AK Parti'li Kandemir: "Ana muhalefetin başındaki zat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadı" - Son Dakika
Politika

AK Parti'li Kandemir: "Ana muhalefetin başındaki zat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadı"

AK Parti\'li Kandemir: "Ana muhalefetin başındaki zat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadı"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "Ana muhalefetin başındaki zat ve onun yanındaki zevat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadılar.

07.03.2020 18:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "Ana muhalefetin başındaki zat ve onun yanındaki zevat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadılar. Zannettiler ki, yüksek sesle güçlü yalanlar üretiriz ve hakikatin üzerini örteriz. Yalanlar haykırarak bu milletin aklını ve gönlünü bulandıramayacaklar" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, beraberinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve milletvekilleriyle birlikte Toroslar 1000 Kişilik Spor Salonunda yapılan Toroslar İlçe Başkanlığının 5. Olağan Kongresine katıldı. Çok zor zamanlardan geçildiğini ve halende çok zor bir zaman yaşandığını kaydeden Kandemir, "Çünkü biz coğrafyanın bu kısmında yaşayan, bu milletin fertleri olarak sadece bugün değil dünde zora taliptik, dünde zorlukları yenmiştik. Biliyoruz ki, Hak'tan, hakikatten yana olanların çilesi kolay bitmez. Ömürlerinin sonuna kadar mücadele ederler. Hakikatin, Hak'kın yanında duranlar bedel öderler. Milletçe çok bedeller ödemiş bir milletiz. Bugün bedel ödemeye devam ediyoruz. Bugün kongremizde müzik yok. Çünkü geçen hafta 34 evladımız şehit oldu. Sonrasında da şehitlerimiz oldu. Biz bu toprağın her bir santimini şehit kanlarıyla sulamış, bu toprakları, bu bayrağı şehit kanlarının üzerinden kutsallaştırmış bir milletiz. Bazıları anlamaz, onlar bilmezler. Türkiye ne zaman dara düşse, ne zaman sıkıntı çekse, bu milletin ne zaman yüreği daralsa hep karşıda durdular. Hatırlayın son 5 senede başımıza gelenleri bir tazelersek, nerede durduklarına baksak, esasında hem büyük oyunu görürüz hem kim bu milletin yanında duruyor, kim karşısında yer alıyor, kim bu milletin duygu dünyasıyla dertleniyor, kim tam karşısında yer alıyor görmüş oluruz" ifadelerini kullandı.

"Ana muhalefetin başındaki zat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadı"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Kandemir, "Ana muhalefetin başındaki zat ve onun yanındaki zevat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadılar. Zannettiler ki, yüksek sesle güçlü yalanlar üretir ve hakikatin üzerini örteriz. Aldandılar, aldatmak istediler, muvaffak olamadılar, muvaffak olamayacaklar. Bir büyük mücadele veriyoruz. Bu toprakların muhafazası, ay yıldızlı şanlı bayrağımızın ellerde, gönderde ilelebet dalgalanması, vatanımızın bölünmemesi, milletimizin birlik ve beraberliği için İdlib'de, Libya'da verilen bu mücadelede, Cumhur İttifakı omuz omuza mücadele verirken, bunlar hakikatin üzerini örtebilir miyiz diye gayret gösteriyorlar. Biz ilhamını tarihten alan milletiz. Allah'ın izni ile el ele vereceğiz, gönül gönle olacağız, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Ekonomik operasyonlara tevessül etseler de bu milletin içerisine acaba nifak sokabilir miyiz diye gayret gösterseler de zaman zaman yalanları haykırsalar da bu milletin aklını ve gönlünü bulandıramayacaklar. İnanıyorum ki CHP'ye, İYİ Parti'ye gönül vermiş seçmenlerde bunların nerede durduğunu görecekler, görüyorlar ve ilk seçimde sandık önlerine konulduğunda bunlara ders verecekler" diye konuştu.

