Kulüplerin isteğiyle alınan karar: Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe aralarındaki karşılaşmalara seyirci götürmeyecek - Son Dakika

Kulüplerin isteğiyle alınan karar: Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe aralarındaki karşılaşmalara seyirci götürmeyecek

29.09.2022 15:14

İstanbul Valiliği, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında yapılacak olan karşılaşmalarda, kulüplerin deplasman maçlarına seyirci götürmeyeceğini açıkladı. Valilik tarafından açıklanan kararda kulüplerin ortak isteğiyle alındığını belirterek İstanbul'da bu kulüplerimizin kendi aralarında oynayacağı Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarına misafir takım seyircisi alınmayacaktır." ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Valiliği Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kendi aralarında oynayacağı Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarına misafir takım seyircisi alınmayacağını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İl Spor Güvenlik Kurulu'nun 02.08.2022 tarih ve 1 (bir) numaralı kararı aldığı toplantısında Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerini temsilen katılan yöneticilerin kendi istekleri ve kabulü doğrultusunda, İstanbul'da bu kulüplerimizin kendi aralarında oynayacağı Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarına misafir takım seyircisi alınmayacaktır."

Kulüplerin isteğiyle alınan karar: Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe aralarındaki karşılaşmalara seyirci götürmeyecek

PAZAR GÜNÜ OYNANACAK DERBİYE DEPLASMAN YASAĞI GELDİ

Süper Lig'de 2 Ekim Pazar günü oynanacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe maçına deplasman yasağı geldi. Alınan bu karar doğrultusunda misafir tribünü için ayrılan koltuklar Beşiktaş taraftarları için satışa sunulacağı bildirildi.

TFF YASAĞI KALDIRMIŞTI

TFF, 2022-2023 sezonuyla birlikte Süper Lig'de deplasman seyircisi yasağının kaldırıldığını ilan etmişti. Konuyla ilgili olarak TFF tarafından "Ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulunun kararıyla en fazla yüzde 10 olan misafir takım seyirci kapasitesi, yüzde 30'a çıkartılmıştır." açıklaması yapılmıştı.

YORUMLAR
500
Fatih Karagümrük'ten ayrılan Caner Erkin'e eski takımından sürpriz teklif! 6 aylığına istiyorlar Fatih Karagümrük'ten ayrılan Caner Erkin'e eski takımından sürpriz teklif! 6 aylığına istiyorlar Milli futbolcu ile iletişime geçecekler! Fenerbahçe, Fatih Terim'in prensini kadrosunda istiyor Milli futbolcu ile iletişime geçecekler! Fenerbahçe, Fatih Terim'in prensini kadrosunda istiyor

Son Dakika Spor Kulüplerin isteğiyle alınan karar: Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe aralarındaki karşılaşmalara seyirci götürmeyecek - Son Dakika


Advertisement