Ankara'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok - Son Dakika
Politika

Ankara'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok

Ankara'da 10 yaşındaki bir çocuğun sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanması Türkiye gündemine bomba gibi düşerken, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir sokak köpeğini almaya çalışırken gerginlik yaşandı. Ekiplerin yanına gelerek tepki gösteren bir kadının ''Mansur Yavaş sana oy yok, oy yok bizden'' sözleri görüntülere damga vurdu.

11.12.2023 15:10  Güncelleme: 15:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

10 yaşındaki Tunahan Yılmaz'ın başıboş köpeklerin saldırısına uğraması kamuoyunda infial yaratırken, bugün Ankara'da dikkat çeken bir olay daha yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin başıboş bir köpeği barınağa götürmeye çalıştığı dakikalarda olaya tepki gösteren bir kadının "Mansur Yavaş sana oy yok, oy yok bizden" diye bağırdığı duyuldu.

BAŞIBOŞ KÖPEK MESELESİ TÜRKİYE'DE BİR NUMARALI GÜNDEM OLDU

Ankara'da 10 yaşındaki Tunahan Yılmaz, ardından Rize'de 12 yaşındaki E. B. sahipsiz sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak yaralandı. Yaşanan bu iki olayın ardından başıboş sokak köpekleri meselesi birden tüm Türkiye'de konuşulmaya başladı.

Ankara'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok

MANSUR YAVAŞ: SAHİPSİZ HAYVAN OLMAZ

Konu siyasetin de gündemine taşınırken BBP lideri Mustafa Destici, çözüm önerisi olarak Atatürk'ün onayıyla yayımlanan 1932 tarihli genelgeyi anımsattı. ABB Başkanı Mansur Yavaş ise hayvanseverlere sorumluluk almaları gerektiğini belirterek "Destek oluruz, sahiplensinler. Sahipsiz hayvan olmaz. Kısırlaştırmalara devam edeceğiz; ama bir yandan da mutlaka sokaktakileri barınaklara alıp orada misafir edeceğiz" demişti.

Ankara'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok

SOKAK KÖPEĞİ GÖTÜRÜLÜRKEN GERGİNLİK YAŞANDI

Son olarak sosyal medyada yayılan bir videoda Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin küpeli bir köpeği götürmeye çalıştığı görüldü. Ekiplerin yanına gelen kadınlardan biri "Pardon nereye götürüyorsunuz bu küpeli hayvanları? Usulsüz şekilde yakalama yapıyorsunuz" sözleriyle tepki gösterdi.

Ankara'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok

"MANSUR YAVAŞ SANA OY YOK BİZDEN"

Belediye personelinin "Geri getireceğiz" demesi üzerine kadın "Nereye götürüyorsunuz?" diye sormaya devam etti. Personel "rehabilitasyon" diye yanıt verdi. Gerginliğin arttığı anlarda kadın "Mansur Yavaş sana oy yok bizden" diye bağırdı.

Ankara\'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok

Son Dakika Politika Ankara'da sokak köpeklerini toplayan ekibe tepki gösterdiler: Mansur Yavaş sana oy yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Zeki Cakmak: Toplanması iyi olur bakmak isteyen götürüp evinde baksın 212 8 Yanıtla
 • Nurhak Cemal: Mansur başkan tebrik ediyorum çok aklı başında bir karar almış bakmak köpekleri bakmak sevmek istiyen alıp evinde baksın ???????? 152 8 Yanıtla
 • Cengiz Altıntaş: Bakmak isteyen gitsin barınaklarda beslesin. 151 7 Yanıtla
 • Erdem Eriş: Aynen hayvanlar sokakta ve sogukta ac kalması daha mı mantıklı. Bence Sahipsiz hayvanlar barinaklarda beslenmeli. Barınaktan sahiplenmek isteyenlere de mama ve aşı konusunda destek olunmalı. Bu hayvanlar sokak köşelerinde soğukta yaşamaya mahkum edilmemeli diye düşünüyorum. 128 7 Yanıtla
 • mehmet akar: Haydi şimdi hayvanseverleri .sahiplenmeleri ve bakmaları için barınağa gitmelerini istiyoruz. 130 5 Yanıtla
 • marat izzet: Bunlar anne-babalarını huzurevine terk edip sonrada hayvan sevgisinden bahsedenlerdir.Yoğun bakımdaki hayat mücadelesi veren çocukların hesabını kim verecek ? 92 5 Yanıtla
 • Muhammet Topaloğlu: Bu kadar düşünüyorsun madem köpekleri al evinde besle sahiplen sırf ikilik çıkarmak için birseylere maydanoz olmak için hayvansever rolüne bürünmüşsünüz 77 3 Yanıtla
 • guvenlik office: Normalde Mansur başkanı sevmem Anakaralı da değilim. Lakin Toplayınce Neden Topladın ? Toplamayınca Neden Toplamadın ? da demez. Geç kalınsada doğrusu toplanması... 59 4 Yanıtla
 • Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış iddiası doğru değil
  00:13 Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış iddiası doğru değil

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış' iddiasının doğru olmadığını bildirdi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine intikal eden emniyet birimleri, eski eşyaların yandığı ancak herhangi bir yaralanma veya çevreye sirayetin olmadığını tespit etti. Konuyla ilgili tahkikat başlatıldı.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Altınok canlı yayında misket oynadı
  23:58 Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Altınok canlı yayında misket oynadı

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, katıldığı bir canlı yayında, gençlerle birlikte Ankara'ya özgü misket oyunu oynadı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediyesini ziyaret etti
  23:58 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediyesini ziyaret etti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediyesini ziyaret ederek, ilçede devam eden projeler hakkında bilgi aldı. Yılmaz, eski belediye binasının bulunduğu alanda yapılan kentsel tasarım çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise Millet Bahçesi'nin çevresinde yeterli otopark alanı bulunduğunu belirtti.

 • AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, Hizmet ve Projelerini Anlattı
  23:58 AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, Hizmet ve Projelerini Anlattı

  Cumhur İttifakı'nın AK Parti Sincan Belediye Başkan adayı Murat Ercan, Fatih Fuar ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje tanıtım toplantısında hizmet ve projelerini paylaştı. AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş da Ercan'ın olağanüstü hizmetler yapacağına inandığını belirtti. Ercan, Sincan'a daha fazla hizmet vermek istediklerini söyleyerek projelerini açıkladı. Toplantıya birçok siyasi isim ve vatandaş da katıldı.

 • Murat Kurum: Gençler ve kadınlarla büyük bir zafer kazanacağız
  23:53 Murat Kurum: Gençler ve kadınlarla büyük bir zafer kazanacağız

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, En Genç Festivali'ne katılarak gençlerle buluştu. Kurum, gençlerin geleceğe güvenle bakabileceği, yeşil ve güvenli bir İstanbul hayal ettiklerini söyledi. Ayrıca, gençlik meclisi oluşturarak gençlerle birlikte karar alacaklarını ve hayalleri gerçekleştireceklerini belirtti. Kurum, kadın hareketi ve gençlik hareketiyle büyük bir zafer kazanacaklarını ifade etti.

 • AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan Projelerini Tanıttı
  23:38 AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan Projelerini Tanıttı

  AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, proje tanıtım toplantısı düzenledi. Ercan, mola evleri, dijital kampüs ve spor vadisi gibi projeleri anlattı.

 • Hamas'tan işgal altındaki Gazze için ümitlendiren açıklama
  23:33 Hamas'tan işgal altındaki Gazze için ümitlendiren açıklama

  İsrail ordusunun işgal altındaki Gazze Şeridi'nde insanlık dışı saldırıları devam ederken, bir yandan da Tel Aviv yönetimi ile Hamas arasında ateşkes görüşmeleri de tüm hızıyla sürüyor. Hamaslı bir yetkili, süren ateşkes görüşmelerine ilişkin, İsrail askerlerinin Gazze'nin tamamından çekilmesini sağlayacak bir anlaşmaya varılması için ciddi bir şekilde çalıştıklarını kaydetti. Yetkili, ateşkes anlaşmasının yapılacağı tarihin ise netleşmediğini söyledi.


Advertisement