TFF'yle görüşen Galatasaray, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi - Son Dakika

TFF'yle görüşen Galatasaray, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi

05.03.2021 10:08

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yüz yüze görüştü. Yaklaşık 1 saat süren Riva'daki zirvede Mustafa Cengiz, "Adalet duygusu yara alıyor" ifadelerini kullanarak MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi.

Hakem kararlarının damga vurduğu maçta Ankaragücü'ne 2-1 kaybeden Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'den teknik direktör Fatih Terim'e, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak'tan başkan yardımcısı Yusuf Günay'a ve futbolculara kadar herkes kaybedilen mücadelenin faturasını hakemlere çıkarmıştı.

Maç sonrası yapılan sert açıklamaların ardından perşembe günü de G. Saray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA toplantısı için gittiği Riva'da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile özel olarak bir araya geldi.

SERDAR TATLI'NIN İSTİFASINI İSTEDİ

Sabah Gazetesi'nden Mehmet Özcan'ın haberine göre; Toplantı sona erip herkes çıktıktan sonra Özdemir ile yüz yüze görüşen Cengiz, yaşadıkları mağduriyeti anlatıp sitem etti ve MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi.

"LÜTFEN GEREĞİNİ YAP"

"Hakem kararları bizim ve birçok kulübün canını yakıyor. Benzer pozisyonlara verilen farklı kararlar adalet duygusunu yaralıyor. Lütfen gereğini yap başkanım" diyen Cengiz, ardından TFF binasından ayrıldı.

"RAHMANİ DEĞİL ŞEYTANİ"

Mustafa Cengiz, Riva dönüşü yaptıkları görüşme ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. "Bu düzeni kuranlar rahmani değil, şeytani" diyen Cengiz, "Her takım aleyhine hatalar yapılıyor ama Galatasaray aleyhine malum çevreler tarafından düzenli ve kasıtlı şekilde yapılıyor. Bunlar hata değil, planlı bir eylem gibi görünüyor. Bu böyle sürerse camia olarak tepkiler vereceğimizi söyledik. Endişelerimizi ve kaygılarımızı ilettik. Eğer kaos çıkarmak isteyenler olursa, onlarla kavga etmesini de çok iyi biliriz ama biz yarışın düzgün, dostça ve mertçe bir şekilde devam etmesini diliyoruz. Bunu dile getirdik" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (13)
  • AHMET: EĞER BÖYLE BİŞEY VARSA FB DE HAKEMLER YÜZÜNDEN KAYBETTİĞİ ÜÇ PUANLAR İÇİN FEDERASYONA BAŞVURSUN...OLURSA 10-15 PUAN FARKLA LİDERİZ.... Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Trabzon: Şeytan sizsiniz Trabzon macını unutmadık nerde var kayıtları Türkiyede en yalancı sızsınız bizi fenerle düşman yaptınız siz kenardan izliyor sunuz bir taşla ik kuş ama adalet herkese lazim hak eden kazansın Cevap Yaz 8 55 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kerem Aktürkoğlu'nun yeni takımını açıkladılar! İşte anlaşma sağlanan o Avrupa devi! Kerem Aktürkoğlu'nun yeni takımını açıkladılar! İşte anlaşma sağlanan o Avrupa devi! Massimo Bruno, Bursaspor'dan ayrıldı Massimo Bruno, Bursaspor'dan ayrıldı TFF Tahkim Kurulu, Josef de Souza'nın 2 maç men cezasını onadı TFF Tahkim Kurulu, Josef de Souza'nın 2 maç men cezasını onadı

Son Dakika Spor TFF'yle görüşen Galatasaray, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi - Son Dakika


Advertisement