Başbakan Yardımcısı Bozdağ Açıklaması - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Bozdağ Açıklaması

04.05.2012 11:40
Başbakan Yardımcısı Bozdağ Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Tutuklu vekiller konusunda yaşanan problem, muhalefetin Türkiye'ye hediye ettiği bir eserdir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Tutuklu vekiller konusunda yaşanan problem, muhalefetin Türkiye'ye hediye ettiği bir eserdir" dedi.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası'nın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlediği "Yeni Teşvik Yasası ve Devlet Yardımları" konulu seminerin açılışına katılan Bozdağ, program öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin tutuklu milletvekilleriyle ilgili soruları üzerine Bozdağ,

"Tutuklu vekiller konusundaki yaşanan problem, muhalefetin Türkiye'ye hediye ettiği bir eserdir. Bundan dolayı AK Parti'yi suçlamak fevkalade yanlıştır. Tabii ortaya çıkan son durumla alakalı AK Parti bir değerlendirme yapmadı. Yetkili organlarında bir değerlendirme yaptıktan sonra ona göre bir açıklama yapılacaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanının görev süresiyle ilgili bir sonu üzerine de Bozdağ, bu konudaki yasal ve anayasal düzenlemenin açık olduğunu ifade etti.

Bu konuda yapılan yasal düzenlemenin anayasada yapılan değişiklikle uyumlu olduğunu dile getiren Bozdağ, "Anayasa'ya göre cumhurbaşkanımız 7 yıl süreyle görev yapmak için seçilmiştir. Seçildiği hukuka görev süresi tabidir. Yapılan yasal düzenleme de anayasada yapılan değişiklikle uyumludur. Anayasa Mahkemesi'nin ne karar vereceğini hep beraber göreceğiz. Yapılan yasal düzenlemede Anayasa'ya aykırı bir yön bulunmadığını biz her defasında ifade ettik" dedi.

Balyoz davasının tutuklu sanığı eski Birinci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun ara kararına ilişkin soruyu da yanıtlayan Bozdağ, şunları söyledi:

"Mahkemenin açıklamasına ilişkin gazetelerde haberler var ama mahkemenin kararının detaylarını öğrenme imkanım olmadı. Daha önce de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başka konularda da dava açılmıştı. Mahkeme, açılan davayı reddetmişti. Bu davayla da ilgili bir ret kararı olduğuna ilişkin haberler var, detaylarını inceledikten sonra daha geniş kapsamlı açıklama yaparız."

- YOZGAT

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, AK Parti Karaman İl Başkanlığında konuştu Açıklaması Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, AK Parti Karaman İl Başkanlığında konuştu Açıklaması Kurtulmuş: 'Milletimizin gönlünden düşmemeye gayret edeceğiz' Kurtulmuş: 'Milletimizin gönlünden düşmemeye gayret edeceğiz' Kurtulmuş: 'Vesayet odakları geride kaldığı için TOGG'u yapabildik' Kurtulmuş: 'Vesayet odakları geride kaldığı için TOGG'u yapabildik'

Son Dakika Yerel Başbakan Yardımcısı Bozdağ Açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement