Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığında Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine geçmek için en çok tercih edilen isim oldu - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığında Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine geçmek için en çok tercih edilen isim oldu

Son Güncelleme: 08.06.2023 18:48

BETİMAR Araştırma'nın yaptığı bir ankete göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine geçmek için en çok tercih edilen isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Ankete katılanların yüzde 46.7'si İmamoğlu'nu tercih ederken, ikinci sırada yüzde 17.6 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı.

28 Mayıs seçimlerinin sona ermesiyle birlikte eleştiri okları CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun genel başkanlık için kolları sıvamasının ardından BETİMAR Araştırma dikkat çeken bir araştırmaya imza attı.

EKREM İMAMOĞLU FARK ATTI

Araştırmaya katılanlara "Kılıçdaroğlu ayrılır ya da istifa ederse kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek istersiniz?" sorusu yöneltildi. Araştırmaya katılanların yüzde 46.7'si tercihini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yana kullanırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 17.6 ile ikinci sırada yer aldı.

ÖZGÜR ÖZEL ÜÇÜNCÜ SIRADA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yüzde 6.5 ile üçüncü sırada yer aldığı araştırmada Muharrem İnce yüzde 1.2, Mustafa Sarıgül ise yüzde 0,9 oranla sıralamayı belirledi.

İşte o araştırmadan çıkan sonuç;

'Kılıçdaroğlu'nun yerine kim geçsin?' anketi! İlk sıradaki İmamoğlu, ikinci sıradaki isme fark attı

Son Dakika Politika Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığında Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine geçmek için en çok tercih edilen isim oldu - Son Dakika


Advertisement