Sağduyu Çağrısı Yapan Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin - Son Dakika
Politika

Sağduyu Çağrısı Yapan Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin

Sağduyu Çağrısı Yapan Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde yaşananlar nedeni ile herkesi sağ duyuya çağırarak, "Hiç kimse kardeş kavgası çıkaracağını ümit etmesin" dedi.

03.01.2012 16:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde yaşananlar nedeni ile herkesi sağ duyuya çağırarak, "Hiç kimse kardeş kavgası çıkaracağını ümit etmesin" dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıl dönümü törenleri sonrası gazetecilerle bir araya geldi. Şandır, son günlerde yaşanan olaylardan sonra ortaya çıkan gelişmelerin Türkiye ve milletin geleceği açısından büyük tehdit ve tehlike olduğunu söyledi.

"HERKESİ SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUZ"

Şandır, MHP olarak herkesi sağduyulu olmaya azami sorumluluk anlayışı ile hareket etmeye davet ettiklerini dile getirerek, "Hiç kimse, hiçbir sebepten dolayı Türk Milleti'ne ve Türkiye Cumhuriyeti devletine meydan okumaya cüret etmemelidir. Rüzgar eken fırtına biçer. Bu yaşananların sonunda devletimiz ve görevli olanların gereğini yaparak bu ayrılıkçı rüzgarları durdurmasını ve ülkemizin geleceği açısından alınması gereken tedbiri almasını bekliyoruz. Herkesi sağduyulu olmaya sorumluluk içinde hareket etmeye, ülkenin ve milletin birliğine özen göstermeye davet ediyoruz" dedi.

"KAYMAKAMA UZANAN ELLER DEVLETİMİZ TARAFINDAN MUTLAKA KIRILACAKTIR"

Bir gazetecinin Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yönelik saldırı ile ilgili BDP'li Hasip Kaplan'ın suçlandığını hatırlatması üzerine Şandır, "Türkiye Cumhuriyeti devleti büyüktür. Bu devlet kolay kurulmamıştır ve asla yıkılmayacaktır. Bu topraklarımızın bedelini atalarımız kanla ödeyerek vatanlaştırdılar. Ne bir tek çakıl taşımızdan ne bir tek insanımızdan vazgeçmeyiz. Bu ayrılıkçı hareketi kışkırtanlar, bunu özgürlük hareketi ve demokratik bir davranış olarak değerlendirenler yanlış yapmaktalar. Devletin kaymakamına uzanan o eller mutlaka devletimiz tarafından kırılacaktır. Millet adına yetki kullanan herkes sorumludur. Sağduyulu davranmak ülkenin birlik ve beraberliğini her şeyin önünde görmek mecburiyetindedir. Ama herkes bilmedir ki bu devlet güçlüdür. Hiç kimse bu toprakları parçalayacağını, bu milleti birbirine düşürüp kardeş kavgası, iç savaş çıkartacağını ümit etmesin, cüret etmesin. Herkes sağduyulu olmalı. Sorumluluk anlayışı ile hareket etmeli" diye konuştu. - Mersin

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Sağduyu Çağrısı Yapan Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement