Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı'nı "Naber, how are you?" diye karşıladı - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı'nı "Naber, how are you?" diye karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Karşılama anında Erdoğan'ın Alman mevkidaşına "Naber, how are you?" demesi dikkat çekti. O anlara ilişkin görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

24.04.2024 15:40  Güncelleme: 16:24

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'in üç günlük Türkiye ziyaretinin son durağı Ankara... Cumhurbaşkanı Steinmeir, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geldi. Saat 13.30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelen Steinmeier, Erdoğan tarafından törenle karşılandı.

"NABER, HOW ARE YOU?"

Steinmeier'in makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Steinmeier'i külliyenin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan'ın aracından inan Steinmeier'i "Naber, how are you?" dediği anlar sosyal medyada gündem oldu.

MASADA NELER VAR?

Almanya Cumhurbaşkanı'nın görüşmede Türkiye ve Almanya arasındaki kültürel bağların gücünü öne çıkarması bekleniyor. Bu doğrultuda Steinmeier, üç günlük Türkiye ziyareti heyetine 1960'larda Almanya'ya işçi olarak göçen Berlinli döner ustası Arif Keleş'i de kattı. Steinmeier'e Türkiye ziyaretinde Maliye Bakanı Christian Lindner ve Alman Federal Meclisi Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz da eşlik ediyor. Almanya siyasetinde ise Steinmeier'e "Demokrasi ve insan hakları konusunda Erdoğan'a karşı güçlü pozisyon al" çağrısı yapılıyor.

ERDOĞAN'IN GÜNDEMİ İKİLİ İLİŞKİLER VE BÖLGESEL KONULAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise yapılacak resmi görüşmelerde, Türkiye ve Almanya ikili ilişkileri tüm boyutlarıyla ele almayı ve iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için yapılabilecekleri değerlendirmeyi planladığı bildirildi.

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı'nı 'Naber, how are you?' diye karşıladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • talha özpolat: Eee ne olmuş naber dediyse dese bir türlü demese farklı türlü 26 22 Yanıtla
    Osman Gazi: Her dedikleri olsa yine yaranamaz, çünkü dertleri belli. 11 16
  • ibrahim öztürk: Almanya Cumhurbaşkanı bir kaç gündür buralarda döner kesti biçti acaba yerleşik bir hayat mı düşünüyor 25 2 Yanıtla
  • Oooo: İçerde döner kestirecektir! 9 3 Yanıtla
  • Necati Kaya: Baltazar 0 0 Yanıtla

Advertisement