Son dakika Rum haberleri, Rum son dakika, son dakika Rum

Son Dakika Rum Haberleri

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ile görüştü
  14:12 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev'le bir araya geldi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile görüştü
  13:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu için Türkiye'de bulunan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile ayrı ayrı görüştü. Görüşmelerde Türkiye ile Türkmenistan ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ile İsrail'in masum sivillere yönelik sistematik saldırıları ele alındı. Erdoğan daha sonra Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile bir araya geldi.

 • KKTC Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe'nin eşi Akan Kürşat beraat etti
  21:34 KKTC Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe'nin eşi Akan Kürşat beraat etti

  İtalya'da tutuklanan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne iade edilen KKTC Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe'nin eşi Akan Kürşat, KKTC'de Rum mallarının yasa dışı satışına ilişkin suç işlemediği gerekçesiyle beraat etti. Mahkeme, Kürşat'ın tüm suçlardan beraatine karar verdi ve teminat şartlarını iptal etti.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden Kanlı Nigar müzikali
  11:30 Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden Kanlı Nigar müzikali

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun önemli eserlerinden Kanlı Nigar müzikalini son kez sahneleyecek. Cem İdiz'in besteleriyle sahnelenecek olan müzikal, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak. Eserde, kocasından şiddet görmüş bir kadının hikayesi anlatılıyor. Müzikali Haldun Özörten yönetirken, orkestra şefliğini Ömer Yöndem üstlenecek. Biletler, opera gişeleri ve biletinial.com adresinden temin edilebilir.

 • Erzincan'da Bilinçli Nesiller Projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı
  10:14 Erzincan'da Bilinçli Nesiller Projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı

  Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan 7/24 Bilinçli Nesiller Projesi kapsamında, Çocuk İzlem Merkezi Koordinasyon Kurulu kararına istinaden bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitimde, çocuk izlem merkezinin işleyişi ve çocuk haklarının ihlalleri konusunda paydaş kamu kurum personelleri, Hukuk Fakültesi öğrencileri ve stajyer avukatlara bilgi verildi.

 • Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor
  28 Şub Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen milli gün resepsiyonunda yaptığı konuşmada, Türkiye ve Bulgaristan'ın başarılarının ve sorumluluklarının ortak olduğunu vurgulayarak, iki ülkenin refah ve esenliği için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Yılmaz, son dönemde gerçekleştirilen üst düzey ziyaretlerin ilişkileri güçlendirdiğini ve Türkiye ile Bulgaristan arasındaki çok yönlü işbirliğinin derinleşmeye devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarının ülkenin gelişimine katkı sağlamasını önemsediğini ve desteklediğini söyledi.

 • KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre Kırşehir'de konferansa katıldı
  28 Şub KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre Kırşehir'de konferansa katıldı

  KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre, Kırşehir'de düzenlenen 'Dünden Bugüne Kıbrıs Türklerinin Haklı Mücadelesi' konferansına katıldı. Töre, Kırşehir'deki programında tarihi yapıları ziyaret etti ve konferansta Kıbrıs Türklerinin mücadelesini anlattı.

 • KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre: Dünya 'beşlere' kalmayacaktır
  28 Şub KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre: Dünya 'beşlere' kalmayacaktır

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs Türklerinin haklı mücadelesini anlattığı konferansta, dünyanın emperyalistlere ve sömürgecilere aldanmayacağını vurgulayarak, Türkiye'nin egemenlikten, bağımsızlıktan ve vatan sevgisinden taviz vermeyeceğini belirtti. Töre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde dünyanın beşlere kalmayacağını söyledi.

 • Türkçe, Romanya'da Tercih Edilen Bir Ders Haline Geliyor
  28 Şub Türkçe, Romanya'da Tercih Edilen Bir Ders Haline Geliyor

  Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen Tercihim Türkçe Projesi ile Romanya'da Türkçe dersleri başladı. Proje kapsamında Bükreş'teki 6 okulda Türkçe öğretimi yapılıyor. Proje, Romanya geneline yayılmayı hedefliyor.

 • Bakan Ersoy, 'Geleceğe Miras Stratonikeia-Lagina-Labranda Projesi' tanıtımında konuştu Açıklaması
  27 Şub Bakan Ersoy, "Geleceğe Miras Stratonikeia-Lagina-Labranda Projesi" tanıtımında konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Kutsal Alanı için 900 milyon lira, Labranda Kutsal Alanı için 600 milyon lira olmak üzere toplam 1,5 milyar lira ödenek ayrılmıştır.

 • Devlet Tiyatroları, Konya ve İzmir'de yeni oyunlarını sahneleyecek
  26 Şub Devlet Tiyatroları, Konya ve İzmir'de yeni oyunlarını sahneleyecek

  Devlet Tiyatroları, Konya'da 'Engel' adlı çocuk oyununun prömiyerini yapacak. İzmir Devlet Tiyatrosu ise 'Münasebetsiz' adlı oyunun prömiyerini gerçekleştirecek. Her iki oyunun da başarılı bir ekip tarafından sahneleneceği belirtildi.

 • Türk vatandaşlığına geçmek istiyordu! Gaziantep FK Sumudica'ya yol verdi
  26 Şub Türk vatandaşlığına geçmek istiyordu! Gaziantep FK Sumudica'ya yol verdi

  Gaziantep FK, teknik direktör Marius Sumudica ile yollarını ayırma kararı aldı. Süper Lig'in 27. haftasında alınan bu kararın resmi olarak açıklanması bekleniyor. Sumudica, bu sezon 26 maça çıkarken 1 galibiyet, 6 beraberlik ve 10 mağlubiyet aldı.

 • Tarihi kilisede define arayan 3 kişi suçüstü yakalandı
  26 Şub Tarihi kilisede define arayan 3 kişi suçüstü yakalandı

  Kayseri'nin Talas ilçesinde bulunan tarihi kilisede define aramak için kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı. Kilisenin bahçesinde yaklaşık 8 metre derinliğinde çukur açan 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin Restorasyonu Yüzde 80 Tamamlandı
  26 Şub Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin Restorasyonu Yüzde 80 Tamamlandı

  Zeytinburnu'nda çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Balıklı Rum Hastanesi'nin içinde yapılan restorasyonun yüzde 80 tamamlandığı bildirildi. Hastanenin Haziran ayında tekrar hizmete açılması hedefleniyor.

 • Kayseri'de tarihi kilisede kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı
  26 Şub Kayseri'de tarihi kilisede kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı

  Kayseri'nin Talas ilçesinde bulunan tarihi kilisede define aramak için kaçak kazı yapan 3 kişi, Talas Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince suçüstü yakalandı. Kilisenin bahçesinde yaklaşık 8 metre derinliğinde çukur açan 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Ahşap oyma ustası Hanifi Bereket, Sakarya'da minber mihraplara Selçuklu ve Osmanlı motifleri işliyor
  25 Şub Ahşap oyma ustası Hanifi Bereket, Sakarya'da minber mihraplara Selçuklu ve Osmanlı motifleri işliyor

  Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Hanifi Bereket, Sakarya'da bulunan atölyesinde minber ve mihrapları ahşap oyma sanatıyla süslemektedir. Bereket, Selçuklu ve Osmanlı motiflerini eserlerinde kullanarak talebe göre dekoratif ürünler de yapmaktadır. Ancak, 45 yıldır sürdürdüğü işi devam ettirecek çırak bulamamanın üzüntüsünü yaşamaktadır.

 • İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak
  25 Şub İstanbul Bu Hafta Sanat Dolu Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak

  İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklerle, yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak. Emin Barın'ın sergisi, Mehmet Arif Vural'ın hüsn-i hat sergisi, Magnum'un özel sergisi, dans gösterileri, söyleşiler, konserler ve tiyatro oyunları gibi birçok etkinlik sanatseverlerle buluşacak.

 • Sumudica: Ligde kalacağımızı düşünüyorum, bunun için savaşmamız gerekiyor
  24 Şub Sumudica: Ligde kalacağımızı düşünüyorum, bunun için savaşmamız gerekiyor

  Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, 2-0 mağlup bitirdikleri RAMS Başakşehir maçının ardından, 'Ligde kalacağımızı düşünüyorum, bunun için savaşmamız gerekiyor' dedi. Gaziantep Futbol Kulübü, Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında sahasında karşılaştığı Başakşehir'e 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, galip gelemedikleri için üzgün olduklarını söyledi.

 • Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica: Ligde kalacağımızı düşünüyorum
  24 Şub Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica: Ligde kalacağımızı düşünüyorum

  Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, Başakşehir maçının ardından yaptığı açıklamada, takımın ligde kalacağına inandığını ve savaşmaları gerektiğini söyledi. Sumudica, maçta iyi oynadıklarını ve galibiyeti hak ettiklerini belirtti. Takımın performansından memnun olduğunu ve birkaç maçlık seri yaparak üst sıralara çıkacaklarını düşündüğünü ifade etti.

 • Türk Kadınının Zarafeti Podyumda
  24 Şub Türk Kadınının Zarafeti Podyumda

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı programları çerçevesinde düzenlenen 'Beylikten Cumhuriyete Anadolu Giysileri' defilesi ve '100.Yıl Sergisi'nde, beylik döneminden Selçuklu dönemine, Osmanlı döneminden Cumhuriyet dönemine kadar Türk kadınının giyim kuşamdaki estetik ve zarafeti gözler önüne serildi.

 • AK Parti Milletvekili Murat Baybatur, Yunanistan temsilcisine cevap verdi
  23 Şub AK Parti Milletvekili Murat Baybatur, Yunanistan temsilcisine cevap verdi

  AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen AGİTPA toplantısında Yunanistan temsilcisine cevap vererek, asılsız iddiaları reddetti. Baybatur, Kıbrıs konusunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin egemen eşitlik ve uluslararası statü taleplerini vurguladı. Ayrıca, BM Güvenlik Konseyi'nin çözüme yardımcı olacak bir yaklaşıma yatırım yapması gerektiğini belirtti.

 • İsrail'in Gazze'deki saldırılarında kadın ve çocuk ölümleri Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katı
  23 Şub İsrail'in Gazze'deki saldırılarında kadın ve çocuk ölümleri Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katı

  Uluslararası Adalet Divanında soykırımla yargılanan İsrail'in 7 Ekim 2023'ten beri saldırı düzenlediği Gazze Şeridi'nde kadın ve çocuk ölümlerinin, 2 yıldır süren Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katından fazla olması, burada yaşanan vahşeti gözler önüne seriyor. İsrail'in saldırılarında, 29 bin 410 Filistinli öldürüldü, 69 bin 465 kişi yaralandı. Saldırılarda öldürülenlerin en az 12 bin 660'ını çocuklar, 8 bin 570'ini kadınlar oluşturuyor.

 • Sarıyer'de Halk Buluşmasında Konuşan İmamoğlu: 'Bunlar Bir Kişiyi Arkalarına Almış, O Bir Kişi de Milleti Tehdit Ediyor'
  21 Şub Sarıyer'de Halk Buluşmasında Konuşan İmamoğlu: "Bunlar Bir Kişiyi Arkalarına Almış, O Bir Kişi de Milleti Tehdit Ediyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkan adayı Mustafa Oktay Aksu ile birlikte önce ilçe turu yaptı, sonra Çayırbaşı’nda halkla buluştu. Daha önce sıfır olan bazı hizmetleri kendi dönemlerinde başlattıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Bunlar, bir kişiyi arkalarına almış, o bir kişi de milleti tehdit ediyor.‘Oy verirsen hizmet veririm’ diyor. Biz de diyoruz ki, ‘Oy versin, vermesin; milletimize hizmet etmek onurdur. Biz milletimize hizmet ede ede kazanacağız. Bizim için esas olan, gönül kazanmak; onlar için esas alan, sadece oy almak” dedi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda iki devletli çözümden başka çaremiz yok
  21 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda iki devletli çözümden başka çaremiz yok

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda, iki devlet esasına dayalı bir çözümden başka çaremiz yoktur. Barışın, huzurun ve güvenliğin devam etmesi için mutlak surette iki devletli çözüm şarttır. Türkiye Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği işbirliğiyle Bağcılar Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 'İzler Silinmeden' isimli Kıbrıs fotoğraf sergisi açıldı.

 • KKTC'li Bakanlar Ertuğruloğlu ve Amcaoğlu, Kocaeli'de sanayicilerle buluştu
  21 Şub KKTC'li Bakanlar Ertuğruloğlu ve Amcaoğlu, Kocaeli'de sanayicilerle buluştu

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı. Ertuğruloğlu, Kıbrıs Türk halkının Türkiye'den öğrenmesi gereken dersler olduğunu belirtirken, Amcaoğlu ise yeni düzenlemelerle yatırımların kolaylaştırılacağını ve KKTC'nin dünyaya açılmasını sağlayacaklarını ifade etti.

 • Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin restorasyonu tamamlandı
  21 Şub Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin restorasyonu tamamlandı

  Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin yangın sonucu kullanılamaz hale gelen dış cephesindeki restorasyon tamamlandı. İçerideki tadilat işlemleri ise devam ediyor. Hastanenin ihtiyarhane binasında yapılan tadilatın yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.

 • Bulgaristan Cumhurbaşkanı: Silahlı kuvvetlerimizin en önemli meselesi kadro yetersizliği
  20 Şub Bulgaristan Cumhurbaşkanı: Silahlı kuvvetlerimizin en önemli meselesi kadro yetersizliği

  Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Genelkurmay Başkanlığının himayesinde yapılan yıllık toplantıda silahlı kuvvetlerin genel durumunu ele aldı. Radev, ülkenin savunma yeteneklerinin planlanmasında karmaşık ve hantal satın alma prosedürlerinin olduğunu belirterek, silahlı kuvvetlerin en önemli sorununun kadro yetersizliği olduğunu vurguladı. Savunma Bakanı Tagarev ise ordudaki kadro eksikliğinin ertelenemez bir sorun olduğunu ifade etti. Genelkurmay Başkanı Eftimov ise Bulgaristan'ın savunma sektörüne yeterli yatırım yapmadığını ve toplumsal destek gerektiğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor
  20 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin gelişebilmesi ve Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdüğünü belirtti. TÜRKSOY ve KKTC Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Rauf R. Denktaş'ı Anma Toplantısı'na katılan Yılmaz, Denktaş'ın liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla tarihteki müstesna yerini her zaman muhafaza edeceğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor
  20 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gelişebilmesi ve Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın anma toplantısında yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türkü'nün varoluş mücadelesine önderlik eden Denktaş'ın eserlerinin hala yaşadığını vurguladı ve Kıbrıs Türkü'nün egemenlik ve özgürlüğü için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

 • İlk kez kadın güzellik yarışmasına katılan Suudi Arabistan'ın adayı pozlarıyla büyüledi
  20 Şub İlk kez kadın güzellik yarışmasına katılan Suudi Arabistan'ın adayı pozlarıyla büyüledi

  Suudi Arabistan, ülkeyi yöneten Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın reform hareketlerinden sonra ilk kez kadın güzellik yarışmasına katıldı. Miss Asia 2024'e Suudi Arabistan'dan aday olan Rumi Al-Qahtani isimli genç kız, verdiği pozlarla görenleri büyüledi.

 • Suudi Arabistan, ilk kez güzellik yarışmasına katıldı
  20 Şub Suudi Arabistan, ilk kez güzellik yarışmasına katıldı

  Suudi Arabistan, ilk kez kadın güzellik yarışmasına katıldı. Miss Asia 2024'e Suudi Arabistan adına Rumi Al-Qahtani isimli genç kız aday oldu. Genç kızın, saçlarını podyumda savurarak yürümesi ise ''Özgürlük işareti'' olarak yorumlandı.

 • İBB Meclisi Sarıyer ve Ataşehir'de kentsel dönüşüm kararını oy birliğiyle onayladı
  19 Şub İBB Meclisi Sarıyer ve Ataşehir'de kentsel dönüşüm kararını oy birliğiyle onayladı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, Sarıyer ve Ataşehir'de kentsel dönüşüm kararını oy birliğiyle onayladı. Sarıyer'de 200 bin hak sahibini ilgilendiren kararla tapuların verilmesi ve deprem riskine karşı kentsel dönüşümün önü açıldı. Ataşehir'de ise 25 yıldır beklenen imar planları onaylandı ve deprem riski taşıyan evlerin kentsel dönüşümüne imkan sağlandı.

 • Samsunspor'un Alman Teknik Direktörü Markus Gisdol, Süper Lig'deki En Başarılı Yabancı Hoca Oldu
  19 Şub Samsunspor'un Alman Teknik Direktörü Markus Gisdol, Süper Lig'deki En Başarılı Yabancı Hoca Oldu

  Markus Gisdol, Samsunspor'un başında aldığı başarılı sonuçlarla Süper Lig'deki en başarılı yabancı teknik direktörler arasına girdi. Gisdol, takımı ateş hattından uzaklaştırarak orta sıralara taşıdı ve maç başına 1,61 puan ortalamasıyla diğer 5 yabancı teknik direktörün önüne geçti.

 • Giresun'un Yağlıdere ilçesinden ABD'ye göç eden ilk gurbetçiye anıt
  17 Şub Giresun'un Yağlıdere ilçesinden ABD'ye göç eden ilk gurbetçiye anıt

  Giresun'un Yağlıdere ilçesinden Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) göç eden ilk gurbetçi İzzet Aydın'ın oğlu Sebahattin Aydın, ilçenin göç hikayesinin anlatıldığı anıt inşa ettirdi. Anıtta, babası Aydın ve onun ABD'ye göç etmesini sağlayan Lefter Çemberci'nin hikayesi yer alıyor. Yağlıdere ilçesi ABD'ye göç eden vatandaşları ile ön plana çıkıyor. Yıllar önce Yağlıdere'den ABD'ye başlayan göç günümüzde ikinci nesille de devam ediyor. Göç edip azimle çalışarak çoğu iş yeri sahibi olan gurbetçiler, sık sık memleketlerini ziyaret edip özlem gideriyor.

 • Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz
  16 Şub Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Nesrin Baş, Rumen rakibi Alexandra Anghel'i mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Baş, başarısını Türk kadınının gücünü göstermek için bir adım olarak değerlendirdi ve hedefinin İstiklal Marşı okutmak ve bayrağı dalgalandırmak olduğunu belirtti. Başarıya ulaşmasında emek veren hocalarına ve ailesine teşekkür etti ve daha güzel başarılara adım adım ilerlemeyi umduğunu ifade etti.

 • Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz
  16 Şub Nesrin Baş: Her zaman Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceğiz

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Nesrin Baş, Rumen rakibi Alexandra Anghel'i mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Baş, başarısının ardından Türk kadınının gücünü göstermeye devam edeceklerini söyledi.

 • Nesrin Baş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı
  16 Şub Nesrin Baş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

  Türk güreşçi Nesrin Baş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 72 kilo finalinde Rumen rakibi Alexandra Anghel'i 5-1 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Baş, çeyrek finalde Rus sporcu Viktoria Radzkova'yı 7-0, yarı finalde ise Polonyalı Viktoria Choluj'u 2-1 yenerek finale çıkmıştı.

 • Fatma Şahin, seçim beyannamesini 'Güçlü Gaziantep' sloganıyla duyurdu
  16 Şub Fatma Şahin, seçim beyannamesini "Güçlü Gaziantep" sloganıyla duyurdu

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin, 2024-2029 yıllarında hayata geçireceği projeleri tanıttı. Şahin, altyapı, içme suyu, ulaşım, çevre, ticaret merkezleri, sosyal, kültürel, tarım, spor ve tesis projelerini 'Güçlü Gaziantep' sloganıyla duyurdu.

 • Beşiktaş Safi Çimento Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Kupası'nda ikinci maçına çıkacak
  16 Şub Beşiktaş Safi Çimento Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Kupası'nda ikinci maçına çıkacak

  Beşiktaş Safi Çimento Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Kupası son 16 turu ikinci maçında Macaristan temsilcisi FTC-Green Collect ile karşılaşacak. İstanbul'daki ilk maçı kaybeden Beşiktaş, çeyrek finale yükselmek için mücadele edecek.

 • Gaziantep FK'nin gol kralı Dragus: 'Süper Lig'in kalitesinden bahsederek gollerime devam etmek istiyorum'
  16 Şub Gaziantep FK'nin gol kralı Dragus: 'Süper Lig'in kalitesinden bahsederek gollerime devam etmek istiyorum'

  Gaziantep FK'nin gol kralı Dragus, Türkiye'de olmaktan mutlu olduğunu ve Süper Lig'in kalitesini övdü. Dragus, gol atmanın yanı sıra takımın kazanmasının da önemli olduğunu belirtti ve Samsunspor maçında galip gelmek istediklerini söyledi. Ayrıca, Türk liginin dünyanın en iyi liglerinden biri olduğunu ve futbola olan ilginin Türkiye'de iyi olduğunu ifade etti.

 • Evin Demirhan Yavuz, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı
  15 Şub Evin Demirhan Yavuz, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 50 kiloda mücadele eden Evin Demirhan Yavuz, finalde Azerbaycanlı Mariya Stadnik'e tuşla mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Yavuz, çeyrek finalde Rumen Ana Maria Pirvu'yu tuşla mağlup ederek yarı finale yükseldi ve burada Bulgar Miglena Georgieva Selishka'yı 4-3 yenerek finale çıktı. Ancak finalde Stadnik karşısında başarılı olamayan milli güreşçi, turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

 • Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Türk vatandaşı olmak istediğini açıkladı
  15 Şub Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Türk vatandaşı olmak istediğini açıkladı

  Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, Türk vatandaşı olmak istediğini ve ismini Tayyip Memik olarak değiştirebileceğini söyledi. Sumudica, Samsunspor maçının hazırlıklarını sürdüren takımın hedefinin galibiyet olduğunu belirtti.

 • Sumudica, Türk vatandaşı olursa adının önüne ekleyeceği isimleri söyledi
  15 Şub Sumudica, Türk vatandaşı olursa adının önüne ekleyeceği isimleri söyledi

  Gaziantep FK'nin Teknik Direktörü Marius Sumudica, Türk vatandaşlığına geçmek istediğini ve adına ''Tayyip'' ve ''Memik'' ön isimlerini eklemek istediğini dile getirdi.

 • Kayseri'de Tarihi Yetimhanede Restorasyon Kursları Veriliyor
  15 Şub Kayseri'de Tarihi Yetimhanede Restorasyon Kursları Veriliyor

  Kayseri'nin tarihi ilçesi Talas'ta bulunan 117 yıllık Rum yetimhanesinin bahçesinde, taş, ahşap ve restorasyon ustası yetiştirmek amacıyla kurslar düzenleniyor. Kayseri Üniversitesi ve Talas Belediyesi iş birliğiyle kurulan Talas Restorasyon Eğitim Merkezi'nde teorik ve uygulamalı dersler veriliyor. Kursiyerler, eğitim sonunda alacakları sertifikalar sayesinde iş bulma imkanına sahip olacaklar.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50. Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, etkinlikte yaptığı konuşmada, KKTC Kıbrıs Barış Harekatı'nın büyük Türk siyasetine hizmet ettiğini ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştiğini belirtti. Etkinliğe Gaziantep Valisi, Gaziantep Üniversitesi Rektörü ve diğer yetkililerin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, 'Doğu Akdeniz'de büyük Türk siyasetine hizmet eden KKTC Kıbrıs Barış Harekatı ile gerçek oldu' dedi. Etkinliğe, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

 • Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Ahi Evran'ın Sesi: Esnafın Türküsü' programı düzenlendi
  13 Şub Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Ahi Evran'ın Sesi: Esnafın Türküsü' programı düzenlendi

  Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırma Merkezi Halk Dansları Topluluğu tarafından düzenlenen 'Ahi Evran'ın Sesi: Esnafın Türküsü' gösterisi, Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa birçok sanatsever katıldı ve gösteri izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Gösteri, Rektör Erdal'ın çiçek ve belge takdim etmesiyle sona erdi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş depremlerini anlattı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş depremlerini anlattı

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat 2023 tarihini anarak, hayatını kaybedenleri anacaklarını söyledi. Tatar, Adıyaman'da depremde yıkılan İsias Otel'in enkaz alanını ziyaret etti ve acıyı paylaştıklarını vurguladı. Ayrıca, Türk yargısına olan güvenini ifade ederek, adaletin yerini bulmasını umduklarını belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı İsias Otel Enkazını Ziyaret Etti
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı İsias Otel Enkazını Ziyaret Etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Esin Tatar, Adıyaman'da bulunan İsias Otel enkazını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Tatar, depremin Kıbrıs Türk'ü için büyük bir acı olduğunu belirtti ve adaletin yerini bulması için gerekli değerlendirmenin yapılacağını vurguladı.

 • DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ
  12 Şub DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

  'DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıldönümü töreninin ardından Kapıçam Şehir Mezarlığı'na geçti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk dünyasının Akdeniz'e açılan bir penceresi
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk dünyasının Akdeniz'e açılan bir penceresi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta düzenlenen etkinliklerde yaptığı konuşmada, Kıbrıs'ın Türk dünyasının Akdeniz'e açılan bir penceresi olduğunu ve siyasi, ekonomik ve denizlerdeki haklarının fevkalade önemli milli bir değer olduğunu belirtti. Tatar, KKTC'nin Türkiye'nin desteğiyle uluslararası toplantılara katıldığını ve Kıbrıs'ın stratejik önemine vurgu yaptı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kıbrıs'ta barış anlaşması ancak egemenliklerin tanınmasıyla olur
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kıbrıs'ta barış anlaşması ancak egemenliklerin tanınmasıyla olur

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere kente giderken yaptığı açıklamada, Kıbrıs'ta bir barış anlaşmasına imza atılacaksa, bu ancak karşılıklı olarak egemenliklerin tanınmasıyla mümkün olabileceğini belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü kutlamalarında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal ve milli çıkarları için birlikte geleceğe yürümekten mutluluk duyduklarını belirtti.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar müzikalini sahneleyecek
  12 Şub Antalya Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar müzikalini sahneleyecek

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun önemli eserlerinden Kanlı Nigar müzikalini Cem İdiz'in besteleriyle sahneleyecek. Eser, kocasından şiddet görmüş bir kadının hikayesini anlatıyor ve 15 Şubat'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluşacak. Müzikalde Antalya DOB korosu ve orkestrası da yer alacak.

 • Şefik Can Uluslararası Mevlana Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı H. Nur Artıran, Türk Edebiyatı Vakfı Sohbetleri'ne konuk oldu
  11 Şub Şefik Can Uluslararası Mevlana Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı H. Nur Artıran, Türk Edebiyatı Vakfı Sohbetleri'ne konuk oldu

  Sultanahmet'teki vakfın konferans salonunda gerçekleştirilen 'Mesnevi Sohbetleri' etkinliğinde konuşan Artıran, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin Mesnevi'yi yazmasına vesile olan müridi ve halifesi Hüsameddin Çelebi'nin çok üstün vasıflara sahip olduğunu söyledi. Hüsameddin Çelebi'nin hayatına ilişkin bilgiler veren Artıran, Mevlana'nın Çelebi hakkında pek çok güzel sözler söylediğini aktardı.

 • Gaziantep FK, transfer döneminde kadrosunu güçlendirdi
  10 Şub Gaziantep FK, transfer döneminde kadrosunu güçlendirdi

  Gaziantep Futbol Kulübü, ikinci transfer tescil döneminde 5 yeni futbolcu transfer ederken, 2 futbolcu ile yollarını ayırdı. Ligdeki kötü performansını düzeltmek için takviyeler yapan Gaziantep FK, yeni oyuncularıyla çıkış yakalamayı hedefliyor.

 • KKTC Dışişleri Bakanı: BM Temsilcisinden beklentimiz yok
  09 Şub KKTC Dışişleri Bakanı: BM Temsilcisinden beklentimiz yok

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs Şahsi Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar'dan "beklentisinin" olmadığını belirterek, "Ondan herhangi bir beklentimiz de yok. Olması da mümkün değil.

 • İBB Başkan adayı Kurum, Türkiye Ermenileri Patrikliğini ziyaret etti Açıklaması
  09 Şub İBB Başkan adayı Kurum, Türkiye Ermenileri Patrikliğini ziyaret etti Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Milletimizi yekvücut yapacak adımları ve İstanbul'umuzu yarınlara taşıyacak güçlü hedefleri hep birlikte kararlılıkla ortaya koyduk.

 • 900 yıllık Germir Mahallesi turizme kazandırılmayı bekliyor
  07 Şub 900 yıllık Germir Mahallesi turizme kazandırılmayı bekliyor

  Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı 900 yıllık Germir Mahallesi, tarihi yapılarıyla turizme açılmayı bekliyor. Mahallede bulunan eski evler ve üç kilise, turistlerin ilgisini çekiyor. Ancak definecilerin zarar verdiği bölge, harabe haline gelmiş durumda. Germir Mahallesi Muhtarı Ali Kapısız, mahallenin turizme kazandırılması için çaba gösterdiklerini ancak henüz sonuç alamadıklarını belirtti. Mahallenin tarihi yapılarının restore edilerek turizme açılması durumunda, yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

 • 900 Yıllık Germir Mahallesi Turizme Kazandırılmayı Bekliyor
  07 Şub 900 Yıllık Germir Mahallesi Turizme Kazandırılmayı Bekliyor

  Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı Germir Mahallesi, tarihi yapılarıyla turizme açılmayı bekliyor. Germir, kesme taşlardan yapılmış eski evleri ve üç kilisesiyle ünlüdür. Araştırmalar, yerleşim yerinin 12-13. yüzyılda kurulduğunu ortaya çıkardı. Germir, farklı kültürlerin bir arada dostça yaşadığı bir yer olarak bilinir. Ancak günümüzde definecilerin zarar verdiği bölge harabe haline gelmiştir. Germir Mahallesi Muhtarı Ali Kapısız, bölgenin turizme kazandırılmasıyla yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi olabileceğini belirtti.

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında Beylikdüzü ve Avcılar'da ziyaretlerde bulundu
  06 Şub İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında Beylikdüzü ve Avcılar'da ziyaretlerde bulundu

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında Beylikdüzü ve Avcılar'da ziyaretlerde bulundu. Kavuncu, deprem riskine dikkat çekerek, belediye ve hükümetin işbirliği yapması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Uluslararası 2024 Turizm ve Seyahat Fuarı'nı ziyaret eden Kavuncu, daha sonra Polat Tekstil ve Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Derneği'ni ziyaret etti. Kavuncu, siyasi partilerin ülke için çaba sarf ettiğini belirtti ve İstanbul'a daha iyi hizmet sunacaklarını söyledi.

 • İskenderun'da depremde hayatını kaybedenler için anma programları düzenlendi
  06 Şub İskenderun'da depremde hayatını kaybedenler için anma programları düzenlendi

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 6 Şubat 2023'teki depremlerde hayatını kaybedenler için anma programları düzenlendi. Kaymakamlık tarafından organize edilen ve depremin meydana geldiği saatte gerçekleştirilen 'Sessiz Yürüyüş'ün ardından, çok sayıda vatandaş yakınlarının mezarlarını ziyarette etti. Anma programları kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi ve hayatını kaybedenler için dua edildi.

 • İskenderun'da 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler anıldı
  06 Şub İskenderun'da 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler anıldı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde meydana gelen asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar, 04.17'de yapılan anma programıyla anıldı. Programa binlerce vatandaş katıldı ve depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

 • Hatay'da depremde yaşamını yitirenler için anma programları düzenlendi
  06 Şub Hatay'da depremde yaşamını yitirenler için anma programları düzenlendi

  Hatay'ın Arsuz ve Samandağ ilçelerinde 6 Şubat 2023 depremlerinde hayatını kaybedenler anısına çeşitli anma programları düzenlendi. Arsuz ilçesinde 'Sessiz Yürüyüş' adı altında Uluçınar Köprüsü'ne kadar yürüyüp burada 'deprem nöbeti' tutuldu. Samandağ ilçesinde ise 75. Yıl Parkı'nda anma etkinlikleri düzenlendi. Anma programlarında saygı duruşunda bulunuldu, dualar edildi ve helva dağıtıldı.

 • İskenderun'da depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi
  06 Şub İskenderun'da depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 6 Şubat 2023'teki depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için düzenlenen anma programında, katılımcılar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. Programda, farklı dinlere mensup din görevlileri de dua etti.

 • 66. Grammy Ödülleri... SAHİPLERİNİ BULDU!
  05 Şub 66. Grammy Ödülleri... SAHİPLERİNİ BULDU!

  Müzik dünyasının en prestijli ödülleri olan Grammy Ödülleri, Los Angeles'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecede birçok ünlü isim sahne aldı. Ayrıca, rapçi Killer Mike güvenlik görevlisine saldırdığı gerekçesiyle tutuklandı. Ödül kazananlar arasında Taylor Swift, Billie Eilish, Miley Cyrus ve Killer Mike gibi isimler yer aldı.

 • KKTC Başbakanı Üstel, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını eleştirdi
  05 Şub KKTC Başbakanı Üstel, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını eleştirdi

  KKTC Başbakanı Ünal Üstel, İsrail'in Gazze'de kadın çocuk demeden Filistinlileri katletmesini tepkisiz izlemesini eleştirerek, Türkiye'nin ana vatanları olmasının Filistin'den farklarını ortaya koydu. Üstel ayrıca, Rumların zihniyetinin değişmediğini ve dünyanın İsrail'in saldırılarını görmezden geldiğini belirtti.

 • Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi'nin 101. Yılı Tuzla'da Anıldı
  05 Şub Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi'nin 101. Yılı Tuzla'da Anıldı

  Türk ve Yunan halklarının karşılıklı yer değiştirmesinin 101'inci yıl dönümü, Tuzla'da düzenlenen etkinlikle anıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 'Devletler arasındaki bu anlaşma, şüphesiz bir anlaşmadan ibaret değildir. 1 milyon 700 bin insanın hikayesi; milyarlarca anı, sevinç, pişmanlık ve korkudur' dedi.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu 60. Yıl Galasını Gerçekleştirdi
  05 Şub Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu 60. Yıl Galasını Gerçekleştirdi

  Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), Muhsin Ertuğrul öncülüğünde kurulan ve 60 yıldır faaliyet gösteren bir tiyatro kurumudur. OBBKT, 60. yılını kutlamak için bir gala düzenledi ve genç yeteneklerin sahnelediği 'Rumuz Goncagül' adlı oyunu sergiledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, galada yer alan tiyatro sanatçıları Gülçin Üstüntaş ve Metin Güven ile birlikte oyunu izledi ve tiyatroya desteklerini dile getirdi.

 • 66. Grammy Ödülleri sahiplerini buldu! Taylor Swift, Yılın Albümü Ödülü'nü 4. kez aldı
  05 Şub 66. Grammy Ödülleri sahiplerini buldu! Taylor Swift, Yılın Albümü Ödülü'nü 4. kez aldı

  Bu yıl 66'ncısı düzenlenen müzik dünyasının en prestijli töreni Grammy Ödülleri, sahiplerini buldu. Taylor Swift, 4. kez Yılın Albümü Ödülü'nü aldı. Ünlü isimlerin akın ettiği muhteşem gecede birçok ünlü sanatçı sahne aldı.

 • Gaziantep FK ve Kayserispor Berabere Kaldı
  03 Şub Gaziantep FK ve Kayserispor Berabere Kaldı

  Süper Lig'in 24. haftasında Gaziantep FK ile Kayserispor arasında oynanan maç 1-1 berabere sonuçlandı. Maçın ardından yapılan basın toplantısında Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica ve Kayserispor Teknik Sorumlusu Hari Vukas açıklamalarda bulundu. Sumudica, takımının iyi mücadele ettiğini belirtirken, Vukas ise galibiyete yakın taraf olduklarını söyledi.

 • Gaziantep FK ve Kayserispor Berabere Kaldı
  03 Şub Gaziantep FK ve Kayserispor Berabere Kaldı

  Süper Lig'in 24. haftasında Gaziantep FK ile Kayserispor arasında oynanan maç 1-1 berabere sonuçlandı. Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, takımının iyi mücadele ettiğini belirtirken, Kayserispor Teknik Sorumlusu Hari Vukas ise galibiyete yakın taraf olduklarını söyledi.

 • Sumudica: Beraberlik normal bir sonuçtu
  03 Şub Sumudica: Beraberlik normal bir sonuçtu

  Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, Kayserispor maçının ardından beraberliğin normal bir sonuç olduğunu belirtti. Sumudica, Fenerbahçe maçının da zorlu geçeceğini söyledi ve takımının eksikleri olduğunu dile getirdi.

 • Sinop'ta mübadelenin 101. yıl dönümü anısına denize çelenk bırakıldı
  03 Şub Sinop'ta mübadelenin 101. yıl dönümü anısına denize çelenk bırakıldı

  Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği tarafından mübadelenin 101. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törende, Türkiye ve Yunanistan arasında imzalanan Türk-Yunan Mübadele Sözleşmesi'nin önemi vurgulandı ve mübadillerin yaşadığı sorunlar dile getirildi. Programın ardından denize karanfil bırakıldı.

 • Kurtlar Vadisi'nin çekildiği tarihi kıraathanede yangın çıktı
  03 Şub Kurtlar Vadisi'nin çekildiği tarihi kıraathanede yangın çıktı

  Maltepe'de bulunan tarihi kıraathane, Kurtlar Vadisi dizisinin ünlü sahnelerinden birinin çekildiği mekan olarak biliniyordu. Sabah saatlerinde çıkan yangın sonucunda kıraathane alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtulan iki kişi hastaneye kaldırıldı. Yangın, kıraathanenin yanındaki restorana da sıçrayarak büyük çapta maddi hasara yol açtı. Tarihi yapı kullanılamaz hale gelirken, çatı kısmı çöktü. Yangının neden çıktığı henüz bilinmiyor.

 • Kurtlar Vadisi'nin ünlü kıraathanesi alevlere teslim oldu
  03 Şub Kurtlar Vadisi'nin ünlü kıraathanesi alevlere teslim oldu

  Maltepe'de bulunan ve Kurtlar Vadisi dizisinin ünlü sahnelerinden birinin çekildiği tarihi kıraathane alevlere teslim oldu. Yangında dumandan etkilenen iki kişi hastaneye kaldırılırken kıraathanede büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Yangın hakkında yapılan açıklamalara göre, çatıdan çıktığı belirtiliyor.

 • Maltepe'de Tarihi Kıraathane Alevlere Teslim Oldu
  03 Şub Maltepe'de Tarihi Kıraathane Alevlere Teslim Oldu

  Maltepe'de bulunan ve Kurtlar Vadisi dizisinin ünlü sahnelerinden birinin çekildiği tarihi kıraathane yangın sonucu büyük çaplı maddi hasar gördü. Yangında dumandan etkilenen iki kişi hastaneye kaldırıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Temsilcisi'ni ikinci kez kabul etti
  02 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Temsilcisi'ni ikinci kez kabul etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs Şahsi Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar'ı ikinci kez kabul etti. Tatar, Cuellar'a Kuzey Kıbrıs'ın egemen eşitlik ve eşit uluslararası statüsünün teyit edilmesi gerektiğini iletti. Cuellar ise Kıbrıs konusunda tarafları dinlemek amacıyla görüşmelerine devam edeceğini belirtti.

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Arabalı Feribot Seferlerine Başladı
  02 Şub Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Arabalı Feribot Seferlerine Başladı

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı İç Sular Şube Müdürlüğü bünyesinde seferlerine başlayan arabalı feribot, Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinin en önemli turistik yeri olan ve yarısı suda kalan minaresi ile bilinen Savaşan kırsal Mahallesi ile Gaziantep'in Yavuzeli ilçesindeki tarihi ve turistik Rumkale'yi birbirine yaklaştırdı.

 • İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi
  01 Şub İstanbul Boğazı'ndaki Midyelerin Yüzde 73'ünde Mikroplastik Tespit Edildi

  İstanbul Boğazı'ndan alınan 30 farklı midye numunesinin yüzde 73'ünde mikroplastik tespit edildi. Uzmanlar, mikroplastiğin insan sağlığına zararlı olduğunu belirterek, temiz ve güvenilir noktalardan tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Midyeciler ise kıyıda değil derinde tutulduğu sürece sorun olmadığını savundu.

Advertisement