Teknik direktör Hikmet Karaman'a "beyinsiz" diyen şahsın 2 yıla kadar hapsi isteniyor - Son Dakika

Teknik direktör Hikmet Karaman'a "beyinsiz" diyen şahsın 2 yıla kadar hapsi isteniyor

29.06.2022 16:48

Teknik direktör Hikmet Karaman'ın Yukatel Kayserispor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma yanıt veren bir şahıs, "Beyinsiz" diyerek hakaret etmişti. Söz konusu şahıs hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen yıl 19 Ağustos'ta Kayseri'de meydana geldi. İddiaya göre, Kayserispor eski teknik direktörü Hikmet Karaman, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Ali D. isimli bir kişi ise söz konusu paylaşımın altına, 'Bunun gibi beyinsiz hocalardan artık kurtulmak gerekiyor Türkiye'de' şeklinde yorum yaptı.

3 AYDAN 2 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Şikayet üzerine şüpheli Ali D., hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianamede kapsamında, 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"KENDİSİYLE ALIP VEREMEDİĞİM YOK"

Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Birol Küçük tarafından kabul edilen iddianamede ifadesine de yer verilen Ali D., "Bir futbolsever olarak, yorumumum tek nedeni, futbolumuzun düşmüş olduğu duruma vurgu yapmaktı. Ancak, 'beyinsiz' kelimesini gözden kaçırmışım. Kastım, Hikmet Karaman'ı eleştirmekti. Bu yüzden üzgün ve pişmanım. Kendisiyle bir alıp veremediğim yok" dedi. Sanık Ali D., önümüzdeki günlerde ilk kez hakim karşısına çıkacak.

YORUMLAR (1)
500
Kayserispor'u zorlu 3 hafta bekliyor Kayserispor'u zorlu 3 hafta bekliyor Yukatel Kayserispor Başkanı Gözbaşı: 'Başarı çıtası yükselecek' Yukatel Kayserispor Başkanı Gözbaşı: 'Başarı çıtası yükselecek' Kayseri Valisi Çiçek: 'Kayserispor'un kazanmasından çok mutlu oldum' Kayseri Valisi Çiçek: 'Kayserispor'un kazanmasından çok mutlu oldum'

Son Dakika Spor Teknik direktör Hikmet Karaman'a 'beyinsiz' diyen şahsın 2 yıla kadar hapsi isteniyor - Son Dakika


Advertisement