Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek - Son Dakika
Politika

Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ile ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceği öne sürüldü. Kulis bilgisi büyük ses getirirken Yeniden Refah'tan iddiaya ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

04.03.2024 07:48  Güncelleme: 07:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi AK Parti ile yaptığı ittifak görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlanan ve İstanbul ile Ankara dahil olmak üzere tüm şehirlerde kendi adaylarını çıkaran Yeniden Refah Partisi ile ilgili gündem yaratacak bir iddia ortaya atıldı.

CANLI YAYINDA SES GETİRECEK İDDİA

Eski AK Parti Tokat Milletvekili Resul Tosun katıldığı TV 100 canlı yayınında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Tosun, "Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul'da Murat Kurum lehine, Ankara'da Turgut Altınok lehine ya da İzmir'de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz" dedi.

"SEÇİMİN KADERİ DEĞİŞİR"

Program sunucusunun "Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?" sorusu üzerine Resul Tosun, "Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum" dedi. Sunucu bu yanıt üzerine "O zaman seçimin kaderi değişir" ifadelerini kullandı.

ERBAKAN "ÇEKİLMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL" DEMİŞTİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazeteci Murat Yetkin'le yaptığı röportajda, partisinin adaylarının geri çekilmesi olasılığının olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine "Çekilmemiz söz konusu değil. Artık çekilirsek AK Parti'nin yedek lastiğine döneriz" demişti.

Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

Son Dakika Politika Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (23)

 • Cankanali: En büyük menfaat ve gizli protokollerin babası 6 lı masa değil miydi 104 222 Yanıtla
 • soner yavuz: bunlar menfaat çıkar ve koltuk için herşeyi yaparlar artık ülkedeki partilerde bir düşünce filan kalmadı herşey çıkar menfaat ilişkisine dönüştü halkı ve ülkeyi düşünen parti kalmadı 293 27 Yanıtla hüseyin şen: herkes bizim sayemizde oylarımız sayesinde yatlar katlar son model arabalar parti kuran yüzde 1 oy alan adam bankaya gitse kredi vermezler ama parti kurup din iman ile halkı kandırarak yanlarına çekiyor bu halkda yağmurdan kaçarken doluya yakalnıyor bunların allahı dini imanı para para para borç para vermeyeceğin selam bile vermeyeceğimiz insanlara oy veriyoruz diye üstümüzden milyonları bırak milyarlarca tl demiyorum bak dolar kazanıyorlar talan olmuş artık bu düzen düzelmez 82 5
 • Harun Gür: Çekilirse YRP fiilen biter siyasette hiç bir iddiası kalmaz. 245 21 Yanıtla
 • unal kayaer: Tamamen algı haber. CHP ve Demlendigi dem in ortaya attığı dedikodu. Güya kendilerince seçmenin aklını bulandiracaklar . 50 167 Yanıtla Selim Kayisi: Ünal Kayaer, demezler mi adama bunu söyleyen kişi Eski Ak parti millet vekili diye. CHP nin algı ile ne alakası olabilir. 52 3 Yağız KORKMAZ: Ağzına sağlık Unal kayaer. kendilerinden olanı hükümetin bir işini beğendi diye tvlerden dışlayan bu zihniyet, sözcü tv ye başka hangi amaçla yeniden refahın adayını çıkaracaktı. 9 36
 • Mehmet Aydın: Fatih Erbakan babanın kemikleri sızlıyor Boş ver Dünya menfaatini Biraz doğru yürü 179 24 Yanıtla Whatisup Up: Ne zırvalıyosun olum. ortaya bir kemik atmışlar sende atlıyorsun. 6 26
 • Necati Kaya: Bir teneke altina ne secime girerler,nede siyaset yaparlar. Genetik diye bir bilim var. 123 17 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Gökan Zeybek:
  19:09 Gökan Zeybek: "İktidar Belediyeleri Cezalandırmanın Milleti Cezalandırmak Olduğunu Görmeli"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, iktidarın yurt içi ve yurt dışından yüksek maliyetlerle borçlandığı bedelleri öderken her türlü kaynağı kullandığına dikkati çekti, tasarrufa yerel yönetimlerin kaynaklarını kısarak yönelmemesi gerektiğini vurguladı, Zeybek, "İktidarın, belediyeler üzerinden yapacağı cezalandırmanın milleti cezalandırmak olduğunu görmesi gerekir" dedi.

 • Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi
  19:09 Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi

  Esenler'de 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi Festivalde Gazzeli ve Esenlerli çocuklar dünya barışı için ekmek pişirdi Esenler Belediyesi tarafından 14. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali düzenlendi.

 • Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor
  19:08 Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da, yapımına başlanan çarşı projesinde inşaatlar hızla ilerliyor. AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yapılan açıklamada çarşı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ve çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Proje kapsamında Bakırcılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Şire Pazarı'nın yeniden inşa edileceği ve çalışmaların hızla ilerlediği ifade edildi. Malatya'ya bugüne kadar yapılan yatırımların miktarı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

 • İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi
  19:07 İHH ve Özgürlük Filosu Gazze'yi Unutma Yürüyüşü Düzenledi

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu tarafından Beyazıt Meydanı'ndan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne "Gazze'yi Unutma" yürüyüşü düzenlendi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  18:44 Dışişleri Bakanı Fidan: "Irak'ın savaşla, çatışmalarla anılmasını istemiyoruz"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak'ın iç karışıklarla, savaşla, çatışmayla anılmasını istemediklerini belirtti. Fidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Irak ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin Irak ile ilişkilerini geliştirmek ve kurumsallaştırmak istediklerini ifade etti.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  18:42 Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Ahmet Akın başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 • Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar
  18:39 Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü büyük bir heyetle önce Bağdat’ı sonra Erbil’i ziyaret edecek.

 • Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi
  18:33 Bakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Merzuk ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Moritanya Dışişleri Bakanı Muhammed Salim Vild Merzuk ile görüşmek üzere bir araya geldi. İki bakan arasında gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi
  18:33 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi

  İHH İnsani Yardım Vakfı Adıyaman Şubesi öncülüğünde Demokrasi Parkı'nda toplanan katılımcılar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Grup, İsrail aleyhine sloganlar atarak ve tekbir getirerek tepkilerini dile getirdi. İHH Adıyaman Şube Başkanı Mücahit Tekin, basın açıklamasında Filistinlilerin yıllardır İsrail'in zulmüne maruz kaldığını belirtti ve insanlığın kaybedilmesinin telafisi mümkün olmayan bir hüsran olduğunu vurguladı. Ayrıca, Gazze'deki savaşın sadece bir dinin mensuplarına yönelik olmadığını ve İslam ümmetinin her ferdinin sorumluluk taşıdığını ifade etti.


Advertisement