CHP Koordinatör Milletvekilleri Yalova'da - Son Dakika
Politika

CHP Koordinatör Milletvekilleri Yalova'da

CHP Koordinatör Milletvekilleri Yalova\'da

CHP koordinatör milletvekilleri, Yalova teşkilatıyla bir araya geldi.

21.08.2015 13:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP koordinatör milletvekilleri, Yalova teşkilatıyla bir araya geldi. Burada değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Seline Doğan, "Biz halen hükümet kurma görevinin bu hafta sonuna kadar sayın genel başkanımıza verilmesini ısrarla bekliyor ve talep ediyoruz" dedi.

CHP koordinatör milletvekillerinden İstanbul Milletvekili Seline Doğan, Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı ve Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Yalova'da teşkilatla buluşarak seçim startını verdi. CHP'li vekiller CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ve il yöneticileri ile birlikte Atatürk'ün Yürüyen Köşkü'nün bahçesinde kahvaltı yaptı.

İstanbul Milletvekili Seline Doğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümeti kurma görevini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na vermesini beklediklerini söyledi. Doğan açıklamasında, "7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan seçmen iradesini CHP hayata geçirmek için elinden geleni bugüne kadar yaptı. Son derece yapıcı ve olumlu bir tavırla seçmen iradesinin en doğru şekilde yansıması için tüm taraflarla siyasi nezaket kuralları içerisinde görüştü. Ancak maalesef önce MHP, ardından da AKP hiç bir şekilde koalisyon arayışlarına olumlu cevap vermedi. Cumhurbaşkanının anayasayı tanımaz tavırları içerisinde, özellikle AKP olumsuz bir tavır tutum sergiledi. Buna rağmen biz halen hükümet kurma görevinin bu hafta sonuna kadar sayın genel başkanımıza verilmesini ısrarla bekliyor ve talep ediyoruz. Ancak birileri alelacele bir şekilde YSK'dan seçim tarihi aldırmış durumda. Bu hukuksuzluğa, bu gidişata, şiddet sarmalında, ülkemizde yaşanan bu gerginliğe artık bir son vermek gerekiyor. AK Parti tarafından CHP'ye teklif edilen kısa süreli hükümet önerisini de kabul etmedik. Çünkü CHP'nin seçim taahhütlerinin böyle kısa sürede hayata geçirilmeyeceğine inanıyorduk . Türkiye'nin düzlüğe çıkması için içerisinde bulunduğu yeni anayasa, dış politika, milli eğitim olsun, bu reformlarımızın hayata geçmeyeceğine inanıyorduk. 1990'lı yıllardan farklı olarak tüm bu yaşanan şiddetin sorumluluğunun mevcut iktidara yüklendiğini tespit ediyoruz. 90'lı yıllarda olduğu gibi halk bir biri ile çatışmaya eğilimli değil, tamamen sorumluluğun iktidarda olduğunun farkında. ve biz bunun önümüzdeki seçimlerde sandığa yansımasını ümit ediyoruz" dedi.

CHP milletvekilleri ve Yalova il teşkilatı, daha sonra ildeki STK'ları ziyaret ederek, yaklaşan erken seçim ve güncel olaylarla ilgili fikir alışverişinde bulundu. - YALOVA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP Koordinatör Milletvekilleri Yalova'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türk parasını koruma kanunu tebliğinde değişiklik! Dövizle ödeme yasağı 6 yıl sonra esnetildi
  08:34 Türk parasını koruma kanunu tebliğinde değişiklik! Dövizle ödeme yasağı 6 yıl sonra esnetildi

  Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımladı. Yapılan düzenleme ile dövizle ödeme yasağının uygulanma esasları yeniden düzenlendi. Buna göre, tüm ödemelerin TL ile yapılma zorunluluğu kaldırıldı. Düzenlemede yer alan 6 maddedeki hallerle geçmişe dönük yükümlülükler dövizle yerine getirilebilecek.

 • Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in küfürlü tepkisine MHP ve Ülkü Ocakları'dan aynı sertlikte yanıt
  08:06 Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in küfürlü tepkisine MHP ve Ülkü Ocakları'dan aynı sertlikte yanıt

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana adayı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçlamasından sonra Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. Türkeş'in "Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o.. çocuk yapmadı hiç! Babalarınızı aramaya devam edin" sözlerine Ülkü Ocakları ve MHP yöneticilerinden de aynı sertlikte yanıtlar geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Türkeş için "Şizofren ahlaksız" ifadesini kullandı.

 • Hadise, Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündemde
  08:01 Hadise, Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündemde

  Ünlü şarkıcı Hadise, iş insanı Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile Etiler'de bir mekanda sarmaş dolaş dans ederken görüntülendi. İkilinin birbirini öpmesi ve çevredeki kimseye aldırış etmemesi dikkat çekti.

 • Kadın model Simurg Sarsılmaz, Diyarbakır'da muhtar adayı oldu
  07:37 Kadın model Simurg Sarsılmaz, Diyarbakır'da muhtar adayı oldu

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Diyarbakır'da dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Kadın model Simurg Sarsılmaz, Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahalle muhtarlığına aday oldu. 4 erkek adaya karşı yarışacak olan Sarsılmaz adaylığını X hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

 • Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı
  07:37 Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı

  Piyanist İklim Tamkan, geçtiğimiz sene şiddet gördüğü gerekçesiyle ayrıldığı Fırat Tanış hakkında tehdit ve ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdı. Karar sonrası açıklama yapan Tamkan, ''Gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum'' dedi.

 • Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt
  00:22 Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt

  Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3-0 kazandıkları Fenerbahçe maçından sonra açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe taraftarlarının kendisine yönelik küfürlü tezahürat yapmasına değinen genç antrenör, "Fenerbahçeli Emre'yim ben. İnsanlar da bana bunu hissettirdi. Bunu yaşayacağımı düşünmemiştim. Söyleyecek bir şey yok" dedi.

 • Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız
  00:17 Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız

  Fenerbahçe'nin antrenörü İsmail Kartal, 3-0 yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettikleri Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. Takımına güvendiğini belirten Kartal, "Ders çıkardık bugünkü maçtan. Tekrar Fenerbahçe'nin nasıl futbol oynadığını herkese göstereceğiz. Sezon sonunda şampiyon olacağımıza inanıyorum" dedi.

 • Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
  00:01 Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

  Yahudi kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri 87 yaşındaki Jacob Rothschild, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rothschild için taziye mesajı yayınlayarak, ''19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü.'' dedi.

 • Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler
  27 Şub Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana adayı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçlamasından sonra Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'i hedef alan Türkeş, ''Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o.. çocuk yapmadı hiç! Babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz suratlı Semihe, mesela Sinan'ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye'ye'' ifadelerini kullandı.


Advertisement