Son dakika Büyükorhan haberleri, Büyükorhan son dakika, son dakika Büyükorhan

Son Dakika Büyükorhan Haberleri

Son dakika Büyükorhan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son büyükorhan haberleri anında burada.


 • 10.09.2023 10 Eyl 15:35 Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Destekleriyle Karagöz Şenlikleri Düzenlendi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Orhaneli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Karagöz Şenlikleri Kamp, Karavan ve Rafting Festivali', adrenalin tutkunlarını doğada buluşturdu. Üç gün süren festivalde konserler, söyleşiler, doğa etkinlikleri ve tarım ürünleri pazarı gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

 • 05.09.2023 05 Eyl 09:36 Beyce Pazarı'nda Köylüler Ürünlerini Aracısız Satıyor Beyce Pazarı'nda Köylüler Ürünlerini Aracısız Satıyor

  Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 700 yıldır kurulan Beyce Pazarı'nda köylüler kendi ürettikleri ürünleri aracısız tüketici ile buluşturuyor. Pazar her salı günü bereket duasıyla açılıyor.

 • 02.09.2023 02 Eyl 09:46 70 Yaşındaki Halil Oruç, İneklerin Tırnak Bakımını Yapıyor 70 Yaşındaki Halil Oruç, İneklerin Tırnak Bakımını Yapıyor

  Bursa'nın Keles ilçesinde yaşayan Halil Oruç, ineklerin tırnak bakımını yaparak hayvanların sağlığını koruyor. Oruç, tırnak bakımının hayvanların ölüm riskini azalttığını belirtiyor.

 • 15.08.2023 15 Ağu 13:24 Keles altyapısına dev tesis Keles altyapısına dev tesis

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla sudaki kayıp-kaçakta yüzde 20 ile Türkiye'de lider olan Bursa, atıksu arıtma tesisi yatırımlarında da zirveye yürüyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:35 Bursa'da doğalgaz zirvesi Bursa'da doğalgaz zirvesi

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı ve SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Biriminin üst düzey yöneticileri, Bursa'da devam eden ve planlanan doğalgaz yatırımlarını değerlendirmek için bir araya geldi. Bursa'yı alt ve üst yapı yatırımlarıyla sağlıklı bir geleceğe taşıyacak adımlar bir bir atılıyor. Dağ ilçeleriyle birlikte Bursa'nın tamamının doğalgaz hizmetiyle buluşması için önemli adımlar atılırken, devam eden ve kısa vadede planlanan doğalgaz yatırımları Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda değerlendirildi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 11:51 Bursa'da Doğal Gaz Yatırımları Değerlendirildi Bursa'da Doğal Gaz Yatırımları Değerlendirildi

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı ve SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Biriminin üst düzey yöneticileri, Bursa'da devam eden ve planlanan doğal gaz yatırımlarını değerlendirmek için bir araya geldi. Toplantıda, Bursa'nın tamamının doğal gaz hizmetine kavuşması için atılacak adımlar ve kısa vadeli planlar ele alındı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, 17 ilçenin tamamında doğal gaz hizmetinin bulunduğunu ve genişletme çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

 • 29.07.2023 29 Tem 22:43 5. Bursa Uluslararası Vosvos Şenliği Büyükorhan'da Başladı 5. Bursa Uluslararası Vosvos Şenliği Büyükorhan'da Başladı

  Bursa'da her yıl düzenlenen Bursa Uluslararası Vosvos Şenliği, Büyükorhan ilçesi Görecik Yaylası'nda başladı. Vosvos tutkunlarının bir araya geldiği etkinlikte, çeşitli illerden gelen Vosvos marka araçlar sergilendi. Şenlikte, spor aktiviteleri, otomobil etkinlikleri, atölye çalışmaları, tadım etkinlikleri ve bölgeyi tanıma imkanı sunuldu. Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, etkinlik kapsamında en güzel Vosvos'u seçerek ödül vereceklerini belirtti.

 • 18.07.2023 18 Tem 09:49 BÜGED Futbol Turnuvasında Kayapa Spor Şampiyon Oldu BÜGED Futbol Turnuvasında Kayapa Spor Şampiyon Oldu

  Büyükorhan ilçesinde düzenlenen 8. BÜGED futbol turnuvasında Kayapa Spor, Burunca Spor'u yenerek şampiyon oldu. Turnuvaya katılan 24 takımın kıyasıya mücadele ettiği maçlar, büyük bir izleyici kitlesi tarafından takip edildi. Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını çeşitli yetkililer takdim etti. Turnuvadan elde edilen gelir ise Büyükorhanlı üniversiteli öğrencilere burs olarak verilecek.

 • 12.07.2023 12 Tem 12:38 Orhaneli'de Lavanta Hasadı Başladı Orhaneli'de Lavanta Hasadı Başladı

  Bursa'nın Uludağ eteklerinde yer alan Orhaneli ilçesinde, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde lavanta hasadı başladı. Lavanta, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin geliştirilmesi amacıyla ekimi yapılan bir çiçektir. Lavantadan elde edilen ürünler, parfümeri, gıda, kozmetik, sağlık, aromaterapi, peyzaj gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır. Türkiye'de geçen yıl 47 bin 176 dekar alanda 7 bin 722 ton lavanta üretimi gerçekleşmiştir. Bursa'da ise lavanta yetiştiriciliği Keles, Büyükorhan, Orhaneli ve Harmancık ilçelerinde yaygınlaşmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Keles ilçesinde yapılan damıtma ünitesinde lavanta yağlarının değerlendirileceği belirtilmiştir.

 • 04.07.2023 04 Tem 14:14 Maltepe Belediyesi Kadınlar İçin Tekne Turları Düzenliyor Maltepe Belediyesi Kadınlar İçin Tekne Turları Düzenliyor

  Maltepe Belediyesi, Maltepeli kadınlar için düzenlediği tekne turlarına başladı. İlk gün Esenkent, Cevizli ve Bağlarbaşı Mahallesi'nde ikamet eden kadınlar konuk edildi. Kadınlar, İstanbul Boğazı'nda eşsiz bir gezintiye çıktı ve keyifli bir gün geçirdi.

 • 02.07.2023 02 Tem 17:49 Bursa'da Kadın ve Erkeklerin Bir Arada Eğlenmesi Yasaklandı Bursa'da Kadın ve Erkeklerin Bir Arada Eğlenmesi Yasaklandı

  Bursa'nın kırsal Karaağız Mahallesi'nde düğün, kına ve asker uğurlama eğlencelerinde kadın ve erkeklerin bir arada eğlenmesi 'dinen uygun değil' diyerek yasaklandı.

 • 27.06.2023 27 Haz 21:32 Bursa'ya hizmet bayramı geliyor Bursa'ya hizmet bayramı geliyor

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, halen 17 ilçede yapımı devam 40-50'ye yakın projelerinin açılışa hazır hale geldiğini ve temmuz ayı itibariyle bu yatırımların bir bir hizmete açılacağını söyledi. Başkan Aktaş, açılış aşamasına gelen projeleri de sayarak, ulaşım projelerine öncelik verildiğini belirtti. Bu yatırımların hepsinin Mart 2024'e kadar hizmete açılacağını dile getirdi.

 • 20.06.2023 20 Haz 18:15 Bursa'da Çilek Üreticisi İsyan Etti: 'Geçen Sene 16 Liradan Satılan Dağ Çileği Bu Sene 7 Liraya Düştü' Bursa'da Çilek Üreticisi İsyan Etti: "Geçen Sene 16 Liradan Satılan Dağ Çileği Bu Sene 7 Liraya Düştü"

  Geçen sene tarladan 16 liraya dağ çileğini satabilen üreticiler fiyatların bu sene 7 liraya inmesine tepki gösterdi. Çilek fiyatlarına tepki gösteren üretici, "Milletin kolu kanadı kırıldı çünkü bu çileğin fiyatı geçen sene 15 liradan başladı, 16 liradan bitti. Bu sene köylünün umudu 17-20 lira gibi düşünüyordu. Öyle bir şey olursa da rahatlayacaktı ama hal böyle olunca vatandaşımız tarlaya gidip çilek toplamakla uğraşmayacak, tarlasındaki çileği zayi edecek" dedi.

 • 07.06.2023 07 Haz 14:46 Bursa'ya hizmet sağanağı Bursa'ya hizmet sağanağı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan altyapıya, tarihi ve kültürel mirastan spora kadar her alandaki yatırımlarıyla son bir ayı da dolu dolu geçirdi.

 • 06.06.2023 06 Haz 12:42 Ağalık yarışında kuzu rekor fiyata satıldı Ağalık yarışında kuzu rekor fiyata satıldı

  Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde yapılan ağalık müzayedesinde kuzu, 82 bin 500 liraya alıcı buldu. Yenice Köyü Gençlik Derneği Başkanı İsmail Yıldırım, köy hayırlarının insanlar arasında kaynaşmaya, komşuluğun güçlenmesine büyük katkı sağladığını belirterek, bu kültürleri yaşatmanın önemine dikkat çekti.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:31 Bursa'da Asfaltlama Sezonu Başladı Bursa'da Asfaltlama Sezonu Başladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, mevcut yolları sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında asfaltlama sezonuna hızlı başladı. Ana arterlerde trafiği aksatmamak için gece çalışan ekipler, günün 24 saati yollara konfor getirmek için yoğun bir mesai harcıyor. İlçe ve kent merkezlerindeki ana arterlerde trafiğin kesintiye uğramaması için çalışmalar gece boyu sürdürülüyor.

 • 29.05.2023 29 May 13:52 Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan'daki Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yatırımına Hız Verdi Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan'daki Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yatırımına Hız Verdi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları sürdürüyor. Büyükorhan'da temeli yaklaşık 5 ay önce atılan ileri biyolojik atık su arıtma tesisi yatırımına hız verildi. Tesisin devreye alınmasıyla su kaynakları korunacak ve yaklaşık 3 bin kişiye hizmet verecek.

 • 26.05.2023 26 May 16:03 Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan'da 120 çiftçiye silajlık mısır tohumu dağıttı Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükorhan'da 120 çiftçiye silajlık mısır tohumu dağıttı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda Büyükorhan'da 120 üreticiye 720 dekar alanda ekilmek üzere silajlık mısır tohumu dağıttı. Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla fide-fidan temininden kaliteli üretimin sağlanmasına, ekipman desteğinden ürünlerin satış ve pazarlamasına kadar her alanda çiftçilere katkı sunuyor.

 • 26.05.2023 26 May 14:01 BESAŞ'tan uygun fiyatlı yüksek kaliteli hizmet BESAŞ'tan uygun fiyatlı yüksek kaliteli hizmet

  Türkiye'nin en büyük 5 şehri arasında en ucuz ve kaliteli halk ekmeğini BESAŞ marifetiyle vatandaşlarla buluşturan Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni konseptle oluşturduğu BESAŞ fabrika satış mağazasında da halk ekmeği, süt, süt ürünleri ve diğer unlu mamulleri vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor.

 • 22.05.2023 22 May 12:48 Bursa'da turnuva dünyaca ünlü yıldızın imzalı topuyla başladı Bursa'da turnuva dünyaca ünlü yıldızın imzalı topuyla başladı

  Bursa'da 8'incisi düzenlenen BÜGED futbol turnuvasının başlama vuruşu Manchester City'de top koşturan dünyaca ünlü Türk futbolcu İlkay Gündoğan'ın imzaladığı futbol topuyla başladı.

 • 14.05.2023 14 May 13:09 Bursa'da engelli ve hasta vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkanı sağlandı Bursa'da engelli ve hasta vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkanı sağlandı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, tekerlekli sandalye kullanan ortopedik engelli vatandaşlar ile yatalak hastalara oy kullanacakları okula ücretsiz ulaşım imkanı sağladı. Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ile Engelliler Şube Müdürlüğünün koordinasyonunda 20 ambulans ve 100'e yakın araçla önceden başvuru yapan 700'e yakın vatandaşa hizmet götürüldü. Bilecik ve Kütahya'da seyyar sandık uygulamasıyla engelli ve yaşlı vatandaşların oy kullanmaları sağlandı.

 • 12.05.2023 12 May 16:21 Bursa'nın dağ yöresinde sandık malzemeleri teslim ediliyor Bursa'nın dağ yöresinde sandık malzemeleri teslim ediliyor

  Bursa'nın Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan ve Keles ilçelerinde görevli sandık kurulu başkanları, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kullanılacak malzemeleri Hükümet Konağı ve adliyelerden teslim alıyor. YSK'nın seçim takvimine göre, ilçe seçim kurulları tarafından malzeme torbaları kırsal mahallelere ulaştırılıyor.

 • 10.05.2023 10 May 11:36 Bursa'da Doğancı Barajı Tüneli yıl sonunda açılacak Bursa'da Doğancı Barajı Tüneli yıl sonunda açılacak

  Bursa'nın Orhaneli ilçesini kent merkezine bağlayan yolda ulaşımı kolaylaştıracak Doğancı Barajı Tüneli'nin yıl sonunda açılması planlanıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, inşaatı inceleyerek projenin önemini vurguladı. Tünelin açılmasıyla ulaşım süresi 15 dakikadan 3 dakikaya inecek ve yıllık yaklaşık 14 milyon liralık tasarruf sağlanacak.

 • 10.05.2023 10 May 11:34 Doğancı Barajı Tüneli Yıl Sonunda Açılıyor Doğancı Barajı Tüneli Yıl Sonunda Açılıyor

  Bursa'nın Orhaneli ilçesini Bursa'ya bağlayan 2 bin 36 metrelik Doğancı Barajı Tüneli, ulaşım süresini 15 dakikadan 3 dakikaya indirecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tünelde incelemelerde bulunarak, tünelin Bursa'nın dağ bölgesinde hayatı kolaylaştıracağını belirtti. Tünelin açılmasıyla yıllık yaklaşık 14 milyon liralık tasarruf sağlanacak.

 • 10.05.2023 10 May 11:29 Bakan Varank Doğancı Tünelinde incelemelerde bulundu, Doğancı Tüneli yıl sonunda açılıyor Bakan Varank Doğancı Tünelinde incelemelerde bulundu, Doğancı Tüneli yıl sonunda açılıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'nın Orhaneli ilçesi ile Bursa arasında yer alan Doğancı Barajı Tüneli'nde incelemelerde bulundu. Tünelin yıl sonunda açılacağı ve ulaşım süresini 15 dakikadan 3 dakikaya indireceği belirtildi. Bakan Varank, tünelin Bursa'nın dağ bölgesinde hayatı kolaylaştıracağını ifade ederek, 2023 yılı sonunda tünelin açılışını yapacaklarını söyledi.

 • 08.05.2023 08 May 22:03 Bakan Varank: Siyasette şiddet olmaz şiddetin her türlüsüne karşıyız Bakan Varank: Siyasette şiddet olmaz şiddetin her türlüsüne karşıyız

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'nın dağ ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldiği toplantıda siyasette şiddetin olmaması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin en büyük ferrokrom tesisinin Orhaneli'nde yapıldığını ve bölgede istihdam oluşturacağını belirtti. Varank, seçim otobüslerine yönelik saldırılara da değinerek, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını söyledi.

 • 08.05.2023 08 May 21:12 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bursa'da halkla buluştu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bursa'da halkla buluştu

  Bursa'nın dağ ilçelerinden Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık'ta vatandaşlarla bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, seçim otobüslerine yönelik saldırılara değinerek siyasette şiddetin olmaması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Orhaneli'deki Türkiye'nin en büyük ferrokrom tesisinin bölgede istihdam oluşturacak en büyük tesislerden biri olduğunu belirtti.

 • 08.05.2023 08 May 17:20 Bakan Varank: Şiddet kabul edilmez ama ikiyüzlülüğe karşıyız Bakan Varank: Şiddet kabul edilmez ama ikiyüzlülüğe karşıyız

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, seçim meydanlarında şiddetin kabul edilemez olduğunu belirterek, Bursa Kent Meydanı'nda yaşanan saldırıya karşı koalisyon ortaklarından en azından bir açıklama beklediklerini söyledi. Varank, Türkiye'nin kalkınması için katma değerli işler yapmanın önemine vurgu yaparak, terör örgütleriyle kirli pazarlıklar yaptığını iddia ettiği Millet İttifakı'nın seçimleri kazanamayacağını ifade etti.

 • 08.05.2023 08 May 17:03 Bakan Varank: Aziz Milletimiz Yedili Koalisyonu Tarihin Çöplüğüne Gönderecek Bakan Varank: Aziz Milletimiz Yedili Koalisyonu Tarihin Çöplüğüne Gönderecek

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'nın dağ ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Varank, Millet İttifakı'nı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i eleştirerek, aziz milletimizin yedili koalisyonu tarihin çöplüğüne göndereceğini belirtti. Ayrıca doğal gaz faturaları üzerinden muhalefet partilerini eleştiren Varank, mobil araçlarına yapılan saldırıya karşı çıktı.

 • 08.05.2023 08 May 09:05 6 Nisan 1920: Kahramanmaraş'ta Deprem, Siyasi Mitingler ve Bakanların Ziyaretleri 6 Nisan 1920: Kahramanmaraş'ta Deprem, Siyasi Mitingler ve Bakanların Ziyaretleri

  Bugün Türkiye'de yaşanan gelişmeler arasında Kahramanmaraş'taki depremler, Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın mitingleri, TBMM Başkanı'nın konferansa katılımı, bakanların seçim çalışmaları ve İstatistik Kurumu'nun açıklamaları yer alıyor. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı'nın sempozyuma katılımı ve spor müsabakaları da günün diğer önemli gündemleri arasında yer alıyor.

 • 08.05.2023 08 May 00:05 6 Nisan 2022 Günlük Haberler 6 Nisan 2022 Günlük Haberler

  Bugün Türkiye'de yaşanan gelişmeler arasında Kahramanmaraş'taki depremler, siyasi liderlerin mitingleri ve ziyaretleri, bakanların programları, ekonomi ve finans haberleri, kültür ve sanat etkinlikleri, spor müsabakaları yer alıyor.

 • 06.05.2023 06 May 10:26 BBP Bursa Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı, Büyükorhan'da saha çalışmalarına devam ediyor BBP Bursa Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı, Büyükorhan'da saha çalışmalarına devam ediyor

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1.Bölge 1.Sıra Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanmak için saha çalışmalarına hız verdi. Alfatlı, Bursa'nın Büyükorhan ilçesindeki tarihi Cuma Pazarı'nın açılışına katıldı ve partisi için oy istedi. BBP heyeti, Büyükorhan Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Muhtarlar Derneği'ni de ziyaret etti.

 • 05.05.2023 05 May 20:53 Bursalı Yurttaştan Tepki: 'Doktorlar Olmasaydı Benim Gelinim Şimdi Toprağın Altına Girecekti. Sağlıkçılar Giderse Gitsin... Sığır Gidiyor Sanki' Bursalı Yurttaştan Tepki: "Doktorlar Olmasaydı Benim Gelinim Şimdi Toprağın Altına Girecekti. Sağlıkçılar Giderse Gitsin... Sığır Gidiyor Sanki"

  İYİ Parti Bursa Milletvekili Adayı Selçuk Türkoğlu'nun Bursa Büyükorhan ilçesindeki konuşması sırasında söz alan bir yurttaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hekimler için söylediği “giderlerse gitsinler” ifadesini eleştirdi. 71 yaşındaki yurttaş, "O doktorlar olmasaydı benim gelinim şimdi toprağın altına girecekti. Bunlar benim hiç aklımdan çıkmıyor. Sağlıkçılar giderse gitsin... Sığır gidiyor sanki" diye tepki gösterdi.

 • 04.05.2023 04 May 15:45 Galaktik Tayfa etkinlikleri Harmancık'ta başladı Galaktik Tayfa etkinlikleri Harmancık'ta başladı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde ilçelerde çocuklara yönelik düzenlenen Galaktik Tayfa etkinliklerinin ilki Harmancık'ta gerçekleştirildi. Çocuklar hem eğlendikleri hem de öğrendikleri ücretsiz sunulan programda Rafadan Tayfa karakterleri Hayri Kamil Akın Mert Hale ve Sevimle fotoğraf çektirdi. Etkinlik programı da açıklandı.

 • 02.05.2023 02 May 17:00 MHP Genel Sekreteri Büyükataman: 2053 yılında Türkiye dünyada süper güç haline gelecek MHP Genel Sekreteri Büyükataman: 2053 yılında Türkiye dünyada süper güç haline gelecek

  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaklaşan seçimler öncesinde Türkiye'nin lider konuma geleceğini ve 2053 yılında dünyada süper güç haline geleceğini söyledi. Güçlü MHP'nin güçlü Türkiye demek olduğunu belirten Büyükataman, siyasi istikrarın muhafazası için güçlü bir parlamento desteğinin de önemli olduğunu vurguladı.

 • 02.05.2023 02 May 16:31 MHP Genel Sekreteri Büyükataman: '2053 yılında Türkiye dünyada süper güç haline gelecek' MHP Genel Sekreteri Büyükataman: "2053 yılında Türkiye dünyada süper güç haline gelecek"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaklaşan 14 Mayıs seçimleri çerçevesinde çalışmalarına devam ediyor.

 • 28.04.2023 28 Nis 11:30 İklim dostu tohumlar çiftçilerle teslim edildi İklim dostu tohumlar çiftçilerle teslim edildi

  Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi kapsamında Bursa'da uygulanan "Kuraklığa Karşı İklim Dostu Yem Bitkileri Üretimi Projesi" ile toplam 156 çiftçiye bin 310 dekar alanda ekilmek üzere 6 bin...

 • 28.04.2023 28 Nis 10:42 Bursa'da çiftçilere kuraklığa karşı iklim dostu sorgum otu tohumu dağıtıldı Bursa'da çiftçilere kuraklığa karşı iklim dostu sorgum otu tohumu dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Bursa'da uygulanan Kuraklığa Karşı İklim Dostu Yem Bitkileri Üretimi Projesiyle, 156 çiftçiye 1310 dekar alana ekilmek üzere 6 bin 550 kilogram...

 • 22.04.2023 22 Nis 14:11 Bursa'da 6 değil 14 aktif fay hattı var Bursa'da 6 değil 14 aktif fay hattı var

  Bursa'da 6 değil 14 aktif fay hattı var Bursa AFAD'tan ezber bozduran rapor AFAD'ın afet raporuna göre Bursa'da 14 aktif fay hattı bulunuyor Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından gözler Büyük Marmara Depremine çevrildi.

 • 14.04.2023 14 Nis 18:46 Bakan Varank: 'Türkiye'yi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapacağız' Bakan Varank: "Türkiye'yi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapacağız"

  Bakan Varank: "Türkiye'yi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapacağız" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Eskiden yaşanan devrimleri uzaktan seyreden Türkiye, bugün yaşanan devrimlere öncülük ediyor" "Benim için de artık dönel kavşağın adı 'baba'dır.

 • 10.04.2023 10 Nis 12:27 İYİ Partili Örs'ü yoğun bakımlık eden AK Partili Işık, vekil listesinde yer almadı İYİ Partili Örs'ü yoğun bakımlık eden AK Partili Işık, vekil listesinde yer almadı

  AK Parti'nin 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim listelerinde yer alacak milletvekili adaylarının isimleri belli oldu. Listede Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atarak, yoğun bakımda tedavi görmesine neden olan 27'nci dönem milletvekili Zafer Işık yer almadı.

 • 10.04.2023 10 Nis 12:27 İYİ PARTİLİ ÖRS'Ü YOĞUN BAKIMLIK EDEN AK PARTİ'Lİ IŞIK, ADAY LİSTESİNDE YER ALMADI İYİ PARTİLİ ÖRS'Ü YOĞUN BAKIMLIK EDEN AK PARTİ'Lİ IŞIK, ADAY LİSTESİNDE YER ALMADI

  AK Parti'nin, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçim listelerinde yer alacak milletvekili adaylarının isimleri belli oldu.

 • 09.04.2023 09 Nis 17:54 AK Parti Bursa milletvekilleri adayları belli oldu AK Parti Bursa milletvekilleri adayları belli oldu

  14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim listelerinde yer alacak AK Parti Bursa milletvekilleri adayları belli oldu.

 • 03.04.2023 03 Nis 13:57 Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

  Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulunuldu.

 • 22.03.2023 22 Mar 14:23 BUSKİ'nin sudaki kayıp kaçakla mücadelesi tam not aldı BUSKİ'nin sudaki kayıp kaçakla mücadelesi tam not aldı

  BUSKİ'nin sudaki kayıp kaçakla mücadelesi tam not aldıBURSA Meclis toplantısında, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle, BUSKİ'nin sudaki kayıp kaçakla mücadelede ülke çapında elde ettiği büyük başarı gündeme geldi.

 • 04.03.2023 04 Mar 00:58 Üretim çiftçiden destek Bursa Büyükşehir'den Üretim çiftçiden destek Bursa Büyükşehir'den

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hedefleri çerçevesinde Büyükorhanlı çiftçilere, 5200 adet meyve fidanı dağıttı.

 • 03.03.2023 03 Mar 11:56 Çiftçiye fidan desteği Çiftçiye fidan desteği

  Çiftçiye fidan desteği Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hedefleri çerçevesinde Büyükorhanlı çiftçilere, 5200 adet meyve fidanı dağıttı.

 • 28.02.2023 28 Şub 11:22 Kimsenin çıkamadığı Şahinkaya Mağarası'na Türk bayrağı astı Kimsenin çıkamadığı Şahinkaya Mağarası'na Türk bayrağı astı

  Bursa-Orhaneli yolu Şahinkaya (Kapıkaya) Mağarası'na tırmanan profesyonel dağcı Yüksel Esen, hiç kimsenin çıkmaya cesaret edemediği mağaraya Türk bayrağı astı.

 • 28.02.2023 28 Şub 11:22 Kimsenin çıkamadığı Şahinkaya Mağarası'na Türk bayrağı astı Kimsenin çıkamadığı Şahinkaya Mağarası'na Türk bayrağı astı

  Bursa-Orhaneli yolu Şahinkaya (Kapıkaya) Mağarası'na tırmanan profesyonel dağcı Yüksel Esen, hiç kimsenin çıkmaya cesaret edemediği mağaraya Türk bayrağı astı.

 • 10.02.2023 10 Şub 15:49 Bursa'da kar nedeniyle kapanan 694 mahalle yolu ulaşıma açıldı Bursa'da kar nedeniyle kapanan 694 mahalle yolu ulaşıma açıldı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelinde son 24 saatte kapanan 694 mahalle yolunu trafiğe açtı.

Advertisement