Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ekrem İmamoğlu: İstanbul bu sene su sıkıntısı yaşamayacak - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu: İstanbul bu sene su sıkıntısı yaşamayacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, megakent İstanbul'da bu yıl su sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağına yönelik soruya "Şu anda mevsimler olarak yağış zamanı geliyor, onu bekliyoruz. Şu anda tabii ki suyla ilgili bir alarm var doğa olarak var. Ama susuzluk diye bir durum ile karşı karşıya değiliz bu sene" yanıtını verdi.

21.09.2023 - 13:51,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, barajlardaki suların azalması ve yüzde 4'e düşen Büyükçekmece Barajında bakteri oluşabileceği iddialarına, "Böyle bir riskin olduğu yerden su pompalamamız zaten mümkün değil" cevabını verdi. İstanbul'da bu sene su sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağına yönelik soruya da yanıt veren İmamoğlu, "Susuzluk diye bir durum ile karşı karşıya değiliz bu sene" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NDAN BAKTERİ VE HASTALIK İDDİALARINA YANIT

Büyükçekmece'de çiftçilere tohum dağıtım töreninde basın mensuplarının sorunlarını cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Barajı'nda yüzde 4 oranında kalan suyun bakteri ve hastalık yayabileceği iddialarına cevap verdi.

"NE YAZIK Kİ BÖYLE BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ"

Başkan İmamoğlu, "Bu konuda her gün tedbirleri alıyoruz. Bizim İSKİ, dünyanın en deneyimli kurumu. Böyle bir riskin olduğu yerden zaten su pompalamamız mümkün değil. Büyükçekmece bu denli kurumayı daha önce yaşamış bir göl. Yakın zamanlarda yaşadı. Ne yazık ki böyle bir süreç yaşıyoruz. Aylardır İstanbul yağmur görmedi. Temennimiz yağışların artık İstanbul'a bir an önce ve yakın bölgeye gelmesi.

"SUSUZLUK GİBİ BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYA DEĞİLİZ BU SENE"

Bizim bugün söyleyeceğimiz şey, suyun verilmesi hususunda kadim İSKİ kurumuna kimsenin güven sorunu yaşamaması. Ama her bireyin mutlaka suda tasarrufa dikkat etmesi, herkesin bir damla suyun bile çok önemli olduğunu bilmesini istiyoruz. Şu anda mevsimler olarak yağış zamanı geliyor, onu bekliyoruz. Şu anda tabii ki suyla ilgili bir alarm var doğa olarak var. Ama susuzluk diye bir durum ile karşı karşıya değiliz bu sene" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ekrem İmamoğlu: İstanbul bu sene su sıkıntısı yaşamayacak - Son Dakika


Advertisement