Son dakika Türkiye Elektrik İletim AŞ haberleri, Türkiye Elektrik İletim AŞ son dakika, son dakika Türkiye Elektrik İletim AŞ

Son Dakika Türkiye Elektrik İletim Aş Haberleri

 • Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, TEİAŞ Bölge Müdürü İlker Bal'ı ağırladı
  22 Şub Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, TEİAŞ Bölge Müdürü İlker Bal'ı ağırladı

  Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Bölge Müdürü İlker Bal'ı makamında ağırladı. TEİAŞ tarafından Çameli'nde yapılan ve devam eden yatırımlar hakkında görüşmeler yapıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve bölgemizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz (2)
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve bölgemizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz (2)

  Türkiye ve İran arasında enerji, serbest bölgeler, medya, kültür, demir yolu taşımacılığı, sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması gibi farklı alanlarda iş birliklerini kapsayan 10 anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı.

 • Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı
  24 Oca Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı

  Türkiye ve İran arasında enerji, serbest bölgeler, medya, kültür, demir yolu taşımacılığı, sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması gibi farklı alanlarda işbirliklerini kapsayan 10 anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı.

 • Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı
  24 Oca Türkiye ile İran arasında 10 anlaşma imzalandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin huzurunda Türkiye ve İran arasında 10 anlaşma imzalandı. İmzalanan anlaşmalar arasında elektrik iletimi, serbest ticaret, medya ve iletişim, demiryolu taşımacılığı, bilimsel işbirliği, kültür ve turizm, polis eğitimi, sürücü belgeleri tanınması, silahlı uçuş güvenliği ve enerji sektörüne ilişkin anlaşmalar bulunuyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran ile ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik olarak 10 yeni anlaşmaya imza attık
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran ile ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik olarak 10 yeni anlaşmaya imza attık

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan toplantıda yaptığı konuşmada, ''İran ile ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik olarak 10 yeni anlaşmaya imza attık.'' dedi.

 • 73 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı
  24 Oca 73 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı

  Mülkiyeti Maliye Hazinesi, TEDAŞ ve TEİAŞ adına kayıtlı olan 12 ildeki 73 taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınması kararlaştırıldı. Taşınmazlar, satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli veya işletme haklarının verilmesi yöntemleriyle özelleştirilecek ve işlemler 31 Aralık 2027'ye kadar tamamlanacak.

 • Türkiye'de enerji projeleri için taşınmazlar acele kamulaştırılacak
  18 Oca Türkiye'de enerji projeleri için taşınmazlar acele kamulaştırılacak

  Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılacak enerji projeleri için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Kayseri'de kurulacak Yahyalı RES Yardımcı Kaynak GES üretim tesisi için gerekli olan taşınmazlar, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılacak. Ayrıca, TEİAŞ ve Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ tarafından da enerji projeleri için taşınmazlar kamulaştırılacak.

 • 2024 Yılında Enerji ve Madencilik Sektörüne 181,7 Milyar TL Kamu Yatırımı Yapılacak
  17 Oca 2024 Yılında Enerji ve Madencilik Sektörüne 181,7 Milyar TL Kamu Yatırımı Yapılacak

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "2024 yılında enerji ve madencilik sektörüne toplam 181,7 milyar lira kamu yatırımı yapacağız" dedi.

 • Batman'da TEİAŞ Ekipleri Helikopterle Arızalara Müdahale Ediyor
  17 Oca Batman'da TEİAŞ Ekipleri Helikopterle Arızalara Müdahale Ediyor

  Batman'da Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) ekipleri kesintisiz enerji için helikopterle arızalara müdahale ederken, pas tutmuş direk ve teller saf suyla temizleniyor.

 • 2024 Yılında Enerji ve Madencilik Sektörüne 181,7 Milyar TL Kamu Yatırımı Yapılacak
  17 Oca 2024 Yılında Enerji ve Madencilik Sektörüne 181,7 Milyar TL Kamu Yatırımı Yapılacak

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 2024 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan enerji ve maden yatırımlarını değerlendirerek, enerji sektörüne yapılacak yatırımın 2024'te yüzde 70 artışla 75,7 milyar lira, madencilik sektörüne yapılacak yatırımın da yüzde 34 artışla 106 milyar lira olacağını açıkladı. Ayrıca, doğal gaz ve petrol arama ve üretim çalışmaları için 100 milyar liralık yatırım planlandığı belirtildi.

 • Enerji Sektörü Yatırımları İçin Ayrılan Kaynak Miktarı Yüzde 70 Arttı
  16 Oca Enerji Sektörü Yatırımları İçin Ayrılan Kaynak Miktarı Yüzde 70 Arttı

  Merkezi yönetim bütçesinden enerji sektörü yatırımları için ayrılan kaynak miktarı bu yıl geçen yıla göre yüzde 70 artışla 75,6 milyar lira oldu. Kamu kurumları tarafından yürütülecek 12 bin 41 projeye 1 trilyon liranın üzerinde ödenek tahsis edildi. Enerji sektörünün payı yüzde 7,5 olarak kaydedildi. BOTAŞ, en fazla ödenek tahsis edilen kurum oldu.

 • Türk Şirketlerinin Yenilenebilir Enerji Yatırımları Önünün Açılması Gerekiyor
  16 Oca Türk Şirketlerinin Yenilenebilir Enerji Yatırımları Önünün Açılması Gerekiyor

  Enerji Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) Başkanı Cem Özkök, Türk şirketlerinin yenilenebilir enerjide yapmak istediği yatırımların önünün açılması ve Türkiye'nin bu alanda daha hızlı ilerlemesi gerektiğini belirtti. Özkök, finansman imkanlarına erişim, iletim hatlarının kapasitesinin artırılması, fiyat öngörülebilirliği ve rekabetçi ortamın sağlanması gibi konuların önemine dikkat çekti. Ayrıca, dağıtık ve etkileşimli bir enerji sistemi için tüketicilerin odak noktası olduğunu vurguladı ve lisanssız üretimde ikili alım satım anlaşmalarının hayat bulması için hukuki altyapının sağlanması gerektiğini ifade etti. Özkök, yenilenebilir enerji yatırımlarının ülke ekonomisine katkı sağlayan ve enflasyonla mücadelede önemli bir rol oynayan yatırımlar olduğunu belirterek, bu alanda destekleyici politikaların uygulanması gerektiğini söyledi.

 • Türkiye'de Yatırımlar Nedeniyle Taşınmazların Kamulaştırılması Kararı
  12 Oca Türkiye'de Yatırımlar Nedeniyle Taşınmazların Kamulaştırılması Kararı

  Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılacak yatırımlar sebebiyle bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Ankara'da yapılacak güneş enerjisi santrali, enerji nakil hatları ve atık su arıtma tesisi gibi projeler için taşınmazlar kamulaştırılacak.

 • Besni Organize Sanayi Bölgesi'ne Ucuz ve Kaliteli Elektrik Sağlayacak Proje Devreye Alındı
  05 Oca Besni Organize Sanayi Bölgesi'ne Ucuz ve Kaliteli Elektrik Sağlayacak Proje Devreye Alındı

  Adıyaman'ın Besni ve Gölbaşı ilçeleri ile Besni Organize Sanayi Bölgesi'nin elektrik ihtiyacını karşılamak için hayata geçirilen '154 kV Besni OSB TM İrtibat Hatları Projesi' devreye alındı. Proje sayesinde Besni merkez, Gölbaşı ve Besni OSB'ye kesintisiz kaliteli elektrik sağlanacak ve yüksek maliyetli elektrik kullanımı sorunu çözülecek. Bu durumun Besni OSB'ye yeni yatırımlar ve istihdam alanları getirmesi bekleniyor.

 • Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, TEİAŞ tarafından kurulan trafo merkezini inceledi
  03 Oca Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, TEİAŞ tarafından kurulan trafo merkezini inceledi

  Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Organize Sanayi Bölgesine kurulan trafo merkezinde yapılan yatırımların ilçedeki elektrik kesintilerini azalttığını belirtti. Başkan Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Enerji Bakanlarına teşekkür etti.

 • Bakan Bayraktar: Vatandaşları enerji fiyatlarından korumaya devam edeceğiz
  31 Ara Bakan Bayraktar: Vatandaşları enerji fiyatlarından korumaya devam edeceğiz

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İstanbul TEİAŞ Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nü ziyaret ederek yaptığı konuşmada, önümüzdeki yıl da vatandaşları artan enerji fiyatlarından korumak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti. Bayraktar ayrıca, yenilenebilir enerji hedeflerine ulaşmak ve kesintisiz enerji tedarikini sağlamak için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 • Bakan Bayraktar, TEİAŞ Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nü ziyaret etti
  31 Ara Bakan Bayraktar, TEİAŞ Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nü ziyaret etti

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İstanbul TEİAŞ Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, önümüzdeki yıl da vatandaşları artan enerji fiyatlarından korumaya devam edeceklerini belirtti. Bakan Bayraktar, ayrıca yenilenebilir enerji hedeflerine ulaşmak ve elektriğin kesintisiz bir şekilde tüketicilere ulaşmasını sağlamak için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, enerji maliyetlerinden vatandaşları korumaya devam edecek
  31 Ara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, enerji maliyetlerinden vatandaşları korumaya devam edecek

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, enerji maliyetlerinden vatandaşları korumak için desteklerin devam ettiğini belirtti. Bayraktar, Türkiye'nin elektrik şebekesinin önemli bir tesisinde incelemelerde bulundu ve enerji arz güvenliği, yenilenebilir enerji çalışmaları ve enerji maliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca, yeni yılda vatandaşların doğalgaz ve elektrik maliyetlerinden etkilenmemesi için fiyat artışı olmayacağını ve enerji fiyatlarından vatandaşları korumak için gayret gösterileceğini söyledi.

 • Türkiye'de Elektrik Şebekesinin Yönetimi İçin 21 Bin Çalışan Sahada
  31 Ara Türkiye'de Elektrik Şebekesinin Yönetimi İçin 21 Bin Çalışan Sahada

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin 81 ilinde elektrik şebekesinin yönetimi için bugün yaklaşık 21 bin çalışanın sahada olduğunu bildirdi. Bayraktar, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Trakya Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nde incelemelerde bulundu ve elektrik şebekesinin en önemli merkezlerinden biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, Bayraktar yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine değinerek, hedeflerinin her yıl 5 bin megavatlık bir yenilenebilir kurulu gücünü devreye almak olduğunu belirtti.

 • Enerji Bakanlığı, Kars'ta kışa hazırlık tatbikatı yaptı
  27 Ara Enerji Bakanlığı, Kars'ta kışa hazırlık tatbikatı yaptı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kars'ta elektrik iletim hatlarında meydana gelebilecek buz yükünün etkilerini gözlemlemek amacıyla kışa hazırlık tatbikatı yaptı. Tatbikatta, kriz yönetimi, buz yükünün elektrik sektörüne etkileri ve alınacak önlemler ele alındı.

 • Enerjide 2023 böyle geçti: Temmuz-Aralık
  27 Ara Enerjide 2023 böyle geçti: Temmuz-Aralık

  Türkiye ve dünyada yılın ikinci yarısında enerji sektörü önemli gelişmelere sahne oldu.

 • Erbaa'da yüksek gerilim hattı demirleri çalan zanlı serbest bırakıldı
  26 Ara Erbaa'da yüksek gerilim hattı demirleri çalan zanlı serbest bırakıldı

  Tokat'ın Erbaa ilçesinde, 5 köyde bulunan 15 yüksek gerilim hattı direğine ait demirlerin çalındığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Altıntaş Zafer OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  21 Ara Altıntaş Zafer OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısı, Vali Musa Işın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, 2024 yılı bütçesinin 275 milyon TL olarak belirlendiği ve bütçenin 254 milyon TL'sinin yatırımlara ayrıldığı açıklandı. Ayrıca, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından planlanan Trafo Merkezi'nin son durumu da ele alındı. Toplantıda arsa tahsis başvuruları ve diğer gündem maddeleri de değerlendirildi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Erhan Usta: 'Bütçeyi Torba Olarak Kullanmaktan Vazgeçin, Ödenekleri Oradan Oraya Aktarmada Cumhurbaşkanı'na Verdiğiniz...
  20 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Erhan Usta: "Bütçeyi Torba Olarak Kullanmaktan Vazgeçin, Ödenekleri Oradan Oraya Aktarmada Cumhurbaşkanı'na Verdiğiniz...

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu'nda; "Seçim öncesi verilen sözler var bunların tutulması lazım, emekli seyyanen zam bekliyor, bunun yapılması lazım. 'Esnaf Bağ-Kur'larının prim ödeme gün sayısını düşüreceğiz' diye Cumhurbaşkanı söyledi, bunların da mutlak surette yapılması lazım. Bütçeyi torba olarak kullanmaktan vazgeçin lütfen, ödenekleri oradan oraya aktarmada Cumhurbaşkanı'na verdiğiniz yetkileri azaltmanız lazım. Bunları azaltmadığınız sürece mali disiplini sağlama imkanı olamaz" dedi.

 • Süleymanpaşa Belediye Başkanı esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi
  17 Ara Süleymanpaşa Belediye Başkanı esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi

  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Ortaca Mahallesi'nde esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Uzunlar, mahalledeki eksikliklerin kısa sürede tamamlanması için çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, TEİAŞ Kurumsal Gelişim Daire Başkanı Gülşah Çekmez, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin'i ziyaret etti ve üniversitedeki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  16 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 899 bin 739 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 910 bin 737 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  15 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 898 bin 541 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 909 bin 454 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. Rüzgar santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  14 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 908 bin 46 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 917 bin 775 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 04.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • İYİ Parti Milletvekili: EPDK, gerçek yatırımcı olmayan şirketlere lisans veriyor
  13 Ara İYİ Parti Milletvekili: EPDK, gerçek yatırımcı olmayan şirketlere lisans veriyor

  İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) gerçek yatırımcı olmayan şirketlere lisans verdiğini iddia etti. Usta, bu durumun gerçek yatırımcıların önünü tıkadığını ve maliyeti artırdığını belirtti. Ayrıca, 1 megavatın 100 bin dolardan satıldığını ve 30 bin megavatın 3 milyar dolardan satıldığını ifade ederek, bu durumun millete kazık atıldığı anlamına geldiğini söyledi.

 • TBMM Bütçe Görüşmeleri... Türker Ateş: 'Botaş ve Elektrik İletim A.Ş. Vatandaşa Destek Olmak İçin mi Zarar Ettiriliyor Yoksa Dağıtım Şirketlerine...
  13 Ara TBMM Bütçe Görüşmeleri... Türker Ateş: "Botaş ve Elektrik İletim A.Ş. Vatandaşa Destek Olmak İçin mi Zarar Ettiriliyor Yoksa Dağıtım Şirketlerine...

  CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde; "Enerji Bakanlığına bağlı BOTAŞ ve Elektrik Üretim A.Ş.’nin görev zararı astronomik derecede artıyor. Geçen sene doğal gaz fiyatları zirve yaptı. Geçen yılın tamamında BOTAŞ’a ödenen görev zararı 5 milyar; bu yılın ilk on ayında 62 milyar artış, yüzde 1.140. Elektrik İletim AŞ 2001 yılında 4,9 milyar lira kâr ederken 2022 yılında Cumhurbaşkanlığı kararıyla özelleştirme kapsamına alınıyor. 2022 yılında faaliyet raporuna göre 10 milyar liraya yakın zarar ediyor. Bu kurum zarar bahane edilerek kelepir fiyata satılacak mı? BOTAŞ Elektrik Üretim A.Ş. ve Elektrik İletim A.Ş. vatandaşa destek olmak için mi zarar ettiriliyor yoksa dağıtım şirketlerine kaynak aktarılmak için mi" dedi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  13 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 893 bin 758 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 943 bin 801 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde doğal gaz santralleri ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  12 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 906 bin 370 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 917 bin 448 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  11 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 777 bin 792 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 788 bin 829 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 08.00'de kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı.

 • Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi
  10 Ara Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi

  Çorum'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası'na 81 ilden, 44 takım ve 350 sporcu katıldı. Ankara ASKİ takımı takımlar klasmanında birinci oldu. Şampiyonada 55, 63, 72, 82 ve 97 kilo kategorilerinde şampiyonlar belirlendi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  10 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 881 bin 674 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 892 bin 957 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ikinci gün tamamlandı
  10 Ara Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ikinci gün tamamlandı

  Çorum'da gerçekleşen Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ikinci gün tamamlandı. Şampiyonada 55-63-72-87-97 kilogramda mücadele eden sporcular sabah seansında yer aldı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı plaket takdim etti. Final müsabakalarında ise 60-67-77-82-130 kilogramda kürsüye çıkan sporcular belirlendi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  09 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 933 bin 499 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 944 bin 140 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  08 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 925 bin 203 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 935 bin 437 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye ve Yunanistan arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı
  07 Ara Türkiye ve Yunanistan arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı

  Atina'da düzenlenen YDİK toplantısı çerçevesinde Türkiye ve Yunanistan arasında eğitim, enerji, ulaşım, turizm, ticaret gibi alanlarda işbirliğini öngören anlaşma, mutabakat muhtırası ve bildirgeler imzalandı.

 • Antalya OSB'de 65 fabrikanın çatısına güneş enerji sistemi kuruldu
  07 Ara Antalya OSB'de 65 fabrikanın çatısına güneş enerji sistemi kuruldu

  Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bulunan 332 fabrikadan 65'inin çatısına güneş enerji sistemi kurularak tüketilen elektrikten yüzde 10 tasarruf sağlandı. Fabrikaların çatıları GES ile donatılarak enerji güneşten alınıyor ve ihtiyaç fazlası elektrik satılıyor. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, GES yatırımına yönelmelerinin enerjide dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla olduğunu belirtti. Bölgedeki tüm fabrikaların çatısının panellerle kapanması hedefleniyor.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  07 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 920 bin 764 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 931 bin 67 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  06 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 920 bin 404 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 930 bin 778 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 6 bin 461 megavatsaat elektrik ihracatı, 16 bin 836 megavatsaat elektrik ithalatı yaptı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  05 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 890 bin 773 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 901 bin 453 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de 44 bin 95 megavatsaat olarak kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 25 ile ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  04 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 764 bin 282 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 768 bin 506 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim ise 06.00'da kaydedildi. Rüzgar santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • TEİAŞ, Ekim Ayı İçin 411 Milyon TL Kapasite Ödemesi Yapacak
  04 Ara TEİAŞ, Ekim Ayı İçin 411 Milyon TL Kapasite Ödemesi Yapacak

  TEİAŞ, kapasite mekanizmasından yararlanan 44 elektrik üretim santraline ekim ayı için toplam 411 milyon 184 bin 10 lira ödeme yapacak. En yüksek ödeme, Gebze Elektrik Üretim Limited Şirketi'ne yapılacak.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  03 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 851 bin 852 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 861 bin 442 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  02 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 896 bin 725 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 910 bin 168 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim 12.00'de 42 bin 621 megavatsaatle gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  01 Ara Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 929 bin 644 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 941 bin 9 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  30 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 942 bin 905 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 954 bin 140 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim 12.00'de 46 bin 426 megavatsaatle gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  29 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 946 bin 655 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 957 bin 434 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  28 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 919 bin 362 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 929 bin 520 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim 12.00'de 45 bin 916 megavatsaatle gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  27 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 777 bin 433 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 780 bin 557 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 08.00'de kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  26 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 869 bin 831 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 875 bin 64 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  25 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 870 bin 172 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 884 bin 959 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Enerji projeleri için taşınmazlar kamulaştırılacak
  25 Kas Enerji projeleri için taşınmazlar kamulaştırılacak

  Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılacak enerji projeleri için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Cumhurbaşkanı kararlarına göre, enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılacak. Ayrıca, doğal gaz dağıtım tesisleri ve maden üretim faaliyetleri için de bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  24 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 890 bin 667 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 904 bin 38 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  23 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 900 bin 793 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 910 bin 562 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer alırken, doğal gaz ve rüzgar santralleri de önemli bir paya sahipti. Türkiye dün 5 bin 849 megavatsaat elektrik ihracatı yaparken, 15 bin 618 megavatsaat elektrik ithal etti.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  22 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 905 bin 619 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 916 bin 325 megavatsaat olarak kaydedildi. En yüksek tüketim saat 18.00'de 43 bin 191 megavatsaat olarak gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te 30 bin 682 megavatsaat oldu. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 25,6 ile ilk sırada yer aldı.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  21 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 886 bin 705 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 898 bin 595 megavatsaat olarak kaydedildi. En yüksek tüketim saat 12.00'de 44 bin 81 megavatsaat olarak gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te 26 bin 845 megavatsaat oldu. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 26,1 ile ilk sırada yer alırken, doğal gaz santralleri yüzde 20,8 ve barajlı hidroelektrik santralleri yüzde 14,7 ile takip etti. Türkiye ayrıca dün 6 bin 114 megavatsaat elektrik ihracatı yaparken, 17 bin 667 megavatsaat elektrik ithal etti.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  20 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 748 bin 811 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 762 bin 648 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 08.00'de kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca dün 3 bin 120 megavatsaat elektrik ihracatı ve 16 bin 957 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Yozgat'ta Süper Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları Sona Erdi
  19 Kas Yozgat'ta Süper Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları Sona Erdi

  Yozgat'ta gerçekleştirilen Süper Lig Grekoromen Güreş müsabakaları sona erdi. ASKİ Spor Kulübü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kayseri Şeker Spor Kulübü ve Ankara TEİAŞ Spor Kulübü yarı finale kaldı. Sancaktepe ve Kasımpaşa spor kulüpleri ise bir alt lige düştü. Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri, müsabakaların başarılı bir şekilde tamamlandığını ve sporcuların olimpiyat hedefine odaklandığını belirtti.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  19 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 838 bin 835 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 845 bin 982 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca dün 4 bin 604 megavatsaat elektrik ihracatı ve 11 bin 753 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  18 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 845 bin 735 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 856 bin 783 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 06.00'da kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca dün 5 bin 925 megavatsaat elektrik ihracatı ve 16 bin 973 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
  18 Kas Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

  Savunma, enerji, sanayi, teknoloji ve tarımla ilgili düzenlemeleri içeren Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası: 'Üreten Biz Emekçilerken Aslan Payının Yine Asalak Patronlara Pay Edildiği Bu Antidemokratik Bütçe...
  17 Kas Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası: "Üreten Biz Emekçilerken Aslan Payının Yine Asalak Patronlara Pay Edildiği Bu Antidemokratik Bütçe...

  Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Genel Sekreteri Sefer Tuğrul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2024 bütçe teklifine tepki göstererek “Üreten, alın teri döken biz emekçiler iken aslan payının yine asalak patronlara pay edildiği bu antidemokratik bütçe sürecini kabul etmiyoruz. Sermayedarların çıkarlarını önceleyen bir bütçe yerine; emekten halktan yana, eğitim ve sağlık gibi kamusal hakları önceleyen bir bütçe istiyoruz. Madenlerde, enerji alanında özelleştirmelerin önünü açan, doğayı ve yaşam alanlarımızı hiçe sayan politikalara son verilsin diyoruz. 2024 yılı bütçesinin toplumsal cinsiyet eşitliğini, depremzedelerin barınma, beslenme gibi temel yaşamsal ihtiyaçlarını, kamuda çalışan engelli personelin ihtiyaçlarını gözetecek şekilde hazırlanmasını talep ediyoruz” dedi.

 • Hedep Mersin Milletvekili Koca: 'Madencilikte İnsan Emeği Sömürüsüyle Değil, İnsan Kanı İçerek Büyüyen Bir Faaliyetle Karşı Karşıyayız'
  17 Kas Hedep Mersin Milletvekili Koca: "Madencilikte İnsan Emeği Sömürüsüyle Değil, İnsan Kanı İçerek Büyüyen Bir Faaliyetle Karşı Karşıyayız"

  HEDEP Mersin Milletvekili Perihan Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda “Maden havzalarında özelleştirme, ruhsat devri, ruhsatların bölünmesi ve yap işlet modelleriyle yine piyasacı anlayış sürdürülüyor. 2005 yılı itibariyle yer altı işletmelerinin tamamı özelleştirilmiş durumda. Yeni ruhsatlı sahalar da özel şirketlere devredildi. Açık ocak işletmelerinde de 2020 yılında özelleştirme başlatıldı. Bugün Soma bölgesinin yüzde 80-90'ı özel şirketlerde bulunuyor. İşçi emeği sömürüsü madencilik faaliyetleri için gerçekten çok naif ifade olarak kalıyor. İnsan emeği sömürüsüyle değil, insan kanı içerek büyüyen bir faaliyetle karşı karşıyayız” dedi.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
  17 Kas Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 2035 yılında elektrik tüketiminin 511 milyar kilovatsaate çıkacağının tahmin edildiğini belirterek, "Bu talebi karşılarken yenilenebilir enerjinin elektrik üretimi içindeki payını yüzde 55'e, kurulu güç içindeki payını ise yüzde 65'e...

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  17 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 874 bin 894 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 885 bin 114 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca dün 6 bin 659 megavatsaat elektrik ihracatı ve 16 bin 878 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  16 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 852 bin 674 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 863 bin 953 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da 40 bin 636 megavatsaat olarak gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te 29 bin 171 megavatsaat oldu. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 27,7 ile ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 5 bin 702 megavatsaat elektrik ihracatı yaparken, 16 bin 981 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  15 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 854 bin 520 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 867 bin 12 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca dün 5 bin 506 megavatsaat elektrik ihracatı ve 17 bin 999 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  14 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 835 bin 278 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 846 bin 145 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 15.00'te gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 5 bin 958 megavatsaat elektrik ihracatı yaparken, 16 bin 859 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  12 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 830 bin 148 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 824 bin 930 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca 5 bin 691 megavatsaat elektrik ihracatı ve 473 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  11 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 846 bin 255 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 857 bin 436 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de 40 bin 297 megavatsaat olarak kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 28,1 ile ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 6 bin 210 megavatsaat elektrik ihracatı, 17 bin 391 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  10 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 854 bin 384 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 865 bin 987 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de 40 bin 777 megavatsaat olarak kaydedilirken, en düşük tüketim saat 06.00'da 28 bin 662 megavatsaat olarak gerçekleşti. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 28,1 ile ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 5 bin 919 megavatsaat elektrik ihracatı yaparken, 17 bin 182 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Trafo Merkezi sorununu çözdü
  09 Kas Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Trafo Merkezi sorununu çözdü

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet Mahallesi'nde yapılmak istenen ve halkın rahatsızlık duyduğu Trafo Merkezi sorunu için kökten bir çözüm bulduklarını açıkladı. Başkan Sandal, trafonun başka bir alana yapılacağını ve mevcut alanın yeşil alana dönüştürüleceğini belirtti. Mahalle sakinleri, bu karar üzerine Başkan Sandal'a teşekkür etti.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  09 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 851 bin 797 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 864 bin 335 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 15.00'te 40 bin 727 megavatsaat olarak kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 27,8 ile ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 4 bin 926 megavatsaat elektrik ihracatı ve 17 bin 464 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  08 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 841 bin 853 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 855 bin 606 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 05.00'te kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı. Türkiye ayrıca dün 4 bin 898 megavatsaat elektrik ihracatı ve 18 bin 197 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  07 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 816 bin 489 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 833 bin 771 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 15.00'te 40 bin 5 megavatsaat olarak gerçekleşti. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 25,2 ile ilk sırada yer aldı. Türkiye dün 3 bin 507 megavatsaat elektrik ihracatı ve 20 bin 789 megavatsaat elektrik ithalatı gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi
  06 Kas Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 713 bin 540 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 718 bin 458 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim saat 08.00'de kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri ilk sırada yer aldı ve Türkiye dün elektrik ihracatı yaparken aynı zamanda elektrik ithalatı da gerçekleştirdi.

 • Erdoğan Toprak: 'Seçim Sonrası Enflasyonu Yüzde 74'ten 36'ya İndirmek İçin Ağır Kemer Sıkma ve IMF Politikaları Yürürlüğe Girecek'
  05 Kas Erdoğan Toprak: "Seçim Sonrası Enflasyonu Yüzde 74'ten 36'ya İndirmek İçin Ağır Kemer Sıkma ve IMF Politikaları Yürürlüğe Girecek"

  CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Mevcut tablo gerek ekonomi gerekse MB yönetiminin Cumhurbaşkanının ne yapacağını öngöremediğini, uygulanan dezenflasyon-faiz politikalarından vazgeçebileceği, ekonomi ve MB yönetimini değiştirebileceği endişesi taşıdığının örtülü ifadesi. Endişenin bir başka işareti 2024 Mayıs’ında yüzde 74’le zirveye çıkacağı öngörülen enflasyonun yılsonunda yüzde 36’ya indirilmesine dönük somut bir politikadan söz edilmemesi. Mayısta yüzde 74’e çıkacak enflasyon kalan 7 ayda 38 puan birden düşerek yüzde 36’ya nasıl inecek, belirsiz. Anlaşıldığı kadarıyla hemen seçim sonrası enflasyonu yüzde 74’ten 36’ya indirmek için ağır kemer sıkma ve IMF politikaları yürürlüğe girecek. Yüzde 36’yı tutturmak zor olsa da yüklü zam, faiz ve vergi artışlarıyla verilenlerin tamamı misliyle geri alınıp, 2026 sonuna kadar devam edecek ‘acı ilaç’ dönemi başlatılacak” dedi.

Advertisement