Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Cumhur İttifakı belediyeler hizmet yaparken muhalefet sadece algı yapıyor - Son Dakika
Politika

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Cumhur İttifakı belediyeler hizmet yaparken muhalefet sadece algı yapıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Cumhur İttifakı belediyeler hizmet yaparken muhalefet sadece algı yapıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhaneli ve Büyükorhan ilçelerinde vatandaşlarla buluşarak yapılan çalışmaları anlattı. Aktaş, Cumhur İttifakı belediyelerin hizmet yaptığını, muhalefetin ise sadece algı yaptığını belirterek, yapılan hizmetleri ve projeleri anlattı. Aktaş, muhalefetin 5 senede hiçbir spor salonu, yüzme havuzu, kültür merkezi veya gençlik merkezi yapmadığını söyledi.

21.02.2024 14:33  Güncelleme: 15:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhur İttifakı belediyelerin hizmet yaptığını, muhalefetin ise sadece algı yaptığını söyleyerek, "110 bin nüfuslu Mudanya'da 5 senede ne yaptınız? 125 bin nüfuslu Gemlik'te ne yaptınız? 5 senede 543 bin nüfuslu Nilüfer'de ne yaptınız? Yaptıkları sadece bol bol cilalı reklamlar. 5 senede anlatacakları bir tane spor salonları, yüzme havuzları yok. Bizler taahhüt ettiklerimizin yüzde 85'ini yapmışız. İş bilenin, kılıç kuşananın" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhaneli ve Büyükorhan'da bir dizi programa katılarak vatandaşlarla buluştu. İlk olarak Orhaneli ilçesinde Beyce Pazarı'na uğrayarak geleneksel 'Bereket Duası'na iştirak eden Başkan Aktaş, ardından vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Pazarcı esnafının tezgahlarını da tek tek gezerek sohbet eden Başkan Aktaş, ilçe teşkilatıyla da istişarede bulundu.

Daha sonra Büyükorhan ilçesine geçen Başkan Alinur Aktaş, ilçe halkını ve esnafını ziyaret ederek görüş ve düşüncelerini dinledi. İlçe teşkilatıyla buluşan Başkan Alinur Aktaş, 5 yıllık süreçte yapılan çalışmaları ve projelerini anlattı.

"Hedeflerimizi anlatmaya devam edeceğiz"

Dağ bölgesinin güzel ve vatanperver insanlarıyla buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Alinur Aktaş, Orhaneli ve Büyükorhan başta olmak üzere dağ ilçelerine her zaman en iyi hizmetleri yapmanın hesabı içerisinde olduklarını belirtti. Genç nüfusun yoğun olduğu Orhaneli ve Büyükorhan'a gençlik merkezi kazandırmak istediklerini ifade eden Başkan Aktaş, 31 Mart akşamına kadar kapı kapı gezerek Bursa'ya dair taşıdıkları heyecanı anlatacaklarını söyledi. 'Her şey bir hayalle başlar' diyen Başkan Alinur Aktaş, yaptıkları hizmetleri önümüzdeki dönemde tüm hızıyla sürdüreceklerini anlattı. Partideki değerlendirmeler neticesinde bazı belediye başkanlarının 'başım üstüne' dediğini, bazılarının ise trenden indiğini belirten Başkan Aktaş, "Vefa duyulması gereken birisi varsa, o da bize bu cesareti, iradeyi veren Recep Tayyip Erdoğan'dır. Aramızdan ayrılanlar hakkında asla kötü konuşmayız. Biz yol arkadaşlığı yapıyoruz. Özellikle Büyükorhan şampiyonluklara alışmış bir şehir. Yüzde 70-80'leri görmüş bir ilçede daha yüksek rakamları görmek istiyoruz. Orhaneli'de, Büyükorhan'da coşkuyu, heyecanı gördük. Kalan süreçte projelerimizi, hedeflerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Hedefimize odaklanarak 31 Mart akşamı coşkuyu hep beraber yaşayacağız. Biz siyasetten birilerinin hayatına dokunmayı, hizmet etmeyi anlıyoruz" dedi.

"Anlatacakları bir tane spor salonları yok"

Cumhur İttifakı belediyelerin çok hizmetler yaptığını, ancak şimdi hiçbir şey yapmayıp algı yapanlarla karşı karşıya olduklarını dile getiren Başkan Aktaş, "İnek kocaman bir buzağı doğurur, sesi çıkmaz. Tavuk ise yumurta çıkarır, sesi arş-ı alaya çıkar. Muhalefetin yumurta kadar bu ülkeye ve şehre hizmeti yok. 110 bin nüfuslu Mudanya'da 5 senede ne yaptınız? 125 bin nüfuslu Gemlik'te ne yaptınız? 5 senede 543 bin nüfuslu Nilüfer'de ne yaptınız? Bizler ilçe ilçe yaptıklarımızı saatlerce anlatıyoruz. Nilüfer kurulduğunda siteler şeklinde büyüdü. Sitelerin içerisini site yönetimleri, altyapıları, ana caddelerin tamamını Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Bunlar da her yere çok güzel tabela astılar. Nilüfer Belediyesi'nin toplam 200 totemi var. 16 tanesi görüş mesafelerini engellediği için iki buçuk senedir kaldırmalarını istedik. Baktık hala ses yok sonunda 16 tanesini kaldırdık. Yaptıkları sadece bol bol cilalı reklamlar. 5 senede anlatacakları bir tane spor salonları, yüzme havuzları yok. Anlatacakları bir tane kültür merkezleri, gençlik merkezi yok. Ortada çalışma yok ama algıda üstlerine yok. Bizler taahhüt ettiklerimizin yüzde 85'ini yapmışız. İş bilenin, kılıç kuşananın" diye konuştu.

Son 5 senede yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlatan Başkan Aktaş, ulaşımdan kentsel dönüşüme, sosyal yatırımlardan spora kadar Bursa'ya kazandırılan hizmetler konusunda katılımcılara bilgi verdi. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Cumhur İttifakı belediyeler hizmet yaparken muhalefet sadece algı yapıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kazımkarabekir ilçesinde muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi
  13:18 Kazımkarabekir ilçesinde muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

  Kaymakam Salih Kaya başkanlığında yapılan toplantıda, kamu hizmetlerinin daha etkin şekilde sürdürülebilmesi için muhtarlarla istişare edildi. Kaya, ilçedeki hizmetler hakkında bilgi vererek, muhtarlarla işbirliği içinde çalıştıklarını ve vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Toplantı, karşılıklı görüş alışverişiyle sona erdi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, gece gündüz çalışıyor
  13:07 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, gece gündüz çalışıyor

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, gündüz vatandaşa temas ediyor, gece geç saatlere kadar daire başkanlıkları ile toplantılar düzenliyor. Bir an önce Balıkesir'i hak ettiği değere kavuşturmak için büyük mesai harcıyor.

 • Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, bayram tatilinin ardından vatandaşları makamında ağırladı
  13:06 Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, bayram tatilinin ardından vatandaşları makamında ağırladı

  Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen Gülşah Durbay, bayram tatilinin ardından vatandaşları makamında ağırladı. Başkan Durbay, tebrikleri kabul etmenin yanı sıra, vatandaşların talep ve isteklerini de dinledi.

 • Diyarbakır'da kadın cinayeti davasında ceza indirimi
  13:02 Diyarbakır'da kadın cinayeti davasında ceza indirimi

  Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi, boşandığı eşi tarafından öldürülen Mihriban Altürk'ün katilini ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasından müebbet hapse çevirirken, müşterek kızlarını öldürmeye teşebbüsten verilen 20 yıl hapis cezasını ise 3 yıla düşürdü. Karara itiraz edecek olan avukatlar, sanığın pişmanlık belirtisi göstermediğini ve indirim almadan cezalandırılması gerektiğini belirtti.

 • Altınordu Belediyesi 787 Milyon TL Borçla Devralındı
  13:02 Altınordu Belediyesi 787 Milyon TL Borçla Devralındı

  Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, belediyenin 787 milyon TL borçla devralındığını açıkladı. Tepe, mali durumun içler acısı olduğunu belirterek, projeleri gerçekleştirmek için mali disiplini sağlayacaklarını söyledi.

 • Van'da terör örgütü PKK tarafından kız çocuğu dağa kaçırılan anne eylem yapacak
  12:55 Van'da terör örgütü PKK tarafından kız çocuğu dağa kaçırılan anne eylem yapacak

  Van'da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapacak. Anne Nazlı Sancar, evladı için mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

 • Konyaaltı Belediye Başkanı Personelle Bir Araya Geldi
  12:55 Konyaaltı Belediye Başkanı Personelle Bir Araya Geldi

  Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, merkez binada görev yapan personelle bir araya geldi. Başkan Kotan, 'Sizlerden tek isteğim işinizi layıkıyla yapmanız. Konyaaltı halkına hep birlikte hizmet edeceğiz' dedi.

 • Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, tebrik ziyaretlerine devam ediyor
  12:50 Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, tebrik ziyaretlerine devam ediyor

  Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, yeni dönem için kendisine tebrik ziyareti yapan kurum yetkililerini ve vatandaşları makamında ağırlamaya devam ediyor. Ünlü, ziyaretler kapsamında Sahil Güvenlik Güney Ege Komutanı SG Yarbay Akın Coşkunlar, Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Başkanı Halil Bağlı, DTO Marmaris Meclis Başkanı Esat Onur Tugay ve Marmaris Kent Konseyi Başkanı Ufuk Beytekin ile yöneticilerini ağırladı.

 • CHP'de Burcu Köksal'ın yerine Murat Emir Grup Başkanvekili seçildi
  12:49 CHP'de Burcu Köksal'ın yerine Murat Emir Grup Başkanvekili seçildi

  CHP'de Burcu Köksal'ın Afyon Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan Grup Başkanvekilliğine Ankara Milletvekili Murat Emir seçildi. Ankara Milletvekili Murat Emir, yapılan seçimde 66 milletvekilinin oyunu alarak grup başkanvekili oldu.

 • Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı, Yeni Seçilen Muhtarlarla Bir Araya Geldi
  12:48 Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı, Yeni Seçilen Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, seçimlerin ardından yeni seçilen muhtarlarla bir araya gelirken, vatandaşa hizmet noktasında el birliği ile çalışacaklarını söyledi. Kaymakam Bilici, seçilen muhtar ve ihtiyar heyeti üyelerini tek tek kutlarken, kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.


Advertisement