Saadet Partisi Halkla Kucaklaşma Programı - Son Dakika
Politika

Saadet Partisi Halkla Kucaklaşma Programı

Saadet Partisi Halkla Kucaklaşma Programı

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan halkla kucaklaşma programında konuşan eski milletvekili Muhammet Polat, Paris’teki saldırıyı değerlendirdi.

16.01.2015 13:46

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan halkla kucaklaşma programında konuşan eski milletvekili Muhammet Polat, Paris'teki saldırıyı değerlendirdi.

Saadet Partisi tarafından Türkiye genelinde başlatılan halkla kucaklaşma programları kapsamında Zonguldak'ta program düzenlendi. Programın Zonguldak ayağındaki koordinatörlüğü ise Saadet Partisi eski Aydın Milletvekili Muhammet Polat üstlendi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Polat, dünya ve Türkiye gündemini değerlendirdi. Programın detaylarını aktaran Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar; "Halkla kucaklaşma adına yapmış olduğumuz bir toplantımız var. Bu gün bu programımızı Türkiye'nin bütün illerinde ve bütün ilçelerinde aynı anda başlattık. Saadet Partisi olarak halkla kucaklaşma programı yapıyoruz. Bu kapsamda da Aydın Milletvekilimiz Muhammet Kulak aramızdalar. Bu programımızın başında genel merkez sorumlumuz olarak bulunmaktadır" diye konuştu.

Üç günlük program kapsamında Zonguldak'ta bütün kesimlerle bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunacaklarını ifade eden Saadet Partisi Aydın Eski Milletvekili Muhammet Polat, "Saadet Partisi'nin genel merkezi olarak düzenlenen halkla kucaklaşma programını icra etmek üzere bir arada bulunmaktayız. 3 günlük program çerçevesinde bütün illerimizde değişik halk kesimleriyle buluşup sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz. Yapılacak olan kanaat önderleri, STK'lar, esnaf, mahalle ziyaretleri ile halkımızla birebir görüşme ve sorunları yerinde dinleme halkın nabzını tutma, halkın beklentilerini bir kez daha tespit etme ve bunların çözümü konusunda fikir alışverişinde bulunarak son derece önemli bir çalışma yapacağız. Beş ay sonra genel seçimler yapılacaktır. Her seçim önemlidir, bu seçim bizce daha önemlidir" dedi.

"SALDIRI OLAYLARINI TASVİP ETMİYORUZ"

7 Ocak 2014 günü Paris'te bulunan Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan Polat, Saadet Partisi olarak bu gibi saldırı olaylarını tasvip etmediklerini ifade etti. Saldırıyı gerçekleştirenlerin ölü olarak ele geçirilmesi olayını da tasvip etmediklerini dile getiren Muhammet Polat, şöyle devam etti:

"Gündemdeki en sıcak konu Paris'te geçtiğimiz hafta bir dergiye yapılan saldırı sonucu; dergide çalıştığı söylenen 12 kişinin hayatını kaybetmesidir. Saldırgan oldukları iddia edilen iki kişi yapılan operasyonda ölü olarak ele geçirilmiştir. Saadet Partisi olarak bu gibi saldırı olaylarını tasvip etmediğimizi her vesile ile ifade ediyoruz. Bu saldırıyı ve saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen iki kardeşin ölü olarak ele geçirilmesi olayını da tasvip etmiyoruz. Zanlıların sağ olarak ele geçirilmesi ve adalet önüne çıkarılarak olayın arkasında kimlerin bulunduğunun da tespit edilerek gerçek suçluların belirlenmesi gerekirdi. Bu yapılmamıştır. Son 10 yılda İslam coğrafyasında 12 milyon insan öldürülürken ses çıkarılmazken, sadece 12 kişinin öldürülmesinden dolayı Paris'te birçok ülkenin devlet ve hükumet başkanlarının da katılımıyla bir yürüyüş düzenlendi. Bu yürüyüşün hemen arkasından Hz. Peygamber hakkındaki hakaret içeren karikatürün bulunduğu derginin milyonlarca sayıda basılması hem tahrik ve provokatif hem de Batı'nın çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyması bakımından ibret vericidir."

SAADET PARTİSİ'NDEN ÖNERİLER

2014 yılından geriye sömürü, savaş, çatışma, kan ve gözyaşı kaldığını dile getiren Eski Milletvekili Muhammet Polat, Saadet Partisi'nin önerilerini de şöyle sıraladı:

"Gönlümüz isterdi ki 2014 yılı güzel hatıralarla tarihteki yerini alsın. İsterdik ki sevinçlerimiz ve umutlarımız acılarımızdan daha fazla olsun. Bütün dünyaya huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun. Ama tam tersine 2014 yılından kalan tek şey; sömürü, savaş, çatışma, kan ve gözyaşıdır. Bu gün geldiğimiz noktada ekonomi; bütünüyle bıçak sırtındadır. Resmi işsizlik oranı 10.5 olmuştur. Üretim, istihdam ve ihracata dayalı bir ekonomi uygulanmalıdır. Ekonominin bünyesindeki faiz mikrobundan kurtularak faizsiz ekonomik düzene geçilmelidir. Devlet-millet kaynaşması sağlanmalıdır. Kamplaşma, kutuplaşma ve kavgaya son verilmelidir. Herkese refah anlayışıyla, ülkenin imkanlarından herkesin adaletli bir paylaşımla faydalanması sağlanmalıdır. Bütün çalışanlara, işçiye, memura, emekliye, engelliye insanca yaşama imkanı sağlanmalıdır. Şahsiyetli dış politika, lider ülke Türkiye ideali ile bağımsız politika uygulanmalıdır."

Toplantı, açıklamaların ardından sona erdi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Saadet Partisi Halkla Kucaklaşma Programı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement