İş dünyasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi paylaşımı - Son Dakika

İş dünyasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi paylaşımı

18.03.2023 14:14
İş dünyasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi paylaşımı

İş dünyasının önde gelen temsilcileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümüne ilişkin paylaşımlarda bulundu.

İş dünyasının önde gelen temsilcileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümüne ilişkin paylaşımlarda bulundu.

İş insanlarının sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlara göre, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Şanlı tarihimize inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destan olarak yazılan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe ise "Çanakkale Ruhumuzda Var!' şeklinde başlayan paylaşımında, " Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) paylaşımında, "Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını şükran ve minnetle anıyoruz." denildi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan da tweetinde, bağımsızlık mücadelesinin dönüm noktası Çanakkale Zaferi'nin 108. yılını kutlayarak, Cumhuriyetin kuruluşunda temel teşkil eden bu zafer uğruna hayatlarını ortaya koyan şehitleri ve Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla andığını belirtti.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Bu millet nice 'mahşerler' yaşadı. Hepsinden 'Allah'ına, vatanına, milletine kurban olanlar' ile yeniden şahlanarak çıktı. Tüm 'Kınalı Kuzulara' rahmet olsun." diyerek, "Kınalı Kuzular" filminden bir bölüm ve Çanakkale Şehitler Abidesi'nin fotoğrafını paylaştı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Yaşamaz ölümü göze almayan, zafer, göz yummadan koşana gider.' Çanakkale Zaferi'nin 108. yılında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"Türk tarihinin unutulmaz destanı Çanakkale Zaferi kutlu olsun"

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.' 108 yıl evvel Çanakkale'de sömürgeci zihniyete geçit vermeyen ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Baykar'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise "Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz.' Ezelden beri Hakk'ı üstün tutmak için mücadele eden ve Hak yoldan dönmeden yürüyen bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü kutlu olsun." ifadelerine yer verildi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ise "Cumhuriyet'in 100'üncü yılında, Türk tarihinin unutulmaz destanı Çanakkale Zaferi kutlu olsun. Bizlere bu destanı 108 yıl önce armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum." ifadelerini kullandı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, "İtilaf Devletleri donanmalarının 18 Mart 1915'te Osmanlı ordusu tarafından bozguna uğratıldığı Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yılında şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği'nce (MÜSİAD) yapılan paylaşımda, "Büyük bir azim ve fedakarlıkla kazanılan Çanakkale Zaferi, inançlı bir milletin imkansızlıklara rağmen neler yapabileceğinin yegane kanıtıdır. Bu şanlı mücadelenin yıl dönümünde, istiklal ve istikbal uğruna göğsünü siper eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz." ifadeleri yer aldı.

MÜSİAD'ın Twitter hesabından paylaşılan tweeti, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı da paylaştı.

MÜSİAD'ın 6. Dönem Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da paylaşımında, "Çanakkale Zaferi'nin 108. yılında aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Aynı tarihte Milli Muharip Uçağımızı piste çıkaran ülkemle gurur duyuyorum. Bu toprakları vatan olarak emanet bırakan ecdadımızın izinden nesilden nesile 'Çanakkale Geçilmez' demeye devam edeceğiz." yorumunu yaptı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Politika İş dünyasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi paylaşımı - Son Dakika


Advertisement