Son dakika TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu haberleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu son dakika, son dakika TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu

Son Dakika Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu Haberleri

Son dakika Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tbmm plan ve bütçe komisyonu haberleri anında burada.


 • Dün Dün 15:05 Tarım Platformu: Tarım ve Orman Bakanlığı Bütçesindeki 54 Milyar Liralık Tarım Destek Kalemi, Gsyh'nin Asgari Sınırı Olarak Belirlenen Yüzde 1... Tarım Platformu: Tarım ve Orman Bakanlığı Bütçesindeki 54 Milyar Liralık Tarım Destek Kalemi, Gsyh'nin Asgari Sınırı Olarak Belirlenen Yüzde 1...

  Tarım Platformu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2023 bütçesinde tarıma ayrılan kaynağın artırılması için çağrı yaptı. Platform adına konuşan Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki sözlerini anımsattı ve "Bakan'ın Bütçe Komisyonu’nda sözünü ettiği 'güncelleme' bir an önce gerçekleştirilerek bütçedeki 54 milyar liralık harcama kalemi, GSYH'nin asgari sınırı olarak belirlenen yüzde 1 oranına endekslenmelidir" dedi.

 • 28.11.2022 28 Kas 10:40 Garo Paylan: '1 Yıllığına Bütçeyi Yapıyoruz, Onların Hedefi 6 Ay İçinde Bütçeyi Harcamak. Her Türlü Kamu Kaynağını Seçimi Kazanmak İçin Harcayacaklar' Garo Paylan: "1 Yıllığına Bütçeyi Yapıyoruz, Onların Hedefi 6 Ay İçinde Bütçeyi Harcamak. Her Türlü Kamu Kaynağını Seçimi Kazanmak İçin Harcayacaklar"

  HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen 2023 yılı bütçesine ilişkin, “İktidarın tek bir hedefi var. 1 yıllığına bütçe yapıyoruz ama onların hedefi 6 ay için bütçeyi harcamak. Yani yılın ilk 6 ayında ellerinden gelen her türlü kamu kaynağını seçimi kazanmak için harcayacaklar… Seçimden sonrasına tufan diyorlar. Biz kazanırsak zaten baskı ve istibdat rejimi sürer, insanları sustururuz diyorlar. Biz kaybedersek de enkaz devrederiz diye bakacaklar” dedi. Paylan, komisyon görüşmelerinde en büyük skandalı İçişleri Bakanlığı’nda yaşadıklarını da belirterek, “Yani A Haber haberciliğinin siyasetteki yansımasını biz Süleyman Soylu’da görüyoruz. Bir düşmana ihtiyacı var. Orada hakikat yoksa yalanlara başvurması gerekiyor” diye konuştu.

 • 27.11.2022 27 Kas 14:21 Aydemir'den Dadaş Evyap'a vefa Aydemir'den Dadaş Evyap'a vefa

  AK Parti Milletvekili Aydemir, 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinin tamamlandığı, bütçenin kabul edildiğini belirterek, 'Ekonomimiz 2023 itibarıyla daha iyi olacak.

 • 26.11.2022 26 Kas 15:05 TBMM'de CHP Milletvekili Abdüllatif Şener rica etti, Bakan Nebati yeniden söyledi! İşte o anlar... TBMM'de CHP Milletvekili Abdüllatif Şener rica etti, Bakan Nebati yeniden söyledi! İşte o anlar...

  CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye dönerek, "Medyaya yansıdı, çok sevimli bir cümlesi vardı 'Heterodoks, epistemolojik' vesaire diye. Sizin o üslubunuzla sizi dinlemek çok büyük zevk olacak. O cümlenizi burada tekrar eder misiniz sayın Bakan?" dedi. Nebati de, "Tabii, ortodoks yaklaşımdan heterodoks bir yaklaşıma dönüşmenin bir epistemolojik kopuşa yol açacağı da çok aşikar" dedi.

 • 26.11.2022 26 Kas 14:34 Chp, Emeklilere Dini Bayramlarda Ödenen 1100 TL İkramiyenin 2000 TL'ye Çıkarılmasını Önerdi; AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddildi Chp, Emeklilere Dini Bayramlarda Ödenen 1100 TL İkramiyenin 2000 TL'ye Çıkarılmasını Önerdi; AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddildi

  CHP'li milletvekilleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında emeklilerin Kurban ve Ramazan Bayramı ikramiyesinin 1100 TL’den 2000 TL’ye çıkarılması yönünde önerge verdi. Önerge, AKP ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi.

 • 26.11.2022 26 Kas 14:30 Chp, Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 2 Bin TL İkramiye Verilmesini Önerdi; AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi Chp, Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 2 Bin TL İkramiye Verilmesini Önerdi; AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi

  CHP, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere 2 bin TL ikramiye verilmesi için bütçe kanun teklifinde düzenleme yapılmasını önerdi. Önerge üzerine konuşan CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, "Öğretmenlerimiz bu kadar büyük sıkıntılar içerisindeyken en azından 24 Kasım Öğretmenler Günü'yle ilgili onlara bir jest yapalım ve onlara bir Öğretmenler Günü ikramiyesi verelim. 2000 TL Öğretmenler Günü'yle ilgili bu önergemizin kabul edilmesini talep ediyoruz" dedi. Öneri, AKP ve MHP'lilerin oylarıyla reddedildi.

