapabildiğiniz şey bu Sayın @mansuryavas06 Bundan tam 5 yıl önce sözler verdiniz. "Mamak kentsel dönüşümü bitireceğiz" dediniz. En son 18 Kasım 2021'de "Mamak Kentsel Dönüşümü 2 yıl içinde tamamlayacağız" demiştiniz. ERTELENEN VAADLER, TUTULMAYAN SÖZLER, YALANLAR VE ALGI OPERASYONLARI İLE İNSANLARIMIZI ALDATTINIZ! Üzgünüm Sayın @mansuryavas06 maskeli balo buraya kadar…

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'dan Mansur Yavaş'a kentsel dönüşüm tepkisi

"SAHTE İMZALARLA YAPI RUHSATLARI DÜZENLEDİNİZ"

1- @ankarabld ile PORTAŞ arasında yaptığınız yapım protokollerini usulsüzlükle düzenlediniz. Meclis yetkisini gasp ettiniz. İhale ile yapılması gereken işleri, denetimden kaçırarak Portaş A.Ş'ye devrettiniz. Mahkeme kararı ile protokol iptal edildi.

2- Sonra kentsel dönüşüm kapsamındaki inşaatlar için YAPI RUHSATLARINI DÜZENLERKEN EVRAKTA SAHTECİLİK YAPTINIZ! SAHTE İMZALARLA YAPI RUHSATLARI DÜZENLEDİNİZ. YİNE YAKALANDINIZ.SAKIN OLA ÖRTBAS ETMEYİ DENEMEYİN.

3- PORTAŞ'TA İHALEDEN KAÇINDINIZ! SATINALMALARI KAMUOYUNDAN SAKLADINIZ! BÖLDÜNÜZ, PARÇALADINIZ VE DAĞITTINIZ!

Firmalara bakıyoruz; 2020 ve 2021'de açılan firmalar, 2022'de hisse devri yapılan firmalar… Örnek; AYNI FİRMAYA 19 GÜN İÇİNDE TOPLAM 200 MİLYON TL İŞİ ÜÇ PARÇA HALİNDE NASIL PASLADINIZ? ANKARA'DA FİRMA MI KALMADI DA SAMSUN'DAN ŞEHRİMİZE MİSAFİR GETİRDİĞİNİZ KİŞİLERİN YENİ AÇTIĞI FİRMALARA İHALESİZ İŞLER VERDİNİZ.

Sayın Yavaş "İhaleleri canlı yayınladık" diyorsunuz ya; Portaş'ın milyarlarca liralık satın almalarının görüntülerini kamuoyuyla bir paylaşsanız da Ankara halkı da seyretse! Dilerseniz yine cevap veremeyip bu paylaşımı dava da edebilirsiniz. Algı operasyonlarınıza hizmet edebilir. Kolay gelsin pazar ol. Gerçekler ortaya çıktı, #MaskeDüştü"

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan\'dan Mansur Yavaş\'a kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bomba suçlamalar

Son Dakika Politika AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'dan Mansur Yavaş'a kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bomba suçlamalar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (4)

 • İbrahim İlhan: Hadi oradan 69 16 Yanıtla
 • bedir arslan: siz sanki çok doğrusunuzda 72 6 Yanıtla
 • Cenk: Tam kendi pisliklerinizi tarif etmişsiniz. TOKİ konutları özellikle oy aldığınız alt gelir Grubu projeleri hala ortada inşaat yok. Yer Tuzla. 65 7 Yanıtla
 • mesut bilgen: Fışkiye ne oldu fışkiye?Yoksa dinazorlar mı yedi 13 1 Yanıtla
 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.

 • Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı
  16:52 Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı. Planda İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'dan gelen tehditleri engellemek amacıyla Ürdün'ün batısındaki tüm alan üzerinde "güvenlik kontrolünü" sürdüreceği belirtildi. Planda ayrıca Gazze'nin yeniden inşasının bölgenin silahsızlandırılmasından sonra başlayacağı ve BM kurumlarının kapatılacağı da yer aldı.

 • Ankara'da kız çocuğu okulda beyin kanaması geçirdi, baba okul yönetimini suçladı
  16:50 Ankara'da kız çocuğu okulda beyin kanaması geçirdi, baba okul yönetimini suçladı

  Ankara'da bir ilkokulda kafasını okul sırasına çarptıktan sonra fenalaşan 10 yaşındaki bir kız çocuğu beyin kanaması geçirdi. Baba, kızının öğretmeni tarafından darp edilmiş olabileceğini ve saatlerce baygın halde okulda tutulduğunu iddia etti. Okul yönetimi ise iddialarla ilgili konuşmazken, adli sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

 • Selahattin Baki'den çok konuşulacak kura yorumu
  16:43 Selahattin Baki'den çok konuşulacak kura yorumu

  Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Konferans Ligi'ndeki Union Saint-Gilloise eşleşmesini değerlendirdi. Kuradan pek memnun kalmayan Baki, "Genetik şanssızlığımız sürdü yine. Kurada en iyi topu oynayan takımlardan birini çektik" açıklamalarında bulundu.


Advertisement