Son Dakika Son Dakika Son Dakika
AK Parti'den Down Sendromlu Çocuklara Yemek - Son Dakika

AK Parti'den Down Sendromlu Çocuklara Yemek

AK Parti Adana İl Başkanlığı, ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’ dolayısıyla down sendromlu çocuklar ve aileleriyle yemekte bir araya geldi.

AK Parti\'den Down Sendromlu Çocuklara Yemek
21.03.2017 - 17:10,

AK Parti Adana İl Başkanlığı, '21 Mart Dünya Down Sendromu Günü' dolayısıyla down sendromlu çocuklar ve aileleriyle yemekte bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı'nın öncülüğünde, 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Engelsiz Türkiye İçin Evet' programı Adana'da Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği'nde yapıldı. Program öğlen yemeğinin ardından Kur'anı Kerim okunmasıyla devam etti. Milletvekilleri ve parti yöneticileri engelli çocuklar ve aileleriyle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Her engelin aşılabileceğini belirten AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Sevda Erdede, "Hiçbir engel aşılamaz değildir, yeter ki engel gönüllerde olmasın. Bizler farkındayız ki görme engelli kardeşim gönül gözü ile her şeyi görüyor, işitme engelli kardeşim yüreğinden çıkan işaretlerle bize her şeyi ifade ediyor, bedensel engelli kardeşim gönlünde, zihninde yok ettiği engel ile hiçbir engel tanımadan nice başarılara imza atıyor. Biz bu bilinçle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve talimatı ile daha davamızın tohumlarının ekmeye başladığımız ilk yıl bu dava engelli kardeşlerimiz olmadan olmaz dedik ve 3 Aralık 2001 yılında Engelli Koordinasyon Merkezimizi kurduk. Engelli vatandaşlarımız için erişilebilir olmayı en önemli ayrıcalıklarımızdan biri olarak görüyoruz. Engelli Koordinasyon Merkezimizin ve gönüllerimizin kapılarını sizler için sonuna kadar açtık. Sizlerin yaşadığı her türlü sıkıntıda yanınızda olmak bizim boynumuzun borcu. Bu amaçla hamd olsun bugün 81 il ve 970 ilçe teşkilatımızda sizler için telefon, faks ve internet üzerinden birebir hizmet veriyoruz. Sizleri bu merkezlerimize her zaman davet ediyoruz" dedi.

AK Parti olarak iktidara geldikleri günden bu yana engellilere 'pozitif ayrımcılık' ilkesiyle yaklaştıklarını belirten Başkan Erdede, şöyle konuştu:

"Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar sizleri ilgilendiren pek çok konuda iyileştirme gerçekleştirdik. Sizleri sosyal hizmetlere erişimine mani olan bürokratik engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza ilk defa evde bakım ve evde sağlık hizmetlerinin sunulması, engellilerimizin eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması gibi hizmetler, bu yöndeki çalışmalarımızın yalnızca bir kısmıdır. AK Parti bugüne kadar ne yaptıysa ispatlarıyla, delilleriyle ortada. Onlar konuştu, AK Parti yaptı. Bakın 4 gün önce sayın cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın katılımıyla kahramanlık destanı şehri Çanakkale'de dünyanın en uzun köprüsünün temeli atıldı. Hamd olsun. Milletine aşık bir lider ve liderine aşık bir millet ile inşallah ülkemiz daha çok ilklere, enlere imza atmaya devam edecek."

Milletvekillerinin de selamlama konuşması yaptığı etkinlikte şiirler okundu. AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterileri yapıldı.

Etkinliğe AK Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Necdet Ünüvar, AK Parti Adana İl Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Özmansur, Sevda Erdede, Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Züleyha Kara, Aynur Arslan, Sadet Şeker, Yaşlı Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Sert, Yaşlı Koordinasyon Merkezi Başkanı Hayriye Demir, Dernek Başkanı Hacer Bulut ile çok sayıda davetli katıldı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti'den Down Sendromlu Çocuklara Yemek - Son Dakika


Advertisement