Bşeü Rektörü Taş Tömer'i Ziyaret Etti - Son Dakika
Yaşam

Bşeü Rektörü Taş Tömer'i Ziyaret Etti

Bşeü Rektörü Taş Tömer\'i Ziyaret Etti

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (TÖMER) ziyaret etti.

26.10.2018 14:03

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni (TÖMER) ziyaret etti.

Yabancı öğrencilere ve kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilere Türkçe eğitimi verilen merkezde öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Taş, burada bir süre öğrencilerle sohbet etti ve TÖMER yetkililerinden eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

TÖMER Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Zemire Gulcalı, merkezin 1 6 Ekim 2018 tarihinde eğitim faaliyetlerine başladığını ve şu anda Kuveyt, Çin, Çad, Irak, İran, Fas ve Dubai'den toplam 11 öğrencinin TÖMER'de eğitim gördüğünü söyledi. Zemire Gulcalı ayrıca, vize işlemleri için ülkelerinde bekleyen öğrenciler ve ek yerleştirmeyle üniversitemizde eğitim hakkı kazanan öğrencilerin de katılımıyla TÖMER'de eğitim alacak öğrenci sayısının 30 olacağını belirtti.

Ziyaretinde öğrencilerle yakında ilgilenen Rektör Taş, TÖMER gibi bir merkezi Bilecik'e kazandırmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi. Yalnız üniversite öğrencilerinin değil, ülkemizde bulunan tüm yabancı uyrukluların da merkezden yararlanabildiklerini hatırlatan Rektör Taş, özverili çalışmaları nedeniyle TÖMER Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Zemire Gulcalı'ya, Öğr. Gör. Serdar Özdemir'e ve Öğr. Gör. Murat Yatağan'a teşekkür etti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Bşeü Rektörü Taş Tömer'i Ziyaret Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement