Başkan Subaşıoğlu Piyano Festivaline Katıldı - Son Dakika
Yerel

Başkan Subaşıoğlu Piyano Festivaline Katıldı

Başkan Subaşıoğlu Piyano Festivaline Katıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi tarafından bu yıl Piyano Festivali’nin 3.cüsü düzenlendi.

05.04.2016 16:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi tarafından bu yıl Piyano Festivali'nin 3.cüsü düzenlendi.

Merkezefendi Belediyesi, eğitime desteğini sürdürüyor. Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi'nin bu yıl 3.cüsünü düzenlediği 'Piyano Festivali' başladı. Festivalin ilk gününde okulda düzenlenen müzik şölenine Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Pamukkale Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Dekanı Efe Akbulut, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Festivalde İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Pamukkale Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Dekanı Efe Akbulut birer konuşma yaptı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Piyano Festivali'nde bir konuşma yaptı. Subaşıoğlu, " Zaten bu hedefimizi belli bir ölçüde milli eğitim camiamızla birlikte gerçekleştirmiş durumdayız. Hep istiyoruz ki Merkezefendimiz eğitim de Türkiye'de hem akademik başarıda hem sosyal aktivitelerde hem spor da hem sanatta tüm 900'ü aşkın ilçeler arasında ilk 3' te olsun. Bütün hedefimiz bütün gayemiz bu. Geçtiğimiz yıllarda bu başarıyı önemli ölçüde yakalamış bulunuyoruz. Tabi bu başarının yakalanmış olması yetmiyor. Bu başarının mutlaka sürdürülebilir ve kalıcı olması gerekiyor. Kalıcı olabilmesi için de her gün üzerine titremek ve eğitime yatırım yapmak gerekiyor. Hedefimiz önümüzdeki dönem inşallah Merkezefendi' de bisiklet nüfusunu vatandaş nüfusunun üstüne çıkartabilmek. Yine Merkezefendimizin 280 bin nüfusu var. İlkokul, ortaokul, ana okulda toplam öğrenci nüfusumuz 55 bin. Nüfusuna oranla en yüksek adette öğrenim yardımı yapan belediyeyiz. Yaklaşık 2bin öğrencimize bu sene aylık 8 ay boyunca öğrenim yardımı yapmaya devam ediyoruz" dedi.

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi'ni 'nadide bir çiçek' benzetmesiyle anlatan Başkan Subaşıoğlu, "Tabi, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi bizim için Merkezefendi için nadide bir çiçek. Bu çerçeve de hem eğitim yönünde hem de müzik yönünde desteğimiz katkımız artarak devam edecek. Geçtiğimiz aylarda okul yönetimimiz bizden bir kuyruklu piyano istemişlerdi. Dediler ki; biz bugüne kadar birçok hayırseverden rica ettik. Bence Denizli' de 347 tane piyanoya gönül vermiş çocuğumuz bu festivale katılıyorsa biz Merkezefendi olarak yolun önemli bir kısmını kat etmiş diye kendimizi aldatabiliriz" dedi.

Festival kapsamında öğrenciler katılımcılar tam anlamıyla müzik şöleni yaşattı. En güzel eserleri Merkezefendi Belediyesi tarafından hediye edilen kuyruklu piyano ile çalan genç yetenekler alkış aldı. Piyano Festivali'nde konuşmaların ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Pamukkale Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Dekanı Efe Akbulut tarafından öğrencilere katılım belgesi verildi. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Subaşıoğlu Piyano Festivaline Katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti
  09 Nis Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

  Gazze Şeridi'nde İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırısında Maghazi Belediye Başkanı Hatem el-Ghamri ve 4 kişi hayatını kaybetti. Uluslararası topluma İsrail'e yönelik insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı soruşturma açılması çağrısı yapıldı.

 • AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı
  09 Nis AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı

  AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Kürt seçmenin tercihlerini ve AK Parti'nin durumunu değerlendirdi. Miroğlu, Kürt seçmenin, AK Parti ve DEM gibi partilere oy vererek, marjinal sokak siyasetinden kurtulup siyasetin merkezinde söz sahibi olmak istediğini belirtti.

 • Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı
  09 Nis Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren artarak akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

 • SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı
  09 Nis SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ecevit Keleş, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sarıbıyık, bayramın manevi atmosferine vurgu yaparak, Filistin ve Doğu Türkistan'da yaşanan zulümlere dikkat çekti. Keleş ise bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesi gerektiğini belirtti.

 • Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  09 Nis Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler başkanlığında, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 2024-2029 döneminin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Yeni dönem meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye daire müdürleri, basın mensupları ve Burhaniyeliler toplantıya katıldı. Toplantıda meclis başkan vekilleri, meclis katipleri ve encümen üyeleri seçildi. Ayrıca komisyon üyeleri belirlendi ve 2023 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

 • Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi
  09 Nis Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi

  31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Pazaryeri Belediye Meclisi ilk kez toplandı. Toplantıda encümen üyeleri, başkan vekili ve plan bütçe komisyonu belirlendi. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yeni dönemin Pazaryeri ilçesine hayırlı olmasını temenni etti.

 • TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı
  09 Nis TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı

  Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil edilen coğrafi işaretli ürün sayısı geçen yıl sonunda 1512 olurken, Gaziantep ürünü tescillenen iller sıralaması, Hatay da en fazla coğrafi işaret başvurusu yapan iller arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye'nin coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 2023 sonu itibarıyla 1512 oldu. Kuruma geçen yıl 371 ürün için başvuru yapıldı ve bunlardan 209'u coğrafi işaret tescili aldı.

 • Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu
  09 Nis Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu

  Akyazı Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı'nın güzelleştirilmesi ve değer katılması için çalışacaklarını belirtti.

 • Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor
  09 Nis Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor

  Barış Pınarı Harekatı'yla terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde halk, Türkiye'nin çabalarıyla sağlanan huzur ve güven ortamında beşinci Ramazan Bayramı'na girecek. Buna rağmen ekonomik zorluklar yaşayan halk, pazarda alışveriş yaparak bayrama hazırlanıyor.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  09 Nis Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Zeytinburnu'nun 5 yıllık yeni yönetiminde söz sahibi olacak belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı Ömer Arısoy'un başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 • Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı
  09 Nis Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, atla safari yaparak gelen Ceylan Kırca ve Sümmani Yılmaz tarafından beklenmedik bir ziyaretçi grubuyla karşılaştı. Başkan ve vatandaşlar bu ilginç ziyaret karşısında hayrete düştü.

 • Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi
  09 Nis Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de yaşayanlar, 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulmasını izlemek için sahillere ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin kampüsüne akın etti. Tutulma, Meksika'nın kuzeyindeki bazı şehirlerde net şekilde izlendi. Meksikalılar ve turistler, tarihi anlara tanıklık etmek için tutulmanın görüldüğü kentlere akın etti.


Advertisement