Çek veteriner adaylarından sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine ziyaret - Son Dakika

Çek veteriner adaylarından sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine ziyaret

25.11.2022 17:07

Çek veteriner adaylarından sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine ziyaret Başkentte bulunan sokak hayvanları rehabilitasyon ve bakımevinde uygulama çalışmasına katılan Çek veterinerlik öğrencileri, klinikte kısırlaştırma işlemi hakkında eğitim aldı.

Çek veteriner adaylarından sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine ziyaret

ANKARA - Başkentte bulunan sokak hayvanları rehabilitasyon ve bakımevinde uygulama çalışmasına katılan Çek veterinerlik öğrencileri, klinikte kısırlaştırma işlemi hakkında eğitim aldı.

Ankara Sincan Belediyesi'nin sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarını yürüttüğü Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, Çek Cumhuriyeti'nden gelen veteriner hekim adaylarını ağırladı. Uluslararası Veteriner Hekimler Topluluğu'nun düzenlediği değişim programı ile Türkiye'ye gelen Brno Üniversitesi Veteriner Bilimleri Fakültesi öğrencileri, rehabilitasyon merkezinde düzenlenen uygulama çalışmasına katıldı. Rehabilitasyon merkezinde bulunan yaklaşık 35 padok alanında yaklaşık 190 köpeğin bulunduğu alanı ziyaret eden öğrenciler, klinikte kısırlaştırma işlemiyle ilgili eğitim aldı.

Rehabilitasyon merkezinde yaralı ve hasta sokak hayvanlarını tedavi ettiklerini dile getiren veteriner hekim Aybüke Çelik, "Hasta ve yaralı olan sokak hayvanlarının tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Tedavilerini yaptıktan sonra doğal ortamına geri bırakıyoruz. Aynı zamanda küpesiz olan köpekleri toplayarak burada kısırlaştırmasını tamamlayıp tekrar doğal ortamlarına dönmelerini sağlıyoruz. Sokak hayvanları için de burada yaş mama üretimi yapıyoruz. Talep üzerine vatandaşlara yaş mamalardan götürerek, sokak hayvanlarını beslemeleri için onlara destek olmaya çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Rehabilitasyon merkezinde bulunan sokak hayvanlarının bakımı ve sahiplendirilmesinin çok önemli olduğunu belirten Çek öğrenciler, kendi ülkelerinde sokak hayvanı olmadığını ve bakım evindeki yüksek popülasyonun eğitimini beğendiklerini söylediler.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Çek veteriner adaylarından sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine ziyaret - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement