Bahçeci, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı - Son Dakika
Yerel

Bahçeci, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

09.01.2012 16:20

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bahçeci, mesajında, gazetecilerin halk adına kutsal görev üstlendiklerini ve bu görevi yerine getirirken de zaman zaman zorluklarla karşılaştıklarını ifade etti.

Basın mensubunun halk adına gören, gözlemleyip kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken zamanından, ailesinden fedakarlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan insan olduğunu ifade eden Bahçeci, mesajında şunları kaydetti:

"Halkın sağlıklı haber alabilmesi ve olayları farklı açılardan yorumlayanları izlemesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması şarttır. Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Basın çalışanları, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri gelince canını ortaya koyarak görev yaparken, sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacak önemli adımlardır. Basının görevini yaparken hukukun evrensel ilkelerinden sapmaması ve kişi haklarına saygıyı asla ihmal etmemesi gerekmektedir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır."

- KIRŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bahçeci, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement