Ergin Ataman'dan F.bahçe'ye! 'Sabotaj' - Son Dakika
Spor

Ergin Ataman'dan F.bahçe'ye! 'Sabotaj'

Ergin Ataman\'dan F.bahçe\'ye! \'Sabotaj\'

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, oyuncuları İlkan Karaman'ın Fenerbahçe Ülker'le sözleşme imzaladığı yönündeki açıklamalara tepki gösterdi.

18.08.2012 14:15

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, oyuncuları İlkan Karaman'ın Fenerbahçe Ülker'le sözleşme imzaladığı yönündeki açıklamalara tepki gösterdi. Ergin Ataman, yaptığı açıklamada, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmadığını ancak Fenerbahçe Ülker'in İlkan Karaman'la sözleşme imzalandığını duyurmasının ardından, Galatasaray yetkililerinin, oyuncunun hala sarı-kırmızılı kulübe ait olduğunu kendisine aktardıklarını belirtti.

"Türk basketbolu ile milli takım için çok ciddi bir sabotajdır" Ataman, özellikle (A) Milli Takım'ın 2013 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçları öncesi bu durumun sakıncalı olduğunu kaydetti. İlkan Karaman'ın şu anda (A) Milli Takım'da önemli bir görev üstlenmiş genç bir isim olduğunu vurgulayan Ataman, "Menajerlerin ve başka kulüplerin bu şekilde İlkan'ın kafasını karıştırması, Türk basketbolu ile milli takım için çok ciddi bir sabotajdır" dedi. "İlkan bizim oyuncumuz, milli maçlar bitince oturur konuşuruz" Ergin Ataman, (A) Milli Takım kadrosunda bulunan İlkan Karaman'la 2013 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarının tamamlanmasının ardından konuşabileceklerini belirtti. (A) Milli Takım'ın 2013 Avrupa Şampiyonası elemelerinde önemli maçlar oynayacağını hatırlatan Ergin Ataman, kendisinin dahi oyuncuyla görüşmek için maçların tamamlanmasını beklediğini ifade etti. Ataman, "İlkan'ın ve milli takımın durumunu düşünerek, hiçbir şekilde milli maçlar bitmeden İlkan'la görüşmeyi düşünmüyorum. Maçlar sona erdikten sonra, İlkan zaten bizim oyuncumuzdur, oturur ve Galatasaray'daki durumunu konuşuruz" dedi.

Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Ergin Ataman'dan F.bahçe'ye! 'Sabotaj' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement