Aydemir: 'Dadaş irfanı, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' diyor - Son Dakika
Politika

Aydemir: 'Dadaş irfanı, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' diyor

Aydemir: \'Dadaş irfanı, \'Cumhurbaşkanı Erdoğan\' diyor

25, 26 ve 27'inci dönem AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Erzurum ticaret sektöründen hizmet sektörüne, iş adamlarından bilim camiasına, emeklisinden emekçisine, yaşlısından gencine, Sayın Cumhurbaşkanımıza destekte tek yürek. Bu seçkin bir Erzurumluluk duruşudur.

23.05.2023 13:36  Güncelleme: 14:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

25, 26 ve 27'inci dönem AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Erzurum ticaret sektöründen hizmet sektörüne, iş adamlarından bilim camiasına, emeklisinden emekçisine, yaşlısından gencine, Sayın Cumhurbaşkanımıza destekte tek yürek. Bu seçkin bir Erzurumluluk duruşudur.' dedi

Erdoğan Adı Milli İradenin Kırmızıçizgisi

Milli iradenin teveccühünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sadakatle ifade bulduğu, TBMM'de çoğunluğun Cumhur İttifakından oluştuğunu belirten Aydemir, 'Türk Milleti aynı desteği; milli ufuk çizgisini belirleyen, savunmadan enerjiye, turizmden eğitime, ulaşımdan sağlığa hemen her alanda reform ve yatırımlarla küresel gündem oluşturan Sayın Cumhurbaşkanımıza da verecektir.' kaydını düştü.

28 Mayıs Yeni Bir Ak Sayfa

Saha çalışmalarında dadaş nabzını tutukları, toplumun her kesiminin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vefayı milli irade düzeyinde kırmızıçizgi olarak gördüğünü söyleyen Aydemir, 'Halkımız Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılının lideri olmasında hem fikir. Halkımız Sayın Cumhurbaşkanımızı milli vicdanın sesi, mukaddesata bağlılığın ifadesi, istikbalinin mimarı olduğunu biliyor. Halkın irfanı yalan ve iftira siyaseti güdenlere galip gelecek, 28 Mayıs, Türk Siyasi Tarihinde yeni bir AK sayfa olacaktır. ' dedi.

Aydemir Sahada

Aydemir, Cumhurbaşkanlığı seçimi alan çalışmalarına Kızılay Başkanlığı, Rüstempaşa Çarşısı ziyaretleri, Atatürk Üniversitesi Mimarlık, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Öğrenci dekanlığı düzeyinde istişareleriyle devam etti. Yakutiye Gürcükapı'da esnaf ve vatandaşlarla görüşen Aydemir Erzurum'un nabzını tuttu, öngörüleri tespit etti.

Rüstempaşa Esnafıyla Müşavere

Erzurum'un marka alışveriş sahalarından birisinin Rüstempaşa Çarşısı olduğunu kaydeden Aydemir, esnaf ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada, 'Ziyaretimizde esnaf kardeşlerimizle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemizi çağlar üzerinden aşırtan 21 yıllık yönetim tarzını sohbet mevzuu ettik. Esnafımız 28 Mayıs'ı seçim zaferine çevirme kararlılığında. Verecekleri desteğe müteşekkiriz. ' dedi.

Aydemir'den Kızılay İstişaresi

Kızılay Erzurum Şubesini ziyaret eden Aydemir, Başkan Hüseyin Bozhalil ve yönetim kurulu üyeleriyle 28 Mayısta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemini ele aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek kararlılığının her dadaş yüreğinde var olduğunu aktaran Aydemir, 'Her vakit destekleriyle gücümüze güç katan ve kardeşlerimizle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın safında dimdik duran dadaş meşrepli kardeşlerimizle iftihar ediyoruz. ' değerlendirmesinde bulundu.

Atatürk Üniversitesi Ziyareti

Aydemir istişare odaklı saha çalışmalarını Atatürk Üniversitesinde devam ettirdi. Veteriner Fakültesini ziyaretinde Dekan Prof. Dr. Yavuz Selim Sağlam ve akademisyenlerle görüşen Aydemir, '

İftihar sayfalarımızdan birisi olan Veterinerlik Fakültesini ziyarette, eşi emsali olmayan yatırımlarla yaratılana merhametin hayata yansıtılan fotoğrafını gördük. Dekanımıza, değerli akademisyenlerimize minnettarız. Sohbetimizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bilimsel sahadaki yatırımlarına vurgu hak tesliminin olmazsa olmazıydı.' açıklamasında bulundu.

Bilim İnsanlarıyla İstişare

Üniversitedeki istişare ziyaretlerini Mühendislik Fakültesi ziyaretiyle devam ettiren Aydemir, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Recep Sadeler ve akademisyenlerle Erzurum'un yükseköğretim vizyonuna ilişkin tespitleri paylaştı. Aydemir, 'Mühendislik Fakültesi ziyaretimizde, değerli dekanımızın eğitim dünyamıza dönük düştüğü kayıtlar ışığında önümüzdeki 5 yılın değerine atıfla, 28 Mayısta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin paylaşımlarda bulunduk ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile eğitimde alınan mesafenin önemine vurgu yaptık. ' dedi.

Mühendislik Fakültesi Ziyareti

Aydemir ve ekibinin bir diğer ziyaret adresi Mühendislik Fakültesi oldu. Dekan Prof. Dr. Recep Sadeler ve Fakülte akademisyenleriyle bir araya gelen Aydemir, Fakültenin Türk Yüksek Öğretim vizyonu odağındaki seçkin konumuna işaret etti. Aydemir, 'Mühendislik Fakültesi ziyaretimizde, değerli dekanımızın eğitim dünyamıza dönük düştüğü kayıtlar ışığında önümüzdeki 5 yılın değerine atıfla, 28 Mayısta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin paylaşımlarda bulunduk ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile eğitimde alınan mesafenin önemine vurgu yaptık. ' aktarımında bulundu.

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Ziyareti

Atatürk Üniversitesi düzeyinde Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ufuk Şimşek'i ziyaret eden Aydemir, "Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi sahasında en seçkin bilim yuvası. Bu nadide adrese ziyarette bulunduk ve 28 Mayısın tarihi bir kavşak olduğuna işaretle, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la eğitimde aldığımız eşsiz mesafeye vurguda bulunduk. ' dedi.

Aydemir daha sonra Öğrenci Dekanlığını ziyaret ederek, Dekan Prof. Dr. Yaşar Totik ve çalışma ekibiyle bir araya geldi.

Fen Fakültesi Ziyareti

Aydemir ve beraberindeki heyetin Üniversitedeki son durağı Fen Fakültesi oldu. Dekan Prof. Dr. Turgay Şişman'ı ziyaret eden Aydemir, istişareye katılan akademisyenlerin tespitlerini dinledi. Aydemir, 'Ülkemizin gözbebeği Atatürk üniversitemizin Fen Fakültesini ziyaret edip değerli Dekan ve akademisyenlerimizle hali ahvali değerlendirdik. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle gelecek 100 yılın şekilleneceğine işarette bulunmak sohbetimizin nirengi noktası oldu. İlgilerine minnettarız. ' açıklamasında bulundu. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Aydemir: 'Dadaş irfanı, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' diyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 18 yaşındaki kızını kaybetmişti! Yalçın Özden, korkunç kazayı anlattı
  11:33 18 yaşındaki kızını kaybetmişti! Yalçın Özden, korkunç kazayı anlattı

  Haberler.com'un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan usta oyuncu Yalçın Özden, 33 sene önce 18 yaşındaki kızını motor kazasında kaybettiğini söyledi. Evlat acısının kendisini yıktığını söyleyen oyuncu ''Kızım öldükten sonra eşimle birlikte namaza başladık. Ben her namazda ağlıyorum'' dedi.

 • İş merkezindeki güvenlik ağı, 6. kattan düşen çocuğu kurtardı
  11:26 İş merkezindeki güvenlik ağı, 6. kattan düşen çocuğu kurtardı

  Niğde'deki bir iş merkezinin 6'ncı katından apartman boşluğuna düşen çocuk, İSG yönetmeliği çerçevesinde çekilen güvenlik ağı sayesinde beton zemine düşmekten kurtuldu. Oyun oynarken ailenin dikkatsizliği sonucu düşen çocuk, temizlik görevlisi tarafından fileden çıkarıldı. Olayın güvenlik kamerası tarafından kaydedilmesi, ev ve iş yerlerinde uygulanması gereken güvenlik önlemlerinin hayat kurtarıcı olduğunu bir kez daha gösterdi.

 • Manchester City 6 golle kazandı, Erling Haaland 5 golle coştu rekora ortak oldu
  11:25 Manchester City 6 golle kazandı, Erling Haaland 5 golle coştu rekora ortak oldu

  Premier Lig'de Liverpool ve Arsenal ile şampiyonluk mücadelesi veren Manchester City, İngiltere FA Kupası'nda Luton Town'a konuk oldu. Mücadeleyi 6-2 kazanan Manchester City çeyrek finale yükselen taraf olurken geceye 5 golle, Norveçli yıldız Erling Haaland damgasını vurdu.

 • Dondurma yerken ateşkes açıklaması yapan Biden'a tepki yağıyor
  11:08 Dondurma yerken ateşkes açıklaması yapan Biden'a tepki yağıyor

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Ramazan ayı boyunca Gazze'deki askeri faaliyetlerini durduracağını ve haftaya bir ateşkes anlaşmasına varılabileceğini duyurdu. 30 bine takın insanın hayatını kaybettiği katliamla ilgili Biden'ın dondurmacıda elinde külahla bu açıklamayı yapması büyük tepki çekti.

 • CHP'nin seçim standını ziyaret eden Soylu: Oyunuzu bize verin dediler, boşa gitmesin 'Muradımıza gitsin' dedim
  11:00 CHP'nin seçim standını ziyaret eden Soylu: Oyunuzu bize verin dediler, boşa gitmesin 'Muradımıza gitsin' dedim

  İçişleri Bakanı olduğu dönemde muhalefet partileri için "terörist" benzetmeleri yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'dan dikkat çeken bir hamle geldi. CHP'nin Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Mithat Bülent Özmen'in seçim standına uğrayan Soylu, fotoğrafları da paylaştığı mesajına "Gülüştük, çünkü onlar oyumuza talip oldu. 'Oyunuzu bize verin' dediler. Ben de 'Oyumuz boşa gitmesin, Muradımıza gitsin' dedim. Siyasetin nazireleri vardır" notunu düştü.

 • Acun Ilıcalı, UEFA Başkanı Ceferin ile bir araya geldi
  10:58 Acun Ilıcalı, UEFA Başkanı Ceferin ile bir araya geldi

  Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ile Slovenya'da buluştu. Ilıcalı, Ceferin'e gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti. Bu buluşma hakkında Slovenya basınında Olimpija Ljubljana ile ilgilendiği iddiası yer aldı.

 • Kız arkadaşının telefonunda gördüğü müstehcen pozla, aldatıldığını öğrendi
  10:54 Kız arkadaşının telefonunda gördüğü müstehcen pozla, aldatıldığını öğrendi

  Sosyal medyada paylaşılan ihanet videolarına bir yenisi daha eklendi. Kız arkadaşı araba kullandığı sırada telefonunu kurcalayan genç, tesadüfen ihanete uğradığını öğrenip o anları da cep telefonu ile kaydetti. Video kısa sürede sosyal medyada viral oldu.

 • Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama
  10:29 Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama

  31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik yapılacağına yönelik iddia Ankara kulislerini hareketlendirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve iddiaları yalanlayan Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kulis adı altında yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" açıklamasında bulundu.

 • Ameliyat olan Kate Middleton dinlenmeye çekildi! Camilla tarihinde ilk kez davette ailesini temsil etti
  10:27 Ameliyat olan Kate Middleton dinlenmeye çekildi! Camilla tarihinde ilk kez davette ailesini temsil etti

  Ocak ayında mide bölgesinden bir ameliyat olan ve yaklaşık 2 hafta hastanede kalan Galler Prensesi Kate Middleton, nisan ayına kadar dinlenme kararı aldı. İnzivaya çekilen Middleton, dün Windsor kalesinde planlanan etkinliğe de katılmadı. Galler Prensi etkinliklere katılmayınca davetin ev sahipliğini de Camilla üstlendi.


Advertisement