DSP'li Pülten Bornova'da Halkçı Anlayışı Getirecek - Son Dakika

DSP'li Pülten Bornova'da Halkçı Anlayışı Getirecek

02.03.2014 13:13
DSP'li Pülten Bornova'da Halkçı Anlayışı Getirecek

İzmir'de atağa geçen Demokratik Sol Parti (DSP) Bornova'dan gazeteci Kemal Cem Pülten'i aday gösterdi.

İzmir'de atağa geçen Demokratik Sol Parti (DSP) Bornova'dan gazeteci Kemal Cem Pülten'i aday gösterdi. Pülten, "DSP Bornova'da benimle halkçı bir belediyecilik anlayışını getirecek" dedi.

Basın şeref basın kartı sahibi gazeteci bir anne babanın çocuğu olarak 1964 yılında Manisa'da doğduğunu, ilk, orta ve lise tahsilini ise Ankara'da tamamladığını kaydeden Pülten, "1980'de iktisat okumak için İzmir'e geldim. Hem okumak hem çalışmak amacıyla babamın yazı işleri müdürlüğü yaptığı Günaydın Gazetesi'nde gazeteciliğe başladım. Onlarca değerli gazetecinin elinde tecrübe kazanan ve projeleri ile özel sayılar özel ekler özel araştırmalar ve gazetelerin ticari projelerini planladım. 34 seneye yayılan 8 medyada şeflikler bölge sorumlulukları temsilcilikler, bölge reklam müdürlükleri ve genel koordinatörlükler yaptım. Günaydın, Tercuman, Güneş, Sabah, Hürriyet, Yeniasır, İhlas Yayın Grubu, Gazete Ege, Ege TV ve Radyo Ege'de görev yaptım. Sektörel yayınlar ve kurumsal ajans hizmetleri ile kendisi ile yol almak isteyen bir çok ilden ve bölgeden insanlarla Medya Life ekibini kurdum" dedi.

Bornova'da yaşadığını, evli ve iki çocuğunun bulunduğunu ifade eden Pülten, yerel yönetim anlayışını ise şöyle dile getirdi:

"Bireyler, toplumsal bir varlık olarak bir arada yaşamaktan kaynaklanan çeşitli kamusal hizmetlere gereksinim duymaktadırlar. Hizmet üretiminde etkinliğin sağlanması ve yerel nitelikteki kamusal gereksinmelerin yerinde karşılanmasını öngören yerel yönetimlerin kuruluş gerekçeleri ve amaçları birbirine benzer özellikler göstermekte olup, temel amaçları insan ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Sonsuz insan ihtiyaçlarının giderilmesinde, yerel yönetimlerin işlevselliği ve önemi tartışılmaz bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerel yönetimler, hem ortak ve yerel nitelikteki kamusal ihtiyaçları karşılayan hizmet birimleri hem de halka en yakın kamusal yönetim kuruluşları olmaları bakımından çok önemli rol üstlenmektedirler. Hizmetlerin yerinden karşılanması ilkesi ile oluşturulan yerel yönetimlerin; bir belde yada kentte yaşayan halka en yakın yönetimler olmaları bakımından, yerel ortak ihtiyaçları en iyi şekilde tespit ederek, optimal hizmet üretimini sağladıkları savunulmaktadır Yerel yönetimlerin en fonksiyonel ve geniş olanı belediyeler olduğundan, bugün insanlara hizmet sunma noktasındaki en yoğun yerel yönetim birimi olarak belediyeler karşımıza çıkmaktadır Belediyeler yükümlülüklerini en iyi şekilde yerine getirebilmek için faaliyetlerinde etkin davranmalı, verimlilik ve kalite unsurlarından ödün vermeden, vatandaş odaklı hizmet sunumunu gerçekleştirmelidirler. Belediyeler açısından da önemli bir kavram haline gelmiş olan, "halk memnuniyeti" kavramı, son yıllarda pek çok çalışmaya ışık tutarak literatürdeki yerini almıştır. Halkın, belediye hizmetlerinden memnuniyetini amaçlayan anlayışımız ile belediyenin hizmet politikası katılımcı, tüm mahalle ve köylerimizle hakça paylaşım getirmeyi amaçlamaktayız." - İZMİR

YORUMLAR
500
Vergi Müfettişleri Derneği İzmir Şubesinden 'özlük hakları'na yönelik açıklama Vergi Müfettişleri Derneği İzmir Şubesinden 'özlük hakları'na yönelik açıklama İzmir'de boğulma tehlikesi geçirenleri kurtarmaya çalışan kişi boğuldu İzmir'de boğulma tehlikesi geçirenleri kurtarmaya çalışan kişi boğuldu Son dakika: Selçuk, şeftali ile şenlendi Son dakika: Selçuk, şeftali ile şenlendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel DSP'li Pülten Bornova'da Halkçı Anlayışı Getirecek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement