Dolardaki düşüşün ardından yapılan ilk seçim anketi! Barajı yalnızca üç parti geçti - Son Dakika

Dolardaki düşüşün ardından yapılan ilk seçim anketi! Barajı yalnızca üç parti geçti

30.12.2021 15:59

2018 seçim sonuçlarını en doğru tahin eden anket şirketi ORC'nin 24 - 27 Aralık tarihleri arasında 41 ilde yaptığı seçim anketinde AK Parti'nin oy oranı yüzde 30.8, CHP'nin oy oranı yüzde 25.1, İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 15.5 olarak belirlendi. Ankette MHP ve HDP'nin yüzde 10'luk seçim barajının altında kalması dikkat çekti.

Erken seçim tartışmaları devam ederken 2018 seçim sonuçlarını en doğru tahin eden anket şirketi ORC 24 - 27 Aralık tarihleri arasında 41 ilde yaptığı seçim anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

FARK 5 PUANA KADAR İNDİ

Doları bir gecede alaşağı eden kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı sistemine geçildikten sonra yapılan araştırmada AK Parti'nin oy oranı yüzde 30.8, CHP'nin oy oranı yüzde 25.1, İYİ Parti'nin oy oranı ise yüzde 15.5 olarak belirlendi.

MHP VE HDP BARAJ ALTI KALDI

Aynı araştırmada MHP yüzde 8.6, HDP ise yüzde 8.3'lük kesimin desteğini alarak yüzde 10'luk seçim barajının altında kaldı. ORC'nin anketinde yüzde 3.2'lik kesim tercihini Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi'nden yana kullanacağını ifade ederken, Ali Babacan'ın DEVA'sını tercih edenlerin oranı yüzde 3'te kaldı.

İşte anketten çıkan sonuç:

Dolardaki düşüşten sonra yapılan ilk seçim anketi! Barajı yalnızca üç parti geçebildi
YORUMLAR (11)
  • AKARSUDA ALTIN ARAMA AKARSUDA ALTIN ARAMA: Orc anket değil kendi arzuladığı sonucları yazmış gibi geldi bana, utanmasalar Akp'yi baraj altında bırakacaklar, millet hepten uyanır diye yüzde 30 çıkarmışlar.Abd 'de Trump Hilary Clinton Yarışırken Bütün Anketler Hilary Clinton Diyordu, Trump Çok Rahat Aldı. Bunlar her ülkede olan basit oyunlar. Cevap Yaz 18 31 Yayından Kaldır
  • Turan Ay Yıldız: Mhp bitti andımızı tc gibi bekamızı degiştirenler silinecektir 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika Dolardaki düşüşün ardından yapılan ilk seçim anketi! Barajı yalnızca üç parti geçti - Son Dakika


Advertisement