Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziyelerini ilettiği isme Cübbeli Ahmet'ten ilginç çıkış: Mutlaka bazı bildiklerimiz vardır - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziyelerini ilettiği isme Cübbeli Ahmet'ten ilginç çıkış: Mutlaka bazı bildiklerimiz vardır

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziye mesajı yayınladığı Yusuf el-Karadavi için "Biz bir kişiyi methetmediysek veya bir âlimi methetmediysek ya da taziye beyan etmediysek mutlaka bazı bildiklerimiz vardır" dedi.

27.09.2022 10:54  Güncelleme: 12:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Müslüman Alimler Birliği eski başkanı Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi 96 yaşında hayata gözlerini yumdu. Mısır doğumlu olan Karadavi'nin vefatı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da oğlu Abdul Rahman Yusuf ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

"RABBİM RAHMETİYLE MERHAMET ETSİN"

Konuyla ilgili iletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf El-Karadavi'ye Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi. Merhum Yusuf el-Karadavi'nin hayatı boyunca Müslüman olarak nasıl yaşanması gerektiğinin en güzel örneğini sergilediğini ve inandığından taviz vermediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim cennetiyle müşerref kılsın, rahmetiyle merhamet eylesin" duasında bulundu.

Cübbeli Ahmet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziyede bulunduğu isim için iyi şeyler söylemedi
Yusuf el-Karadavi

CÜBBELİ'DEN DİKKAT ÇEKEN ÇIKIŞ

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü de Karadavi'nin vefatı sonrası dikkat çeken bir açıklama yaptı. Cübbeli, neden taziye mesajı yayınlanamadığı sorularına "Biz bir kişiyi methetmediysek veyâ bir âlimi methetmediysek ya da tâziye beyân etmediysek mutlaka bâzı bildiklerimiz vardır" sözleriyle karşılık verdi.

İşte Cübbeli'nin o paylaşımı;

Cübbeli Ahmet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziyelerini ilettiği isim için iyimser konuşmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan\'ın taziyelerini ilettiği isme Cübbeli Ahmet\'ten ilginç çıkış: Mutlaka bazı bildiklerimiz vardır

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziyelerini ilettiği isme Cübbeli Ahmet'ten ilginç çıkış: Mutlaka bazı bildiklerimiz vardır - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (3)

 • Hakim ATMACA: (Mekanı cennet olsun inşallah)doğrusu rahmetli yakında fazla bi bilgimiz yok ama seni ve senin gibileri iyi tanıyoruz Yüce yaradan senin eksiklğini biz müslümanlara yaşatsın?? 8 26 Yanıtla
 • Sami Göksu: Hocam biraz kaçak konuşmuşun bildiğiniz nedir ülkeyi sarsar birilerine zarar mı verir şunuda unutmayın Müslümanların alimi olmuş İslam dinini ilmini yayan bir insan dı doğru olmayan bildikleriniz nedir 7 12 Yanıtla
 • Eyes Power: cübbeli show 0 1 Yanıtla
 • İran'ın İsrail'e yönelik saldırısı analistler tarafından değerlendirildi
  06:19 İran'ın İsrail'e yönelik saldırısı analistler tarafından değerlendirildi

  İran'ın İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği saldırı, analistler tarafından İran lehine bir beraberlik olarak tanımlandı. İsrail'in yüksek alarm durumu ilan etmesi ve Batı'nın İsrail'e desteğini yeniden göstermesi dikkat çekti. Ancak saldırının İran'ın zayıflığını ortaya çıkardığı ve İsrail'in güç dinamiklerini tanımakta başarısız olduğu belirtildi. İsrail'in saldırılardan kazanç sağladığı ancak stratejik bir kayıp yaşadığı ifade edildi.

 • İran ve İsrail Arasındaki İlişkiler: Geçmişten Günümüze 'Örtülü Savaş'
  04:04 İran ve İsrail Arasındaki İlişkiler: Geçmişten Günümüze 'Örtülü Savaş'

  İran ile İsrail arasındaki ilişkilerin tarihi ve gerginliklerin sebepleri, İran'ın Filistin davasına destek vermesi, İsrail'in İran'a yönelik düşmanlık, İki ülke arasındaki 'örtülü savaş'ın detayları ve son gelişmeler.


Advertisement