Futbolcularına 'eşek' diyen Başkan Şahin Kırbıyık'tan olay itiraf: Gerçek eşek benim - Son Dakika

Futbolcularına 'eşek' diyen Başkan Şahin Kırbıyık'tan olay itiraf: Gerçek eşek benim

13.10.2021 17:34

Tarsus İdman Yurdu Başkanı Şahin Kırbıyık, Uşak maçı sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Eşek alsam kargo kurardım. Bunlar eşek mi, inek mi? Yedikleriniz haram olsun" paylaşımının yanlış anlaşıldığını dile getirdi ve itirafta bulundu. Kırbıyık, "Asıl eşek benmişim, futbol sektörüne girdim. Pişmanım" diye konuştu.

Tarsus İdman Yurdu Başkanı Şahin Kırbıyık, Uşak maçının ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Futbolcu alacağıma keşke eşek alsaymışım. Bunlar eşek mi inek mi siz karar verin. Yedikleriniz, içtikleriniz haram olsun" notunu düşmüştü. Kırbıyık, bu paylaşım yüzünden ülke gündemine oturdu.

Radyospor'dan Salim Manav'a konuşan Şahin Kırbıyık, sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi ve 'Asıl eşek benmişim, futbol sektörüne girdim. Pişmanım' dedi.

"BENİ TONGAYA DÜŞÜRDÜLER"

Başkan Kırbıyık, "Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği(TPFD)'nin açıklaması beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Söylediklerimin de arkasındayım. Beni tongaya düşürdüler, Antalya'dan Tarsus İdman Yurdu başkanı oldum. Bunu defalarca da söyledim; ben futboldan anlamam. Kayseri'de bir söz vardır; eşeğe yeşil gözlüğü takarlar, samanı ot diye yedirirler. Malesef bize samanı ot diye yedirdiler. Benim isyanım bunu yapanlara...30 milyon TL para harcadım. Keşke Tarsus'a mandıra kursaydım da halka bedava süt verseydim. Benim imam birçok insanaydı, futbolculara değildi fakat Türkiye'de inek de eşek de çokmuş. Söylemlerim farklı yerlere çekildi" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE BAYAĞI EŞEK VARMIŞ"

Eşek çıkışının yanlış anlaşıldığını söyleyen Başkan, "Biz dereyi görmeden paçayı sıvadık. Sezon öncesinde hedefimizi şampiyonluk olarak belirledik. 2 ay öncesinden önüme transfer listesi verildi, istenilen bütün isimleri transfer ettik. Futbolcularımız da transfer edildiği ücretin hakkını vermeli. 30 milyon TL'yi almamak koşuluyla memleketime bağışladım. Ben salak mıyım? Beş yıldızlı otel ayarında tesis yaptım. Benim ima ettiğim kişiler eşek ya da inek değilmiş, Türkiye'de bayağı eşek ve inek varmış" dedi.

"KEŞKE MANDIRA KURSAYMIŞIM"

Tarsus İdman Yurdu'na başkan olduğu için pişman olduğunu ifade eden Kırbıyık, "Ben Tarsus'a bir söz verdim. Ben para peşinde değilim. Tarsus'uma feda olsun. Ben söz verdiğimde onu yerine getirmeliyim. Benim Tarsus'a verilmiş şampiyonluk sözüm var. Pişman mıyım? Evet pişmanım. Keşke Tarsus İdman Yurdu'na değil de Tarsus'a mandıra kurarak destek olsaydım.Asıl eşek benim. Neden başkan oldum?" diye konuştu.

Futbolcularına 'eşek' diyen Başkan Şahin Kırbıyık'tan olay itiraf: Gerçek eşek benim

Son Dakika Spor Futbolcularına 'eşek' diyen Başkan Şahin Kırbıyık'tan olay itiraf: Gerçek eşek benim - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

'Ne içiyorsun Rasim?' dedi, bardağı boşalttı! Stüdyodakileri şaşırtan sözler 15:57 'Ne içiyorsun Rasim?' dedi, bardağı boşalttı! Stüdyodakileri şaşırtan sözler Sevgilisinin fuhuşa zorlayıp, öldürdüğü Özler Yörük'ün cinayetiyle ilgili şaşkınlık yaratan sözler: İtiraf edip, sonra şaka dedi 15:43 Sevgilisinin fuhuşa zorlayıp, öldürdüğü Özler Yörük'ün cinayetiyle ilgili şaşkınlık yaratan sözler: İtiraf edip, sonra şaka dedi Türkiye ve Angola, karşılıklı olarak vizeyi kaldırdı 15:31 Türkiye ve Angola, karşılıklı olarak vizeyi kaldırdı
WhatsApp, merakla beklenen özelliğini devreye soktu! Mesajlar sır gibi saklanacak 15:24 WhatsApp, merakla beklenen özelliğini devreye soktu! Mesajlar sır gibi saklanacak Anneleri tırnakçılık yaparken çocukları nar ve üzüm çaldı! O anlar güvenlik kamerasında 15:16 Anneleri tırnakçılık yaparken çocukları nar ve üzüm çaldı! O anlar güvenlik kamerasında Koronaya savaş açan İsrail'den dünyada bir ilk! 3. dozu olmayan halka açık alanlara giremiyor 14:34 Koronaya savaş açan İsrail'den dünyada bir ilk! 3. dozu olmayan halka açık alanlara giremiyor
Kalbinden bıçaklanan çocuğu hayata döndürmek için saniyelerle yarıştılar 14:28 Kalbinden bıçaklanan çocuğu hayata döndürmek için saniyelerle yarıştılar Bu balı toplamak için 150 metre yükseğe tırmanıyor, kilosu bin lira! Cumhurbaşkanı'na hediye edecek 14:19 Bu balı toplamak için 150 metre yükseğe tırmanıyor, kilosu bin lira! Cumhurbaşkanı'na hediye edecek
Advertisement