"Bu ana muhalefet lideri ne söylediğinin farkında değil"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ise zorlu bir yolda gittiklerini dile getirdi. Bugüne kadar milletin her zaman dik durduğunu kaydeden Elvan, "En zor şartlar altında bile bu millet Cumhurbaşkanının arkasından ayrılmadı. Bu ülkede vesayet ortadan kaldırılmışsa altında milletin imzası vardır. Geçtiğimiz günlerde hepimizin yüreğini dağlayan, katil Esed rejiminin hunharca, kalleşçe bir saldırısıyla karşı karşıya kaldık ve 34 kardeşimizi kaybettik. Ruhları şad olsun. O gece sabaha kadar Cumhurbaşkanımız o katillere karşı operasyonu yönetti, o hainleri SİHA'larımızla, İHA'larımızla, tanklarımızla, uçaklarımızla yerle bir ettik. Türk güvenlik güçlerimiz teröristlere karşı gece gündüz mücadele ederken, sessiz kalanlar oldu. Maalesef sesiz kalmanın ötesinde şöyle bir ifade de kullandılar. Bu ifade de ana muhalefet liderinden geldi. 'Bizim iktidarımız döneminde şehitler tepesi boş kalacaktır' dedi. Şöyle düşünüyorum. Bu ana muhalefet lideri ne söylediğinin farkında değil. Senin ülkene teröristler saldırdığı zaman sesiz mi kalacaksın, vatanını korumayacak mısın, bu milleti korumayacak mısın, ay yıldızlı al bayrağı korumayacak mısın? Ne yapacaksın onu söyle sen. Böyle bir ifade nasıl kullanılır. Siz ana muhalefet partisi liderinin Esed'i, o katilleri kınadığını gördünüz mü? Zaman bir ve beraber olma zamanıdır. Hangi görüşte olursak olalım, hangi partiden olursa olalım söz konusu vatansa gerisi teferruattır" şeklinde konuştu.

"Bizim bizden başka dostumuz yok"

NATO'yu da eleştiren Elvan, şöyle devam etti:

"Biz bugün NATO'nun üyesi ve en büyük ordusu olan ikinci ülkeyiz. Biz bugün teröristlerle mücadele ederken o müttefik dediğimiz ülkeler diyorlar ki, 'Belki mühimmat desteği yapabiliriz'. Düşünün sevgili kardeşlerim. Bizim bizden başka dostumuz yok. Ülkemize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bakınız PKK'ya, PYD'ye, FETÖ'ye destek veriyorlar. FETÖ üyelerini sınırdan geçiriyorlar, bugün Türkiye'de bulunan ve Avrupa'ya gitmek isteyen o sığınmacıları içeri almıyorlar. Ayrıca herkese eziyet ediyorlar. Bizim mücadelemiz zor bir mücadele. Bu mücadelede hep birlikte olacağız, dimdik duracağız, Cumhurbaşkanımızın arkasında olacağız. 'İdlib'e biz niye girdik?' diyorlar. İdlib'e biz vatanımızı korumak, milletimizin birliği, bütünlüğü için girdik. Yüzlerce, binlerce roket bizim sınırdaki evlerimize atıldı. Terörden etkilenen ve şehit olan vatandaşlarımızın sayısı bu dönemde 600. Biz ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumak zorundayız. Esed rejiminin orada insanlara nasıl zulüm yaptığını görüyoruz. Orada kadınları katlediyorlar. Halen bizim ana muhalefettin ses yok. Halen bizim neden orada olduğumuzu sorguluyorlar. Biz vatan, millet, ve bayrağımız için İdlib'deyiz."

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik de kongrede yaptığı konuşmada, "Bizler Cumhurbaşkanımızın izinde inandığımız yolda hem Toroslar için hem Mersin için hem de Türkiye için yürüyeceğiz. Bizler teşkilatlar olarak Cumhurbaşkanımızın omzundaki yükü zerre kadar alabiliyorsak ne mutlu bize. Teşkilatlar olarak üzerimize düşen görev bu. İnşallah 2023'e giderken, 2053'e giderken ve 2071'e giderken daha güzel bir Türkiye'yi bırakabilirsek ne mutlu bize. Bu vesileyle salonu dolduran tüm yol ve dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyor, Allah birliğimizi, beraberliğimizi kıyamete kadar daim eylesin" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, 341 delege oy kullandı. 221 oy alan Bekir Topçu yeniden başkanlığa seçilirken, rakibi Ahmet Kara 120 oy aldı. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti'li Kandemir: 'Ana muhalefetin başındaki zat hiçbir zaman bu milletin mücadelesini anlamadı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • FETÖ/PDY üyesi aranan emniyet müdürü Muğla'da yakalandı
  23:03 FETÖ/PDY üyesi aranan emniyet müdürü Muğla'da yakalandı

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan aranan ve KHK ile rütbeleri ve unvanları geri alınan emniyet müdürü, Muğla'nın Fethiye ilçesinde yakalandı. 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Ş., noterde işlem yaparken gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi yaptı
  23:02 İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi yaptı

  İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, bölgedeki gerilimin kimsenin çıkarına olmadığını vurgulayarak itidal çağrısında bulundu. Sunak ayrıca, Gazze Şeridi'ne yönelik yardımların artırılmasını istedi.

 • İzmir'de Öz Kardeşini Öldüren Zanlı Sırbistan'da Yakalandı ve Türkiye'ye Getirildi
  23:00 İzmir'de Öz Kardeşini Öldüren Zanlı Sırbistan'da Yakalandı ve Türkiye'ye Getirildi

  İzmir'de öz kardeşini öldüren cinayet zanlısı, Sırbistan'a kaçtıktan sonra İnterpol'ün devreye girmesiyle Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nda yakalandı. Sırbistan'a giden İzmir polisi tarafından havayolu ile Türkiye'ye getirilen zanlı, İzmir'de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zanlı, sorgusunda suçunu kabul ederek kardeşiyle aralarındaki husumetten dolayı cinayeti işlediğini söyledi.

 • Zonguldak'ın Gülüç beldesinde Belediye Başkanı'na saldırı girişimi
  22:57 Zonguldak'ın Gülüç beldesinde Belediye Başkanı'na saldırı girişimi

  Zonguldak'ın Gülüç beldesinde Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile yol kapatma tartışması sebebiyle tartışan şüpheliler, belediye başkanına saldırmaya kalkıştı. Şüpheliler, çevredekilerin müdahalesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Demirtaş ve yakınları olaydan yara almadı. Polis ekipleri şüphelilerin ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmen ataması açıklaması
  22:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmen ataması açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, öğretmen atamalarına ilişkin "Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz, Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor." ifadelerini kullandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık
  22:28 Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e kapılarının açık olduğunu belirtti. Erdoğan, ziyaretleri halinde bir araya gelip konuşacaklarını ifade etti.

 • Soma Belediyesi Makam Araçlarını Satışa Çıkaracak
  22:25 Soma Belediyesi Makam Araçlarını Satışa Çıkaracak

  Soma Belediye Başkanı Sercan Okur, önceki dönemdeki makam araçlarının satılacağını açıkladı. Belediye personelinin araçları özel işlerde kullanıldığı için satışa çıkarılacak olan araçlar yerine yeni makam araçları alınmayacak.

 • Alanya Belediyesi'nin 1 Milyar TL Borcu Ortaya Çıktı
  22:15 Alanya Belediyesi'nin 1 Milyar TL Borcu Ortaya Çıktı

  Alanya Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında CHP'den seçilen Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, belediyenin borç listesini ve aylık gelir gider dengesini ana binaya astı. Listeye göre Alanya Belediyesi'nin toplamda 1 milyar 122 milyon 258 bin 556 TL borcu bulunuyor.


Advertisement