 • 26.11.2022 26 Kas 13:46 Aylin Cesur'dan Bakan Koca'ya: Şehir Hastanelerine Aktardığınız Kaynakla 187 Sma'lı Çocuğun Tedavi Masrafını Karşılayabilirsiniz Aylin Cesur'dan Bakan Koca'ya: Şehir Hastanelerine Aktardığınız Kaynakla 187 Sma'lı Çocuğun Tedavi Masrafını Karşılayabilirsiniz

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi üzerindeki görüşmeler sırasında; “Vatandaşın aylarca randevu alamadığı şu hasta garantili şehir hastaneleri için yapılmış olan sözleşmeleri hiçbir tazminat ödemeden derhal feshedin Sayın Bakan. Şehir hastaneleri devletin olsun. Gelin bunu yapın ve siz bu şekilde anılın. … Şehir hastanelerine aktardığınız bu kaynakla ortalama tedavi maliyeti 2,5 milyon dolar olan 187 SMA'lı çocuğun tedavi masrafını karşılayabilirsiniz. Ya da 157 tane devlet hastanesi de yapabilirsiniz” dedi.

 • 26.11.2022 26 Kas 12:35 AK Parti Kayseri İl Başkanlığının 'Nöbetçi Vekil' uygulaması sürüyor AK Parti Kayseri İl Başkanlığının "Nöbetçi Vekil" uygulaması sürüyor

  TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Nöbetçi Vekil uygulaması kapsamında AK Parti İl Başkanlığında gündemdeki konuları değerlendirdi.

 • 26.11.2022 26 Kas 12:17 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çarpıcı İBB açıklaması: İşe alınan 1688 kişinin terör örgütüyle bağlantısı belirlendi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çarpıcı İBB açıklaması: İşe alınan 1688 kişinin terör örgütüyle bağlantısı belirlendi

  Geçtiğimiz günlerde, "CHP'li 4 belediyenin terör örgütlerine neler yaptıklarını açıklayacağım" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün kameralar karşısına geçerek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ilk defa işe aldığı 15 bin kişi hakkında hiçbir güvenlik soruşturması talep etmemiş. İşe alınan 1668 kişinin veya yakınının terör örgütü irtibatına dair kaydı ve adli kayıt bulunduğu, 6'sının PKK/KCK terör örgütü adına kırsalda silahlı faaliyet göstermiş olduğu belirlendi" şeklinde konuştu.

 • 25.11.2022 25 Kas 23:28 Özgür Özel'den Fuat Oktay'a: 'Sizin Ne Haddinize, Burada Cumhur İttifakı'nın Bilmem Ne Toplantısını Eleştiren Var Mı?' Özgür Özel'den Fuat Oktay'a: "Sizin Ne Haddinize, Burada Cumhur İttifakı'nın Bilmem Ne Toplantısını Eleştiren Var Mı?"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı eleştirdi. Özel, "Siz bu heyete saygılı olmak durumundasınız. Konumunuz gereği… Sizin ne haddinize. Burada Cumhur İttifakı'nın bilmem ne toplantısını eleştiren var mı? Eleştirirsek ya (Mustafa) Kalaycı çıkar ya bugünkü sayın Sözcü çıkar cevap verir. Ya siz burada ya birilerinden rol çalma peşindesiniz ya kameraların karşısında munhasıran bulmanın tırnak içinde söylüyorum, siyasi şımarıklığı içindesiniz. Biz, bize oy veren seçmene olan yükümlülüğümüz ile bir atanmış olarak seçilmişlerin olduğu bir heyete bu özensiz dilinizi kınıyoruz ve aynen size iade ediyoruz. Dua edin Genel Kurul salonundaki gibi sizi salondan çıkarttırmayayım. Aklınızı başınıza toplayın, haddiniz değildir bu" diye konuştu. Oktay ise “Burada herkes haddini bilmek zorunda” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 23:01 2023 Mali Yılı Bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi 2023 Mali Yılı Bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2023 Mali Yılı Bütçesi kabul edildi.

 • 25.11.2022 25 Kas 22:51 Bakan Nebati: 'Kaynağını milletimizin alın terinden alan 2023 yılı bütçesi, milletimizin bize emanetidir' Bakan Nebati: "Kaynağını milletimizin alın terinden alan 2023 yılı bütçesi, milletimizin bize emanetidir"

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kaynağını milletimizin alın terinden alan bugüne kadar ki bütçeleri nasıl milletimizin bizlere emaneti olarak gördüysek, 2023 yılı bütçesini de aynı şekilde görüyoruz" dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 22:17 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 2023 Yılı Bütçe Görüşmelerini Tamamladı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 2023 Yılı Bütçe Görüşmelerini Tamamladı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaklaşık bir ay süren 2023 yılı bütçe maratonu tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı, TBMM, tüm bakanlıklar ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı kesin hesapları ile 2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi komisyonda kabul edildi.

 • 25.11.2022 25 Kas 22:14 Özgür Özel'den Komisyondaki Kamera Yasağına Tepki: 'Eleştirilerin Görüntüsünün Alınmasına İzin Vermeyip Cevapların Görüntüsünün Alınması Neyin Nesi?' Özgür Özel'den Komisyondaki Kamera Yasağına Tepki: "Eleştirilerin Görüntüsünün Alınmasına İzin Vermeyip Cevapların Görüntüsünün Alınması Neyin Nesi?"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sadece bakanların sunum yaptığı ve cevap verdiği kısımlarda kameralara izin verilmesini eleştirdi. Özel, “Basına izin verirsiniz istediği yerden çeker hangisinde haber değeri görüyorsa yayınlar. Ama bir kısıtlama yapmışsınız ve sayın bakanların, Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın sunumunu izliyorlar ve çıkıyorlar, ondan sonraki değerlendirmeler yok. Kabul edilebilir değil. Yapılan eleştirilerin görüntüsünün alınmasına izin vermeyip verilen cevaplara görüntü alınmasına izin verilmesi neyin nesi” diye tepki gösterdi.

 • 25.11.2022 25 Kas 20:38 Tutdere: 'Siyasal Hak ve Özgürlükler Bakımından 41 Oecd Ülkesi Arasında Son Sıradayız; AİHM'in Elindeki Dosyaların Yüzde 22'si Türkiye'den' Tutdere: "Siyasal Hak ve Özgürlükler Bakımından 41 Oecd Ülkesi Arasında Son Sıradayız; AİHM'in Elindeki Dosyaların Yüzde 22'si Türkiye'den"

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, "Bu sistem Türkiye’yi adım adım iflasa ve bataklığa sürüklüyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin adalet ve hukuk karnesine baktığımızda da biz bunu görüyoruz. Siyasal hak ve özgürlükler bakımından 41 OECD ülkesi arasında son sıradayız. İfade özgürlüğünde 149 ülke arasında bugün 129'uncu sıradayız... Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) elindeki dosyaların yüzde 22’si Türkiye’den yapılan başvurulardan ibaret" diye konuştu.

 • 25.11.2022 25 Kas 20:27 TBMM Komisyonu'nda, 'Noel baba' tartışması (2) TBMM Komisyonu'nda, 'Noel baba' tartışması (2)

  CUMHURBAŞKANLIĞI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların 2023 Yılı bütçesi kabul edildi.

 • 25.11.2022 25 Kas 20:07 Bülent Kuşoğlu: 'Maalesef Güvenliğin, Ekonominin, Siyasetin, Suç Trafiğinin İç İçe Geçtiği Bir Yapı Söz Konusu' Bülent Kuşoğlu: "Maalesef Güvenliğin, Ekonominin, Siyasetin, Suç Trafiğinin İç İçe Geçtiği Bir Yapı Söz Konusu"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM’de, ekonomik yapıyı kaynağı belirsiz para üzerinden eleştirdi. Kuşoğlu, “İnsanın evine giren paranın kaynağı belli değilse bu onu mutlu edebilir mi? Türkiye’ye de aynı şekilde giren para bizi mutlu etmiyor. İtalyan mafya liderinin Türkiye’de 4 sene sonra yakalandığı, Sırbistan mafya liderinin 8 yıl kaldığı, birçok mafya liderinin Türkiye’de olduğu, Türkiye’den kendi paralarının değerini belirlediği konuşuluyor. Böyle bir ülke olduk. Maalesef güvenliğin, ekonominin, siyasetin, suç trafiğinin iç içe geçtiği bir yapı söz konusu. Bu Net Hata Noksan rakımı, cari açık rakamı da bunları net olarak ortaya koyuyor. Bunlarla mücadele edilmesi gerekiyor” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 19:33 TBMM Komisyonu'nda, 'Noel baba' tartışması TBMM Komisyonu'nda, 'Noel baba' tartışması

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında, 'Noel baba' tartışması yaşandı.

 • 25.11.2022 25 Kas 18:59 Cumhurbaşkanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhurbaşkanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli'nin "28 Şubat mağduriyeti" üzerinden devlete hakaret edildiğini iddia etmesi üzerine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, "Şahsi bir hata varsa söyleyebilirsiniz, bütün bir partiyi böyle itham etmek, milleti dikkate almamak demektir.

 • 25.11.2022 25 Kas 18:58 Murat Çepni: 'Son Dönemde Yaşanan Bazı Olaylardan Kaynaklı Hayvanlara Dönük Geliştirilen İşkenceci, Katliamcı Bir Politika Bu' Murat Çepni: "Son Dönemde Yaşanan Bazı Olaylardan Kaynaklı Hayvanlara Dönük Geliştirilen İşkenceci, Katliamcı Bir Politika Bu"

  HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hayvana yönelik şiddet görüntülerini hatırlatarak, "Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı açıklama yaptı. Açıklamada bu duruma el koyulduğunu ve sorumlulara soruşturma başlatıldığını duyurdu. Şimdi bu açıklamaya bakarsanız sanki kendinden geçmiş bir psikopat bir hayvanı katlettiği gibi algılanıyor. Oysa görüntülere, bu tesise bakıldığında AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın öve öve bitiremediği bir tesis. Bu bir politika. Son dönemde yaşanan bazı olaylardan kaynaklı hayvanlara dönük geliştirilen işkenceci, katliamcı bir politika bu. Bunu protesto ediyoruz, kınıyoruz" dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 18:55 Sibel Özdemir'den Fuat Oktay'a: 'Beş Yılın Sonunda Bu Sistemin Yapısal Sorunlarını Ortaya Koyacak Mısınız?' Sibel Özdemir'den Fuat Oktay'a: "Beş Yılın Sonunda Bu Sistemin Yapısal Sorunlarını Ortaya Koyacak Mısınız?"

  CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; “Son beş yılın sonunda bu sisteminin yapısal sorunlarını ortaya koyacak mısınız? Bu yapısal sorunlarda nasıl çözümler üreteceksiniz” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 18:04 Abdüllatif Şener'den 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' Eleştirisi: 'Birilerine Rahatlık, İmtiyaz ve Güç Sağlamış Olabilir. Abdüllatif Şener'den 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' Eleştirisi: "Birilerine Rahatlık, İmtiyaz ve Güç Sağlamış Olabilir.

  CHP Konya Abdullatif Şener, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının bütçe görüşmelerinde; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili “Bu değişiklik birilerine bireysel rahatlık, imtiyaz ve güç sağlamış olabilir, 'Ülkeye ne sağladı?' diye bakarsanız, ülkeye sadece zarar vermiştir. Kamu menfaatlerinin öncelendiği bir Türkiye değil kişisel, bireysel menfaatlerin, çıkarların öncelendiği bir Türkiye ortaya çıkmıştır. Bütün ekonomik göstergeler bozulmuştur o günden bugüne kadar, 'Şu ekonomik gösterge de iyiye doğru gitti' diye gösterilebilecek hiçbir rakam bulamazsınız” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 17:23 Naci Cinisli: 'İktidarda 20 Sene Geçirmiş Bir Partinin Mensuplarının Olgunlaşmış Olması Lazım. Maalesef Ben Bir Olgunlaşma Görmedim' Naci Cinisli: "İktidarda 20 Sene Geçirmiş Bir Partinin Mensuplarının Olgunlaşmış Olması Lazım. Maalesef Ben Bir Olgunlaşma Görmedim"

  İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuştu. Cinisli, “Karşımda oturan heyetten de hiçbir zaman devlet aleyhinde bir söz duymadım. Fakat 28 Şubat… Ki çok hatalıdır, o mağduriyet üzerinden devlete hakaret etmek, devleti bu kadar çok yerin dibine batırmak sizlere yakışmıyor. İktidarda 20 sene geçirmiş bir partinin mensuplarının olgunlaşmış olması lazım. Maalesef ben bir olgunlaşma görmedim” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 16:57 Tuncay Özkan: 'Hablemitoğlu Cinayetinde Tarkan Mumcuoğlu'nun Savcıya İfade Vermesinin Engellenmesinin Gerekçesi Nedir?' Tuncay Özkan: "Hablemitoğlu Cinayetinde Tarkan Mumcuoğlu'nun Savcıya İfade Vermesinin Engellenmesinin Gerekçesi Nedir?"

  CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, "Ahmet Tarkan Mumcuoğlu... Necip Hablemitoğlu cinayetinin faili. Kendisi şu anda eldedir. Tarkan Mumcuoğlu, Necip Hablemitoğlu'na ateş eden, bizzat katlini gerçekleştiren kişi olmakla suçlanmaktadır. Bu cinayetten birkaç yıl sonra MİT'in bünyesine katıldı. MİT, 2018 yılından itibaren Tarkan Mumcuoğlu ile ilgili tanıklıklar varken ifadeler varken ne yazık ki Tarkan Mumcuoğlu'nu korumuş, Tarkan Mumcuoğlu'nun savcılıklara ifade vermesini engellemiştir. Neden? Neden? Hablemitoğlu cinayetinde Tarkan Mumcuoğlu'nun savcıya ifade vermesinin engellenmesinin gerekçesi nedir?" diye sordu.

 • 25.11.2022 25 Kas 16:25 Garo Paylan'dan Fuat Oktay'a: 'Asgari Ücret 12 Bin 500 TL Olsun Diyoruz,Gülüyorsunuz. Niye Gülüyorsunuz?' Garo Paylan'dan Fuat Oktay'a: "Asgari Ücret 12 Bin 500 TL Olsun Diyoruz,Gülüyorsunuz. Niye Gülüyorsunuz?"

  HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerinde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in asgari ücrete yüzde 50'lik bir artış olup olmayacağına ilişkin "Hayali değil, gerçekçi bir rakam üzerinde durmamız lazım" sözlerini anımsatarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, "Asgari ücret 12 bin 500 TL olsun diyoruz, gülüyorsunuz tabi ki. Niye gülüyorsunuz? Hayali buluyorsunuz bu ücreti. Biz hayali bulmuyoruz, gerçekçi buluyoruz. Yoksulluk sınırı memlekette 25 bin TL'ye gelmiş, belki sizin haberiniz olmayabilir” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 16:07 Ali Fazıl Kasap'tan Bakan Koca'ya: '42 Ülke Sma Gen Tedavisini Uyguluyor ve Siz 110 Çocuğu Ölüme Mahkûm Ediyorsunuz' Ali Fazıl Kasap'tan Bakan Koca'ya: "42 Ülke Sma Gen Tedavisini Uyguluyor ve Siz 110 Çocuğu Ölüme Mahkûm Ediyorsunuz"

  CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün Sağlık Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; “Sayın Bakan, şu anda 42 ülke gen tedavisini onayladı ve yapılıyor. Bizde neden yapılmıyor? Hacı Bayram Veli Camisi’nin avlusunda şu anda stant kurmuşlar ve SMA tip 1 hastaları için bağış topluyorlar. Türkiye gibi bir ülkede, 110 tane SMA tip 1 hastasının olduğu ülkede bir çocuk sağlığı hastalıkları uzmanı olarak, siz vicdanen hâlâ bu konuda ısrarlı mısınız? 42 ülke bu tedaviyi uyguluyor ve siz bu 110 çocuğu ölüme mahkûm ediyorsunuz” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 16:01 Cumhurbaşkanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhurbaşkanlığının 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, terörle mücadeleyi "Kürtlerle mücadele" gibi sunmanın her şeyden önce "Kürtleri terörle özdeşleştirme" anlamına geleceğini, bunun da Kürtlere yapılan en büyük haksızlık olduğunu söyledi.

 • 25.11.2022 25 Kas 16:01 Atila Sertel: 'Basın Kartının Sadece Rengini Değiştirmediler. Atila Sertel: "Basın Kartının Sadece Rengini Değiştirmediler.

  CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; basın kartıyla ilgili yaşanan sorunlara dikkat çekti. Sertel, “Basın kartının sadece rengini değiştirmediler. Sarı basın kartını turkuaz yaptılar. Ama asıl yaptıkları, istediklerine basın kartını verdikleri ve gerçekten gazetecilik yapan ancak muhalif duruşlarıyla bilinen ya da değişik nedenlerle fişlenen kişilerin basın kartlarını vermemek” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 15:18 İyi Parti Grup Başkanı Tatlıoğlu: Bugün Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Açığı Var, Samimiyetle Konuşalım Bunu İyi Parti Grup Başkanı Tatlıoğlu: Bugün Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Açığı Var, Samimiyetle Konuşalım Bunu

  İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, "Bugün Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı açığı var, samimiyetle konuşalım bunu. Evet, seçtik, bir Cumhurbaşkanımız var ama bu sistemde soruyorum size arkadaşlar, yürütmenin faaliyetlerinden memnun olmayan muhalif kitlelerin Cumhurbaşkanı var mı? Onlar dönüp de devletimizin bir Cumhurbaşkanı var, bizim bir derdimize çare olur diyorlar mı? Diyemiyorlar" dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 13:56 Sezai Temelli: 'Diyanet İşleri Başkanlığı, Bugün Sistemin İdeolojik Aygıtı; Çünkü Sistemin Fetvaya İhtiyacı Var, Fetva Olmadan Ayakta Kalamayacağını... Sezai Temelli: "Diyanet İşleri Başkanlığı, Bugün Sistemin İdeolojik Aygıtı; Çünkü Sistemin Fetvaya İhtiyacı Var, Fetva Olmadan Ayakta Kalamayacağını...

  HDP Milletvekili Sezai Temelli, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerinde; "Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumun tüm inanç kesimlerinin eşit yurttaşlık ilkesi içinde bir arada yaşaması adına inançlar üst kurulu şeklinde yapılandırılması gereken bir kurumdur. Eğer bu dönüşümü sağlayamazsak toplumsal çatışmaları engellemek mümkün olmayacaktır. Oysa bugün Diyanet İşleri Başkanlığı, sistemin ideolojik aygıtı. Neden? Çünkü bu sistemin fetvaya ihtiyacı var. Fetva olmadan bu sistemin ayakta kalamayacağını biliyorsunuz, bu yüzden de bu kurumu bu şekilde işletmeye çalışıyorsunuz. Neden? Çünkü bu sistemin meşruluğu ile ilgili sizin de kaygılarınız var" dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 13:49 Candan Yüceer, Yıllardır Açıklanmayan 'Kanser Raporu'nu Sordu; Bakan Koca, Raporu Çevre Bakanlığı'na İlettiklerini Söyledi Candan Yüceer, Yıllardır Açıklanmayan 'Kanser Raporu'nu Sordu; Bakan Koca, Raporu Çevre Bakanlığı'na İlettiklerini Söyledi

  CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, sonuçları yıllardır açıklanmayan ‘Kanser Raporu’nu sordu. Yüceer, “7 yıl geçmesine rağmen bu araştırmanın sonuçlarını neden halka açıklamıyorsunuz” dedi. Bakan Koca ise söz konusu raporu 2,5 yıl önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ilettiklerini söyledi.

 • 25.11.2022 25 Kas 13:31 Fuat Oktay: 'Savunma Sanayinde Son 20 Yılda Cumhurbaşkanımızın İrade ve Desteğiyle Adeta Bir Devrim Gerçekleştirilmiştir' Fuat Oktay: "Savunma Sanayinde Son 20 Yılda Cumhurbaşkanımızın İrade ve Desteğiyle Adeta Bir Devrim Gerçekleştirilmiştir"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı’nın bütçesini TBMM’de sundu. Oktay, “Savunma sanayinde son 20 yılda Cumhurbaşkanımızın irade ve desteğiyle adeta bir devrim gerçekleştirilmiştir. 2002’de savunma sanayi sektöründe sadece 56 firma faaliyet gösterirken, bugün bu sayı 2 bini aşmış, savunma sanayi kümelenmeleri ile kendi özgün ürünlerini geliştiren büyük bir ekosisteme dönüşmüştür. Türkiye geçmişte küresel pazarda önemli bir alıcı olarak değerlendirilirken, bugün önemli bir ihracatçı konumuna gelmiş olup başarısını sahada ispat etmiş insansız hava araçlarının tasarımı, üretimi ve satışında da dünyanın ilk 3-4 ülkesi arasında yer almaktadır” dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 13:05 Fuat Oktay: TCG Anadolu'nun yıl sonu itibariyle teslim edilmesi planlanmakta Fuat Oktay: TCG Anadolu'nun yıl sonu itibariyle teslim edilmesi planlanmakta

  CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye'nin ilk çıkarma gemisi TCG Anadolu'nun yıl sonu itibarıyla Deniz Kuvvetlerimize teslim edilmesi planlanmakta.

 • 25.11.2022 25 Kas 13:03 Özgür Özel: 'Aynı Gemideyiz' Diyen Sayın Erdoğan, Geminin Yönünü, 1808'den Beri Gidilen Demokratikleşmenin Yönünü Başka Bir Tarafa Çevirdi Özgür Özel: 'Aynı Gemideyiz' Diyen Sayın Erdoğan, Geminin Yönünü, 1808'den Beri Gidilen Demokratikleşmenin Yönünü Başka Bir Tarafa Çevirdi

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gelecek yıl yapılacak seçimlere ilişkin, "Bir taraf diyor ki ‘Bugün parlamentonun sınırlanan yetkileri, yürütmenin denetimsiz, keyfi, zaman zaman mahkeme kararlarını tanımayan uygulamaları sürecek’; bir taraf diyor ki ‘Biz gelirsek Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e döneceğiz, kuvvetler ayrılığını sağlayacağız, yargı bağımsızlığını yeniden kazandıracağız, hiç edilmiş hakim teminatını vereceğiz ve ilerlemeyi, bu çöküşü buradan telafi edeceğiz’. İki tarafın ayrı argümanları var. Bir tarafta 'Aynı gemideyiz' diyen Sayın Erdoğan, geminin yönünü, 1808'den beri gidilen demokratikleşmenin yönünü başka bir tarafa çevirdi" dedi. Özel, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de "Parasını devletin verdiği mürekkep ile sabah vali, öğleden sonra il başkanı atanıyor. Sabah kaymakam, öğleden sonra ilçe başkanı atanıyor. Bu işin kendisi öyle bir adaletsizlik, öyle bir vicdan yarası, öyle bir ötekileştirilmişlik yaratıyor" sözleriyle eleştirdi.

 • 25.11.2022 25 Kas 00:24 Dünyada ilk ve tek! Aile diş hekimliği uygulaması başlıyor Dünyada ilk ve tek! Aile diş hekimliği uygulaması başlıyor

  Aile diş hekimliği modeli Türkiye genelinde uygulanacak. MHRS üzerinden randevu almak mümkün olacak. İşte detaylar.

 • 25.11.2022 25 Kas 00:16 Sağlık Bakanı Koca: 'Şehir Hastaneleriyle İlgili Herhangi Bir Garanti Söz Konusu Değildir, Garanti Olarak Ödenen Tek Bedel Kira Bedelidir' Sağlık Bakanı Koca: "Şehir Hastaneleriyle İlgili Herhangi Bir Garanti Söz Konusu Değildir, Garanti Olarak Ödenen Tek Bedel Kira Bedelidir"

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ankara’da Covid-19 hastalarının yüzde 63’ü şehir hastanesinde tedavi edildiğini” söyledi. Koca, “Şehir hastanesi olmasaydı Ankara’da neler yaşanırdı? Şehir hastanelerinde ne hasta sayısında ne yatak doluluk oranında ne yoğun bakım doluluk oranında ne ameliyat sayısı ile ilgili herhangi bir garanti söz konusu değildir. Yatak doluluk oranı dahil olmak üzere. Şehir hastanelerinde garanti olarak ödenen tek bedel, kira bedelidir” dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 23:58 Bakan Koca: Ülkelere göre vatandaşımızın daha uzun yaşadığı döneme girdik (2) Bakan Koca: Ülkelere göre vatandaşımızın daha uzun yaşadığı döneme girdik (2)

  BAKAN KOCA: 15 OCAK'A KADAR 27 BİN HEKİMİN AÇIKTAN ATAMALARINI YAPACAĞIZSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "En geç 15 Ocak'a kadar 27 bin hekimin açıktan atamalarını yapacağız. Hekimlerimizin verimliliğini artırmaya çalışıyor, bunun için de 32 bin tıbbi sekreter alıyoruz" dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 23:20 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atıp hemen sildiği tweet olay olmuştu! Bakan Koca duruma açıklık getirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atıp hemen sildiği tweet olay olmuştu! Bakan Koca duruma açıklık getirdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 31 Ekim'de ilaçlarla ilgili attığı tweeti dakikalar içinde silmesinin sebebi belli oldu. CHP'li vekilin "Siz mi sildirdiniz?" sorusuna yanıt veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "O mesajda 'ithalatın ihracatı karşılaması' diye bir yanlışlık vardı, 'ihracatın ithalatı karşılaması' diye olacaktı. Ben onları burada da aynen tekrarladım. Dolayısıyla, o mesajda hiçbir sorun yok" ifadelerini kullandı.

 • 24.11.2022 24 Kas 20:34 Gamze Taşcıer: 'Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev Gibi, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster Çalışmak İçin' Gamze Taşcıer: "Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev Gibi, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster Çalışmak İçin"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer hastanelerin kapatılmaması için mücadele eden doktorlara “inceleme başlatıldığını” bildirdi. Taşcıer, Bakan Koca’ya Alman şair Bertolt Brecht’in dizelerini okuyarak şunları söyledi: "Brecht’in bir şiiri var Sayın Bakan, ‘Tankınız ne güzel generalim. Süpürür bir ormanı. 100 insanı geçer. Ama bir kusurcuğu var. İnsan ister sürmek için.’ Sizin de binalarınız ne güzel Sayın Bakanım; dev gibi, otel gibi; ama bir kusurcuğu var; içinde hekim ister çalışmak için.”

 • 24.11.2022 24 Kas 18:26 Murat Emir'den Sağlık Bakanı Koca'ya: '8 Nisan'da Sma Testi Yaptıran Çift 20 Eylül'de Evlenmiş Halen Test Sonucu Bekliyor' Murat Emir'den Sağlık Bakanı Koca'ya: "8 Nisan'da Sma Testi Yaptıran Çift 20 Eylül'de Evlenmiş Halen Test Sonucu Bekliyor"

  CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “493 bin çiftimize SMA tarama testi yaptık” sözlerini, bu testin sonuçlarının aylardır çıkmadığını belirterek eleştirdi. Emir, “Diyorsunuz ki ‘493 bin çiftimize tarama yaptık.’ Onun sonucunu niye buraya yazmadınız? Niye biliyor musunuz? Çünkü onun sonuçları çıkmıyor. Benim elimde bir örnek var, yüzlerce getirebilirim size 8 Nisan’da çift gitmiş SMA için test vermiş 20 Eylül’de evlenmiş halen test sonucunu bekliyor. Vatandaş, 6 ayın üzerinde SMA tarama testi sonucu bekliyor” dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 17:43 Gamze Akkuş İlgezdi'den Bakan Koca'ya: 'İktidarınız Sınıfta Kaldı Ama Siz Hala Kopya Çekerek Geçmenin Peşindesiniz' Gamze Akkuş İlgezdi'den Bakan Koca'ya: "İktidarınız Sınıfta Kaldı Ama Siz Hala Kopya Çekerek Geçmenin Peşindesiniz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Bir ülke düşünün ki yapılan ameliyat sayısı son 20 yılda yüzde 133 artsın. Bir ülke düşünün ki özel hastanede gerçekleştirilen operasyon sayısı yüzde 1, 5, 10 değil, tam yüzde 539 artsın. Böyle bir ülkede sağlıklı bir yaşamdan bahsedilebilir mi Sayın Bakan’ım? ‘Ne kadar hasta, o kadar para’ diyerek özel sektörce işletilen şehir hastaneleri, şifa kaynağı değil, dert yumağı oldular. İktidarınız sınıfta kaldı ama siz hâlâ kopya çekerek geçmenin peşindesiniz, bizim gördüğümüz” dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 17:07 Garo Paylan: 'Tüm Şehir Hastanelerinin 1 TL Karşılığında Kamulaştırılmasını ve 47 Milyar TL ile Tüm Çocuklarımıza Ücretsiz Yemek Çıkarılmasını... Garo Paylan: "Tüm Şehir Hastanelerinin 1 TL Karşılığında Kamulaştırılmasını ve 47 Milyar TL ile Tüm Çocuklarımıza Ücretsiz Yemek Çıkarılmasını...

  HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Sağlık Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; "Bugün, bir önerge vereceğiz. Tüm şehir hastanelerinin 1 TL karşılığında kamulaştırılmasını önereceğiz. Kamulaştırdık mı, evet kamulaştırdık. Cebimizde 47 milyar TL var mı var? Bir yanda 5 müteahhitte aktarılacak para, bir yanda 47 milyar TL. Bu 47 milyar TL ile biz tüm çocuklarımıza ücretsiz yemek çıkarılmasını önereceğiz. Sayın Bakan, bakın çocuklarımız okula aç gidiyor. Beslenemiyorlar. Gelişim bozuklukları var. Bu ülkenin vicdanlı vekillerinin yandaş müteahhitlere aktarılan 47 milyar TL’yi durduracağına inanıyorum. Bu 47 milyar TL ile kamuda okuyan 15 milyon çocuğumuza her gün bir öğün besleyici yemek çıkarmayı önereceğiz" dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 16:58 Necdet İpekyüz: 'Şehir Hastanelerinde Görüntüyü Özel Şirketler Çekiyor' Necdet İpekyüz: "Şehir Hastanelerinde Görüntüyü Özel Şirketler Çekiyor"

  Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinde konuşan HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, “’Parmağını göster, özele git.’ Neredeyse kamu hasta neleri önüne trafik levhası gibi levha asmak lazım. Sıra bulamadıysa 500 metre ileride özel hastane var. Buna dönüşüyor. Velev ki randevu için ultrason için gün alınıyor, tomografi için gün alınıyor. Şehir hastanesi başta olmak üzere birçok hastane, kamu-özel iş birliğiyle özele dönüşmüş zaten. Özellikle şehir hastanelerinde görüntüyü özel şirketler çekiyor” dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 16:45 CHP'li Tutdere: 'Cumhurbaşkanı Gap'ı Bitireceğini Söylemişti Ancak Bugüne Kadar Ak Parti Hükümeti Olarak Gap'taki Projeleri Tamamlamadınız' CHP'li Tutdere: "Cumhurbaşkanı Gap'ı Bitireceğini Söylemişti Ancak Bugüne Kadar Ak Parti Hükümeti Olarak Gap'taki Projeleri Tamamlamadınız"

