AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması - Son Dakika
Politika

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas\'ta aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, "Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirecek her eylemin, söylemin yanındayız, zayıflatacak her eylem ve söylemin de uzağındayız." dedi.

19.04.2023 15:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, "Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirecek her eylemin, söylemin yanındayız, zayıflatacak her eylem ve söylemin de uzağındayız." dedi.

Yılmaz, AK Parti Sivas İl Başkanlığında düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısında, Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattının açılışının 26 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirileceğini bildirdi.

Sivas'ın Cumhuriyet döneminde birçok hizmet aldığını dile getiren Yılmaz, "Ama hiç birisi Sivas'ın kaderini yüksek hızlı tren kadar değiştirmeyecektir diye düşünüyoruz. Ankara-Sivas arasını 12 saatten 2 saate düşürecek bir hızlı trenin açılışını gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

AK Parti iktidarlarının vadedip yerine getirmediğini hiçbir şeyin olmadığını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Gecikme oldu ama akıbet güzel. Dolayısıyla açılışını gerçekleştiriyoruz, bu gecikmeyi artık kimse görmez diye düşünüyorum. Gecikme doğa şartlarından kaynaklandı. Tünel yapıldı çöktü, heyelan oldu, yapmak kolay değil. Dolayısıyla Elmadağ'da T 15 tünelindeki bu gecikmeyi normal karşılamak gerekir. Sivas'ın bayramında Sayın Cumhurbaşkanı'mız geliyor."

"Siyaset kesinlikle bir kavga değildir"

Yılmaz, siyasetin bir yarış ve rekabet olduğunu dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Siyaset kesinlikle bir kavga değildir. Cenabı Allah'a hamdolsun Sivas'ta böyle bir siyaset ne bizim tarafımızdan ne de diğer arkadaşlarımız tarafından tercih edilmedi. Bu seçimde de yine inşallah siyaseti bir yarış ve rekabet göreceğiz. Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirecek her eylemin, söylemin yanındayız, zayıflatacak her eylem ve söylemin de uzağındayız. Biz kavga için gelmedik, bizim işimiz sevgi işidir, sevgiyi çoğaltmak ve artırmak lazım. Bizim söylemimiz ve eylemimiz bu olacaktır. 85 milyon kardeşimiz olarak her eve gideceğiz, her evden destek isteyeceğiz. Halkın gözü terazidir. Sivas'ta 5 milletvekili için çalışacağız ama sonuçta terazi bize neyi hak görürse başımızın üstüne diyeceğiz."

"Türkiye kalkınmak istiyorsa bu istikranın devamını tercih etmesi lazım"

AK Parti denildiğinde istikrarın akla geldiğini dile getiren Yılmaz, "AK Parti denildiğinde akla hizmet gelir. Muhalefetten bir tanesinin 'Havaalanı yapacağız' dediğini duydunuz mu? Hizmet alanına girdiğinizde akla AK Parti gelir. Türkiye kalkınmak istiyorsa bu istikranın devamını tercih etmesi lazım." diye konuştu.

Yılmaz, AK Parti iktidarları döneminde Sivas'a yapılan hizmetler hakkında da bilgi verdi.

AK Parti Sivas milletvekili adayları Abdullah Güler, Hakan Aksu, Rukiye Toy, Rüstem Yüce ve Serdar Öksüm de kendilerini tanıtarak seçilmeleri halinde yapacakları hizmetleri anlattı.

Programa Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile partililer katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Antalya İl Başkanı: Teleferik kazası derinlemesine araştırılmalı
  17:43 AK Parti Antalya İl Başkanı: Teleferik kazası derinlemesine araştırılmalı

  AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çetin, kazanın derinlemesine araştırılması gerektiğini ve siyasi alana çekilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kazayla ilgili yapılan soruşturma sonucunda 5 kişinin tutuklu yargılanmasına karar verildiği belirtildi.

 • Ünye Belediye Meclisi Yeni Dönemin İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  17:42 Ünye Belediye Meclisi Yeni Dönemin İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ünye Belediye Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrası yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, toplantı öncesi yaptığı konuşmada Ünye'ye hizmet etmek için vatandaşların teveccühü ile göreve seçildiklerini belirtti.

 • Ürdün Dışişleri Bakanı: Netanyahu İran'la çatışmaya çekmek istiyor
  17:35 Ürdün Dışişleri Bakanı: Netanyahu İran'la çatışmaya çekmek istiyor

  Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dikkatleri Gazze'den uzaklaştırıp İran'la çatışmaya çekmek istediğini söyledi. Baerbock ise bugün İsrail'e ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

 • AK Parti İl Başkanı Ali Çetin:
  17:33 AK Parti İl Başkanı Ali Çetin: "Teleferik kazası, adli bir olaydır"

  AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, Antalya'da gerçekleşen teleferik kazası hakkında yaptığı basın toplantısında, kaza sonrası verilen tutuklama kararlarının siyasi olmadığını söyledi. Çetin, kazanın büyük bir kaza olduğunu ve siyasi tarafı olmaksızın soruşturulması gerektiğini belirtti. Ayrıca, kazada çok sayıda ihmal olduğunu ve tutuklama kararlarına yapılan eleştirilere cevap verdi.

 • TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Gürcistan'da Savunma Bakanı İrakli Çikovani ile görüştü
  17:30 TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Gürcistan'da Savunma Bakanı İrakli Çikovani ile görüştü

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Gürcistan'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Savunma Bakanı İrakli Çikovani ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ve Gürcistan arasındaki stratejik iş birliğinin önemi vurgulandı ve bölgesel güvenliğin güçlendirilmesine yönelik üçlü iş birliği hakkında konuşuldu.

 • YSK, 3 ilçe ile 4 beldede seçimlerin yenilenmesini kararlaştırdı
  17:29 YSK, 3 ilçe ile 4 beldede seçimlerin yenilenmesini kararlaştırdı

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili yapılan itirazları değerlendirmesi sonucunda Kayseri'nin Pınarbaşı, Şanlıurfa'nın Hilvan, Aksaray'ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas Yıldızeli-Güneykaya, Kırklareli Lüleburgaz-Büyükkarıştıran, Tunceli Mazgirt-Akpazarı ve Aksaray Merkez-Sağlık beldelerinde seçimlerin iptalini kararlaştırdı. Seçimler, 2 Haziran'da yenilenecek.

 • Şahinbey Belediyesi, Çanakkale'ye gidecek öğrencileri bilgilendirdi
  17:28 Şahinbey Belediyesi, Çanakkale'ye gidecek öğrencileri bilgilendirdi

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun Çanakkale'nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı ve bu yıl da devam ettirdiği "Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına" projesinde Çanakkale'ye gidecek ilk öğrenci kafilesi Vali Çeber'in katıldığı toplantıyla bilgilendirildi.

 • Erzincan İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı Mehmet Cavit Şireci oldu
  17:22 Erzincan İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı Mehmet Cavit Şireci oldu

  Mahalli İdareler Seçimleri sonrası İl Genel Meclisi Üyelerinin belirlenmesinin ardından 22 kişiden oluşan İl Genel Meclisi ilk toplantısını yaptı. Yapılan seçim sonucunda Mehmet Cavit Şireci 15 oy alarak Erzincan İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı oldu. Şireci'nin Meclis Başkanı seçilmesinin ardından Erzincan İl Özel İdaresinde devir teslim töreni gerçekleşti.

 • İstanbul'da afet riskleri ele alındı
  17:22 İstanbul'da afet riskleri ele alındı

  İstanbul Valisi Davut Gül başkanlığında yapılan Afet Koordinasyon toplantısında, İstanbul'da afet risklerine ilişkin çalışmalar ele alındı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da toplantıya katıldı.

 • Lütfü Savaş'ın seçim çalışmaları için tefeciden para aldığı ortaya çıktı
  17:21 Lütfü Savaş'ın seçim çalışmaları için tefeciden para aldığı ortaya çıktı

  31 Mart seçimlerinde kaybeden Eski Hatay Belediye Başkanı Lütfu Savaş'ın seçim çalışmaları için tefeciden 32 bin TL aldığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan belgelere göre, kendini iş adamı olarak tanıtan bir kişinin 32 bin TL'yi belediyeye "İmar harcı bedeli olarak" gönderdiği, daha sonra yanlışlıkla gönderildiğini iddia ederek paraya geri istediği öğrenildi.

 • Muğla'nın CHP'li Belediye Başkanları Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  17:15 Muğla'nın CHP'li Belediye Başkanları Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  Muğla'nın CHP'li belediye başkanları ile Ankara'ya giden Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Anıtkabir'i ziyaret etti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yeni seçilen 11 CHP'li ilçe belediye başkanı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti.


Advertisement