Aydınlı sporcular Muaythai Milli Takımı seçmelerinde göz doldurdu - Son Dakika

Aydınlı sporcular Muaythai Milli Takımı seçmelerinde göz doldurdu

14.06.2021 12:44
Aydınlı sporcular Muaythai Milli Takımı seçmelerinde göz doldurdu

Muaythai Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Gençler Şampiyonası milli takım seçmelerinde Aydınlı sporcular turnuvada büyük başarı elde etti.

Muaythai Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Gençler Şampiyonası milli takım seçmelerinde Aydınlı sporcular turnuvada büyük başarı elde etti. İl genelinden 22 sporcunun katıldığı şampiyonada Aydınlı sporcular, 2 birincilik, 1 ikincilik ve 4 üçüncülük olmak üzere toplamda 7 madalya kazandı.

Kuşadası'nda yapılan Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Müsabakaları'nda, Aydınlı sporcular elde ettikleri başarılarla göz doldurdu. Turnuva sonucunda Aydın Kung-fu Spor Kulübü'nden Elif Hayriye Yılmaz Türkiye Şampiyonu ünvanıyla Muaythai Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanırken, Fadime Özkan Türkiye Şampiyonu ünvanıyla Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. İstanbul'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na Kuşadası Spor Kulübünden Türkiye ikincisi Seda Koyuncu'nun da katılacağının belirlendiği turnuvada, Emir Avdan, Saadet Koyuncu, Tuğçe Reyhan Sarabat ile Beyza Baysan ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna ile birlikte Türkiye genelinden 630 sporcunun katıldığı turnuvaya Aydın'dan 22 sporcu ile katılım sağladıklarını söyleyen Muaythai Aydın İl Temsilcisi Tayfun Akbulut, "Sporcularımızdan Fadime Özkan 45 kg üst genç Türkiye Şampiyonu olarak 54 kg alt genç Türkiye Şampiyonu Elif Hayriye Yılmaz ile birlikte Tayland'da Aralık ayında yapılacak Muaythai dünya şampiyonasına katılacak. Geçtiğimiz hafta tamamlanan turnuva sporcularımız canla başla mücadele ederek göğsümüzü kabarttı. İnşallah Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonası'nda elde edecekleri başarılarla da bizleri onurlandıracaklar. Turnuvaya katılım sağlayarak milli forma için ter döken tüm sporcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, spor yaşamlarında daha nice başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. - AYDIN

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün 2002'ye göre daha huzurluyuz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün 2002'ye göre daha huzurluyuz Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'yi bekleyen asıl tehlike, yok etmeyi siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşişt yaklaşımlardır' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'yi bekleyen asıl tehlike, yok etmeyi siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşişt yaklaşımlardır' Gençler ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası Gençler ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Aydınlı sporcular Muaythai Milli Takımı seçmelerinde göz doldurdu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement