Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de Amatör Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi - Son Dakika
Politika

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de Amatör Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye\'de Amatör Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de amatör spor kulüpleri başkanlarıyla bir araya gelerek, 2024 Paris Olimpiyatları'nda ülkenin gençlerinin bayrağımızı göndere çektireceğini ve gururlandıracağını belirtti. Ayrıca, Bakan Bak, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye ve İtalya tarafından organize edileceğini ifade etti.

01.03.2024 19:11  Güncelleme: 19:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de amatör spor kulüpleri başkanlarıyla bir araya geldi. Bakan Bak, "2024 Paris Olimpiyatları'nda bu ülkenin gençleri bayrağımızı göndere çektirecek ve bizleri gururlandıracak" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de yapımı tamamlanan, resmi açılışı henüz yapılmamış yarı olimpik yüzme havuzunun açılışına katıldı. Programa, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, muhtarlar ve vatandaşlar katılım sağladı. Bakan Osman Aşkın Bak, açılışın ardından Osmangazi Millet Bahçesi'nde Amatör spor kulüplerinin başkanları ile bir araya geldi. Bakan Osman Aşkın Bak, 2032'de gerçekleşecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nı İtalya ile Türkiye'nin organize edeceğini ifade etti.

"Bayrağımızı göndere çektirecek ve bizleri gururlandıracak"

Açılışta konuşan Bakan Bak, "İnşallah, 2024 Paris Olimpiyatları'nda bu ülkenin gençleri bayrağımızı göndere çektirecek ve bizleri gururlandıracak. Yine, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonasını İtalya ile beraber Türkiye organize edecek. Burada da yaptığımız stadyumların önemi var. İşte bu model tesisler bize uluslararası organizasyonlar yapmayı sağlıyor. Bütün bunların içerisinde sporun içerisinden gelen Cumhurbaşkanımız var, onunla beraber yol yürümeye devam edeceğiz" dedi.

"Yolu açın Murat kurum ve İsmet Yıldırım geliyor"

AK Parti Beledilerinin hizmetlerinden bahseden Bakan Aşkın Bak, "Hizmet siyasetiyle ve eser siyasetiyle Türkiye'nin dört bir yanındaki belediyelere ak belediyecilik gelecek, Cumhur İttifakıyla beraber bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Şöyle tamamlayayım; Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır, dünya sana düşman olsa da Ümraniye, İstanbul ve Türkiye senden yanadır. Yolun sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan diyoruz. Yolu açın Murat kurum ve İsmet Yıldırım geliyor" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye'de Amatör Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çevre Bakanlığı, 23 Nisan'da 5 farklı kentte etkinlik düzenleyecek
  11:46 Çevre Bakanlığı, 23 Nisan'da 5 farklı kentte etkinlik düzenleyecek

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'da çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyeceğini duyurdu. Etkinliklerde ahşap zeka oyunları, sahne etkinlikleri, çocuk konseri, sıfır atık bilgi yarışması ve şişme oyun parkları yer alacak.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın: Büyük bir borçla karşı karşıyayız
  11:36 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın: Büyük bir borçla karşı karşıyayız

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, belediyenin büyük bir borçla karşı karşıya olduğunu ve hesapsız bir çalışma olduğunu belirtti. Akın, sorunların çözümü için planlarını hazırladıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 • Kuzey Kosova'da Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınması için seçim başladı
  11:25 Kuzey Kosova'da Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınması için seçim başladı

  Kuzey Kosova'nın Sırp çoğunluğa sahip 4 belediyesinde, Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınabilmesi için yapılan seçimde oy kullanma işlemi başladı. Seçimler, Kosova Merkez Seçim Komisyonu tarafından açılan 23 oy kullanma merkezinde gerçekleştirilecek. Bölgedeki Sırp partileri seçimi boykot ederken, seçimin düzenlenebilmesi için güvenlik önlemleri alındı.

 • TBMM'de gündem bu hafta epey yoğun! Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere ağır yaptırım geliyor
  11:14 TBMM'de gündem bu hafta epey yoğun! Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere ağır yaptırım geliyor

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde salı günü 23 Nisan nedeniyle Genel Kurul'da özel oturum gerçekleştirilecek. Önemli yasa tekliflerinin Meclis'te görüşüleceği haftada gözler Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemelerde olacak. Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de yer alacak.

 • ABD Temsilciler Meclisi'nden Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık güvenlik yardımı
  11:09 ABD Temsilciler Meclisi'nden Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık güvenlik yardımı

  ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna'ya 61 milyar dolarlık askeri yardım, İsrail'e 26,4 milyar dolarlık askeri yardım ve 9,1 milyar dolarlık insani yardım, Tayvan ve diğer Asya-Pasifik müttefiklerine ise 8,1 milyar dolarlık yardım içeren toplam 95 milyar dolarlık güvenlik yardımını öngören dört tasarıyı kabul etti. Yardım paketleri, ABD Senatosu'nda oylanacak.

 • CHP Lideri Özgür Özel, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası Konserini İzledi
  11:07 CHP Lideri Özgür Özel, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası Konserini İzledi

  CHP lideri Özgür Özel, Bilkent Üniversitesi Sosyal Demokrasi Topluluğu'nca düzenlenen Gençlik Buluşması'nda genç keman sanatçısı Dora'nın daveti üzerine Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası konserini izledi. Özel, Dora'ya 23 Nisan'da koltuğunu bırakma sözü verdi.

 • Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı
  11:00 Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu yılın ilk aylarında en çok ithal edilen ürünün buğday olduğunu ve çiftçilerin kredi ve piyasaya borçlarının 700 milyar lirayı geçtiğini belirtti. Gürer, çiftçilerin ürünlerini satıp borçlarını ödemek istediklerini ancak bu yıl taban fiyatının açıklanmamasının çiftçileri kaygılandırdığını söyledi. Ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğday ithalatına devam ettiğini ve çiftçilerin mağduriyet yaşadığını ifade etti. Gürer, çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ve taban fiyatlarının girdi maliyetlerine göre bir an önce açıklanması gerektiğini vurguladı.

 • Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı
  10:57 Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

  Erzurum'da jandarmanın yaptığı operasyonda uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan baskınlarda 7 şüpheli yakalandı. Operasyon sonucunda 114 gr. metamfetamin, 70 gr. bonzai, 12 gr. esrar, 8 adet uyuşturucu nadde kullanma aparatı, 1 ad. 9 mm. çapında ruhsatsız tabanca, 1 adet hassas terazi, 7 adet cep telefonu ve 1 adet 120 gb ssd kart ele geçirildi.


Advertisement