Başkan Saatcı, Karaçulha Halinde Esnafla Bir Araya Geldi - Son Dakika
Yerel

Başkan Saatcı, Karaçulha Halinde Esnafla Bir Araya Geldi

Başkan Saatcı, Karaçulha Halinde Esnafla Bir Araya Geldi

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Karaçulha Toptan Hal Pazarındaki hal birliği ziyaretinin ardından esnaflara ziyaret gerçekleştirdi.

08.01.2014 09:59  Güncelleme: 10:00

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Karaçulha Toptan Hal Pazarındaki hal birliği ziyaretinin ardından bölgede bulunan tüm esnaflara ziyaret gerçekleştirdi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Karaçulha Hal Birliği Başkanı Yusuf Kazandere ve birlikte çalışan personellere ziyaret gerçekleştirdi. Karaçulha Hal Birliği ziyareti sonrasında toptancı halinin tamamını gezen Saatcı, vatandaşlara hayırlı işler dileyerek sohbet etti. Hal birliği içerisindeki laboratuvarı da gezen Saatcı, işleyiş düzeni hakkında personellerden bilgiler aldı.

Personel ve ziyarete katılım sağlayan vatandaşlarla sohbet eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Her şeyden önce Yusuf ağabeyime teşekkür ediyorum. Biz burayı kurduğumuz zaman burasının nasıl olduğunu ben biliyorum. Karaçulha Batı Akdeniz Toptancı Halinin kurulmasındaki katkılarından dolayı Sayın Yusuf Çaylı'ya, Bekir ağabeye ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Burası bir süreçti. 1999 yılından bu yana burası bizim için bir hayaldi. Hayallerimiz gerçekleşti. Hayallerimizin gerçekleşmesi dışında biz bu rakamları aklımızdan bile geçiremezdik. 2012 yılında 500 bin lira gibi tahsil edilen bir vergi var. 2012 ve 2013 yılında toplam 1 milyon 133 bin lira para toplanmış. Biz bu rakamları telaffuz bile edemezdik. Hem kontrollü olması, hem üreticinin korunuyor olması ve belirli bir teşkilat kurularak burada bir disiplin sağlanmasının herkese faydası var. Başta yönetici kardeşlerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz Yusuf ağabeyi tercih ederken ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz. Çalışma arkadaşlarına ve hemen yanımda bulunan genç ekibe huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok keyifli bir çalışma sergilenmiş ki, rakamsal sonuçları ortada. Matematik tüm bilimlerin atasıdır. Tabi ki eksiklerimiz var" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir'le ilgili yanlış bir algının olduğunu da ifade eden Saatcı, "Yeni yasa gereği buralar Büyükşehir'e geçiyor. Fakat yanlış bir algı var. Sanki biz elimizi eteğimizi her şeyden çekeceğiz, her şey büyükşehir kontrolüne geçecek. Hayır! Önerilerimiz, bizim bu anlamdaki taleplerimiz, bizim arkadaşlara yapacağımız işlerle ilgili talepler her halükarda yerine getirilecektir. Zaten bu anlamda Muğla Büyükşehir Belediye meclisinde de Fethiye'den seçilen arkadaşlarımız ilçemizi temsil edecek. 5 arkadaşımız benle beraber 6 arkadaşımız, Seydikemer'i de saydık mı takriben 12 kişiden oluşan bir ekip olacaktır. Bu ekip bu bölgenin taleplerini orada ifade edecekler. Yani her şey Büyükşehir'in kontrolünde derken, 1 kişinin kontrolünde değil. Seçilmiş arkadaşlarımın her şey kontrolünde olacaktır. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum. Bu eksiklerin giderilmesi de bizim boynumuzun borcu olacak. Her şeyi oradan beklemeyip, yetebildiğimiz kadarını yapmaya çalışacağız" dedi.

Hal Birliği Başkanı Yusuf Kazandere ise, "Başkanımız bizi onurlandırdı. Ziyaret gerçekleştirdi. Kendisi de ifade etti. Bize burada görev tebliğ edildi. Burada üçüncü yılımıza girdik. Başkanımızda buranın kurucularından olarak esnaflarımızla görüşecek" ifadelerini kullandı. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Saatcı, Karaçulha Halinde Esnafla Bir Araya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement