AKP Çorum İl Başkanı Murat Günay istifaya çağrıldı - Son Dakika
Politika

AKP Çorum İl Başkanı Murat Günay istifaya çağrıldı

Üç muhtarın yakınları, AKP Çorum İl Başkanlığı önünde bir araya gelerek Murat Günay'ı istifaya çağırdı. Muhtar yakınları, Günay'ın muhtarlardan birinin kadın yakınına mesaj attığını, olayın bunun üzerine yaşandığını, Günay'ın bunun üzerini örtmek amacıyla yağma iddiasında bulunduğunu öne sürdü.

25.06.2023 11:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ERKAN KARACA

AKP Çorum İl Başkanı Murat Günay'ı darp ettikleri ve yağma suçu işledikleri iddiasıyla hapis cezasına çarptırılan üç muhtarın yakınları, AKP Çorum Başkanlığı önünde bir araya gelerek Murat Günay'ı istifaya çağırdı.

Murat Günay'ı darp etmekle suçlanan Eskice Köyü Muhtarı Ünal Bozok ve Elmalı Köyü Muhtarı Saffet Erdemli 4 yıl 7'şer ay, Ovakarapınar Köyü Muhtarı Zeki Oral ile Fatih Yılmaz ve Hikmet Tıknaz'a ise 5 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırılmış ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmişti.

Yaklaşık iki aydır cezaevinde bulunan üç muhtarın yakınları, dün akşam saatlerinde AKP Çorum İl Başkanlığı önünde bir araya geldi. Yakınlarının salıverilmesi konusunda AKP Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı başta olmak üzere tüm yetkililerin söz verdiğini, ancak verilen sözlerin tutulmadığını belirten muhtar yakınları, AKP İl Başkanı Murat Günay'ın muhtarlardan birinin kadın yakınına mesaj attığını, olayın bunun üzerine yaşandığını, Günay'ın bunun üzerini örtmek amacıyla yağma iddiasında bulunduğunu öne sürdü.

"KART OLAYI YALAN"

"Murat Günay istifa" sloganı atan protestocular adına konuşan bir muhtar yakını, şunları söyledi:

"Murat Günay, muhtarlarından bir tanesinin amcasının kızına sarkıntılık yapıyor, amca kızı arıyor bu muhtarı, muhtar da arkadaşlarını arıyor. Ben olsam ben de çağırırım. Murat Günay'ı sıkıştırıyorlar, 'Evet aradım' diyor. 'Arayamazsın, neden aradın' diyor. Günay da 'O benim kardeşim' diyor. Muhtar da 'O benim kardeşim, senin nereden kardeşin' diyor, kavga ediyorlar. Kart olayı yalan."

"ÇORUM'UN MAFYALARI, AKP'DEN MİLLETVEKİLİ OLDU"

Yusuf Ahlatcı'nın muhtarların salıverilme konusunda çocuklarının üzerine söz verdiğini öne süren muhtar yakını, "Vekil seçiyoruz, aynı haksızlığı yapıyor. Hakim diyoruz, güveniyoruz, haksızlık yapıyor. İl Başkanı diyoruz, aynı haksızlığı yapıyor. Bu kadar çoluğun çocuğun günahını, vebalini nasıl üstleniyorlar? Hepsini mi satın alıyorlar? Çorum'un mafyaları, AK Parti'den milletvekili oldu" dedi.

AKP Çorum İl Başkanı Murat Günay istifaya çağrıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika AKP Çorum İl Başkanı Murat Günay istifaya çağrıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

 • İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi
  01:39 İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi

  Batı Trakya'da, İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İskeçe Şehir Sempozyumu'nda İskeçe'nin siyasi tarihi, gelenek ve görenekler, eğitim, dini kurumlar ve Osmanlı dönemine ait mezar taşları gibi konular ele alındı. Sempozyuma Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu, İskeçe Müftüsü, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlar katıldı. Yapılan sunumlar kitaplaştırılacak ve şehrin önemine vurgu yapan konulara yoğun ilgi gösterildi.


Advertisement