Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Tümör haberleri, Tümör son dakika, son dakika Tümör

Son Dakika Tümör Haberleri

Son dakika Tümör haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tümör haberleri anında burada.


 • 17:15 Yazar ve şair Benjamin Zephaniah hayatını kaybetti

  Yazar ve şair Benjamin Zephaniah hayatını kaybetti Benjamin Zephaniah, 8 hafta önce teşhis edilen beyin tümörü sonucu 65 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi eşi Amina Zephaniah sosyal medya hesabından duyurdu.

 • 16:48 Sudanlı Ressam, Gaziantep Hastanesinde Başarılı Bir Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

  Sudanlı Ressam, Gaziantep Hastanesinde Başarılı Bir Ameliyatla Sağlığına Kavuştu Sudanlı ressam Hussein Merghani Hussein, Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu. Hastanenin genel cerrahi ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonucunda, hastanın kalın bağırsağındaki tümör başarılı bir şekilde çıkarıldı. Ameliyat sonrası hastanın bağırsakları normal bir şekilde çalışmaya başladı ve 5. gününde taburcu edildi. Kolon kanserlerinin erken teşhisinin önemine dikkat çeken uzmanlar, düzenli tarama yöntemlerinin kullanılmasını öneriyor.

 • 06.12.2023 06 Ara 14:36 Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi'nde 1250 endoskopi ve kolonoskopi yapıldı

  Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi'nde 1250 endoskopi ve kolonoskopi yapıldı Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Eyüp Mehmet Pircanoğlu, son 3 yılda hastanede 1250 endoskopi ve kolonoskopi işlemi yapıldığını açıkladı. Bu işlemler sonucunda 12 kolon, 19 mide kanseri ile 6 rektum tümörü tespit edildi. Cerrahi müdahalelerin yapılamadığı hastalar, Çorum ve Samsun'daki üniversite hastanelerine yönlendirildi. Pircanoğlu, erken tanının önemine vurgu yaparak, 50 yaş üzeri vatandaşların 5 yılda bir, 45 yaş üzeri veya ailede kanser öyküsü olanların ise 3 yılda bir endoskopi ve kolonoskopi yaptırmalarını önerdi.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:41 Robotik cerrahiyle kadın kanserleri ameliyatları konforlu geçiyor

  Robotik cerrahiyle kadın kanserleri ameliyatları konforlu geçiyor Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Sema Karakaş, robotik cerrahiyle kadın kanserleri ameliyatlarının konforlu geçtiğini belirterek, hastaların hastanede yatış süresinin kısa olduğunu ve komplikasyonların azaldığını söyledi. Robotik cerrahiyle yapılan ameliyatlar sayesinde küçük kanser hücrelerinin bile tespit edilebildiğini ve tedavilerin doğru belirlenebildiğini vurgulayan Karakaş, bu yöntemin hastaların yaşam kalitesini artırdığını ve maliyeti düşürdüğünü ifade etti.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:20 Glomus Tümörü Korkulacak Bir Hastalık Değil

  Glomus Tümörü Korkulacak Bir Hastalık Değil Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, glomus tümörü hastalığının genetik olarak karşılaşılabilen bir hastalık olduğunu belirterek, hastaların tedavi sürecinde beklememeleri ve biyopsi yapmamaları gerektiğini söyledi.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:39 Öğrencilerin Sürpriz Ziyareti İle Duygulanan Öğretmen

  Öğrencilerin Sürpriz Ziyareti İle Duygulanan Öğretmen Manisa'da tedavi gören ilkokul öğretmeni Zeynep Çetin, öğrencilerinin evine sürpriz ziyaretiyle duygulandı. Öğrenciler, müzik eşliğinde meşale yakarak öğretmenlerine moral verdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:12 "KESİLMEK ZORUNDA" DENEN BACAĞINI YÜZYILIN CERRAHI KURTARDI

  'KESİLMEK ZORUNDA' DENEN BACAĞINI YÜZYILIN CERRAHI KURTARDI Özlem YURTÇU KARABULUT, Erdi DEMİR / İstanbul, Diyarbakır'da yaşayan 23 yaşındaki Merve Ay, henüz 8 yaşındayken sol ayak topuğunda tespit edilen damarsal bir tümör ile 12 yıl mücadele etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:48 Romatoid Artrit Hastalarında Öksürük ve Akciğer Sorunları Görülebilir

  Romatoid Artrit Hastalarında Öksürük ve Akciğer Sorunları Görülebilir Romatoid artrit hastalığında öksürük ve akciğer sorunlarının ortaya çıkabileceği belirtildi. Romatoid artritin akciğerlere olan etkileri ve hastalığın belirtileri hakkında bilgi verildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:11 Burun deliklerinden girilerek yapılan beyin ameliyatıyla görme yetisini tekrar kazandı

  Burun deliklerinden girilerek yapılan beyin ameliyatıyla görme yetisini tekrar kazandı Kafa tabanının orta kısmında oluşan tümör sebebiyle görme yetisini kaybeden 24 yaşındaki genç kadın, burun deliklerinden girilerek gerçekleştirilen beyin ameliyatı ile tekrar görmeye başladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:03 Sağ tarafı felç olan minik Kuzey "lego"larla sağlığına kavuştu

  Sağ tarafı felç olan minik Kuzey 'lego'larla sağlığına kavuştu Beyin tümörü nedeniyle ameliyat geçirdikten sonra vücudunun sağ tarafında geçici felç meydana gelen 8 yaşındaki Kuzey Güvenç, 3 yaşından beri ilgiyle yaptığı "lego"larla ince motor becerilerini yeniden kazandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:06 Bağışıklık Sistemi Kanser Hücrelerini Yok Edebilir

  Bağışıklık Sistemi Kanser Hücrelerini Yok Edebilir Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, bağışıklık sisteminin kanser hücrelerini tanıyıp yok edebilme yeteneğine dair yeni ayrıntılar keşfetti. Kanser hücrelerinin önemli bir proteinden yoksun olması durumunda bile bazı bağışıklık hücrelerinin kanserle savaşabileceği ortaya çıktı. Bu keşif, potansiyel yeni kanser tedavi stratejilerinin önünü açabilir.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:14 Gürcistan Uyruklu Kanser Hastası KTÜ Farabi Hastanesinde Sağlığına Kavuştu

  Gürcistan Uyruklu Kanser Hastası KTÜ Farabi Hastanesinde Sağlığına Kavuştu Gürcistan uyruklu bir burun ve üst çene kanseri hastası, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde gerçekleşen operasyonla sağlığına kavuştu. Hastanenin kulak burun boğaz bölümüne başvuran hasta, tedavisinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:08 Siberkondri: İnternetten Sağlık Sorunlarına Teşhis Koyma Endişesi

  Siberkondri: İnternetten Sağlık Sorunlarına Teşhis Koyma Endişesi Psikolog İrem Uyar, insanların sağlık sorunlarını internette aratarak hastalık teşhisi koymaya çalıştıklarını ve bu durumun siberkondri olarak adlandırıldığını belirtti. İnternetten sağlık problemleri hakkında yapılan aramaların endişeleri artırabileceğini ve güvenilir olmayan bilgilere ulaşmanın yanlış tedavi yöntemlerine yol açabileceğini vurguladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 09:42 Kanserli Hücrelerin Genetik Yapısı Analiz Edilerek Tedavi Yöntemleri Belirlenebiliyor

  Kanserli Hücrelerin Genetik Yapısı Analiz Edilerek Tedavi Yöntemleri Belirlenebiliyor İntergen Genetik ve Nadir Hastalıklar Tanı ve Araştırma Merkezi'nin Kurucusu Prof. Dr. Serdar Ceylaner, kanserli hücrelerin genetik yapısının analiz edilmesinin tanı ve tedavi için önemli olduğunu belirtti. Genom bazlı teknolojilerin kanser hastalığının genetik tanısı ve tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde büyük kolaylık sağladığı ifade edildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:17 BioNTech, 2030'dan Önce İlk mRNA Tabanlı Kanser Aşılarının Onaylanmasını Bekliyor

  BioNTech, 2030'dan Önce İlk mRNA Tabanlı Kanser Aşılarının Onaylanmasını Bekliyor BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, ilk mRNA tabanlı kanser aşılarının 2030'dan önce onaylanmasını beklediklerini açıkladı. Şahin ayrıca, 2025-2029 yıllarında diğer tedavi edici yaklaşımlar için deneme verilerine sahip olmayı planladıklarını belirtti.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:03 Eskişehir'de tümör nedeniyle bir gözünü kaybeden müzik öğretmeni öğrencilerine melodileri sevdiriyor

  Eskişehir'de tümör nedeniyle bir gözünü kaybeden müzik öğretmeni öğrencilerine melodileri sevdiriyor Eskişehir'de tümör nedeniyle bir gözünü kaybeden müzik öğretmeni İsmail Cemre Ilgın, 11 yıldır yaptığı mesleğinde melodileri öğrencilerine sevdiriyor. Ilgın, engelli bireylerden oluşan Özel Sesler Korosu ve Eskişehir Polifonik Korosu ile birlikte konserler veriyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:08 Filiz Akın Hastaneye Kaldırıldı

  Filiz Akın Hastaneye Kaldırıldı Türk sinemasının 'Dört Yapraklı Yonca'sından biri olan Filiz Akın, ses tellerindeki sorun ve kulağındaki tümör nedeniyle ameliyat olmuştu. Son paylaşımında hastaneye kaldırıldığını duyuran Akın, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi ve iyileşme sürecini anlattı.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:18 Kök hücre ve organ bağışına dikkat çekmek için bisikleti ile 2 ayda 35 ilden geçti

  Kök hücre ve organ bağışına dikkat çekmek için bisikleti ile 2 ayda 35 ilden geçti ADANA'da 10 yıl önce oğlu Ali Utku Yücel'i (6) beyin tümöründen kaybedip, ardından Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği'nin kuran gazeteci Kemal Yücel (45), kök hücre ve organ bağışına dikkat çekmek için bisikleti ile 2 ayda 35 ilden geçti.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:19 Abdi İbrahim, kanser tedavisinde kullanılan ilacı Türkiye'de üretecek

  Abdi İbrahim, kanser tedavisinde kullanılan ilacı Türkiye'de üretecek Abdi İbrahim, dünyanın sayılı biyobenzer ilaç geliştirici şirketlerinden İspanyol mAbxience ile teknoloji transferi anlaşması yaparak, kanser tedavisinde kullanılan bir ilacı Türkiye'de üreteceğini duyurdu.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:39 "TÜRKİYE'DE HER YIL 41 BİN KİŞİYE AKCİĞER KANSERİ TANISI KONULUYOR"

  'TÜRKİYE'DE HER YIL 41 BİN KİŞİYE AKCİĞER KANSERİ TANISI KONULUYOR' "Türkiye'de her yıl 41 bin kişiye akciğer kanseri tanısı konuluyor"Gizem KARADAĞ-Celal ATALAY/ANKARA, (DHA)- Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Nuri Karadurmuş, 'Türkiye'de her yıl 41 bin kişiye akciğer kanseri tanısı konulmaktadır.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:31 "Türkiye'de her yıl 41 bin kişiye akciğer kanseri tanısı konuluyor"

  'Türkiye'de her yıl 41 bin kişiye akciğer kanseri tanısı konuluyor' Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Nuri Karadurmuş, "Türkiye'de her yıl 41 bin kişiye akciğer kanseri tanısı konulmaktadır.

 • 14.11.2023 14 Kas 22:06 TOTBİD Başkanı Aktekin: 'Sıvı diz protezi diye bir şey yok'

  TOTBİD Başkanı Aktekin: 'Sıvı diz protezi diye bir şey yok' Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Cem Nuri Aktekin, 'sıvı diz protezi' tabirinin yanlış olduğunu belirterek, bu işlemin isminin kesinlikle sıvı diz protezi olmadığını söyledi. Ayrıca, cep telefonu kullanımının baş parmak problemlerine yol açabileceğini ve mahalledeki kırık çıkıkçılara gitmenin riskli olduğunu vurguladı.

 • 14.11.2023 14 Kas 13:07 Uzmanı açıkladı: Omurga tümörleri ciddi problemlere neden olabiliyor

  Uzmanı açıkladı: Omurga tümörleri ciddi problemlere neden olabiliyor Omurga tümörü gibi bazı hastalıklar, doğru tanının konmaması ve uygun tedavinin uygulanmaması halinde farklı rahatsızlıklara neden olabiliyor.

 • 12.11.2023 12 Kas 09:40 KANSERDE TARİHİ BİR ADIM: İLK YERLİ, 'HEDEFE YÖNELİK KANSER İLACI' OLACAK

  KANSERDE TARİHİ BİR ADIM: İLK YERLİ, 'HEDEFE YÖNELİK KANSER İLACI' OLACAK Emre Can URAN / İSTANBUL, DÜNYANIN en önemli kanser merkezlerinin başında gelen MD Anderson Cancer Center'da yaklaşık 30 yıldır pek çok çığır açan araştırmaya imza atan Türk bilim insanı Prof. Dr.

 • 10.11.2023 10 Kas 12:32 Teknoloji dünyasının vizyoneri: Steve Jobs'un yaşamı

  Teknoloji dünyasının vizyoneri: Steve Jobs'un yaşamı Steve Jobs, Apple Inc., Pixar Animation Studios ve Next Computer Inc.'in kurucusu olarak bilinir. Kendisi, teknoloji ve tasarım alanında devrim niteliği taşıyan ürünlerin yaratıcısıdır. Bu ürünler arasında iPhone, iPad, iPod ve Macintosh gibi ürünler bulunmaktadır. Jobs, 21. yüzyılın en önemli teknoloji liderlerinden birisi olarak kabul edilir.

 • 09.11.2023 09 Kas 10:58 Yozgat'ta Safran Hasadı Başladı

  Yozgat'ta Safran Hasadı Başladı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan Arif Tüysüz, dünyanın en pahalı baharatları arasında yer alan safran bitkisini yetiştirmeye karar verdi. 5 dönüm alana 80 bin safran soğanı eken Tüysüz, kilogramı 600 bin liraya kadar çıkan safran bitkisinden verim elde etmeyi hedefliyor. Safran bitkisi, birçok hastalığa iyi gelmesi ve mutluluk hormonu serotonin salgılamasıyla biliniyor. Safran hasadı ise ince bir işçilik gerektiriyor.

 • 05.11.2023 05 Kas 11:11 KALBİNİ 12 SANTİM SAĞA KAYDIRAN 6.5 KİLOLUK DEV TÜMÖR DOKTORLARINI BİLE ŞAŞIRTTI

  KALBİNİ 12 SANTİM SAĞA KAYDIRAN 6.5 KİLOLUK DEV TÜMÖR DOKTORLARINI BİLE ŞAŞIRTTI İSTANBUL'da yaşayan Burak Aktaş (21), Ağustos ayında halsizlik ve nefes darlığı şikayeti ile doktora gitti.

 • 04.11.2023 04 Kas 09:56 Çiftçi Safra Kesesi Kanserinden Kurtuldu

  Çiftçi Safra Kesesi Kanserinden Kurtuldu Adana'da çiftçi Kemal Yaprak, safra kesesi kanserine yakalandı ancak yapılan ameliyatlarla sağlığına kavuştu. Safra kesesi kanseri dünyada nadir görülen bir hastalıktır ve genellikle rastlantısal olarak tespit edilir. Yaprak'ın tedavisini gerçekleştiren doktorlar, başarılı bir ameliyatla hastanın tümörden arındırıldığını belirtti. Safra kesesi taşı olan hastaların kanser riskine dikkat çekildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 09:27 Çiftçi Safra Kesesi Kanserinden Kurtuldu

  Çiftçi Safra Kesesi Kanserinden Kurtuldu Adana'da çiftçi Kemal Yaprak, safra kesesi kanserine yakalandı ancak yapılan ameliyatlarla sağlığına kavuştu. Safra kesesi kanseri dünyada nadir görülen bir hastalıktır ve genellikle rastlantısal olarak tespit edilir. Yaprak'ın tedavisini gerçekleştiren doktorlar, başarılı bir ameliyatla hastanın tümörlerden arındırıldığını belirtti.

 • 02.11.2023 02 Kas 17:25 Sanatçı Kemal Kahraman'ın Beynindeki Tümör Ameliyatla Başarıyla Alındı

  Sanatçı Kemal Kahraman'ın Beynindeki Tümör Ameliyatla Başarıyla Alındı Geçen yıl akciğer kanseri tedavisi gören sanatçı Kemal Kahraman'ın beyninde tümör tespit edildi. Bugün gerçekleştirilen ameliyat başarılı geçti. Kemal Kahraman'ın kardeşi Metin Kahraman, doktorun ameliyatın başarılı olduğunu söyledi ve tedavinin devam edeceğini belirtti.

 • 02.11.2023 02 Kas 01:02 Yapay Zeka, Kanser Teşhisinde Biyopsilerden Daha Doğru Sonuçlar Verebilir

  Yapay Zeka, Kanser Teşhisinde Biyopsilerden Daha Doğru Sonuçlar Verebilir Yapay zeka, nadir kanser türlerinin saldırganlığını değerlendirmede biyopsilerden daha doğru sonuçlar verebilir. Yeni bir çalışma, yapay zekanın kanser hastaları için umut ışığı olduğunu gösteriyor. Araştırmacılar, yumuşak doku sarkomu üzerinde yapay zeka algoritması geliştirdi ve bu algoritmanın tümörlerin agresifliğini %82 oranında doğru bir şekilde değerlendirdiğini tespit etti. Bu çalışma binlerce hastanın hayatını kurtarabilir ve tedavi sürecini iyileştirebilir.

 • 01.11.2023 01 Kas 14:03 Yapay Zeka, Nadir Görülen Kanser Türünün Agresiflik Derecesini Belirlemede Başarılı

  Yapay Zeka, Nadir Görülen Kanser Türünün Agresiflik Derecesini Belirlemede Başarılı İngiltere'de yapılan bir araştırma, retroperitoneal sarkom adı verilen nadir görülen bir kanser türünün agresiflik derecesini belirlemede yapay zekanın mevcut yöntemlere göre daha başarılı olduğunu ortaya koydu. Yapay zeka, çıplak gözle görülemeyen detayları tanımlayarak yüzde 82 oranında doğru sonuçlar verirken, laboratuvar analizlerinde başarı oranı yüzde 44'te kaldı. Bu teknolojinin kanser teşhisinde ve tedavi sürelerinin kısaltılmasında büyük bir potansiyel gösterdiği belirtiliyor.

 • 01.11.2023 01 Kas 11:13 Yeni nesil dizileme yöntemi kanserli hastaların tedavisini hızlandırıyor

  Yeni nesil dizileme yöntemi kanserli hastaların tedavisini hızlandırıyor Patoloji Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet, yeni nesil dizileme yöntemi NGS ile kanserli hastaların doğru tanılarını en kısa sürede alıp doğru tedaviye ulaştıklarını söyledi. Barbet, yöntemin kanserli dokuda genetik değişiklikleri tanıyarak akıllı ilaç uygulamasına olanak sağladığını belirtti.

 • 31.10.2023 31 Eki 11:07 Bulaşıcı olmayan hastalıkların toplam hastalık yükü içindeki payı arttı

  Bulaşıcı olmayan hastalıkların toplam hastalık yükü içindeki payı arttı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda yer alan bilgiye göre, yaşlanan nüfusun da etkisiyle 2022 yılında gerçekleşen ölümlerin yüzde 68,6'sı dolaşım sistemi ve solunum yolu hastalıkları ile tümör, beslenme, endokrin ve metabolizmayla ilgili hastalıklardan kaynaklandı.

 • 31.10.2023 31 Eki 10:56 Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e karşı Mahmut Çorumlu'nun adı geçiyor

  Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e karşı Mahmut Çorumlu'nun adı geçiyor 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için kulislerde birçok isim dillendirilmeye başlandı. Seçimlere aylar kala partiler çalışmalarını hızlandırırken, başarılı operasyonlara imza atan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu'nun, AK Parti'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı öne sürüldü.

 • 30.10.2023 30 Eki 12:59 Nanoparçacıklarla Kanser Tedavisinde Olumlu Sonuçlar Alındı

  Nanoparçacıklarla Kanser Tedavisinde Olumlu Sonuçlar Alındı Erciyes Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Nuri Ertaş, kanserli farelere X ışınlarına ilave olarak akıllı 'nanoparçacıklar' ile uyguladığı radyoterapide olumlu sonuç elde etmeyi başardı. Nanoparçacıkların kanserli bölgeyi tanıyarak etkili sonuçlar sağladığı belirtildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 16:59 BioNTech, kanser aşısıyla umut verici sonuçlar elde ediyor

  BioNTech, kanser aşısıyla umut verici sonuçlar elde ediyor BioNTech, pandemi döneminde geliştirdiği Covid-19 RDNA aşısının ardından kanser aşısıyla da umut verici sonuçlar elde ediyor. BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, yaklaşık 15 yıldır üzerinde çalıştıkları kanser aşısının klinik testlerde tümörleri küçülttüğünü açıkladı. Aşının yan etkileri arasında inflamasyon reaksiyonları, tansiyon düşüklüğü ve ateş yükselmesi görüldü. BioNTech, önümüzdeki 6 yıl boyunca yaklaşık 10 bin kanser hastasını tedavi etmeyi hedefliyor.

 • 23.10.2023 23 Eki 14:09 Yapay Zeka, Kanser Hastalarının Ömür Tahminini Doğru Yapıyor

  Yapay Zeka, Kanser Hastalarının Ömür Tahminini Doğru Yapıyor ABD'deki araştırmacılar, kanser teşhisi konan hastaların kalan ömürlerini tahmin etmek için yapay zeka tabanlı bir araç geliştirdi. Northwestern Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırmada, meme, tiroit ve pankreas kanseri hastalarının verileri kullanılarak yapay zeka modeli oluşturuldu. Yapay zeka, hastaların sağlık durumunu etkileyen faktörleri göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş ömür tahmini yapabiliyor.

 • 21.10.2023 21 Eki 12:15 Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

  Rahim Filmi Nasıl Yapılır? Rahim filmi, rahim ve fallop tüplerinin röntgen yöntemiyle görüntülenmesi işlemine denir. Tıbbi adıyla "Histerosalpingografi" olarak da bilinir. Bu işlem, radyoaktif bir kontrast maddenin rahime verilmesi ile gerçekleştirilir ve rahim içi ile tüplerin şekli, boyutu ve patentliği hakkında bilgi verir.

 • 21.10.2023 21 Eki 11:59 Tümör yemek borusunu tıkamıştı, aylar sonra kana kana su içmenin tadını çıkardı

  Tümör yemek borusunu tıkamıştı, aylar sonra kana kana su içmenin tadını çıkardı Yemek borusu tümörü teşhisi konulan bir hasta, başarılı bir ameliyat sonrası aylar sonra su içip normal beslenmeye başladı. Hastanın yaşadığı zorluklar ve ameliyat süreci anlatıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 11:01 Meme Kanseri Atlattıktan Sonra Destek Oluyor

  Meme Kanseri Atlattıktan Sonra Destek Oluyor Edirne'de meme kanserine yakalandıktan sonra tedavi gören ve sağlığına kavuşan ebe Ayla Baykal, kanser hastalarına destek oluyor. Baykal, kanserin erken teşhisi ve tedavisi konusunda bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

 • 16.10.2023 16 Eki 10:00 "20 yaşından sonra her kadın ayda 1 kendini muayene etmeli"

  '20 yaşından sonra her kadın ayda 1 kendini muayene etmeli' Meme kanseri tanısında ilk olarak hastanın kendi kendini muayene etmesi gerektiğini ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Tuba Mert, " Hastaların yüzde 70'e yakını memesinde kitle ile başvuruyor.

 • 14.10.2023 14 Eki 17:46 'STOMA TORBASI' İLE YAŞAMINI SÜRDÜRENLERDEN 'FARKINDALIK' ÇAĞRISI

  'STOMA TORBASI' İLE YAŞAMINI SÜRDÜRENLERDEN 'FARKINDALIK' ÇAĞRISI İZMİR'de yaşayan Kolostomili ve Ostomililer Derneği üyeleri, Ostomi Farkındalık Günü kapsamında bir araya geldi.

 • 14.10.2023 14 Eki 14:57 Yapay Zeka, Beyin Tümörü Cerrahisinde Umut Aşılıyor

  Yapay Zeka, Beyin Tümörü Cerrahisinde Umut Aşılıyor Hollanda'da yapılan bir akademik çalışma sonucunda geliştirilen yapay zeka sistemi, beyin tümörü teşhisinde ve cerrahi operasyonlarda önemli bir rol oynuyor. Sistem, tümörleri tespit ederek türünü belirliyor ve tedavi sürecinde risk analizleri yaparak başarı şansını arttırıyor. Test aşamasında olan sistem, şu ana kadar yapılan operasyonlarda başarılı sonuçlar elde etti. Bu gelişme gelecekte beyin tümörü tedavisinde önemli bir yer edinebilir.

 • 12.10.2023 12 Eki 22:25 Prof. Dr. Hamit Ziya Gökalp'in adı beyin ve sinir kliniğine verildi

  Prof. Dr. Hamit Ziya Gökalp'in adı beyin ve sinir kliniğine verildi - Prof. Dr. Hamit Ziya Gökalp'in adı beyin ve sinir kliniğine verildi Türkiye'nin ilk beyin cerrahlarından Prof. Dr. Hamit Ziya Gökalp'ın adı, Ankara Koru Hastanesi Nöroşirürji Kliniğine verildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 20:44 Meme ve yumurtalık kanseri platformu 'Kontrol Sende Cevabı Gende' hayata geçti

  Meme ve yumurtalık kanseri platformu 'Kontrol Sende Cevabı Gende' hayata geçti Meme ve yumurtalık kanseri platformu 'Kontrol Sende Cevabı Gende' hayata geçti Türk Tıbbi Onkoloji Derneği, AstraZeneca Türkiye'nin koşulsuz desteği ile meme ve yumurtalık kanseri hakkında toplumu bilgilendirmek amacıyla "Kontrol Sende Cevabı Gende" internet platformunu hayata geçirdi.

 • 11.10.2023 11 Eki 15:47 İzmir'de beyin ameliyatı sonrası organ bağışı

  İzmir'de beyin ameliyatı sonrası organ bağışı İzmir'de sezaryenle doğum yaptıktan sonra beyin ameliyatı geçiren ve yaşama döndürülemeyen eşinin organlarını bağışlayan Togay Serbes, yaşadığı üzüntüyü anlattı. Organlar, 6 hastaya nakledildi.

 • 11.10.2023 11 Eki 12:35 Organlarıyla 6 kişiye umut olan anneden kuvözdeki bebeğine son dokunuş...Evladına adeta veda etti, geriye bebeğinin elini tuttuğu fotoğrafı kaldı

  Organlarıyla 6 kişiye umut olan anneden kuvözdeki bebeğine son dokunuş...Evladına adeta veda etti, geriye bebeğinin elini tuttuğu fotoğrafı kaldı Organlarıyla 6 kişiye umut olan anneden kuvözdeki bebeğine son dokunuş...Evladına adeta veda etti, geriye bebeğinin elini tuttuğu fotoğrafı kaldı Beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetmişti, genç kadın organlarıyla 6 kişiye umut oldu İzmir'de, 35 haftalık hamileyken beyninde tümör olduğu...

 • 11.10.2023 11 Eki 11:10 Türkiye, dünya tekvandosuna "Sağırkaya metodu"nu kazandırdı

  Türkiye, dünya tekvandosuna 'Sağırkaya metodu'nu kazandırdı Türkiye Tekvando Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya, yıldızlar kategorisindeki tekvandocuların sıkletlerinin kilo yerine boya göre belirlendiği metoda isminin verilmesinden dolayı gurur duyduğunu söyledi.

 • 11.10.2023 11 Eki 10:43 Organlarıyla 6 kişiye umut olan anneden kuvözdeki bebeğine son dokunuş

  Organlarıyla 6 kişiye umut olan anneden kuvözdeki bebeğine son dokunuş İzmir'de, 35 haftalık hamileyken beyninde tümör olduğu öğrenilen ve tanı konulduktan 1 hafta sonra vefat eden 28 yaşındaki Özlem Serbes, organlarıyla 6 kişiye umut oldu.

Advertisement