Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı! Ukrayna bu yardımı 'şaka' olarak yorumlandı - Son Dakika

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı! Ukrayna bu yardımı 'şaka' olarak yorumlandı

27.01.2022 11:23

Tüm dünyanın gözü Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginliğe çevrilmişken Almanya'dan dikkat çeken bir hamle geldi. Savunma Bakanı Sözcüsü Arne Collatz, Ukrayna'ya 5 bin miğfer gönderileceğini açıkladı. Berlin yönetiminin bu hamlesi Ukrayna'da 'şaka' olarak yorumlandı

İşgal korkusu yaşayan Ukrayna'ya silah göndermeyi kabul etmeyen ve Kiev yönetiminin tepkisini çeken Almanya krizi gölgede bırakacak bir yardım teklifi sundu. Berlin yönetimi, Ukrayna'ya 5 bin miğfer göndereceklerini açıkladı.

SAVUNMA BAKANI DOĞRULADI

Ukrayna'ya 5 bin miğfer gönderileceğini doğrulayan Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, "Ukrayna'nın bu yöndeki talebini değerlendirdik ve onayladık. Ancak teslimat zamanı konusunda henüz bir şey söyleyemiyorum" dedi.

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

"ŞAKA" OLARAK YORUMLANDI

Almanya'nın miğfer yardımı Ukrayna'da büyük ses getirdi. Bu hamleyi birçok kişi "Şaka" olarak yorumlarken Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko "Söyleyecek söz bulamıyorum. Almanya bir sonraki sefer nasıl bir destek gönderecek, yastık mı?" şeklinde bir açıklama yaptı.

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

YENİ YAPTIRIM TEHDİDİ

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya lideri Putin'e doğrudan yaptırım uygulayabileceklerini açıklamasının ardından, bu kez Kuzey Akım 2 projesi masada. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Rus tanklarının Ukrayna'ya girmesi halinde Kuzey Akım 2 projesinin devam etmeyeceğini söyledi.

Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı yapacak olması ülkede alay konusu oldu

Ned Price "Çok açık olmak istiyorum; eğer Rusya Ukrayna'yı o ya da bu şekilde işgal ederse Kuzey Akım 2 devam etmeyecek. Ayrıntıya girmeyeceğim. Almanya ile birlikte projenin devam etmemesi için çalışacağız" dedi.

YORUMLAR
500
Zelenskiy'den 'Ukrayna toprak vermeli' imasında bulunan Kissinger'a tepki Zelenskiy'den 'Ukrayna toprak vermeli' imasında bulunan Kissinger'a tepki Alman ekonomisi savaşın etkisine rağmen birinci çeyrekte yüzde 0,2 büyüdü Alman ekonomisi savaşın etkisine rağmen birinci çeyrekte yüzde 0,2 büyüdü Almanya Dışişleri Bakanı, Ukrayna'nın 'yoğun askeri desteğe ihtiyaç duyduğunu' belirtti Almanya Dışişleri Bakanı, Ukrayna'nın 'yoğun askeri desteğe ihtiyaç duyduğunu' belirtti

Son Dakika Politika Almanya'nın Ukrayna'ya miğfer yardımı! Ukrayna bu yardımı 'şaka' olarak yorumlandı - Son Dakika


Advertisement