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a, "Adıyaman, GAP kapsamındaki iller arasında yer alıyor. Bugüne kadar defalarca GAP Eylem Planları açıkladınız, 2019 yılında sayın Cumhurbaşkanı GAP’ı bitireceğini söylemişti ancak bugüne kadar AK Parti hükümeti olarak GAP'taki projeleri tamamlamadınız. GAP kapsamında Adıyaman’a gerekli kaynakları aktarmıyorsunuz. GAP’a İşsizlik Fonu’ndan ve başka fonlardan milyonlarca lira para aktarıyorsunuz ancak bu paralar nereye harcanıyor?" diye sordu.

 • 24.11.2022 24 Kas 16:30 Türkiye, Yapay Zeka Küresel Ortaklığı'na üye oldu Türkiye, Yapay Zeka Küresel Ortaklığı'na üye oldu

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Yapay Zeka Küresel Ortaklığı'na (Global Partnership on AI - GPAI) üye olduğunu açıkladı.

 • 24.11.2022 24 Kas 16:23 İyi Partili Kabukcuoğlu'ndan 'Şehir Hastaneleri' Eleştirisi: 'Milletin Cebinden Ne Kadar Para Şirketin Cebine Gidiyor, Bunun Hesabını Bakan da... İyi Partili Kabukcuoğlu'ndan "Şehir Hastaneleri" Eleştirisi: "Milletin Cebinden Ne Kadar Para Şirketin Cebine Gidiyor, Bunun Hesabını Bakan da...

  İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, kamu-özel işbirliği modeli ile yapılan şehir hastanelerini eleştirdi. Kabukcuoğlu, "Vergileriyle Türk milleti ödemesini yapar. Borç milletin, ancak sözleşme milletten gizli. Anlaşmazlık durumunda da Türk mahkemeleri hesap soramaz. Tamirat, tadilat, bina bakımı Türk milletinin omuzunda. Kira ödeneği ile birlikte konaklama-ağırlama hizmetleri, laboratuvar hizmetleri şirketin. Acayip bir hizmet. Burada; milletin cebinden ne kadar para şirketin cebine giriyor. İddia ediyorum bunun hesabını sayın bakanda yapamaz" dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 16:09 Bülent Kuşoğlu'dan Bakan Koca'ya: 'Mülteciler İçin Şimdiye Kadar Ne Kadarlık Bir Tedavi Hizmeti Yapıldı' Bülent Kuşoğlu'dan Bakan Koca'ya: "Mülteciler İçin Şimdiye Kadar Ne Kadarlık Bir Tedavi Hizmeti Yapıldı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Mülteciler için şimdiye kadar ne kadarlık bir tedavi hizmeti yapıldı” diye sordu.

 • 24.11.2022 24 Kas 15:54 Mehmet Bekaroğlu: 'Sayın Bakan 'Hıfzıssıhha Enstitüsü'nü Yeniden Açıyoruz' Dedi, Soruyorum, 'Niçin Kapattınız?' Mehmet Bekaroğlu: "Sayın Bakan 'Hıfzıssıhha Enstitüsü'nü Yeniden Açıyoruz' Dedi, Soruyorum, 'Niçin Kapattınız?"

  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu Sağlık Bakanlığı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, "Sayın Bakan ‘hekim ve sağlık personeli ihtiyacımız hala var’  dedi. Başka itirafları da vardı satır aralarında. En son konuşmasını bitirirken 'Hıfzıssıhha Enstitüsü’nü yeniden açıyoruz’ dedi. Sayın Bakan soruyorum, ‘Niçin kapattınız?’ Türkiye’nin yüzyıldan daha fazla… Dünyada üretilmeyen aşıları üreten bir kurumu niye kapattınız? Oradaki personeli niye dağıttınız niye yok ettiniz? Sizin sağlık reformu dediğiniz bir yapboz" dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 14:21 Sağlık Bakanı Koca: 'Bazı Branşlarımızda Hekim Artışına Hala İhtiyacımız Olduğunu İfade Etmeliyim' Sağlık Bakanı Koca: "Bazı Branşlarımızda Hekim Artışına Hala İhtiyacımız Olduğunu İfade Etmeliyim"

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe sunumunda; 2022 yılında 2 bin 239 uzman hekim ve bin 955 hekimin istifa ettiğini açıkladı. Koca, "Bazı branşlarımızda hekim artışına hala ihtiyacımız olduğunu ifade etmeliyim" dedi. Koca, aşı ve biyoteknolojik ürünleri üretmek üzere Hıfzıssıhha Enstitüsü'nün yeniden inşa edileceğini ifade etti.

 • 24.11.2022 24 Kas 13:54 Bakan Koca: Ülkelere göre vatandaşımızın daha uzun yaşadığı döneme girdik Bakan Koca: Ülkelere göre vatandaşımızın daha uzun yaşadığı döneme girdik

  SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, "Doğumda beklenen yaşam süresi erkeklerde 76, kadınlarda 81 olmak üzere ortalamada 6 yıl uzayarak 79 yılı buldu.

Advertisement