Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencileri Emıtt'ı Ziyaret Etti - Son Dakika

Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencileri Emıtt'ı Ziyaret Etti

15.02.2012 16:40
Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencileri Emıtt'ı Ziyaret Etti

Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen 16.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nı (EMITT) ziyaret etti.

Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen 16. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nı (EMITT) ziyaret etti.

Okul öğrencilerinin mesleki gelişimlerine katkı sunmak ve motivasyon amaçlı yapılan geziye, 36 öğrenci ve 3 öğretmen katıldı. Tüm gün fuarı gezen ve incelemelerde bulunan öğrenciler, turizm dünyasının büyüklüğüne ve renkliliğine şahit oldu.

Öğrenciler, Trakya Kalkınma Ajansının Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinin turizm stantlarını aynı çatı altında topladığı bölümü de ziyaret ederek, stant hakkında bilgi aldı.

Yabancı ülkelerin stantlarında görevlilerle İngilizce iletişim kuran öğrenciler, pek çok ülkenin yöresel kıyafetli tanıtım görevlileri ile de hatıra fotoğrafları çektirdi.

Okul Gezi ve Turizm Kulübü danışman öğretmeni Ali Karapire, "Okulumuz bu tür mesleki gelişim faaliyetlerine önem vermektedir. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz mesleki gezilerden birini EMITT fuarına yaptık. Öğrencilerimizin turizm sektöründeki çeşitliliği ve büyüklüğü görmeleri açısından çok yararlı bir etkinlik olmuştur" dedi.

- EDİRNE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
KKTC'de II. Uluslararası Doğu Akdeniz Enerji Forumu düzenlendi KKTC'de II. Uluslararası Doğu Akdeniz Enerji Forumu düzenlendi

Son Dakika Yerel Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencileri Emıtt'ı Ziyaret Etti - Son Dakika


Advertisement